Recep Tayyip Erdoğan Haberleri Ve Son Dakika Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri Ve Son Dakika Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu

Doğum: 26 Şubat 1954 (67 yaşında), İstanbul

Eşi: Emine Erdoğan

Eğitim: Marmara Üniversitesi (1981)

Parti: Adalet ve Kalkınma Partisi

Çocukları: Ahmet Burak Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan, Esra Erdoğan Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu.Recep Tayyip Erdoğan 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu fakülteden 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok erken yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak ülke ve dünya meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev aldı. Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin askeri darbeyle kapatıldığı 12 Eylül 1980 döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik, üst düzey yöneticilik de yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiili siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi esnasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınlarla gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

Recep Tayyip Erdoğan 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Recep Tayyip Erdoğan Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Recep Tayyip Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı. Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan kitapta yer alan bir şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu. Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun birinci yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasi hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adaylığı engellenen Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayati öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler kat edildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve on yıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, Türk Lirası büyük itibar kazandı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde tarihi bir yükseliş gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Maddi refah ve kalkınma hamlesindeki büyük başarıların yanı sıra Türkiye'de demokrasi ve özgürlük alanlarının genişletilmesini dünyanın saygın siyasi gözlemcileri Erdoğan'ın gerçekleştirdiği "Sessiz Devrimler" olarak isimlendirdi.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bölgesinde saygın bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde yüzde 46.6 oyla büyük bir zafer kazanan Ak Parti'nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. Hükümeti'ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı. İkinci iktidar döneminin başarıyla tamamlanmasına yakın 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişiklerine ilişkin referandumda evet oylarının yüzde 58 oranına ulaşmasıyla Başbakan Tayyip Erdoğan'ın öncülük ettiği kampanya tarihi bir başarı gösterdi.

Recep Tayyip Erdoğan 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ak Parti oyların yüzde 49,8'ini alarak tekrar büyük bir zafer kazandı. 3. kez Başbakanlık koltuğuna oturan Erdoğan, partisinin oylarını 3 dönem üst üste arttırarak Türk siyasi tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanını belirlemek için 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ve Cumhuriyeti tarihinde cumhurbaşkanının doğrudan halk oyuyla seçildiği ilk seçimde Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Aldığı Ödüller;

29 Ocak 2004

"(AJC) Cesaret karakteri ödülü" (İngilizce: Profiles of Courage)
Amerikan Yahudi Komitesi

18 Nisan 2004
"Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri Time dergisi

13 Haziran 2004
"Altın Plaka" ödülü Amerikan Başarı Akademisi (İngilizce: Academy of Achievement) Geleneksel olarak verilen ödül Tayyip Erdoğan'a, aktör James Earl Jones tarafından sunulmuştur.

1 Aralık 2004
"Yılın Avrupalısı" ödülü European Voice Dergisi

2 Eylül 2005
"Avrupa Kurumlar" ödülü İtalyan Akdeniz Laboratuvarı Vakfı

1 Haziran 2006
"Tatar Madalyası" Rusya
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından verilmiştir.

8 Ağustos 2006
"Karadeniz Ülkelerinde Yılın Reformcusu ödülü" Hazar Enerji Entegrasyonu

1 Kasım 2006
"Üstün İnsani Hizmet Nişanı" Kızılay

Şubat 2007
"Kültürler Arası Diyaloğu Himaye Ödülü" Tataristan
Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şeymiyev tarafından verilmiştir.

12 Mart 2007
"2007 Barış ve Diyalog Ödülü" Rumi Forum tarafından Başbakan Erdoğan'a ve İspanya Başbakanı Zapatero'ya sunulmuştur.Zapatero'ya sunulmuştur.

15 Nisan 2007
"Kristal Hermes Ödülü" Almanya
Ödül, Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen bir törenle Almanya Devlet Başbakanı Angela Merkel tarafından verilmiştir.

14 Haziran 2007
2006 yılının "En Başarılı Lider Ödülü" İmedya

11 Temmuz 2007
"Agricola" ödülü BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)
Ödül, açlıkla mücadele ve gıda üretiminin artırılması konusunda önemli katkılar sağlayan şahsiyetlere verilmektedir.

15 Ocak 2008
"Köprüleri İnşa Etmek" ödülü Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği

11 Mayıs 2009
"İbn-i Sina Ödülü" Kofi Annan ve Zapatero ile birlikte ödüle layık görülmüştür.

9 Haziran 2009
"Barış, Özgürlük ve Demokrasi" ödülü Crans Montana Forumu

26 Ekim 2009

Nişan-ı Pakistan
Pakistan
Pakistan devletinin en büyük ödülü olan Devlet Onur Nişanı.

12 Ocak 2010
"İslam'a Hizmet Ödülü" Kral Faysal Fonu

23 Şubat 2010

"Sevilla, Kültürler Arasındaki Bağ Ödülü" (İspanyolca: Sevilla, Nodo entre Culturas) İspanya'dan Medeniyetler İttifakı projesinin harekete geçirilmesinde üstlendiği önemli rolü nedeniyle verilmiştir

1 Mart 2010

"Hariri Ödülü" BM Habitat ve Refik Hariri Vakfı Vakıf tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasındaki başarılarından ötürü Tayyip Erdoğan’a liderlik, devlet adamlığı ve iyi yönetim’ konularında verilmiştir.

29 Nisan 2010
İkinci kez "Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri Time dergisi
Tayyip Erdoğan "liderler" kısmında 17'nci sıradan listeye dahil olmuştur.

27 Mayıs 2010
"FIESP Nişanı" Brezilya Sao Paulo Sanayi Federasyonu Merkezi Sanayiye yaptığı katkılardan dolayı verilmiştir.

28 Mayıs 2010
"Sigara İle Küresel Mücadele Özel Ödülü"
BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)

29 Haziran 2010
"Dünya Aile Ödülü" BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)
Dünya Aile Örgütü'nün 2010 yılı özel ödülüdür.

4 Kasım 2010
"Kosova Bağımsızlık Altın Madalyası" Kosova
Kosova Cumhuriyeti’nin en büyük devlet nişanıdır.

25 Kasım 2010
"Yılın Lideri" Arap Bankalar Birliği Lübnan ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

29 Kasım 2010
"Kaddafi İnsan Hakları Ödülü" Libya
Libya ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

11 Ocak 2011
"İslam Dünyası Mümtaz Şahsiyet Ödülü" Şeyh Fahad Al-Ahmad Uluslararası Hayır İşleri Ödülü Kurulu Kuveyt ziyareti sırasında Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

2 Şubat 2011
"Kırgız Devlet Nişanı" Kırgızistan
Kırgızistan ziyareti sırasında iki ülke ilişkileri katkısından dolayı Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

21 Mart 2011
2010 yılının "En Başarılı Lider Ödülü" İmedya

25 Mart 2012
"10 Yılın Şahsiyeti Şahsiyet Ödülü" IFIMES Slovenya 'nın başkenti Ljubljana'da faaliyet gösteren Uluslararası Ortadoğu ve Balkanlar Araştırma Enstitüsü (IFIMES), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "10 yılın şahsiyeti" ilan etti. Enstitünün 10. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen ödül töreninde, son 10 yılın şahsiyeti özel ödülünün Başbakan Erdoğan'a verildiği açıklandı. Başbakan Erdoğan'ın ödülü, Ortadoğu ve Balkanlar'da izlediği olumlu politikalar dolayısıyla aldığı belirtildi. Ödülün Erdoğan'a daha sonra takdim edileceği kaydedildi.

Fahri doktora
• 26 Ocak 2004 tarihinde Aziz John' s Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 3 Nisan 2004 tarihinde Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Kiev Politeknik Enstitüsü'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 3 Nisan 2004 tarihinde Kırım Devlet Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 18 Mayıs 2006 tarihinde Bulgar Bilimler Akademisi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı
• 20 Temmuz 2006 tarihinde Girne Amerikan Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 29 Mart 2008 tarihinde Saraybosna Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 15 Ekim 2008 tarihinde Fatih Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Temmuz 2009 tarihinde Maltepe Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Temmuz 2009 tarihinde İstanbul Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 22 Ağustos 2009 tarihinde Halep Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.Üniversite daha sonra bu ünvanı geri çektiğini açıkladı.
• 16 Nisan 2010 tarihinde Gazze İslam Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 18 Mayıs 2010 tarihinde Avrupa Madrid Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 12 Haziran 2010 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 2 Ekim 2010 tarihinde Piri Reis Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 31 Ekim 2010 tarihinde Harran Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Kasım 2010 tarihinde Priştine Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 25 Ocak 2011 tarihinde Kiev Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 16 Mart 2011 tarihinde Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 21 Mart 2011 tarihinde Ümmü'l-Kurra Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 2 Temmuz 2011 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 11 Nisan 2012 tarihinde Şanghay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 22 Mayıs 2012 tarihinde Kaid-i Azam Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 29 Haziran 2012 tarihinde Atatürk Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 21 Eylül 2012 tarihinde Kudus Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 5 Ekim 2012 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 12 Kasım 2012 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 19 Ocak 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 26 Ocak 2013 tarihinde Marmara Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.

Fahri Vatandaşlık

• Şubat 2004 tarihinde Erdoğan Seul'de fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Şubat 2009 tarihinde Erdoğan Tahran'da fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Prizren'de fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Mamuşa'da fahri vatandaşlık unvanını aldı.

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Emeklilerin gözü kulağı bu haberde! Zam oranı yüzde 50'ye yaklaşacak, en düşük emekli aylığı...

Emeklinin gözü kulağı emekli aylığına yapılacak zamla ilgili gelecek habere çevrildi. Yıl sonu enflasyon beklentisinin yüzde 65 olarak güncellenmesiyle memur ve SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklilerinin aylıklarına yapılacak zam da yüzde 50'ye yaklaşacak. En düşük emekli aylığının 10 bin TL'yi geçmesi beklenirken ikramiyeler de artacak. Öte yandan AK Parti'den 29 Ekim’de emeklilere 5 bin lira ikramiye verilip verilmeyeceğine ilişkin açıklama geldi.

Finans 22-09-23 08:01

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerle ilgili net konuştu: Cumhur İttifakı’nın bu noktada bir sıkıntısı yok

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta gazetecilerle bir araya geldi. Yerel seçimlerle ilgili bir soruyu yanıtlayan Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın bu noktada bir sıkıntısının olmadığını belirterek "Şu anda 81 vilayette başta İstanbul, Ankara olmak üzere bunu Devlet Bey'le oturacağız, konuşacağız. diğer illerde kimler olabilir? Bunları tespit edip garantiye gidecek şekilde bu illerde dayanışma halinde kavga, gürültü olmadan adaylarımızı beraber belirleyeceğiz." dedi.

Haber 21-09-23 20:22

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamuda mülakat açıklaması: Konuyu ilgili bakanlarımızla yakın görüşüyor, çalışıyoruz

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuda mülakatın kaldırılması konusunda açıklama yaptı. Erdoğan, "Biz, mülakatları görevin gerektirdiği zorunluluklar dışında kaldırmayı vadettik. Mülakatlar çok sınırlı ve çok özel meslek gruplarında gerekli olabilir. Konuyu ilgili bakanlarımızla yakın görüşüyor, çalışıyoruz. Ben seçim vaatlerim içinde böyle bir söz verdiysem, bunu Milli Eğitim bakanımla, İçişleri Bakanımla görüşmek suretiyle, yeni bir yol haritasıyla ilerletiriz" dedi.

Haber 21-09-23 20:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme sonrası Miçotakis'ten açıklama! 'Kesin bir şekilde söyledim'

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Miçotakis "Yunanistan-Türkiye ilişkilerinde son aylarda tesis edilen olumlu iklimin derinleştirilmesi için çalışmaya devam etme konusunda mutabakata vardık" dedi. Ayrıca Miçotakis, “Ben Kıbrıs sorununa bir çözüm bulmak istediğimi kesin bir şekilde söyledim" diye konuştu.

Haber 21-09-23 09:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de net mesaj! 'Ekonomik büyümeden kesinlikle taviz vermeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelerek "Ekonomik büyümeden kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Para, maliye ve gelirler politikalarının tüm araçlarını uygulayarak, enflasyonu artıran yapısal unsurların ortadan kaldırılmasını hedefliyoruz" dedi.

Haber 21-09-23 06:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev'le görüştü! Desteğini bir kez daha iletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede Aliyev'e Türkiye'nin Azerbaycan'a gönülden desteğini bir kez daha ifade etti.

Haber 20-09-23 21:08

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'ta Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu için bulunduğu New York'ta diplomasi trafiğine devam ediyor. Erdoğan son olarak Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti. Görüşmenin ardından İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Göç konusunun her iki ülke için ortak bir sınama olduğu bilinciyle bu meselenin ele alınması için birlikte çalışma konusunda da anlaşma sağladılar." ifadelerine yer verildi.

Haber 20-09-23 18:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu'yu kabul etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu için bulunduğu New York'ta peş peşe kritik görüşmeler yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu kabul etti.

Haber 20-09-23 01:25

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye damga vuran 'Azerbaycan ve Kıbrıs' açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Salonu'nda BM'nin 78'inci Genel Kurulu görüşmelerinde katılımcılara hitap etti. Erdoğan yaptığı konuşmada KKTC'nin tanınmasına bir kez daha vurgu yaptı ve Karabağ'daki olaylarla ilgili, "Azerbaycan'ın toprağını koruması yönünde attığı adımları destekliyoruz." dedi.

Haber 19-09-23 19:20

Mülakat açıklaması üzerinden sert yüklendi! Kılıçdaroğlu'ndan 'ilk 100 gün' çıkışı: 'Torpil ve adam kayırmaya devam edeceklerini söyledi'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in öğretmenlere mülakat açıklaması günlerdir çok konuşuluyor. Seçimden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Mülakatı kaldıracağız" dediğini belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili sert bir çıkışa imza attı. Seçimden sonra 100 günde olup bitenlere değinen Kılıçdaroğlu, "Döviz kuru yükseldi, akaryakıt fiyatları tarihi rekorlar kırdı" dedi.

Haber 19-09-23 08:34

ABD'de yoğun diplomasi trafiği! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Stoltenberg, Tebbun ve Duda ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki yoğun diplomasi trafiğine devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ve Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile bir araya geldi.

Haber 19-09-23 08:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’li sunucuya sert tepki: ‘Kesmeye hakkın yok!’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a katıldığı bir programda Sedef Kabaş, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilgili soru yöneltildi. Soruyu cevapladığı sırada sunucu tarafından sözünün kesilmesine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kesmeye hakkın yok. Saygı duyacaksın, yargının verdiği karara saygı duyacaksın" dedi. Öte yandan Erdoğan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşa ilişkin olarak "Sayın Putin, bu savaşın bir an önce bitirilmesini istiyor" diye konuştu.

Haber 19-09-23 06:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biden'la görüşmelerde tıkanıklıkların önemli kısmını aştık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu New York'ta, ABD'de faaliyet gösteren düşünce kuruluşu temsilcileriyle Türkevi'nde yuvarlak masa toplantısı yaptı. Burada açıklamalarda bulunan Erdoğan, "ABD ile işbirliğimizin gelişmesinden memnuniyet duyuyoruz. Biden'la görüşmelerde tıkanıklıkların önemli kısmını aştık, temaslarımızı arttırma kararı aldık" şeklinde konuştu. Erdoğan, Amerikan PBS kanalına da açıklamalarda bulundu.

Haber 18-09-23 20:56

Erdoğan'ın çok konuşulan Avrupa Birliği çıkışına destek geldi! Her kararın arkasındayız

BM Genel Kurulu'na katılmak ve birtakım temaslarda bulunmak üzere ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçağa binmeden önce düzenlediği basın toplantısında yaptığı 'Avrupa Birliği' açıklamasıyla çok konuşulmuştu. Erdoğan'ın gündem yaratan çıkışına bir partiden tam destek geldi. DEVA Parti lideri Ali Babacan ise Erdoğan'ın sözlerine tepki gösterdi.

Haber 18-09-23 15:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'taki Türkevi’nde Elon Musk’ı kabul etti! Tesla fabrikası için çağrı yaptı

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkevi'nde Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk'ı kabul etti. TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.

Haber 18-09-23 06:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar! 'Biden ile mutabık kaldık'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de temaslarını sürdürüyor. Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen yemekte konuşan Erdoğan "Başkan Biden ile dostluk ve işbirliğimizin güçlendirilmesi hususlarında mutabık kaldık" dedi. Açıklamasının devamında Erdoğan, "Türk-Amerikan ilişkilerini zehirlemek için hareket eden bazı çıkar grupları var. Hakikatleri anlatarak, iyi örnek olarak, Türkiye'yi ve Türk milletini hakkıyla temsil ederek bunlara set çekeceğiz" diye konuştu.

Haber 18-09-23 06:31

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'ta Ahıska Türklerini kabul etti

Son dakika: BM Genel Kurulu için ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'taki Türkevi'nde Ahıska Türklerini kabul etti. Erdoğan, Ahıska Türklerinin yıllardır hasretle beklediği Türk vatandaşlığını kazanmaları için gerekli adımları attıklarını belirterek, "Bu süreci hızlandırıyoruz." dedi.

Haber 18-09-23 00:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Garibaşvili'yi kabul etti

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili'yi kabul etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Garibaşvili'yi kabulünde, Orta Koridor'un hayata geçirilmesinin öneminden bahsettiğini ve Bakü-Tiflis-Kars demir yolunun süratle operasyonel hale getirilmesinin beklendiğini ifade ettiğini bildirdi.

Haber 17-09-23 23:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Adnan Menderes' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, idam edilişlerinin 62. yılında merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı andı.

Haber 17-09-23 17:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Menderes, Zorlu ve Polatkan için mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli iradeyi ve milletin tercihlerini yok sayan 27 Mayıs darbesinin ardından Adnan Menderes ve arkadaşlarının haksız ve hukuksuz bir şekilde idam edilmeleri tarihe kara bir leke olarak geçmiştir" dedi.

Haber 17-09-23 13:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 78. Genel Kuruluna katılmak için ABD'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 00.25'te Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD'nin New York şehrine geldi.

Haber 17-09-23 07:32

SON DAKİKA | 'AB ile gerekirse yolları ayırabiliriz' Erdoğan'dan ABD ziyareti öncesi önemli açıklamalar! Putin, Aliyev ve Paşinyan’la görüşme teklif ettik

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İsveç'in NATO üyeliğiyle ilgili "Öncelikle İsveç'in üzerine düşen görevi yerine getirmesi lazım. Yasayı hazırlamak yetmez, yasayı uygulamak gerekir" dedi. AB için "Avrupa Birliği ile gerekirse yolları ayırabiliriz" diyen Erdoğan Karabağ konusunda da "Bizim öncülüğümüzde üçlü bir görüşme teklifimizi kendilerine ilettik. Bu konuda üçlüden öte biz dörtlü bir teklifte bulunduk" ifadelerini kullandı.

Haber 16-09-23 13:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gidiyor! Kritik BM toplantısı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) gidecek.

Haber 16-09-23 07:47

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan: 81 ilimizin tamamının çehresini kentsel dönüşümle değiştirmekte kararlıyız

Son dakika:Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deprem Yasası ile kentsel dönüşümü en sağlıklı, hızlı ve adil bir şekilde yürütecek hukuki altyapıyı kurmayı amaçladıklarını belirterek "Deprem bölgelerinden başlayarak 81 ilimizin tamamının çehresini kentsel dönüşümle değiştirmekte kararlıyız." dedi. Deprem bölgesinde inşa çalışmalarının sürdüğünü belirten Erdoğan "Önümüzdeki aylarda inşası tamamlanan konutları hak sahiplerine teslim ederek şehirlerimizin yeniden inşası yolunda yeni bir safhaya geçeceğiz" dedi.

Haber 15-09-23 19:47

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türk ekonomisi' mesajı! Yeni bir döneme giriyoruz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk iş dünyasına ve Türk diasporasına seslenerek önemli mesajlar verdi. "Küresel düzeydeki her gelişmeyi kendi ortak hedeflerimizin dinamosu haline getirerek kısa sürede dünya çapında hayırlı neticeler elde edeceğimizden şüphe duymuyorum" şeklinde konuşan Erdoğan, ekonomideki son gelişmelere ilişkin de dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.

Haber 15-09-23 15:50

Son dakika | Saatlik ek ders ücretlerine zammı Erdoğan duyurdu! Lisansüstü öğrencilerin de bursları artıyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25 oranında ilave artışa gidileceğini duyurdu ve "Böylece aylık ücretlerinde 2023'te yüzde 91 oranında artış yapmış olacağız" dedi. Erdoğan ayrıca Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerin burslarına da zam yapılacağını açıkladı.

Haber 15-09-23 12:26

Türkiye'ye gelme sözünü hatırlatınca... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron arasında gülümseten sohbet! Gel şimdi, okey?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron arasında geçen diyalog tebessüm ettirdi. Macron'un paylaştığı videoda liderlerin ayaküstü sohbet ettiği görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Macron'a sözünü hatırlatması üzerine Macron'un verdiği yanıt dikkat çekti.

Haber 15-09-23 08:18

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan '3-5 şarlatana müsaade etmeyiz' deyip, o paylaşımlara tepki gösterdi: Fitne ateşini söndüreceğiz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni"nde açıklamalarda bulundu. Geceleri 5-6 saat uyuduğunu ve her gün 01.00-02.00'de eve döndüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben böyle çalışıyorum, sizden de bunu bekliyorum." diye konuştu. CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na da tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi" dedi. Erdoğan, göçmenlere yönelik tepkilerle ilgili de konuştu.

Haber 14-09-23 14:19

Muhalefet partileri de davetli! AK Parti'de o isimlere büyük sorumluluk düşecek: Binlerce partili bu sloganları seslendirilecek

AK Parti'de takvimler 4'üncü olağanüstü büyük kongre için geri sayıyor. Kongre öncesi MYK üyeleriyle son toplantı yapıldı, kongrenin ana teması ve kullanılacak sloganlar belirlendi. 400 yabancı konuğun yanı sıra muhalefet partileri de davetliler arasında olacak. Kongrede belirlenecek yeni kurmaylar ise tüm Türkiye'nin gündemindeki yerel seçimlerde büyük sorumluluk üstlenecek!

Haber 13-09-23 14:43

Kılıçdaroğlu, G-20 zirvesindeki o fotoğrafı paylaşıp tepki gösterdi: Bu skandaldan dönülmesi için çalışacağız!

G-20’de imzalanan anlaşmayla Hindistan'dan Avrupa'ya uzanacak yeni rotada Türkiye’nin yer almaması ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik çok sert tepki geldi. Kılıçdaroğlu, G-20 zirvesinden dikkat çeken fotoğraflar paylaşarak yaptığı açıklamasında “Bu skandaldan dönülmesi için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Haber 13-09-23 14:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya'ya geçmiş olsun telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı el-Menfi ile telefonda görüştü. Erdoğan, sel felaketi nedeniyle Menfi'ye geçmiş olsun ve taziye dileklerini iletti.

Haber 12-09-23 19:27

SON DAKİKA | 12 Eylül'ün yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yeni Anayasa' mesajı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Yeni Anayasa Sempozyumu'nda önemli açıklamalarda bulundu. "Yeni Anayasa meselesi gündemimizin ilk sırasındaki yerini koruyor" diyen Erdoğan, "Türkiye Yüzyılı hedefimizin unsurlarından biri olan yeni anayasayı milletimize kazandırana kadar çalışmayı, gayret etmeyi, mücadeleyi asla bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 12-09-23 14:25

Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde gündeme gelmişti, iki parti kolları sıvadı: İlk temas AK Parti'den!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesinde gündeme gelen seçim iş birliği için iki parti çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti heyet oluşturdu, gözler bu hafta gerçekleşmesi beklenen görüşmeye çevrildi. İki parti 2019 yerel seçimlerini yeniden masaya yatıracak. İş birliğinin kapsamıyla ilgili detaylar da dikkat çekti!

Haber 12-09-23 11:41

'AK Parti ile ittifak' iddiası kulisleri salladı! Erdoğan'ın önüne koysalar mışıl mışıl uyur diyerek yanıt verdi: İYİ Parti'den satır arası CHP göndermesi

İYİ Parti ile AK Parti arasında yerel seçimlerde ittifak olabileceği yönündeki kulisler gündemi hareketlendirmeye devam ediyor. CHP Ankara, İYİ Parti ise İzmir belediye başkanı adayını açıklarken İYİ Parti'den gündemdeki AK Parti iddialarına çok konuşulacak yanıt geldi. İYİ Partili Akalın, "Bu akşam Tayyip Erdoğan'ın önüne kamuoyu yoklaması koysalar CHP'nin oy oranı yüzde 30'a çıktı diye, Tayyip Erdoğan mışıl mışıl uyur" ifadeleriyle dikkat çekti.

Haber 12-09-23 10:17

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Paşinyan arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile telefonda görüştü. Görüşmede Türkiye-Ermenistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Haber 11-09-23 17:56

Son dakika | Erdoğan, 'Cezasız kalmayacak' diyerek tepki gösterdi! CHP'li Sezgin Tanrıkulu için çok sert sözler

Son dakika haberi: Hindistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirve değerlendirmesinde bulundu. İYİ Parti'nin yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını çıkaracağını açıklaması ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden aday olma isteğiyle ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK'ya yönelik iddialarıyla gündem olan CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na tepki gösterdi. Erdoğan yaptığı açıklamada "Hakaret, iftiralar cezasız kalmayacak" dedi.

Haber 11-09-23 15:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına dair bir mesaj yayınladı.

Haber 11-09-23 11:04

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan G20'de ilk mesajlarını verdi! Liderler Zirvesi'nin sonuç bildirgesinde 'Türkiye' detayı

Son dakika haberi: Dünyanın takip ettiği G20 Zirvesi'nin ilk gününde sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildirgede yer alan 'Türkiye' detayı dikkat çekti. Zirve için Yeni Delhi'de bulunan ve MIKTA liderleriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan da önemli mesajlar verdi.

Haber 09-09-23 14:27

Tüm dünyanın gözü Hindistan’da! G20 Liderler Zirvesi başladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar

Tüm dünyanın gözü Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de düzenlenen G-20 zirvesinde… Kritik zirve Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin liderleri karşıladığı resmi törenle bugün başladı. Bharat Mandapam Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde ‘Tek Yeryüzü, Tek Aile, Tek Gelecek’ ana temasıyla gerçekleşen zirvede, liderlerin kapsamlı küresel ekonomik reformları ele alması bekleniyor. Zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da önemli mesajlar vermesi bekleniyor…

Haber 09-09-23 08:46

Dükkanlar kapalı, sokaklar bomboş, polisler nöbette... Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor: Dünyanın gözü Hindistan’da olacak!

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi, G-20 Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak. 9-10 Eylül tarihlerinde yapılacak zirve öncesinde dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Yeni Delhi sessizliğe büründü. Güvenlik üst düzeye çıkarıldı, dükkanlar kapalı, sokaklar bomboş, polisler ise nöbette... Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in bu yıl zirveye katılmayacağı öğrenildi. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez is koronavirüse yakalandığı için zirvede olamayacak.

Haber 08-09-23 16:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli sporcu kaptan Akgül'e: 'Bir aksilik olmasın ha!' Bakan Bak'ın yanıtı gülümsetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Serbest Güreş Milli Takımı Kaptanı Taha Akgül arasında geçen renkli diyalog gündem oldu. Akgül ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın telefonundan konuşan Erdoğan, Akgül'den altın madalya beklediğini dile getirdi. Akgül, Erdoğan'a söz verip bir de talepte bulunurken Bakan Bak'ın yanıtı da gülümsetti.

Haber 08-09-23 11:08

Orta Vadeli Planda flaş konut ve emeklilik detayı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Dar ve sabit gelirliye uygun fiyat aralıklarıyla konut üretimine başlanıyor. Kamu bankaları ilk kez ev alacaklara düşük kredi kullandıracak. Bireysel emeklilikte tamamlayıcı uzun süreli bakım sigortası geliyor. İşte detaylar...

Finans 08-09-23 10:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan yakından ilgilenmişti! 'CAID' teşhisi konan ATT Kübra Nur Palut hayatını kaybetti

Bilecik'te görevli ATT Kübra Nur Palut'a çocuğunu doğurduktan sonra yaşadığı rahatsızlıklar sonrasında CAID hastalığı teşhisi konulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yurt dışında tedavi gören Palut, geçtiğimiz ay tekrar rahatsızlanınca kaldırıldığı Ankara Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Haber 06-09-23 18:29

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Özeleştiri yaptığımı anlayamamış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini hedef alan sözleriyle ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, 'Erdoğan yine sözlerimi çarpıtarak, yalanlarına devam etmiş. Bir sosyolojiden bahsederek, özeleştiri yaptığımı anlayamamış.' diye konuştu.

Haber 06-09-23 15:04

Son dakika | Fiyat köpüğü inmeye başladı diyerek duyurdu! OVP'nin detayları belli oldu: Erdoğan'dan 'faiz' ve 'enflasyon' mesajları

Son dakika haberi: Orta Vadeli Program (OVP) sunumu için Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçti. Erdoğan'ın detaylarını paylaştığı programla Türkiye'nin 3 yıllık yol haritası belli oldu. Konuşmasında tek haneli enflasyon vurgusu yapan Erdoğan, "Kimi sektörlerde oluşan fiyat köpüğü inmeye ve piyasa dengeyi bulmaya başladı" dedi. Faiz mesajı veren Erdoğan "Sıkı para politikasının da desteğiyle enflasyonu yeniden tek haneye düşüreceğiz" diye konuştu.

Haber 06-09-23 14:52

Son dakika | Orta Vadeli Program'da yol haritası açıklandı: OVP'de enflasyon tahmini 2023 için yüzde 65'e yükseldi: Dolar için 23,9 TL öngörüsü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2024-2026 dönemini içeren Orta Vadeli Programı (OVP) açıklandı. 2024 yılı büyüme hedefi yüzde 4, kişi başına gelir 12 bin 875 dolar olarak hedeflenirken, 2023 enflasyon hedefi yüzde 65’e çıktı. Bu yıl sonunda 1.6 trilyon lira bütçe açığı öngörülürken, 2023'te dolar kurunun yaklaşık 23,9 TL olacağı paylaşıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Finans 06-09-23 14:19

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ TELEFON ne zaman satılacak? Öğrencilere ÖTV, KDV'siz telefon şartları neler, hangi marka ve modellerde geçerli?

Öğrencilere vergisiz cep telefonu satış tarihi ve şartları merak edildi. AK Parti seçim beyannamesi ile ön lisans ve lisans eğitimi gören üniversite öğrencilerine ÖTV ve KDV'siz cep telefonu ve bilgisayar müjdesi verilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası konuya dair konuştu. Peki, öğrencilere vergisiz telefon ve bilgisayar satışı başladı mı, ne zaman başlayacak? Öğrencilere ÖTV, KDV'siz telefon şartları neler, hangi marka ve modellerde geçerli?

Finans 06-09-23 07:55

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURULARI 2023 ne zaman başlayacak? 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi şartları neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Evlilik kredisi başvuru tarihleri ve şartları merak konusu oldu. Aile ve Gençlik Bankası tarafından ilk 2 yıl ödemesiz 150 bin TL faizsiz kredi verileceği duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası konuya ilişkin açıklamada bulundu. Peki, evlilik kredisi başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi şartları neler, kimler başvurabilir? İşte detaylar...

Finans 06-09-23 07:52

Madımak faili Hayrettin Gül'ün cezası hastalık sebebiyle kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, 'Sivas Madımak Katliamı Davası' hükümlülerinden Hayrettin Gül'ün kalan cezası 'Sürekli Hastalık' sebebiyle kaldırıldı.

Haber 06-09-23 07:28