Belirti Haberleri

Her şey bir ay önceden başlıyor! Kalp krizinde bu belirtilerin önemsiz görülmesi risk taşıyor

Her yıl kalp krizi ve kalp hastalıkları nedeniyle milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Bu sayı gün geçtikçe artıyor. Uzmanlar kalp krizinin belirtileri hakkında bilinçli olmanızın hayatınızı kurtaracağını savunuyor. Günlük hayatta yaşadığımız ve önemsiz gördüğümüz rahatsızlıklar kalp krizi belirtileri olabilir.

Haber 30-09-22 07:33

Sabahları böyle uyanıyorsanız hemen doktora koşun! Bu belirti hayati önem taşıyor

Böbrekler sağlığımız için çok önemli bir yere sahip. Vücudumuzun sağlıklı çalışması adına böbrek sağlığına dikkat etmemiz gerekiyor. Sabahları yaşanan bazı problemler böbrek yetmezliği hakkında uyarıcı işaretler verebiliyor. Eğer ki aşağıda bulunan belirtileri sıklıkla görüyorsanız mutlaka doktora başvurmanız gerekiyor.

Haber 29-09-22 10:11

Ayağınızdaki değişimleri görmezden gelmeyin! Bu belirtiler büyük tehlikenin işareti olabilir

Hastalıklar sağlığımız için büyük tehlike oluşturuyor. Bazı hastalıklar sinsice ilerlerken bazıları ise çeşitli belirtiler göstererek uyarı sağlıyor. Ayakta görünen çeşitli rahatsızlıklar karaciğer sağlığı hakkında önceden uyarı veriyor. Uzmanlar geçmeyen ayak problemleri hakkında bilinçli olmanız gerektiğini belirtiyor.

Haber 28-09-22 13:53

Baş ve boyun kanserini faranjitle karıştırmayın uyarısı

Avrupa Baş ve Boyun Kanserleri Cemiyeti Genel Sekreteri Prof. Dr. Şefik Hoşal: - "Üç haftadan uzun süren kanlı burun akıntısı, ağızda yara, ses kısıklığı, boyunda şişlik, yutma güçlüğü, geçmeyen boğaz ağrısı, kulağa vuran tek taraflı ağrılar varsa mutlaka hekime gidin. Faranjitte de boğaz ağrısı oluyor ama baş ve boyun kanserinde belirtiler üç haftadan uzun sürüyor" - "Baş ve boyun kanserlerinde bir numaralı faktör sigara kullanılması. Özellikle gençlerin sigaradan uzak tutulması gerekiyor çünkü çok ciddi sorun haline geldi"

Haber 28-09-22 11:40

Diğer Haber Etiketleri

sepsis su çiçeği testis kanseri uyku apnesi uykusuzluk üveit yorgunluk yumurtalık kanseri Doktor Kalp‎ Karaciğer‎ Pankreas‎ Göz Aşı mantar sindirim sistemi Türkiye Yunanistan retina yırtılması (retina dekolmanı) Sağlık Bakanı ayak kokusu tedavi idrar çocuk sivilce Afrika fare dışkı körlük Horlama tuvalet antibiyotik İngiltere Ağrı Şok fesleğen ıspanak kedi otu kekik nane patlıcan yulaf kan şekeri saç dökülmesi antalya penis tiktok adet akciğer kanseri alerji alzheimer ayak mantarı bağırsak kanseri bağırsak kurdu baş ağrısı batı nil virüsü boğaz ağrısı böbrek yetmezliği bulantı cilt kanseri crohn hastalığı demans diyabet enfeksiyon et yiyen bakteri felç gastrit göz tansiyonu hiperglisemi hipotiroidi ishal kabızlık kalp çarpıntısı kalp krizi kan şekeri yüksekliği kangren kanser kansızlık karaciğer yağlanması karın ağrısı kas ağrısı kasık fıtığı keratokonus hastalığı kolon kanseri kusma melanom Meme kanseri menenjit mide bulantısı miyom nefes darlığı pamukçuk pandemi parazit prostat kanseri rahim ağzı kanseri regl izolasyon kanalizasyon ameliyat terleme tiroid sinek bebek Maymun çiçeği virüsü ilaç küf kalp hastalıkları kaşıntı hastalık uyku unutkanlık Halsizlik çocuk sağlığı Maymun Çiçeği hastalığı adenokarsinom adenokarsinom nedir ayak bacak bağırsak araştırma ateş belirtileri belirtileri nelerdir beslenme böbrek böbrek yetmezliği belirtileri böbrek yetmezliği nedir boğulma çarpıntı neden olur cihaz cinsel organ çocuk felci çok su içmek crohn hastalığı nedir demans hastalığı el yıkama erkek doğum gebe hiperglisemi nedir hipertrofi hipertrofi nedir hipotiroidi belirtileri hipotiroidi nedir hipotiroidizm hamile göz enfeksiyonu kas ağrısı nasıl geçer kas ağrısı neden olur kas ağrısına ne iyi gelir kesik koku kolon kanseri belirtileri kolonoskopi kadın kalın bağırsak kalp çarpıntısı nasıl geçer kalp çarpıntısı neden olur kalp çarpıntısına ne iyi gelir miyom nedir makatta ağrı makatta kanama nedir pamukçuk nedir ölüm omuz ağrısı rahimde miyom nedir şişkinlik teşhis sepsis belirtileri sepsis ne demek sepsis nedir nekrotizan fasiit göz enfeksiyonu belirtileri gastroenterit retina yırtılması üşüme titreme üveit hastalığı uyarı kan şekeri yükselince ne yapmalı

Belirti

Belirti Hakkındaki Haberler Mynet'te. Belirti Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Önemsiz gördüğü ufak kesik nedeniyle hayatını kaybetti! Et yiyen bakterinin etkileri korkutucu

Dünya üzerinde nadir görülen oldukça kötü sonuçlara yol açabilen çeşitli hastalıklar bulunuyor. Bu hastalıklar arasında yer alan et yiyen bakterisi duyan herkesi şaşırtıyor. Et yiyen bakterisi olan insanların hayatta kalma ihtimali çok düşük oluyor. 54 yaşındaki David Hemmings ufak bir sıyrıkla kesilen bacağı nedeniyle hayatını kaybetti.

Haber 23-09-22 12:10

Bu belirtiyi görüyorsanız doktora koşun! Kolokteral kanserinin habercisi olabilir

Kanser en korkulan hastalıklar arasında yer alıyor. Her geçen yıl kanser hastalarında artış görülüyor. Ölümcül sonuçlara yol açan kanseri erken teşhis etmek hastalığın seyrinde oldukça önem taşıyor. Erken teşhis ile hayatınızı kurtarmak mümkün olabiliyor.

Haber 22-09-22 15:59

Göz ardı etmek organların çürümesine yol açıyor! Her şey bu belirti ile başlıyor

Karında görülen şişlikler, ağrılar sık sık yaşanıyor. Bu nedenle bu ağrıların önemsiz olduğu düşünülüyor. Ancak geçmeyen ağrıların altında çok ciddi hastalıklar yatıyor. Kasık fıtığı da önemsiz görülen ciddi hastalıklar arasında yer alıyor. Kasık fıtığının tedavisinin aksatılması geri dönülmez sonuçlara yol açabiliyor.

Haber 19-09-22 08:44

Basit bir omuz ağrısı sandı hayatından oldu! Önemsiz görmeyin kanserin belirtisi olabilir

Omuz, sırt, boyun ağrıları vücudun en sık ağrıyan bölgeleri arasında bulunuyor. Bu ağrılar genellikle yanlış duruş nedeniyle kaynaklansa da geçmeyen ağrıların altında çok ciddi nedenler yatabiliyor. Omuz ağrısı nedeniyle hastaneye başvuran bir kadın kanser olduğun öğrenerek hayatını kaybetti.

Haber 15-09-22 13:55

Sepsisin ilk belirtilerine dikkat! İhmal etmek ölüme yol açabilir

Hastalıkların daha fazla ilerlemesini ve geri dönülmez sonuçlara yol açmasını önlemek için ilk gösterdiği belirtilere dikkat etmek gerekiyor. Sepsis hastalığı da çok ciddi sonuçlara yol açabilen hastalıklar arasında bulunuyor. Sepsisin belirtileri diğer hastalıklar ile kolayca karıştırılabiliyor.

Haber 14-09-22 09:41

Sadece 15 yaşındaydı! Hamile olduğunu tuvaletini yaparken öğrendi

Dünyada birçok kadın hamilelik sürecinde hamile olduğunu fark etmeyebiliyor. Bu kadınlar genellikle son aylarda yaşanan ani kilo artışları nedeniyle hamile olduğunu anlasa da bazıları hamileliğini doğum başlayınca öğreniyor. 15 yaşında hamile kalan Alexis'de bu kadınlar arasında bulunuyor. Alexis yaşadıklarını TikTok hesabında anlattı.

Haber 13-09-22 10:39

Bu belirti sadece sabahları görülüyor! Sinsice ilerleyen tiroid belirtilerini anlamak için dikkatli olun

Hastalıkların yol açtığı belirtilere karşı daima dikkatli olmamız gerekiyor. Birçok hastalık sabahları çeşitli belirtiler gösteriyor. Tiroid hastalıkları da sabahları rahatsızlık yaşamanıza neden oluyor. Sadece sabahları görülen bu belirtiyi fark ederek tiroid tedavisine erkenden başlamanız mümkün.

Haber 13-09-22 09:18

Çocukken antibiyotik kullandıysanız dikkat! Bu hastalıklara yakalanma riskiniz daha yüksek

Uzmanlar antibiyotik kullanımları hakkında uyarılarda bulunuyor. Antibiyotik kullanımı son yıllarda azalsa da önceki yıllarda oldukça fazla kullanılıyordu. Yapılan araştırmalar çocukken antibiyotik kullananların çeşitli hastalıkları geçirme riskinin daha yüksek olduğunu buldu.

Haber 11-09-22 12:16

Kas ağrısını önemsiz görerek geçmeyin! Altında yatan neden çok ciddi olabilir

Kas ağrıları her yaştan insanın sıklıkla yaşadığı ağrılar arasında bulunuyor. Oldukça rahatsız edici olan bu ağrılar genellikle ters hareket yapmaktan kaynaklansa da geçmeyen ağrılar çok ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor.

Haber 09-09-22 17:34

Uzmanlar uyarıyor: Batı Nil virüsünün belirtisine dikkat! Hastalık hızla yayılıyor

Komşu ülkemiz olan Yunanistan'da hızla artan Batı Nil vakaları tüm dünyayı tedirgin ediyor. Kolayca bulaşan Batı Nil virüsü belirtileri hakkında bilinçli olmak gerekiyor. Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Batı Nil virüs hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Haber 07-09-22 15:08

Çok benziyor: Diğer hastalıklarla karıştırmayın! Maymun çiçeği belirtileri

Maymun çiçeği hastalığı tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Ciltte görülen belirtilerle anlaşılan maymun çiçeğinin belirtileri diğer cilt hastalıklarıyla karıştırılabiliyor. Maymun çiçeği hastalığı belirtilerini bilmek ve bu konuda bilinçli olmak hastalığın gidişatını oldukça etkiliyor.

Haber 31-08-22 16:51

Koku geliyorsa dikkat: Mutlaka doktora görünün! Enfeksiyona yol açabilir

Mantar hem erkeklerde hem de kadınlarda görülmektedir. Rahatsız edici kokulara ve görünüşlere sebep olan mantar erkeklerin cinsel organın sık sık görülen durumlar arasındadır. Cinsel organın etrafında pamukçuğa benzer bir görünüm varsa mutlaka doktora görünmek gerekmektedir. İşte erkeklerde görülen mantar belirtileri…

Haber 31-08-22 15:35

Kan şekeri yüksekliğine dikkat edin! Çok ciddi sonuçları var

Yüksek kan şekeri (hiperglisemi) diyabete yol açan nedenler arasında bulunmaktadır. Tekrarlayan durumlarda ciddi sonuçlara yol açan kan şekerinin yükselmesini önceden teşhis etmek ve tedaviye erkenden başlamak oldukça önemlidir. Yüksek kan şekeri belirtileri toplumda sıklıkla görülen rahatsızlıklardandır. Eğer ki bu belirtileriniz varsa mutlaka doktora görünmeniz gerekmektedir.

Haber 30-08-22 09:23

Şişkinlik sanmayın altında yatan neden ciddi olabilir! Miyom tedavisi nasıl yapılır?

Karında sıklıkla görülen büyümelerin nedeni genellikle hazımsızlık, şişkinlik olarak görülerek göz ardı ediliyor. Ancak geçmeyen bu şişkinliklerin altında ciddi hastalıklar yatabiliyor. Uzmanlar karın şişkinliklerinin miyomlardan kaynaklanabileceğini belirtiyor.

Kadin 28-08-22 16:07

Hemen doktora koşun! Körlüğe neden olabilir

Göz en hassas organlarımız arasında üst sırada bulunuyor. Çok çeşitli göz hastalıkları var. Göz şikayetlerinin ihmal edilmesi körlüğe yol açabiliyor. Uzmanlar çeşitli göz problemleri hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 28-08-22 12:02

Başka durumlarla karıştırmayın: Crohn hastalığı çok tehlikeli! Crohn hastalığı belirtileri nelerdir?

Karın ağrısı ve ishal birçok hastalığın yaygın belirtileri arasında bulunuyor. Genellikle üşütmeden dolayı olduğu düşünülen bu rahatsızlıklar ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor. Crohn hastalığının yaygın belirtileri arasında da karın ağrısı ve ishal şikayetleri bulunuyor. Bu durumları sık sık yaşıyorsanız mutlaka doktora görünmeniz gerekiyor.

Haber 24-08-22 09:23

Yeni evi kabusu oldu! Demansa neden olan etken...

Demans unutkanlığa neden olan beyin hastalıklarına verilen hastalık ismi. Demans genellikle yaşlılıkta görüldüğü için erken yaşta tehlikeli olmadığı düşünülüyor. Ancak Avustralya'da yaşayan 37 yaşındaki Amie Skilton yeni taşındığı evinde bulunan küfler nedeniyle demans hastalığına yakalandığını belirtti.

Haber 22-08-22 13:19

Hayatınızı kurtarın! 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtileri

Kanser çağımızın ölümcül hastalıklarından. Kanser korkutucu olsa da önceden teşhis ve yeni tedavi yöntemleri ile tedavi sürecini çok daha iyi geçirmek mümkün olabiliyor. Kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşıyor. Uzmanlar 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtilerini söyleyerek bilinçli olmanız hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 22-08-22 09:10

Çok hızlı bulaşıyor! Çocuk felci nedir? Belirtileri nelerdir?

Çocuk felci yıllardır devam eden bir hastalıktır. 1957’den beri yapılan aşılarla %99 oranında azalma görülse de hâlâ Afrika ve Asya’daki bazı ülkelerde görülmektedir. Londra’da yapılan araştırma sonucunda kanalizasyonda felce neden olan virüs tespit edildi. Uzmanlar çok hızlı yayılan çocuk felci hakkında uyarılarda bulundu. Çocuk felci nedir? Nasıl bulaşır? Belirtileri nelerdir?

Haber 21-08-22 15:55

Mutlaka doktora gidin! Boğulmanıza yol açabilir

Uyku en temel ihtiyaçlarımızdan. Gün boyunca yorulan zihnimizi ve vücudumuzu dinlendirmek için uykuya ihtiyaç duyuyoruz. Uykuda yaşanan birçok farklı sorunlar bulunuyor. Her gece aynı saatte uyanmak bu sorunlar arasında bulunuyor. Uzmanlar her gece aynı saatte uyanıyorsanız bunun altında yatan nedenin araştırılması gerektiğini belirtiyor.

Haber 21-08-22 15:00

Önemsiz demeyin! Kolon kanserinin en yaygın belirtisi

Kabızlık veya ishal en sık görülen tuvalet sorunları arasında bulunuyor. Genellikle yenilen yiyeceklerden kaynaklandığı düşünülen bu sorunlar sürekli olarak tekrar ediyorsa altında yatan nedeni araştırmak gerekiyor. Oldukça tehlikeli olan kolon kanserinin belirtileri arasında dışkılamada kabızlık ve ishal gibi değişiklikler yer alıyor. Kolon kanseri belirtileri nelerdir?

Haber 21-08-22 08:55

Hayatı mahvediyor! Yediklerinizden bulaşıyor, kıl kurdu belirtileri nelerdir? Tedavisi nedir?

Bağırsak kurdu bağırsakta ortaya çıkan solucanlara denilir. Halk arasında sıklıkla rastlanan bu hastalık günlük hayatı oldukça olumsuz etkiler. Makatta kaşıntılara ve karın ağrılarına neden olan kıl kurdu için doktora başvurmak önem taşımaktadır.

Haber 17-08-22 10:18

Ölüp ölüp diriliyor! 19 yılda tam 10 kez tekrarlandı, Hipertrofik Kardiyomiyopati nedir? Belirtileri nelerdir?

Ölüm insanların en büyük korkuları arasında üst sıralarda bulunuyor. Genellikle dokuz canlı oldukları düşünülen kediler olsa da ABD’de yaşayan bir kadın ölümden tam olarak 10 kez dönerek duyanları şaşırtıyor. 500 kişiden birinde görülen hastalığa sahip olan kadının ölümü sürekli olarak tekrarlanıyor.

Haber 15-08-22 12:32

Kalp çarpıntısı için doğal çözümler! Belirtileri nelerdir, neden olur, nasıl geçer?

Kalp sağlığı yaşam için oldukça önem taşımaktadır. Kalp sağlığını korumak ve düzenli olarak doktora görünmek gerekir. En sık rastlanan kalp rahatsızlıklarından olan kalp çarpıntısına iyi gelecek doğal çözümler için bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 10-08-22 14:28

Vaka sayısı 5’e yükselmişti! Maymun çiçeği belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır, tedavisi nedir?

Covid-19 etkileri bitmeden başlayan Maymun çiçeği hastalığı tüm dünyayı tedirgin ediyor. Giderek yayılan maymun çiçeği hastalığından korunmak için bilinçli olmak gerekiyor. Maymun çiçeği hastalığıyla ilgili merak ettikleriniz için bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 09-08-22 16:25