Arapça Haberleri

Erdoğan 'Arapça alerjisi' diyerek tepki göstermişti! Talimat verdi: Cezalar artabilir

Bazı Arapça tabelaların el değiştiren belediyeler tarafından kaldırılması sonrası başlayan tartışmalara Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılmış, "Nefret suçlarıyla mücadele noktasında bundan sonra daha kararlı, cezai açıdan daha caydırıcı adımlar atacağız." demişti. Erdoğan'ın talimatı sonrası Adalet Bakanlığı harekete geçti: Cezalar artabilir!

Haber 08-05-2024 09:19

Arapça soruya Türkçe çeviri istedi, tartışma konusu oldu! Fatih Portakal'dan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a: Hala da o koltukta oturabiliyor!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Irak ziyaretine gelen Arapça soruyu anlamayarak Türkçe çeviri istemesi gündem yarattı. Diyanet'in resmi sayfasındaki özgeçmişinde 'Çok iyi derecede Arapça biliyor' yazan Erbaş'ın; söz konusu görüntü sonrası Arapça'yı iyi derecede bilip bilmediği tartışma konusu olurken, gazeteci Fatih Portakal'dan sert bir çıkış geldi. Portakal, "Ortaya çıkan manzara bu işte. Çok küçük düşürücü bir durum" dedi.

Haber 24-04-2024 07:56

Diyarbakır Anneleri kitabı 20 ülkeye gönderilecek

Terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde eylem yapan Diyarbakır annelerinin mücadelesi kitaplaştırıldı.

Yurthaber 23-02-2024 14:37

Sosyal medyada gündem oldu! İstanbul'un göbeğinde Arapça fiş

Sosyal medyada bir görüntü gündem oldu. İddiaya göre İstanbul'un göbeğinde bir işletme Arapça fiş kesiyordu. Vatandaşlar duruma "Şunu görüyor musunuz? İstanbul'un göbeğinde yemek yiyoruz ve böyle bize fiş veriliyor. Ben bunun bir kelimesini bile anlamıyorum" diyerek tepki gösterdi. Olayın ortaya çıkması sonrasında duruma önce zabıta sonra da Maliye el attı.

Haber 16-06-2023 07:44

Arapça

Arapça Hakkındaki Haberler Mynet'te. Arapça Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.