Recep Tayyip Erdoğan Haberleri Ve Son Dakika Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri Ve Son Dakika Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu

Doğum: 26 Şubat 1954 (67 yaşında), İstanbul

Eşi: Emine Erdoğan

Eğitim: Marmara Üniversitesi (1981)

Parti: Adalet ve Kalkınma Partisi

Çocukları: Ahmet Burak Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan, Esra Erdoğan Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu.Recep Tayyip Erdoğan 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu fakülteden 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok erken yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak ülke ve dünya meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev aldı. Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin askeri darbeyle kapatıldığı 12 Eylül 1980 döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik, üst düzey yöneticilik de yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiili siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi esnasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınlarla gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

Recep Tayyip Erdoğan 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Recep Tayyip Erdoğan Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Recep Tayyip Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı. Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan kitapta yer alan bir şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu. Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun birinci yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasi hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adaylığı engellenen Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayati öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler kat edildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve on yıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, Türk Lirası büyük itibar kazandı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde tarihi bir yükseliş gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Maddi refah ve kalkınma hamlesindeki büyük başarıların yanı sıra Türkiye'de demokrasi ve özgürlük alanlarının genişletilmesini dünyanın saygın siyasi gözlemcileri Erdoğan'ın gerçekleştirdiği "Sessiz Devrimler" olarak isimlendirdi.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bölgesinde saygın bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde yüzde 46.6 oyla büyük bir zafer kazanan Ak Parti'nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. Hükümeti'ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı. İkinci iktidar döneminin başarıyla tamamlanmasına yakın 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişiklerine ilişkin referandumda evet oylarının yüzde 58 oranına ulaşmasıyla Başbakan Tayyip Erdoğan'ın öncülük ettiği kampanya tarihi bir başarı gösterdi.

Recep Tayyip Erdoğan 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ak Parti oyların yüzde 49,8'ini alarak tekrar büyük bir zafer kazandı. 3. kez Başbakanlık koltuğuna oturan Erdoğan, partisinin oylarını 3 dönem üst üste arttırarak Türk siyasi tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanını belirlemek için 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ve Cumhuriyeti tarihinde cumhurbaşkanının doğrudan halk oyuyla seçildiği ilk seçimde Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Aldığı Ödüller;

29 Ocak 2004

"(AJC) Cesaret karakteri ödülü" (İngilizce: Profiles of Courage)
Amerikan Yahudi Komitesi

18 Nisan 2004
"Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri Time dergisi

13 Haziran 2004
"Altın Plaka" ödülü Amerikan Başarı Akademisi (İngilizce: Academy of Achievement) Geleneksel olarak verilen ödül Tayyip Erdoğan'a, aktör James Earl Jones tarafından sunulmuştur.

1 Aralık 2004
"Yılın Avrupalısı" ödülü European Voice Dergisi

2 Eylül 2005
"Avrupa Kurumlar" ödülü İtalyan Akdeniz Laboratuvarı Vakfı

1 Haziran 2006
"Tatar Madalyası" Rusya
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından verilmiştir.

8 Ağustos 2006
"Karadeniz Ülkelerinde Yılın Reformcusu ödülü" Hazar Enerji Entegrasyonu

1 Kasım 2006
"Üstün İnsani Hizmet Nişanı" Kızılay

Şubat 2007
"Kültürler Arası Diyaloğu Himaye Ödülü" Tataristan
Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şeymiyev tarafından verilmiştir.

12 Mart 2007
"2007 Barış ve Diyalog Ödülü" Rumi Forum tarafından Başbakan Erdoğan'a ve İspanya Başbakanı Zapatero'ya sunulmuştur.Zapatero'ya sunulmuştur.

15 Nisan 2007
"Kristal Hermes Ödülü" Almanya
Ödül, Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen bir törenle Almanya Devlet Başbakanı Angela Merkel tarafından verilmiştir.

14 Haziran 2007
2006 yılının "En Başarılı Lider Ödülü" İmedya

11 Temmuz 2007
"Agricola" ödülü BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)
Ödül, açlıkla mücadele ve gıda üretiminin artırılması konusunda önemli katkılar sağlayan şahsiyetlere verilmektedir.

15 Ocak 2008
"Köprüleri İnşa Etmek" ödülü Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği

11 Mayıs 2009
"İbn-i Sina Ödülü" Kofi Annan ve Zapatero ile birlikte ödüle layık görülmüştür.

9 Haziran 2009
"Barış, Özgürlük ve Demokrasi" ödülü Crans Montana Forumu

26 Ekim 2009

Nişan-ı Pakistan
Pakistan
Pakistan devletinin en büyük ödülü olan Devlet Onur Nişanı.

12 Ocak 2010
"İslam'a Hizmet Ödülü" Kral Faysal Fonu

23 Şubat 2010

"Sevilla, Kültürler Arasındaki Bağ Ödülü" (İspanyolca: Sevilla, Nodo entre Culturas) İspanya'dan Medeniyetler İttifakı projesinin harekete geçirilmesinde üstlendiği önemli rolü nedeniyle verilmiştir

1 Mart 2010

"Hariri Ödülü" BM Habitat ve Refik Hariri Vakfı Vakıf tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasındaki başarılarından ötürü Tayyip Erdoğan’a liderlik, devlet adamlığı ve iyi yönetim’ konularında verilmiştir.

29 Nisan 2010
İkinci kez "Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri Time dergisi
Tayyip Erdoğan "liderler" kısmında 17'nci sıradan listeye dahil olmuştur.

27 Mayıs 2010
"FIESP Nişanı" Brezilya Sao Paulo Sanayi Federasyonu Merkezi Sanayiye yaptığı katkılardan dolayı verilmiştir.

28 Mayıs 2010
"Sigara İle Küresel Mücadele Özel Ödülü"
BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)

29 Haziran 2010
"Dünya Aile Ödülü" BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)
Dünya Aile Örgütü'nün 2010 yılı özel ödülüdür.

4 Kasım 2010
"Kosova Bağımsızlık Altın Madalyası" Kosova
Kosova Cumhuriyeti’nin en büyük devlet nişanıdır.

25 Kasım 2010
"Yılın Lideri" Arap Bankalar Birliği Lübnan ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

29 Kasım 2010
"Kaddafi İnsan Hakları Ödülü" Libya
Libya ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

11 Ocak 2011
"İslam Dünyası Mümtaz Şahsiyet Ödülü" Şeyh Fahad Al-Ahmad Uluslararası Hayır İşleri Ödülü Kurulu Kuveyt ziyareti sırasında Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

2 Şubat 2011
"Kırgız Devlet Nişanı" Kırgızistan
Kırgızistan ziyareti sırasında iki ülke ilişkileri katkısından dolayı Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

21 Mart 2011
2010 yılının "En Başarılı Lider Ödülü" İmedya

25 Mart 2012
"10 Yılın Şahsiyeti Şahsiyet Ödülü" IFIMES Slovenya 'nın başkenti Ljubljana'da faaliyet gösteren Uluslararası Ortadoğu ve Balkanlar Araştırma Enstitüsü (IFIMES), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "10 yılın şahsiyeti" ilan etti. Enstitünün 10. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen ödül töreninde, son 10 yılın şahsiyeti özel ödülünün Başbakan Erdoğan'a verildiği açıklandı. Başbakan Erdoğan'ın ödülü, Ortadoğu ve Balkanlar'da izlediği olumlu politikalar dolayısıyla aldığı belirtildi. Ödülün Erdoğan'a daha sonra takdim edileceği kaydedildi.

Fahri doktora
• 26 Ocak 2004 tarihinde Aziz John' s Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 3 Nisan 2004 tarihinde Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Kiev Politeknik Enstitüsü'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 3 Nisan 2004 tarihinde Kırım Devlet Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 18 Mayıs 2006 tarihinde Bulgar Bilimler Akademisi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı
• 20 Temmuz 2006 tarihinde Girne Amerikan Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 29 Mart 2008 tarihinde Saraybosna Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 15 Ekim 2008 tarihinde Fatih Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Temmuz 2009 tarihinde Maltepe Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Temmuz 2009 tarihinde İstanbul Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 22 Ağustos 2009 tarihinde Halep Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.Üniversite daha sonra bu ünvanı geri çektiğini açıkladı.
• 16 Nisan 2010 tarihinde Gazze İslam Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 18 Mayıs 2010 tarihinde Avrupa Madrid Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 12 Haziran 2010 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 2 Ekim 2010 tarihinde Piri Reis Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 31 Ekim 2010 tarihinde Harran Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Kasım 2010 tarihinde Priştine Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 25 Ocak 2011 tarihinde Kiev Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 16 Mart 2011 tarihinde Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 21 Mart 2011 tarihinde Ümmü'l-Kurra Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 2 Temmuz 2011 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 11 Nisan 2012 tarihinde Şanghay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 22 Mayıs 2012 tarihinde Kaid-i Azam Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 29 Haziran 2012 tarihinde Atatürk Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 21 Eylül 2012 tarihinde Kudus Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 5 Ekim 2012 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 12 Kasım 2012 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 19 Ocak 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 26 Ocak 2013 tarihinde Marmara Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.

Fahri Vatandaşlık

• Şubat 2004 tarihinde Erdoğan Seul'de fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Şubat 2009 tarihinde Erdoğan Tahran'da fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Prizren'de fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Mamuşa'da fahri vatandaşlık unvanını aldı.

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Özgür Özel'den tartışma yaratacak çıkış! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Murat Kurum'u adaylıktan çek

Seçimlere 1 aydan az bir süre kala CHP lideri Özgür Özel'den ses getirecek bir çıkış geldi. Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum'un Filistin açıklamalarına tepki gösteren Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. 'Bugün son gün' diyen Özel, "Çağrıda bulunuyorum Murat Kurum'u çek” ifadelerini kullandı.

Haber 02-03-2024 14:57

'Emeklilere 10 bin lira 1 hafta yetmez' dedi! Erdoğan'a seslenerek 'maaşları 17 bin liraya çıkaracak formülü' söyledi

Siyaset gündemi son hafta emekli maaşlarını konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da MHP lideri Devlet Bahçeli'den de emekli maaşlarıyla ilgili yeni açıklamalar geldi. Tartışmalara YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan da katıldı. En düşük emekli maaşı 10 bin lirayla 1 hafta bile idare edilemeyeceğini vurguluyan Erbakan, "Sayın Cumhurbaşkanı, sadece şu faiz canavarından kurtulabilse, 16 milyon emeklinin maaşını 17 bin liraya çıkartabilir" dedi.

Finans 02-03-2024 08:34

Son dakika | Erdoğan Bu savaş değil, soykırım girişimi deyip sert konuştu! İkiyüzlü politikalarıyla dökülen kana ortak oluyor

Son dakika haberi: Gazze'de devam eden katliama dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaşananlar savaş değil, soykırım girişimidir" dedi. Batı dünyasına tepki gösteren Erdoğan, "İsrail'e ilk günden beri koşulsuz destek veren Batılı güçler ikiyüzlü politikalarıyla dökülen kana ortak oluyor" ifadelerini kullandı.

Haber 01-03-2024 15:55

Süleyman Soylu sürprizi! Erdoğan'ın otobüsünde hep en yakınındaydı... 2009 detayı

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın'daki programına katıldı. Adıyaman'ın ardından Aydın'da da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakınındaki isimler arasında olan Soylu'nun, Demokrat Parti Genel Başkanı olarak 2009 yılında kentte elde ettiği başarı akıllara geldi.

Haber 01-03-2024 06:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert sözler: Hani ekonomi kötü diyordunuz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın mitinginde halka hitap etti. Büyüme rakamlarını değerlendiren Erdoğan, "Türkiye ekonomisi geçen yıl depreme ve diğer olumsuzluklara rağmen yüzde 4,5 büyüyerek çok önemli bir başarıya imza attı. Hani ekonomi kötüydü? Muhalefet 'öldük, bittik, yandık' diyordunuz. Ne oldu?" ifadelerini kullandı.

Haber 29-02-2024 15:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna-Güney Doğu Avrupa Zirvesi'ne video mesaj gönderdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin, "Barışın inşası için daha önce İstanbul'da kurmuş olduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız." ifadesini kullandı.

Haber 28-02-2024 18:16

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 28-02-2024 16:48

Erdoğan'ın gündem yaratan sözlerine İmamoğlu'dan Seçim yapmayalım o zaman çıkışı! Emekli etmeye hazırlanıyoruz zaten

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son seçim mitinglerinde sık sık vurgu yaptığı 'merkezi yönetim' söylemine dikkat çeken bir yanıt verdi. "Ne diyorlar? İlla hükümetle belediye, aynı partiden olmalıymış" diyen İmamoğlu, "Bak sen. Seçim yapmayalım o zaman. Neyse; biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz, merak etmesin" sözleriyle göndermede bulundu.

Haber 28-02-2024 16:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! Devletin 'gizli anayasası' güncelleniyor... Kırmızı Kitap nedir?

Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi olan ve devletin 'gizli anayasası' olarak değerlendirilen 'Kırmızı Kitap' için bir kez daha harekete geçildi. İçeriği itibarıyla devletin iç ve dış tehdit algılamalarını madde madde ortaya koyan belge için Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi. Söz konusu belge son olarak son olarak 30 Eylül 2019'da Milli Güvenlik Kurulu toplantısında ele alınmıştı.

Haber 28-02-2024 16:10

Rozetini bizzat Erdoğan takmıştı! 'Yeniden Refah' tepkisine Fatih Erbakan AK Parti'ye katılan o ismi örnek gösterip yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinden ayrılıp Yeniden Refah'a geçen isimlere değinirken Yeniden Refah için "Adeta milletvekili seçimlerindeki durumdan şu anda kopmuş vaziyette. Bizden ayrılanları aday gösteriyorlar" demişti. Fatih Erbakan, başka bir partiden istifa edip AK Parti'den aday gösterilen ve rozetini bizzat Erdoğan'ın taktığı ismi hatırlatarak Erdoğan'a yanıt verdi.

Haber 28-02-2024 15:46

Son dakika | Emekli maaşı zammı çağrılarına Erdoğan'dan yanıt geldi! Tüm bütçeyi aktarsak bile ucu ucuna ya kurtarıyor ya kurtarmıyor

Son dakika haberi: Emekli maaşı seyyanen zam çağrılarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Birileri çıkıp emeklileri tahrik ediyor" sözleriyle tepkisini dile getirdi. Erdoğan, "Eğitime, sağlığa tek kuruş harcamadan tüm bütçeyi buraya aktarsak ucu ucuna ya kurtarıyor ya kurtarmıyor" diyerek emekli maaşı zammı çağrılarına yanıt verdi.

Finans 28-02-2024 14:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı: 'Bir daha hiç kimsenin hortlatmasına izin vermeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Şubat'ın yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında "Ülkemizde bir daha hiç kimsenin 28 Şubat’ın karanlık zihniyetini hortlatmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Haber 28-02-2024 13:53

Yeniden Refahlı Kılıç'tan dikkat çeken Erdoğan sözleri: Başımızın tacıdır

Saha çalışmalarına devam eden Yeniden Refah Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suat Kılıç, Kalecik'te yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti'nin başıdır, başkanımızdır ve başımızın tacıdır." dedi. Kılıç ayrıca, "Yerel seçim yarışı Sayın Cumhurbaşkanımıza laf yarışına gireceğimiz, atışmaya gireceğimiz bir yarış değildir." ifadelerini kullandı.

Haber 27-02-2024 16:48

Erdoğan'ın yanlışlıkla çıkışına İmamoğlu'ndan yanıt geldi: 'Geçen sefer 3 gün ortada yoktu, bu kez 2 hafta çıkamaz'

Yerel seçimlerin en çok konuşulan adayı olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında yeni bir polemik başladı. Erdoğan dün "Bu şahıs 2019'da göreve yanlışlıkla geldi" deyip İmamoğlu'na yüklenmişti. Bu sözlere yanıt veren İmamoğlu, "2019'da 3 gün ortaya çıkmamıştı, 31 Mart'tan sonra 2 hafta külliyeden çıkmaz. Sorunları çözmüyor, aklı fikri İstanbul'da. İmamoğlu aşağı, İmamoğlu yukarı. Her akşam beni rüyasında görüyor" diye konuştu.

Haber 27-02-2024 16:10

Son dakika | Erdoğan ekonomide hafifleme için tarih verdi! Rakibine memleketinden yüklendi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür'e memleketi Manisa'dan seslendi. Eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim yenilgilerini anımsatan Erdoğan, Özel için "Bunun da akıbeti aynı olacak" dedi. Erdoğan ekonominin seyriyle ilgili olaraksa "Ekonomideki sıkıntıların yıl sonundan itibaren hafiflediğini, önümüzdeki yıl yükselişe geçişi hepimiz göreceğiz" mesajını verdi.

Haber 27-02-2024 14:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan o ifadeyi duyunca muhabiri böyle uyardı! 'Kendine gel'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Refah Partisi ile ilgili "Yeniden Refah genel seçimdeki tavrından kopmuş vaziyette" dedi. Muhabirin 'Sirk cambazı' ifadesi kullandınız açıklamasına Erdoğan "Kendine gel, onların adını anmadım" dedi.

Haber 26-02-2024 17:08

Son dakika | Erdoğan'dan Ülkeyi kaosa sürüklemek istiyorlar çıkışı! Muhalefeti hedef aldı, sert konuştu: Kandil'le ne uzlaşıldığını bilen yok

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik mesaj verirken muhalefete sert sözlerle yüklendi. "Sanmayın ki belediye yönetimlerini şehirlerimize hizmet etmek için istiyorlar" diyen Erdoğan, "İstiyorlar ki önce belediye yönetimlerini yeniden ele geçirsinler, ardından ülkeyi kaosa sürükleyip merkezi yönetime göz diksinler" ifadeleriyle dikkat çekti.

Haber 26-02-2024 16:22

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı?

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İşte günün özeti...

Haber 26-02-2024 15:15

Sirkeci-Kazlıçeşme hattının açılışında ilk seferi Erdoğan yaptı! İmamoğlu'nu hedef aldı: Nasıl olduysa, bir yanlışlık oldu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün hizmete alınan Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı'nda banliyö treninin ilk seferini yaptı. Erdoğan'ın açılışına katıldığı metro hattı günlük 83 sefer gerçekleştirilecek, seferler 20 dakika sürecek. Hat 15 günlüğüne ücretsiz kullanılabilecek. Erdoğan açılış törenindeki konuşmasında ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklenerek "bu şahıs, nasıl olduysa bir yanlışlık oldu, bu görevi devraldı. İstanbul yeniden çöp, çukur, çamur oldu" dedi.

Haber 26-02-2024 13:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a doğum günü sürprizi! Evinden çıkarken gördü, aracını durdurdu

70 yaşına diren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a doğum gününde evinin önünde bekleyen vatandaşlar sürpriz yaptı. Vatandaşların pastalı sürprizi karşısında aracını durduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların kutlamalarını kabul etti. 'İyi ki doğdun Reis, İyi ki doğdun' pankartı dikkat çekti.

Haber 26-02-2024 13:18

Putin'den 'doğum günü' telefonu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni yaşını kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün 70 yaşına giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum gününü kutladı.

Haber 26-02-2024 11:33

Fahrettin Altun paylaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 Dev Adam’ın maçını böyle takip etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın maçını izlediği ana ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Haber 25-02-2024 22:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü için mesaj yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü dolayısıyla video mesaj yayınladı. Erdoğan mesajında, "Rekor oy oranlarıyla bizlerden desteklerini esirgemeyen, başta İstanbul olmak üzere ülkemizin farklı yerlerinde yaşayan Bayburtlu kardeşlerimize ahde vefaları için teşekkür ediyorum. Ülkemizi nice zorlukları ve engelleri aşarak nasıl bugünlere el birliği içinde getirdiysek, inşallah Türkiye yüzyılını da hep birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Haber 25-02-2024 20:41

Son dakika | Daha ne müjdeler vereceğiz diyerek sinyali verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'KAAN' mesajı: 'O ülkeler 4 gündür bizi konuşuyor'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'daki seçim mitinginde CHP'ye yüklenip "Parti içindeki iktidar kavgalarından başlarını kaldıramıyorlar" dedi. Erdoğan ayrıca MMU KAAN'ın ilk uçuşuna değinerek "Muhalefetin bize sürekli örnek gösterdiği ülkelerde son 4 gündür KAAN konuşuluyor. Rakiplerimiz endişeye kapıldı, daha ne müjdeler vereceğiz" mesajını verdi.

Haber 25-02-2024 15:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilk doğum günü mesajı geldi: 'Siz büyük bir şahsiyet, seçkin devlet bir adamısınız'

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, mevkidaşı Erdoğan'ın doğum gününü şimdiden kutladı. Aliyev doğum günü mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben "Ülkenizi dünyanın en önde gelen ve güçlü devletlerinden biri haline getirdiniz" dedi.

Haber 25-02-2024 14:36

Bakan Tunç canlı yayında 'Hepimiz bu konuda hassasız' diyerek açıkladı: Cumhurbaşkanımız beni arayarak ‘Nasıl olur böyle bir şey?’ dedi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul'da Eros isimli kediyi öldüren İbrahim Keloğlan hakkında verilen kararla ilgili olarak açıklama yaptı. "Hepimiz bu konuda hassasız" diyen Bakan Tunç, "Hatta bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Nasıl olur böyle bir şey?’ diyerek beni aradı" diye konuştu.

Haber 24-02-2024 23:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İsrail'in dezenformasyon çabalarının engellenmesi en önemli görevlerimiz arasındadır'

İslam İşbirliği Teşkilatı Enformasyon Bakanları Olağanüstü Toplantısı'na video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İslam ülkeleri olarak sorumluluklarımızdan biri de yalanın hakikati perdelemesinin önüne geçmektir. Gazzeli kardeşlerimize yönelik barbarlıkların kayıt altına alınması, duyurulması, İsrail'in dezenformasyon çabalarının engellemesi en önemli görevlerimiz arasındadır" dedi.

Haber 24-02-2024 17:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sakarya mitinginde yine CHP’ye yüklendi: Cumhurbaşkanı adayını çiğneyip geçtiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimler öncesinde mitinglerine Sakarya'da devam etti. Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı kaybetmesine atıfta bulunan Erdoğan “Kendi çıkarlarından kariyerlerinden başka hiçbir şeyi gözleri görmüyor. Dün cumhurbaşkanı adayı diye çıkardıkları kişiyi çiğneyip geçtiler” ifadelerini kullandı. Yavaş ve İmamoğlu'nun ismini vermeden konuşan Erdoğan, "Cumhurbaşkanı yardımcısı diye şehir şehir dolaştırdıkları isimlerin yarın ne olacakları belli değil." dedi.

Haber 24-02-2024 14:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert sözler! 'İstanbul'daki komediyi görüyorsunuz, rezillik diz boyu'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında partisinin Balıkesir mitinginde konuştu. CHP'ye sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Muhalefette rezillik diz boyu. Kim nereyi kaparsa elinde kalıyor. Milleti kandırmaya çalışıyorlar. Muhalefet partilerindeki çekişmeler ayrı facia. İstanbul’daki komediyi görüyorsunuz, kaybedeceklerini görünce sağa sola saldırıyorlar. CHP'nin ülkeyle ortak noktası kalmadı örtülü ittifak tezgahını eline yüzüne bulaştırdı" ifadelerini kullandı.

Haber 23-02-2024 16:40

Erzincan faciası sonrası dikkat çeken hamle! Erdoğan gece yarısı hepsini görevden aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de çok sayıda üst düzey atama ve dikkat çeken görevden almalar yaşandı. Erzincan'da yaşanan toprak kayması faciasının ardından Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Kandemir, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Aydındağ, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcıları Bayram Arı ve Sami Sarıyıldız görevden alındı. İşte detaylar...

Haber 23-02-2024 08:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale türküsünü söyledi! O anları Fahrettin Altun paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de mitingine giderken seçim otobüsünde keman çalan öğrenciye eşlik etti. Çanakkale türküsünü söyleyen Erdoğan'ın o anlarını İletişim Başkanı Fahrettin Altun paylaştı.

Haber 22-02-2024 23:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'enflasyon' mesajı: Hepimiz rahat bir nefes alacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Denizli'de 29 Ekim Bulvarı'nda düzenlenen mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Miting alanında 75 bin kişi olduğunu belirten Erdoğan, "İşte gönlümün sultanı Denizli bu." ifadelerini kullandı. Enflasyon konusuna da değinen Erdoğan tarih vererek, "Hepimiz rahat bir nefes alacağız." dedi.

Haber 22-02-2024 15:14

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Milli Muharip Uçak: KAAN'la ilgili açıklama: Aynı F-16 gibi! Daha neler gelecek neler

Son dakika haberi: 31 Mart yerel seçim çalışmaları çerçevesinde il ziyaretlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'daki mitingde konuştu. Milli Muharip Uçak KAAN'ın ilk uçuşunu bugün başarıyla gerçekleştirmesiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Erdoğan "KAAN, aynı F-16 gibi. Daha neler gelecek neler" dedi.

Haber 21-02-2024 14:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Arnavutluk'a desteğimiz sürecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "TİKA vasıtasıyla Arnavutluk'un kalkınmasına yönelik projelere desteğimiz sürecek. Sayın Başbakanın FETÖ ile mücadele konusunda kararlılığını biliyoruz. Karşılıklı anlayış içerisinde örgütle mücadele edeceğiz" dedi.

Haber 20-02-2024 20:42

Son dakika | Erdoğan Bu ihtilaf bitmeli dedi, yeni anayasayı işaret etti: 'Son dönemdeki tartışmalar, ne kadar gerekli olduğunu gösteriyor'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı geldi. Yüksek yargı kurumları arasında tartışma yaşandığına ve bu ihtilafın bitmesi gerektiğine dikkat çeken Erdoğan, Danıştay 5. İdaresi'nin aldığı kararla ilgili de tepkisini dile getirdi.

Haber 20-02-2024 14:46

Azerbaycan'la yeni anlaşmalar imzalandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihi bir fırsat penceresi açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katıldı. İmzaların ardından iki lider önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda, "Karabağ'da işgalin sona ermesiyle birlikte bölgemizde tarihi bir fırsat penceresi açıldı. Bu pencerenin kapanmaması çok önemli." ifadelerini kullandı.

Haber 19-02-2024 16:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan seçim mesajı: Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, alternatifsiz değilsiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala sosyal medya hesabından vatandaşlara seslendi. Erdoğan, "CHP’li kardeşlerimizin, partilerine ve siyaset kurumuna yönelik umutlarını giderek kaybettiklerini üzülerek görüyoruz. Başta CHP olmak üzere muhalefete bakıp da asla umutsuzluğa kapılmayın. Alternatifsiz değilsiniz." ifadelerini kullandı.

Haber 18-02-2024 18:38

İBB Başkanı İmamoğlu çifti 'Erdoğan Sergisi'ni gezdi: Memleket için yapılan her iş kimsenin şahsi meselesi değil

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu'yla birlikte; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde hayata geçirilen projelerin anlatıldığı 'Recep Tayyip Erdoğan Özel Sergisi'ni gezdi. İBB Başkanı "Memleket için yapılan her iş bizim işimiz. Kimsenin şahsi meselesi değil" diye konuştu.

Haber 17-02-2024 16:34

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan yakın tarihte diyerek açıkladı: Artık Ahmetler, Ayşeler de uzaya gidecek!

Son dakika haberi: Rize'de yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'yi hedef aldı. "Dünyada böyle muhalefet yok" diyen Erdoğan, "CHP'li kardeşlerimizin siyaset kurumundan umut kesmesinin önüne geçeceğiz" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci astronotun da uzaya gideceğini anımsatırken "Artık Ahmetler, Mehmetler, Ayşeler, Fatmalar uzaya gidecek" sözleriyle dikkat çekti.

Haber 17-02-2024 16:19

Son dakika | Emekliye bayram ikramiyesi artıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni rakamı duyurdu

Son dakika haberi: Yerel seçimlere yönelik söylemlerinde sık sık 'merkezi yönetim - yerel yönetim' vurgusu yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğal gazı nasıl getirecek? Biz varsak doğal gaz var, biz yoksak doğal gaz yok" sözleriyle dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli bayram ikramiyesinin de 3 bin TL olacağını açıkladı.

Haber 16-02-2024 14:50

Büyükelçi atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı! AK Partili dikkat çeken isimler de var...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Suudi Arabistan, Slovak Cumhuriyeti, Portekiz, Tunus ve Kuzey Makedonya'ya büyükelçi ataması yapıldı. Büyükelçi olarak atanan isimler arasında Eski AK Parti'li vekil Nükhet Hotar, eski Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Emrullah İşler gibi isimler de yer aldı.

Haber 16-02-2024 00:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'da net mesaj: Rakip tanımıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Samsun mitinginde halka hitap etti. CHP'deki hareketliliğe dikkat çeken Erdoğan, "Dün yoldaşlık ettiklerini bugün arkadan hançerliyorlar." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, "Her konuda mütevazıyız. Ama eser ve hizmet siyasetinde rakip tanımıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 15-02-2024 15:01

Erdoğan'dan 31 Mart öncesi '28 Mayıs'taki seçimleri hatırlattı: Bazıları siyaset sahnesinden tamamen silinecekler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BAE ve Mısır ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazılarının siyaset sahnesinden tamamen silindiğini göreceğiz" diye konuştu.

Haber 15-02-2024 13:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'rahatsızız' diyerek duyurdu: AYM'nin aldığı kararları hazmedemiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündem olan Mısır ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Birbirinden önemli konulara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'yle irtibatlı olduğu gerekçesiyle ihraç edilen 450 hakim ve savcının Danıştay tarafından göreve iade edilmesine tepki gösterdi. Erdoğan, "Ayrıca Anayasa Mahkemesi’nin almış olduğu bu kararları hazmedemiyorum." dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamaları...

Haber 15-02-2024 12:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken Sisi mesajı! Yeni bir dönem resmen başladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 yıl aradan sonra ilk kez Mısır'ı ziyaret etmesi tüm dünyada yakından takip edildi. Erdoğan, Mısır dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan "Artık Türkiye-Mısır ilişkilerinde yeni bir dönem başladı diyebilir miyiz?" sorusuna da yanıt verdi. Erdoğan'ın Sisi mesajı dikkat çekti.

Haber 15-02-2024 12:55

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a 2019 göndermesi! 'Tercihi Sisi'den yana oldu' dedi, Murat Kurum'a Erzincan'daki madenle ilgili 'ÇED' yanıtı dikkat çekti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır ziyaretiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019 yılındaki İstanbul seçimlerinde kullandığı ifadeleri hatırlatan İmamoğlu, "Kendisi Sisi'den yana tercihte bulundu" dedi. Murat Kurum'a da Erzincan'daki maden faciasıyla ilgili yanıt veren İmamoğlu, "ÇED raporunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verir" diye konuştu.

Haber 15-02-2024 12:04

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya böyle duyurdu! 'Bizim için yok hükmündedir'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 yılın ardından Mısır'da! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Gazze'de ateşkes ve yardımlar önceliğimiz" dedi. Öte yandan Erdoğan, "Gazze halkının topraklarından sürgün ettirilmesi yönündeki girişimler bizler için yok hükmündedir" ifadelerini kullandı.

Haber 14-02-2024 17:43

12 yıl sonra bir ilk! Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır'da...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 yıl aradan sonra, resmi ziyarette bulunmak üzere özel uçakla Mısır'ın başkenti Kahire'ye geldi. Erdoğan’ı havalimanında Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi törenle karşıladı.

Haber 14-02-2024 14:59

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında açıkladı: 'Deprem bölgesinde hayata geçireceğimiz fona başvuruları almaya başlıyoruz'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yaklaşık 4 hafta sonra Beştepe'de yeniden toplandı. Saatler süren toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Aile ve Gençlik Fonu ile ilgili mevzuat çalışmaları tamamlandı. 15 Şubat'ta başlıyor. Depremzede gençlerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacağız. İlk önce deprem bölgesinde hayata geçireceğimiz fona başvuruları almaya başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans 12-02-2024 18:51