Arzu Çerkezoğlu Haberleri

Arzu Çerkezoğlu yeniden DİSK Genel Başkanı seçildi

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, genel kurulda bir kez daha başkanlığa getirildi.

Haber

Asgari ücret toplantısı öncesi açıklandı! DİSK'ten yıllar sonra bir ilk... Yılda dört kez güncellenmeli

Milyonlarca vatandaş yeni asgari ücretin belirleneceği günü iple çekiyor. Tarihi 11 Aralık olarak netleşen ilk Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesi DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'ndan asgari ücret için yeni bir öneri geldi. Çerkezoğlu yıllar sonra bir ilke imza attıklarını belirtirken yemi zamlı asgari ücretin 1 Şubat 2024'te alınacak olmasına dikkat çekti.

Finans

SONDAKİKA | İstanbul'da 1 Mayıs'ta 'Taksim' gerginliği: Polis izin vermedi, gözaltılar var! DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu: '2023 1 Mayıs'ı Taksim'in yasaklı olduğu son 1 Mayıs olacak'

Son dakika: DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu 1 Mayıs'ta dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakılmasının ardından konuşan Çerkezoğlu, "Biz biliyoruz ki bu 1 Mayıs, 2023 1 Mayıs'ı Taksim'in yasaklı olduğu son 1 Mayıs olacak" ifadelerini kullandı. Öte yandan Taksim ve Maltepe'de polis kalabalığa müdahale etti. Müdahalelerde arbede yaşanırken çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Haber

DİSK, KESK ve bazı birlikler 1 Mayıs'ı Maltepe Meydanı'nda kutlayacak

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Maltepe Meydanı'nda kutlayacaklarını bildirdi.

Yurthaber

Arzu Çerkezoğlu

Arzu Çerkezoğlu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Arzu Çerkezoğlu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu'ndan 1 Mayıs açıklaması! İstanbulluları Maltepe Meydanı'na çağırdı

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu'ndan 1 Mayıs açıklaması geldi. Ortak basın açıklamasında konuşan Çerkezoğlu, "Tüm İstanbul halkını, Maltepe Meydanı'nda, 1 Mayıs meydanında buluşmaya çağırıyoruz" dedi.

Haber

Herkesin tanıdığı bir isim! CHP'de adaylık için sürpriz sanatçı... Kulislerde konuşuluyor

Türkiye 14 Mayıs'taki seçimlere yaklaşırken partilerin aday listeleri ile ilgili hazırlıklar da sürüyor. Siyaset gündemi uzun süre cumhurbaşkanı adaylığı konusuyla meşgul olurken şimdiyse milletvekili adaylıkları merak edilmeye başlandı. Adaylık başvurularının başladığı CHP'de sürpriz isimlerin olduğu da konuşuluyor. Özellikle Türkiye'de herkesin tanıdığı bir sanatçıyla adaylık için ön görüşmenin yapıldığı öne sürüldü. İşte CHP'deki o sürpriz isimlerle ilgili kulis bilgileri...

Haber

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu'ndan İzmir'de sigara fabrikası çalışanlarına destek

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu'ndan İzmir'de sigara fabrikası çalışanlarına destek

Yurthaber

DİSK'ten TÜİK protestosu

DİSK'ten TÜİK protestosu

Yurthaber

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: Sağlık emekçileri olarak hakkımız olanı istiyoruz

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: "Sağlık emekçileri olarak hakkımız olanı istiyoruz"

Yurthaber

DİSK, KESK, TTB, TDB ve TMMMOB'dan ortak 1 Mayıs açıklaması

DİSK, KESK, TTB, TDB ve TMMMOB'dan ortak 1 Mayıs açıklaması

Yurthaber

Arzu Çerkezoğlu kimdir? Arzu Çerkezoğlu mesleği ne? Arzu Çerkezoğlu kaç yaşında?

Arzu Çerkezoğlu, doktor kimliğinin yanında aynı zamanda insan hakları aktivisti ve sendikacıdır. Gençlik yıllarında birçok öğrenci hareketinin içerisinde yer alan Arzu Çerkezoğlu, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Pataloji bölümünde tamamlamıştır. 1 Mayıs’ın yaklaşması ile İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olan Çerkezoğlu, hem işçi bayramı hem de koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Arzu Çerkezoğlu aynı zamanda DİSK’in ilk kadın başkanıdır.

Haber

Gaziantep'te bir fabrikadan haksız yere işten çıkarıldıklarını iddia eden işçiler yürüyüş yaptı

Gaziantep'te bir fabrikadan haksız yere işten çıkarıldıklarını iddia eden işçiler yürüyüş yaptı

Yurthaber