Atatürk Havalimanı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'deki temaslarının ardından yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'deki temaslarının ardından yurda döndü

Yurthaber 22-09-22 16:08

Çürümeye terk edilmişlerdi! Atatürk Havalimanı'ndaki hayalet uçaklar satılıyor: Geriye sadece 5 tane kaldı

Atatürk Havalimanı apronunda bulunan uçuş ömrünü tamamlamış, hacizli ve hurda uçaklar satılıyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından sahipsiz uçakların ihalesi yapıldı. Yatırımcıların ilgi gösterdiği 12 hurda uçaktan 7 tanesi satıldı, geriye 5 tane kaldı. Satılan uçaklar parçalarına ayrılarak havalimanından götürüldü. Atıl vaziyette sahiplerini bekleyen 5 hurda uçak ise drone ile görüntülendi.

Haber 06-07-22 11:21

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının üzerinden 6 yıl geçti

Terör örgütü DEAŞ üyesi üç canlı bombanın 28 Haziran 2016'da düzenlediği; 45 kişinin ölümüne neden olan saldırıya ilişkin davada, 6 sanık 46'şar kez ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 2 bin 604 yıl hapis cezası aldı, 26 sanık beraat etti - İstinaf sürecinden geçen dosyanın Yargıtay'daki temyiz incelemesi sürüyor

Yurthaber 28-06-22 11:01

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar! Teröristlerin kökünü kazımaya devam edeceğiz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un fethinin 569. yılı kutlamaları ve Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Teröristlerin kökünü kazımaya devam edeceğiz." dedi. Öte yandan ortaya atılan iddialarla ilgili ise Erdoğan, "Biz son nefesimize kadar buradayız. Bugüne kadar "kaçacak" diyenlerin hepsi zoru görünce kaçtılar." ifadelerini kullandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 29-05-22 18:34

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk fidanı dikti! SOLOTÜRK'ten nefes kesen gösteri

Atatürk Havalimanı’nda İstanbul’un fethinin 569. yılı kutlamaları ve millet bahçesi ilk fidan dikim töreni için hareketlilik erken saatlerde başlarken töreni izlemeye gelenler uzun kuyruklar oluşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı tören SOLOTÜRK'ün gösterisi ile başladı. Alanı dolduranlar nefes kesen gösteriyi izledi. Tören alanına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk fidanı dikti. Törende Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da konuşma yaptı.

Haber 29-05-22 16:15

Son dakika: Bakan Kurum'dan kira artışı düzenlemesine ilişkin açıklama... Tarih vererek duyurdu

Son dakika haberine göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kira artışları ve Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, kira artışlarıyla ilgili düzenlemenin 10-15 gün içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gelebileceğini söyledi.

Finans 27-05-22 20:36

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılış tarihi belli oldu mu?

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yanıt buldu. Vatandaşlar konuya dair bilgi edinmek ve Bakan Kurum'un açıklamasının ayrıntılarını öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı. Peki Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ne zaman açılacak? Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılış tarihi belli oldu mu? İşte detaylar...

Haber 27-05-22 11:54

Son dakika | Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin açılış tarihi belli oldu

Son dakika haberi: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin açılış tarihini açıkladı. Bakan Kurum, projenin önümüzdeki sene Mayıs ayı içerisinde hizmete sunulacağını açıkladı.

Haber 27-05-22 11:41

Sabit kira veya tavan fiyat olacak mı? Bakan Kurum'dan yüksek kiralara ilişkin açıklama...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, A Haber canlı yayınında Atatürk Havalimanı'na yapılacak Millet Bahçesi'ne ilişkin bilgiler verdi. 'Atatürk Havalimanı Katarlılara satıldı mı?' sorusuna da yanıt veren Murat Kurum, yüksek kiralarla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 25-05-22 21:26

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Atatürk Havalimanına ilişkin açıklama:

"Atatürk Havalimanı kuzey güney pistlerinin olduğu bölge bundan böyle milletimize başka bir şekilde, Millet Bahçesi'yle hizmet edecek" - "Doğu batı pisti acil durumlarda kullanılmak üzere açık tutulacak. Atatürk Havalimanı, milletin kalmaya devam edecek, bu kadar açık, bu kadar net" - "Daha önce de söylemiştik, yeniden tekrar edelim: Biz ne milletimize hizmet etmekten vazgeçeriz ne de bu müfterilerle mücadele etmekten"

Yurthaber 18-05-22 15:21

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan Atatürk Havalimanı açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Atatürk Havalimanı'nın millet bahçesine dönüştürülmesine ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, "Atatürk Havalimanı Kuzey Güney pistlerinin olduğu bölge bundan böyle milletimize başka bir şekilde; Millet Bahçesi’yle hizmet edecek. Doğu batı pisti acil durumlarda kullanılmak üzere açık tutulacak. Atatürk Havalimanı, milletin kalmaya devam edecek." ifadeleri kullanıldı.

Haber 18-05-22 14:20

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan millet bahçesi açıklaması:

"(Atatürk Havalimanı'na yapılacak millet bahçesi) Kemal Bey ve ekibi ne yaparsa yapsın, İstanbul'un Central Park'ı olacak bu proje hayata geçecek ve tüm milletimizin hizmetine sunulacaktır"

Yurthaber 17-05-22 16:15

Ekrem İmamoğlu'ndan Atatürk Havalimanı tepkisi: Kaos yaratmak istiyorsunuz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'ndaki çalışmalara tepki gösterdi. İmamoğlu, "Niyetinizi iyi biliyoruz. İki dozer bir ekskavatörle hayat pahalılığını, işsizliği, geçim derdini unutturmak, milleti tahrik etmek ve kaos yaratmak istiyorsunuz" dedi. İşte İmamoğlu'nun gündem yaratacak o sözleri!

Haber 17-05-22 15:17

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Atatürk Havalimanı' açıklaması: Tamamen kapatılmayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Atatürk Havalimanı'nın tamamen kapatmıyorsunuz. Burada Doğu-Batı açık kalacak ve acil durumlar için kullanılacak" dedi.

Haber 17-05-22 15:16

Bakan Ersoy, Atatürk Havalimanı'yla ilgili o detayı duyurdu! Açık kalacak...

Atatürk Havalimanı'ndaki pistler, yerine yapılacak olan millet bahçesi için yıkılmaya başlandı. Projenin duyurulmasıyla birlikte tartışmalar da başlarken, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul ve Atatürk Havalimanlarının aynı hava koridorunu kullandığını belirten Ersoy, ikisinden birinin açık kalması gerektiğini ifade etti. Bakan Ersoy ayrıca, Atatürk Havalimanı'ndaki 1 pistin, acil durumlar için açık kalacağını da belirtti.

Haber 17-05-22 14:02

CHP'li Canan Kaftancıoğlu'ndan Atatürk Havalimanı iddiası: Katar ve Suudi Arabistanlılara satılmak isteniyor

Atatürk Havalimanı'nın Millet Bahçesi'ne dönüşmesi için dün start verildi. İş makinaları dün pistleri kaldırmak için çalışmalara başlarken 'konut yapılacak ' iddiası olay oldu. Dün yaptığı çağrı sonrası CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün Atatürk Havalimanı'na geldi. İçeri alınmayan Kaftancıoğlu, havalimanının önünde açıklamalarda bulundu. Kaftancıoğlu, İstanbul Havalimanı arazisinin Katar ve Suudi Arabistanlılara satılmak istendiğini iddia etti.

Haber 17-05-22 11:34

SON DAKİKA | Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı açıklaması: Millet Bahçesi projemize devam edeceğiz

Son dakika haberi: Atatürk Havalimanı'na yapılacak Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi projesiyle ilgili konuştu. Bakan Kurum tartışma yaratan projeye devam edeceklerini belirtirken, "Milletimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Onlar tehdit edip dursunlar biz projelerimizi yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu. Bakan Kurum ayrıca, Atatürk Havalimanı alanında hiç bir şekilde konut yapılmayacağını söyledi.

Haber 17-05-22 10:37

Canan Kaftancıoğlu tarih ve saat vererek duyurdu: CHP Atatürk Havalimanı'na gidiyor! 'Bir çift sözümüz var'

Hakkında verilen Yargıtay kararının siyasetin gündeminde tartışmalara yol açtığı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Kaftancıoğlu, saat ve tarih vererek Atatürk Havalimanı'na gideceklerini duyurdu.

Haber 16-05-22 17:42

Türkiye'nin en büyüğü olacak! Geri sayım başladı: İş makineleri alana getirildi

Atatürk Havalimanı arazisine yapılması planlanan millet bahçesi ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Bakan Kurum, millet bahçesinin ilk fidanlarıyla buluşmak için gün saydığını bildirdi. İşte Bakan Kurum'un Atatürk Havalimanı paylaşımı...

Haber 15-05-22 19:26

İmamoğlu'ndan Bakan Karaismailoğlu'na sert sözler! 'Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir arkadaş...'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'na yanıt vererek "Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir arkadaş 'Atatürk Havalimanı konusu kapandı' diyor. Sanki orası kendisine miras kaldı" ifadelerini kullandı.

Haber 10-04-22 09:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan'daki temaslarını tamamlayarak yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan'daki temaslarını tamamlayarak yurda döndü

Yurthaber 30-03-22 22:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti

Yurthaber 14-02-22 12:02

Atatürk Havalimanında kargo uçuşları sona erdi

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Atatürk Havalimanından yapılan kargo uçuşlarının tümüyle İstanbul Havalimanından yapılmaya başlandığını açıkladı.

Haber 07-02-22 19:01

Uçak seferleri başladı mı? İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlar devam ediyor mu?

Yurt genelinde ve İstanbul'da yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle pek çok konuda aksaklık yaşandı. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, İstanbul Havalimanı'nda uçuşların saat 00.00'a kadar ertelendiği duyurmuştu. Peki uçak seferleri başladı mı? İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlar devam ediyor mu? İşte son durum...

Haber 25-01-22 15:58

Kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda uçuşlar durduruldu

İstanbul'da akşam saatlerinde şiddetini arttıran yoğun kar yağışı hava ulaşımını da olumsuz yönde etkiledi. Kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı’nın ardından Atatürk Havalimanı’nda da uçuşlar durduruldu.

Haber 25-01-22 01:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbullulara 'müjde' olarak duyurmuştu! Çalışmalar 2022'de başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbullulara 'müjde' olarak duyurduğu millet bahçesiyle ilgili açıklamada bulundu. Dünyadaki en büyük şehir parklarından biri olacağını belirten Bakan Kurum, çalışmalara 2022 yılında başlanacağını açıkladı.

Haber 12-12-21 08:52

15 Temmuz'da tankları egzozuna elbise tıkayarak durduran adam hayatını kaybetti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimde Atatürk Havalimanına giden tankları, egzozuna giysilerini tıkayarak durduran restoran sahibi Mehmet Şükrü Kıntaş, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Haber 25-10-21 14:08

Teknofest ne zaman bitecek 2021? Teknofest'e nasıl gidilir?

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl da meraklıları tarafından ilgiyle takip ediliyor. Ziyaretçilere kapılarını açan TEKNOFEST'e gitmek isteyenlerin katılım için başvuruları elektronik ortamdan alınacak. 18 yaş altının TEKNOFEST kayıt olma zorunluluğu bulunmuyor. TEKNOFEST etkinliği İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştiriliyor.

Haber 26-09-21 14:13

Teknofest ne zaman başlayacak, nerede yapılacak? Teknofest ücretli mi?

21 Eylül itibarıyla başlayıp 6 gün boyunca sürecek olan Teknofest, 09:00-19:00 saatleri arasında misafir kabul edecek. Teknofest’e katılmak için başvuru yapmak gerekiyor.

Haber 21-09-21 14:00

Atatürk Havalimanı'ndaki ilginç olay! TIR'da folyoyo sarılı 2 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul'da 8 operasyonda 17 kişi gözaltına alınırken 123 kaçak göçmen yakalandı. Operasyonlardan birinde Atatürk Havalimanı Kargo Terminali'nde bir TIR'ın dorsesinde X-RAY cihazlarıyla yapılacak kontrollerde vücut ısılarının belli olmaması için kendilerini alüminyum folyoya sardıkları belirlenen 2 kaçak yakalandı.

Haber 10-07-21 11:47

Tokat’a 520 milyonluk havalimanı! İşte Tokat Havalimanı'nın açılma tarihi

Tokat’ta 520 milyon liraya mal olacak olan yeni havalimanı inşaatı çalışmalarında gelinen son nokta havadan görüntülendi.

Finans 18-06-21 14:45

Son Dakika: İstanbul'da metro arızası! Bazı seferler durduruldu

Son dakika haberine göre Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve Yenikapı-Kirazlı arasında metro seferlerinin teknik arıza nedeniyle durdurulduğu bildirildi.

Haber 09-06-21 08:53

Atatürk Havalimanı'ndan kaçak yollarla Almanya'ya gitmek isteyen göçmen yakalandı

Kargo uçağına yüklenecek uçak lastikleri arasında gizlenen Filistinli göçmen hakkında adli işlem başlatıldı

Yurthaber 22-05-21 00:49

Atatürk Havalimanı'nda gizlendiği TIR kasasındaki lastiklerin arasında yakalandı

Atatürk Havalimanı'nda, kargo uçağına yüklenmek üzere getirilen TIR'daki uçak lastikleri arasında gizlenen kaçak göçmen yakalandı. Avrupa'ya kaçmayı planladığı belirlenen kaçak göçmenin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Haber 21-05-21 21:39

Atatürk Havalimanı'nda intihar girişimi

Atatürk Havalimanı'nda intihar girişiminde bulunan temizlik görevlisi, arkadaşı tarafından ikna edilerek, intihar etmek için çıktığı hangarın çatısından indirildi.

Haber 27-11-02 14:40

Seçim hareketliliği yolcu sayısını arttırdı

Sınır kapılarında süren oy kullanma işlemi nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda büyük hareketlilik yaşanıyor.

Haber 31-10-02 18:10

Tantan'dan taksicilere ziyaret

Yurt Partisi (YP) Genel Başkanı Sadettin Tantan, Türkiye'nin bölgesinde emir alan değil, emir veren ülke olması gerektiğini söyledi.

Haber 05-10-02 12:58

Seçim sandıkları geldi

Yüksek Seçim Kurulu, sınır kapılarına ve Atatürk Havalimanı'na seçim sandıkları ile kırtasiye malzemeleri gönderdi.

Haber 19-09-02 17:10

Atatürk Havalimanı kapatıldı

İstanbul'da dün öğlen saatlerinde başlayan ve gece boyunca devam eden yoğun kar yağışı, Atatürk Havalimanı'nda da etkisini gösterdi. Atatürk Havalimanı, gece saat 03.30'dan itibaren iniş ve kalkışlara kapatılırken, İstanbul'a gelmesi gereken bir çok uçak da başka havalimanlarına yönlendirildi.

Haber 30-11-99 00:00

Havalimanı normale döndü

Ağır kış koşulları nedeniyle dün çok sayıda uçak seferinin iptal edildiği Atatürk Havalimanı'ndaki pist şartları, uçakların iniş ve kalkışına uygun hale geldi.

Haber 30-11-99 00:00