Bel Soğukluğu Haberleri

Geçen yılla kıyaslandığında korkutan artış! İngiltere’de bulaşıcı cinsel hastalıklar rekor seviyeye yükseldi

İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA) 2022 yılına ait bulaşıcı cinsel hastalıklar istatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre geçmiş yıla oranla bu hastalıklarda ciddi oranda artış olduğu açıklandı.

Trend 06-06-23 14:47

Seks yapan herkes risk altında! Asla göz ardı etmemeniz gereken belirti

Cinsellik hakkında görmezden gelinen birçok konu bulunuyor. Cinsel sorunların üzerinin kapatılmasının bu sorunların çözüleceğini düşündürtüyor. Ancak sorunlar çok daha büyük problem haline geliyor. Özellikle sağlık konusunda görülen belirtilerin kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekiyor. Bel soğukluğu belirtileri hakkında bilinçli olmak büyük önem taşıyor.

Haber 25-10-22 08:34

Doktorun sözleri şaşkına çevirdi! Yenidoğan bebeğinde cinsel yolla bulaşan hastalık olduğunu belirtti... “Kocamdan şüphelendim”

İngiltere’de yaşayan 43 yaşındaki Jenna Barnes, yenidoğan bebeğinin cinsel yolla bulaşan bir hastalığa sahip olduğunu öğrendiğinde dehşete düştü. Kocasının kendisini aldattığından şüphelenen kadın gerçeği birkaç gün sonra öğrendi. Doktorun test sonuçlarını yanlış okuması nedeniyle anne kabus dolu günler yaşadığını belirtti.

Trend 19-10-22 14:40

Cinsel hastalık uzmanı belirtiyor: Önce ve sonra kesinlikle sakın yapmayın! Hastalık riski taşıyor

Cinsel ilişki hayatın bir parçası olarak görülüyor. Herkesin cinsel ilişki fikirleri değişim gösteriyor. Bu konunun fazla konuşulmaması cinsel ilişki konusunda bilinçlenmeyi önlüyor. Uzmanlar farklı cinsel ilişkiler arasında bulunan oral seks hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 22-09-22 08:56

Bel Soğukluğu

Bel Soğukluğu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bel Soğukluğu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Vaka sayısı çarpıcı şekilde arttı: Bel soğukluğunu geçti! Bu belirtilere dikkat

İngiltere yeni bir salgın hastalıkla karşı karşıya! Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biri olan Trichomonas vaginalis (TV) olarak bilinen enfeksiyon özellikle kadınlar arasında çarpıcı bir şekilde arttı. İngiltere’de en yoğun yaşanan cinsel yolla bulaşan hastalığın normal şartlar altında halk arasında bel soğukluğu olarak bilinen gonore olduğu belirtildi. İngiliz doktorlar süper bel soğukluğuna karşı savaşırken, şimdi de artışa geçen enfeksiyona karşı endişeliler.

Haber 05-07-22 15:30

Avrupa’da antibiyotiğe karşı dirençli 'süper bel soğukluğu' paniği! Süper bel soğukluğu belirtileri nelerdir?

Geçtiğimiz yıllarda Asya-Pasifik ülkelerinde görülmeye başlanan ve antibiyotiğe karşı dirençli süper bel soğukluğu bu sefer İngiltere’de görüldü. 20’li yaşlardaki bir çiftte tespit edilen rahatsızlık sonrası antibiyotik tedavisine başlanmış olsa da süper bel soğukluğunun antibiyotiğe karı dirençli olduğu ortaya çıktı.

Haber 10-02-22 07:54

Cinsel yolla bulaşıyor, doğum sırasında bebeğe de bulaşıyor!

Dünya çapında en sık karşılaşılan, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biri olan ve halk arasında bel soğukluğu olarak bilinen gonore, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebiliyor. Gonore, Neisserria gonorrhoeae adlı bakterinin neden olduğu ve cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Oldukça sık gözlenen bu hastalık hem erkekte hem de kadında enfeksiyona ve buna bağlı rahatsızlıklara sebep olabilmektedir.

Haber 20-01-22 13:55

Bel soğukluğu nedir? Belirtileri nelerdir?

20. yüzyılın en yaygın cinsel yolla bulaşan hastalığı olan bel soğukluğu; tedavi edilmediğinde, hem kadınlarda hem de erkeklerde ciddi ve kalıcı sağlık sorunlarına neden oluyor. Peki bu hastalık neden oluşuyor, tedavisi mümkün müdür, hastalıktan nasıl korunmalıyız, tüm merak edilenleri sizin için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz.

Haber 28-12-20 11:29

Bel soğukluğu (Gonore): Neden olur, nasıl geçer?

Bir adı da gonore olan bel soğukluğu, cinsel yolla bulaşan bakteriyel bir enfeksiyondur. 

Haber 24-06-20 10:26

Aşının cinsel yolla bulaşan hastalıklardaki önemi

Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı aşının önemli olduğunu belirten Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Reşit Mıstık, yılda 100 milyonun üzerinde insanın cinsel yolla bulaşan hastalıklarla karşılaştığını söyledi.

Kadin 16-06-19 09:04

Korunmasız oral seks bel soğukluğu vakalarının artmasına yol açıyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), oral seksin ve prezervatif kullanımındaki düşüşün bel soğukluğu hastalığına neden olan bakterinin yayılmasına yol açtığı uyarısında bulundu. WHO'ya göre antibiyotik direncinin artması da tedaviyi zorlaştırıyor.

Haber 08-07-17 12:44

Bel soğukluğundan korunmak için...

Bel soğukluğu cinsel yolla bulaşan, Neisseria gonorrhoeae adı verilen bakterinin yol açtığı bir enfeksiyon hastalığıdır. Ana bulaşma yolu cinsel temastır. Etken hastalıklı kişinin mukozalarında (vajina, penis, boğaz, rektum) bulunur. Penisten vajinaya, ağıza, rektuma; vajinadan penise, ağızdan vajinaya bulaşma olur.

Haber 30-11-99 00:00