Bekir Bozdağ Haberleri Ve Son Dakika Bekir Bozdağ Haberleri

Bekir Bozdağ Haberleri Ve Son Dakika Bekir Bozdağ Haberleri

Bekir Bozdağ, 1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğdu.

Babasının adı Mehmet Duran, annesinin adı Nuriye'dir. Bekir Bozdağ, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Bekir Bozdağ, Serbest avukat olarak çalıştı. 22 ve 23. Dönemde Yozgat Milletvekili seçildi. Bekir Bozdağ, 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini üstlendi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Bozdağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bekir Bozdağ Haberleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 6 Şubat depremleri için helallik istedi: Her ihtiyaca yetişemedim, her sorumluluğa yetemedim

Türkiye'nin hafızasına derinden kazınan Kahramanmaraş merkezli depremler hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan ses getirecek bir açıklama geldi. 6 Şubat'ta art arda gerçekleşip en az 50 bin insanın can vermesiyle sonuçlanan depremler sonrası enkazların kaldırılmasında geç kalındığı şeklinde tartışmalar gündeme gelmişti. Mecliste milletvekillerine seslenen Bakan Koca "Felaketlerin eli ayağı bağlayıcı tarafları vardır" deyip vatandaşlardan helallik istedi.

Haber 17-12-2023 15:36

TBMM'de 'vize' ve '3 dakika' tartışmaları! Turhan Çömez kürsüye yönelince oturuma ara verildi

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. TBMM'de ilk tartışma ise vizeden çıktı. İYİ Parti Balıkesir milletvekilli Turhan Çömez'in vize sorununa değinmesinin ardından AK Parti İstanbul milletvekili İsmail Emrah Karayel, yurtdışında gezip kürsüye çıkan milletvekilleri olduğunu söyledi. Çömez'in ise ayağa kalkarak kürsüye yönelmesinin ardından Bozdağ oturuma ara verdi. Genel Kurul'da ayrıca konuşma süresinin 3 dakika olması da tartışmaya neden oldu.

Haber 20-06-2023 18:31

Bakan Bozdağ 'Dünya liderleri sıraya girdi! Kılıçdaroğlu hâlâ...' diyerek CHP liderine yüklendi! 'Çok mu zordu?'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı seçildiği seçimlerin ardından siyasilerden önemli açıklamalar geliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da yaptığı bir paylaşımla, CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Erdoğan'ı tebrik edip başarılar dilemediği için eleştirdi.

Haber 29-05-2023 13:33

Bakan Bozdağ: Öcalan ile hiçbir görüşme yapılmamıştır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "İmralı’da teröristbaşı Öcalan ile hiçbir görüşme yapılmamıştır" dedi.

Haber 27-05-2023 12:58

'Yüzde 50,1 ile seçildiğinde hükümetin meşruiyeti tartışılabilirdi' Bakan Bozdağ'dan seçimin ilk turuyla ilgili dikkat çeken sözler

28 Mayıs seçimlerine 3 gün kala siyasilerden çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, açıklamalarda bulundu. Bozdağ, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu öncesi yapılan "psikolojik üstünlüğün Millet İttifakı'na geçtiği" yorumlarının tamamen algıya dönük olduğunu söyledi. Bakan Bozdağ ilk turla ilgili ise "Yüzde 50,1 ile seçildiğinde bu hükümetin meşruiyeti de tartışılabilirdi" ifadelerini kullandı.

Haber 25-05-2023 15:58

Bakan Bozdağ'dan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na tepki: Tiyatro oynuyorlar!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 14 Mayıs seçim akşamı yaptığı açıklamalar nedeniyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı eleştirerek Millet İttifakı'nı hedef aldı. Bakan Bozdağ, "Tiyatro oynuyorlar. O koca koca insanlar, televizyonlara çıkıp ellerindeki veriler kendilerini tekzip ettiği halde kazandık diyorlar" dedi.

Haber 18-05-2023 14:18

Meclis Başkanı kim olacak? Kulislerde konuşulan isimler belli oldu! En güçlü aday olarak onun adı geçiyor…

Milletvekili seçim sonuçlarının belli olması birlikte parlamentoda çoğunluğu elde eden Cumhur İttifakı’nın yeni dönem için Meclis Başkanı’nı da belirlemesi bekleniyor. AK Parti kulislerinde Meclis başkanlığı için 3 kişinin ön plana çıktığı öğrenilse de son gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın adının en güçlü adaylar arsında geçtiği belirtildi. İşte TBMM’de yeni başkanın kim olacağı ile ilgili son dakika gelen kulis bilgileri…

Haber 18-05-2023 09:08

Akşener'in 'İmralı' iddiasına Bakan Bozdağ'dan sert yanıt! 'Bugün yayınladı yayınladı, o yapmazsa yarın ben yapacağım...'

Seçime 9 gün kala siyaset sahnesi de hareketlendi. İYİ Parti lideri Akşener'in 'Hükümet, Öcalan ile görüşüyor. Bunun için bir yargı mensubu görevlendirdi' iddiasına yanıt veren Adalet Bakanı Bozdağ, 'Akşener'in yaptığı ahlaksızlıktır. Eğer o açıklamazsa yazışmaları ben yarın açıklayacağım' dedi.

Haber 05-05-2023 12:03

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan dikkat çeken 'LGBT' açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'de aileyi korumayı en önemli meselelerin başında gördüklerini belirterek "Şimdi bakın LGBT'yi, pek çok sapkınlığı meşrulaştırmak, normalleştirmek, milletin tutum ve davranışlarını bu konuda ayrı ayrı yönlere çekmek için nice gayretlerin içerisinde olanlar var." dedi.

Haber 01-05-2023 19:05

'Şampanya' sözleri gündem olmuştu! Bekir Bozdağ'dan yeni açıklama: Seçim sonuçlarını insanların nasıl kutlayacağına dair bir değerlendirme

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, çok konuşulan 'şampanya' sözlerine dair yeni bir açıklama yaptı. Bozdağ, "Bizim söylediğimizde ne var? Seçim sonuçlarını insanların nasıl kutlayacağına dair bir değerlendirme. Bu da benden kaynaklanmıyor. İngiliz The Guardian gazetesinin dış haberler şefi '14 Mayıs akşamı Erdoğan kaybederse Washington'dan Berlin'e kadar şampanya ile kutlamalar olacak' şeklinde açıklamalar yaptı. Bunda anormal olan, yanlış olan ne var?" ifadelerini kullandı.

Haber 28-04-2023 20:55

Adalet Bakanı Bozdağ, engelli gencin Togg'la şehir turu hayalini gerçekleştirdi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da engelli bir genç kızın yerli ve milli otomobil Togg'a binme hayalini gerçekleştirerek annesiyle şehir turu atmasını sağladı.

Yurthaber 28-04-2023 10:36

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın 'şampanya' çıkışına Kılıçdaroğlu'ndan tepki: Ortak değerlerimizi ne hale getirdiler?

Şanlıurfa'dan AK Parti milletvekili adayı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, "Şanlıurfa Eşraf Buluşması"nda yaptığı konuşmadaki, "14 Mayıs'ın akşamı Türkiye'de iki fotoğraftan biriyle karşılaşılır. Ya şampanya patlatıp bunu sabaha kadar kutlayanlar olacak ya da temiz alnını şükür için secdeye koyup Rabb'ine hamdedenler olacak. O gece kimi sevindireceğimize iyi karar verelim" sözlerine CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'ndan sert tepki geldi. İşte o paylaşım...

Haber 27-04-2023 19:41

14 Mayıs akşamı için 'şampanya-secde' kıyaslaması! Bekir Bozdağ'ın gündem yaratan sözlerine Şahan Gökbakar'dan tepki: Adalet Bakanı bu bey

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın 14 Mayıs sabahı için yaptığı 'şampanya-secde' kıyaslamasına ünlü oyuncu Şahan Gökbakar'dan tepki geldi. Bakan Bozdağ'ın ülkeyi iki gruba ayırarak Türkiye'yi kutuplaştırdığını iddia eden Gökbakar "Bu bey Adalet Bakanı yahu" ifadelerine yer verdi.

Magazin 27-04-2023 15:29

Bekir Bozdağ'dan çok konuşulacak 'şampanya' çıkışı! Seçim tarihini işaret etti

Şanlıurfa'dan AK Parti milletvekili adayı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Eşraf Buluşması'nda konuştu. 14 Mayıs seçimlerine ilişkin konuşan Bozdağ, çok konuşulacak bir çıkışta bulundu. Bozdağ, "14 Mayıs'ın akşamı Türkiye'de iki fotoğraftan biriyle karşılaşılır. Ya şampanya patlatıp bunu sabaha kadar kutlayanlar olacak ya da temiz alnını şükür için secdeye koyup Rabb'ine hamdedenler olacak. O gece kimi sevindireceğimize iyi karar verelim" dedi.

Haber 27-04-2023 11:59

Adalet Bakanı Bozdağ, Şanlıurfa'da bayram namazının ardından konuştu:

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'daki Dergah Camisi'nde bayram namazını kıldı, vatandaşlarla bayramlaştı.

Yurthaber 21-04-2023 07:18

Daha şimdiden yollara damgasını vurdu! Makam araçlarında yeni dönem: Bakanlar sıraya girdi

Türkiye'de yollarda kendini göstermeye başlayan yerli otomobil Togg yeni bir dönemi başlattı. Çok sayıda bakan, yerli aracı makam aracı olarak kullanmaya başladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yeni dönemin öncüleri oldu.

Haber 10-04-2023 18:07

Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Büyük saygısızlık

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığının Anayasa Mahkemesi'ne taşınmasının beyhude bir arayış olduğunu ifade etti. Ayrıca Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seccadeye basması ile ilgili olarak "Büyük saygısızlık" ifadesini kullandı.

Haber 01-04-2023 13:37

Son dakika: Yıkılan binalarla ilgili tutuklu sayısı 325'e yükseldi

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bozdağ, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan binalarla ilgili soruşturmalarda tutuklananların sayısının 325'e yükseldiğini açıkladı. 6 Şubat'ta meydana gelen büyük depremler 11 ilde yıkıma neden olurken 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Haber 28-03-2023 19:22

Son dakika: Bakan Bozdağ duyurdu! Adalet Bakanlığı 18 bin 305 personel alacak

Son dakika haberi... Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 18 bin 305 yeni personel alımı yapılacağını, ilerleyen günlerde ilanların yayımlanacağını söyledi. Bakan Bozdağ, deprem soruşturmaları ile ilgili ise "Hiçbir delilin karartılmasına izin verilmemiştir. Hiçbir enkaz delil toplanmadan kaldırılmamıştır" dedi.

Haber 25-03-2023 19:14

Bakan Bozdağ onayladı! Yunan hükümlü Dimitrios Nalmpantis Yunanistan'a iade edilecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, uyuşturucu suçundan Türkiye'de hükümlü bulunan Dimitrios Nalmpantis'in Yunanistan'a iadesini onayladı. Nalmpantis'in Yunanistan'da 1 Mart'ta 57 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan tren kazasında ölen makinist Nikos Nalmpantis'in babası olduğu öğrenildi.

Haber 14-03-2023 11:35

Bakan Kurum: 5 ilde hasar tespit çalışmaları sona erdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Diyarbakır'da basın toplantısı düzenledi. Bakan Kurum yaptığı açıklamada 5 ilde hasar tespit çalışmalarının sona erdiğini belirtirken önümüzdeki günlerde depremden etkilenen diğer illerde de hasar tespit çalışmalarının sona ereceğini bildirdi.

Haber 11-03-2023 18:57

Bakan Bozdağ deprem bölgesinde! 'Barınma ve diğer sorunlarının çözüldüğünü gördüm'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Deprem felaketinden sonra enkazın kaldırılması için titiz süreç işliyor. Bunu yerinde gördüm. Burada düzen ve vatandaşlarımızın barınma ve diğer sorunlarının çözüldüğünü gördüm" dedi.

Haber 01-03-2023 17:48

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Adliyesini ziyaret etti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Adliyesine ziyarette bulundu.

Yurthaber 01-03-2023 13:28

Bakan Bozdağ'dan 'fahiş kira artışı' açıklaması! Soruşturmalar sadece müteahhitler üzerinden yürümüyor

Depremlerin ardından yıkılan binalarla ilgili hukuki süreçler başladı. Binalardaki uygunsuzluklarla ilgili pek çok isim yakalanarak tutuklandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, soruşturmaların sadece müteahhitlerle ilgili olmadığını, inşaatın tamamlanması sürecinde katkısı olan herkesin soruşturmaya dahil olduğunu vurguladı. Bakan Bozdağ ayrıca fahiş kira artışlarıyla ilgili de bir açıklama yaptı.

Haber 01-03-2023 11:37

Bakan Bozdağ’dan deprem soruşturmaları ile ilgili açıklama: ‘Ucu kime uzanırsa uzansın devam edecek…’

Adalet Bakanı Bozdağ, Adıyaman'da deprem soruşturmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ açıklamasında "Her konuda soruşturmalar ucu kime uzanırsa uzansın sonuna kadar devam edecek, adalet yerini bulacaktır. Herhangi bir şekilde, herhangi bir kişiye ya da şirkete ya da başka başka birilerine karşı ayrımcılık söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

Haber 28-02-2023 15:12

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ duyurdu: Yıkılan binalarla ilgili 171 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ deprem bölgesindeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Depremlerden etkilenen illerde yıkılan binalarla ilgili soruşturmalarda 78'i müteahhit 171 kişi hakkında tutuklama kararı çıkarıldığını belirtti. Bakan Bozdağ, deprem bölgesindeki ve il dışına tahliye edilen depremzedelerin seçimde nasıl oy kullanacağına ilişkin de açıklama yaptı.

Haber 23-02-2023 21:03

Kolonları kesildiği ortaya çıkan Rende Sitesi hakkında soruşturma başlatılmıştı! Savcı hakkında dikkat çeken karar... Bakan Bozdağ HSK'ye izni verdi

İki bloğu sağlam kaldı, iki bloğu ise yerle bir oldu, 100'den fazla kişiye mezar oldu. Hatay'ın Antakya ilçesindeki Rende Sitesi hakkındaki soruşturmada kritik bir gelişme yaşandı. Site, geçtiğimiz günlerde bloklarından birinin kolonlarının kreş yapmak için kesildi iddiasıyla gündeme gelmişti. Soruşturmayla ilgili savcının verdiği takipsizlik kararı sonrası Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da izniyle savcı hakkında inceleme başlatıldı.

Haber 20-02-2023 16:40

Depremden etkilenen Diyarbakır'da son durum! Bakan Bozdağ açıkladı

Depremden etkilenen illerden olan Diyarbakır'daki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Çadır kentleri kuruldu ve yurtlarımız da bu maksatla tahsis edildi." diye konuştu.

Haber 20-02-2023 14:20

Bakan Bozdağ, Diyarbakır'da konuştu! 'Herkesin kusuru ayrı ayrı değerlendirilmektedir'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır'da açıklamalarda bulundu. Bekir Bozdağ, "İnşasında, denetiminde, kullanımında sorumluluğu olan hereksin kusuru ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Sadece müteahhitler değil ilgili herkes soruşturuluyor" ifadelerini kullandı.

Haber 16-02-2023 18:52

Adalet Bakanı Bozdağ: Deprem bölgesinde davalar 2 ay ertelenecek

Deprem bölgesi ile ilgili son dakika gelişmeler devam ederken alınan son kararı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ duyurdu. Bakan Bozdağ açıklamasında deprem bölgesinde davaların 2 ay süreyle erteleneceğini açıkladı.

Haber 13-02-2023 15:39

SON DAKİKA | Bakan Bozdağ'dan deprem bölgesindeki hırsızlık ve yağma olaylarına ilişkin açıklama! 57 kişi tutuklandı

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, deprem bölgesindeki hırsızlık ve yağma olaylarına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Bozdağ, "Deprem bölgesinde tespit edilen 75 yağma ve hırsızlık olayıyla ilgili 64 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 57 kişi tutuklandı, 7 şüpheli hakkında adli kontrole hükmedildi" dedi.

Haber 12-02-2023 15:25

SON DAKİKA | Depremde yıkılan binaları yapanlarla ilgili harekete geçirildi! Adalet Bakanı Bozdağ: tahkikatlar başlatıldı!

Son dakika haberi: Türkiye'nin yüreğini yakan deprem sonrası yıkılan binaları yapanlarla ilgili harekete geçildi.

Haber 09-02-2023 16:33

Depremde yakınlarını kaybedenlerden şoke eden iddia! Bizzat Bakan Bozdağ’a söylediler…

Kahramanmaraş’taki depremin en fazla etkilediği bölgelerden olan Diyarbakır’da açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile vatandaş arasında geçen diyalog dikkat çekti. Depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlar ‘Marketlerin kolonlarını kestiler’ diyerek acı olan bu gerçeği Bakan Bozdağ’a da iletti. Vatandaşları dikkatle dinleyen Bakan Bozdağ da "Önceliğimiz enkaz altındaki insanlarımızı kurtarmak. Arkasından yargı süreci devam edecek. İhmali, kusuru olanlar varsa hepsi hesabını verecek" dedi.

Haber 08-02-2023 15:48

Kahramanmaraş'taki ilave görevlendirilen savcı sayısı 53'e çıktı!

Adalet Bakanı ve HSK Başkanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla, HSK başka illerde görev yapan savcılardan Kahramanmaraş'a 30 ilave savcı görevlendirildi. Kahramanmaraş'taki ilave görevlendirilen savcı sayısı 53'e çıktı. Bakan Bozdağ açıklamasında deprem süreciyle ilgili açıklama yaparak "İhmali, kusuru olanlar varsa hepsi hesabını verecek" dedi.

Haber 08-02-2023 13:02

Ara buluculuk uygulamasına düzenleme! Bakan Bozdağ açıkladı 'Artık her yerde yapılamayacak'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ara buluculuk uygulamasına ilişkin düzenleme yapılacağını söyleyerek "Artık her yerde ara buluculuk yapılamayacak. Adalet Bakanlığı noterleri denetlediği gibi onları da denetleyecek. Bunlarla ilgili ihlal, görevi kötüye kullanma, kasıtlı, kusurlu, hukuka aykırı işlemler yapma konusunda bir yola tevessül edenler olursa onlarla ilgili disiplin hukuk işlemleri yapılacak" dedi.

Haber 30-01-2023 15:13

Son dakika: Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'nun 'YSK'ya güvenmiyorum' sözlerine yanıt! 'Seçimlerde hile ve hurda yapılması imkansızdır'

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun 'YSK’ya güvenmiyorum' sözlerine yanıt verdi. Bakan Bozdağ, "Yüksek Seçim Kurulu Türkiye'nin güven noktasında en güvenilir kurumlarının başında gelir. Türk Seçim Kanununa göre seçimlerde hile ve hurda yapılması imkansızdır." ifadelerini kullandı.

Haber 26-01-2023 16:14

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ duyurdu! Seçim tarihi resmi olarak ne zaman açıklanacak?

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı canlı yayında 'seçim yasasıyla' ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "1 yıllık süre seçim tarihine göre belirlenir." diyen Bakan Bozdağ, "Seçim kanunlarındaki değişiklikler nisanda yürürlüğe girdi, değişiklikler aynen uygulanacaktır." ifadelerini kullandı. Bakan Bozdağ seçim tarihiyle ilgili de, "Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtemelen mart ayında bu yönde bir karar alacağını tahmin ediyorum." dedi.

Haber 19-01-2023 21:29

SON DAKİKA | Adalet Bakanı Bozdağ: Cumhurbaşkanımızın adaylığı önünde hiçbir engel yoktur

Son dakika haberi: Seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılacağı yönündeki açıklamalar sonrası başlayan adaylık tartışmalarıyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi. Bakan Bozdağ "Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığı Anayasal hakkıdır, önünde hiçbir engel yoktur" diye konuştu.

Haber 19-01-2023 12:25

SON DAKİKA | Arabuluculuk kapsamı genişliyor! Kira, komşuluk ve kat mülkiyeti ihtilafları için yeni dönem

Son dakika haberi: Kira, komşuluk ve kat mülkiyeti ihtilafları için yeni dönem başlıyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7'nci Yargı Paketi'yle, bu tip ihtilafların "arabuluculuk kapsamına alıyoruz" diye konuştu.

Finans 12-01-2023 11:46

Bakan Bozdağ'dan Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına tepki

Ekrem İmamoğlu'nun İBB'ye yönelik sürdürülen terör soruşturması ile ilgili yaptığı açıklamalara Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan tepki geldi. Bozdağ, hiç kimsenin görevini yapan hakim ile savcıyı tehdit edemeyeceğini belirterek "Tehdit eden her zaman karşısında hukuku bulur." dedi.

Haber 04-01-2023 15:18

Son Dakika: Bakan Bozdağ'dan 'başörtüsü teklifi' ile ilgili açıklama Çok net söylüyoruz...

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başörtüsü teklifi ile ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Bozdağ açıklamada "Çok net söylüyoruz; değişiklik 400 ve üzeri bir oyla kabul edildiği zaman halk oylamasına gitmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Haber 24-12-2022 16:57

Adalet Bakanı Bozdağ'dan İmamoğlu yorumu: Kesinleşmiş bir hapis kararı yok

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ''İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında kesinleşmiş hapis ve siyasi yasak yok. Böyle bir algı oluşturuldu. Bu karar karşı temyiz yolu açıktır, nihai karar sonra açıklanacak'' ifadelerini kullandı. Bozdağ ayrıca, "Hakimler görevlerinde bağımsızdır, kararlarını vicdani bir kanaatle oluştururlar, ona göre karar verirler. Hiçbir makam, kişi ya da kurum hakimlere emir veya talimat veremez'' dedi.

Haber 15-12-2022 15:24

SON DAKİKA! Bakan Bekir Bozdağ'dan 'Türk Tabipler Birliği' açıklaması: Çalışmayı neticelendirdik

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türk Tabipleri Birliği'ne yönelik çalışmanın tamamlandığını, Cumhurbaşkanı’na arz edildikten sonra kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu. Bozdağ, “Anayasa’nın son şekli verildi. (Muhalefetle istişare süreci) Zaten ziyaretimizi yaptık. Görüşlerini, desteklerini kendilerinden talep ettik. Ayrı bir ziyaret olur mu onu bilemem. Şu anda yeni bir ziyarete ihtiyaç gözükmüyor” ifadelerini kullandı. Öte yandan TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı'yla ilgili de bir gelişme yaşandı.

Haber 30-11-2022 12:20

Son dakika: Başörtüsü için anayasa teklifi haftaya TBMM'de! Ayrıntılar belli oldu: İşte değişiklik öngörülen maddeler

Son dakika haberi: AK Parti tarafından TBMM'ye sunulacak olan, başörtüsüne anayasal güvence kapsamında hazırlanan anayasa değişikliği teklifinin ayrıntıları belli oldu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da teklifin haftaya Meclis'e geleceğini söyleyerek "Muhalefetin destek vereceğini umuyorum" dedi.

Haber 16-11-2022 16:03

Yeni ceza türleri geliyor! Bakan Bozdağ açıkladı: O suçlara hapis yerine...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yeni bir ceza reformu için düğmeye basıldığını ve komisyon kurulduğunu açıkladı. Türkiye'de 2 yıldan az olan cezaların hapisle sonuçlanmadığını hatırlatan Bozdağ, yeni ceza türleri üzerinde çalışma yapıldığını belirtti. Hapis yatmıyor olmanın, yeni suçlar için cesaretlendirdiğini belirten Bozdağ, bazı suçların hapis yerine başka tür cezalarla karşılanması gerektiğini ifade etti.

Haber 16-11-2022 07:28

Bakan Bozdağ'dan çok konuşulacak Ahmet Necdet Sezer sözleri! 'Eşim başörtülü diye beni davet etmedi'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile ilgili çok konuşulacak ifadeler kullandı. Bakan Bozdağ, "Ahmet Necdet Sezer, eşim başörtülü diye beni davet etmedi. Benim eşimin başörtülü olduğunu nereden biliyordu? Eşinin başı açık olanları davet etti." diye konuştu.

Haber 15-11-2022 22:12

Bakan Bozdağ'dan anayasa değişikliği açıklaması! 'Çalışma tamamlandı'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği ile ilgili konuşan Bakan Bozdağ, "Anayasa çalışmamız nihayete erdi. Sayın Cumhurbaşkanımıza arzı yapıldı. Takdir beyefendinin" ifadelerini kullandı. Bozdağ, "41'inci maddenin birinci fıkrası değiştiriliyor. 24'üncü maddeye de iki fıkra ekleniyor. Hem başı açık, hem başı örtülü olan herkes için anayasal teminat getiriyoruz" dedi. İşte Bozdağ'ın o açıklamaları...

Haber 25-10-2022 12:23

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Kabine toplantısı, İngiltere'nin yeni başbakanı Rishi Sunak, Bakan Bozdağ'dan 'anayasa' açıklaması, ehliyet yenileme ücreti...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları, İngiltere'de başbakanlık koltuğuna gelen yeni isim Rishi Sunak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan başörtüsü meselesiyle ilgili Anayasa açıklaması, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden 'ehliyet yenileme ücreti' açıklaması, hayatını kaybeden ünlü manken Sinem Üretmen hakkında ötanazi iddiası...

Haber 24-10-2022 17:46