Bipolar Bozukluk Haberleri Ve Son Dakika Bipolar Bozukluk Haberleri

Bipolar Bozukluk Haberleri Ve Son Dakika Bipolar Bozukluk Haberleri

Ruh halinin uçlarda yaşandığı bipolar bozukluk, kişinin kendini çok mutlu hissederken bir anda çok üzgün hissetmesine neden olan bir hastalıktır. Bu hastalığın teşhisi, psikologların değerlendirmeleri sonucunda konulmaktadır. Ortaya çıkış nedeni tam olarak bilinmese de istismar, ölüm gibi tetikleyici unsurlardan, beyindeki kimyasal dengesizliğe kadar birçok farklı faktör etki etmektedir. Duygu durumundaki değişiklikler kişiler tarafından kolayca farkedilirken, bipolar bozukluğa sahip olan bireyler bu durumu anlamakta zorlanır. Hastalığı ilerleyen bireylerde olmayan eşyaları veya kişileri görme, duyma gibi sanrılar görülebilir. Bu hastalığın tedavi sürecinde doktordan aileye kadar birçok kişinin desteği büyük önem taşıyor. Antidepresan ve antipsikotiklerle de desteklenen bu süreçte duyguların ve durumların düzeltilmesi için ilaç tedavisi önemli rol oynuyor.

Bipolar Bozukluk Haberleri

Bipolar hastalığının özellikleri: Bipolar yaptıklarını hatırlar mı?

Bipolar bozukluk duygusal durumların aşırı dalgalanmalarına neden olan bir zihinsel sağlık durumudur. Bu durum kişinin yaşadığı mani (aşırı enerjik, heyecanlı) ve depresyon (aşırı düşük enerji, umutsuzluk) dönemleri arasında gidip gelmesiyle karakterizedir. Bipolar bozukluk her yaş grubunda görülebilir ve genetik, çevresel faktörlerin yanı sıra beyin kimyasındaki dengesizliklerle ilişkilidir. Peki, bipolar hastalarının özellikleri nelerdir?

Haber 22-11-23 12:21

NBA'in eski yıldızı Delonte West, dilencilik yaparken görüntülendi! Gerçek ortaya çıktı...

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) yıldızı LeBron James'in eski takım arkadaşı Delonte West'in, ABD eyaleti Virginia'daki bir otoyolda yoldan geçenlerden para isterken görüntülendiği iddia edildi.

Spor 14-06-22 16:19

Mevsim geçişleri ruhsal bozukluklara neden oluyor

Ruhsal bozukluklar çeşitli nedenlere bağlı olarak etkilenip oluşabiliyor ya da etkileri artabiliyor. Bu nedenler arasında mevsim geçişleri de yer alıyor. Mevsim geçişlerindeki farklı hava şartları birçok ruhsal bozuklukların ilerlemesini etkiliyor.

Haber 11-04-22 16:52

Bipolar bozukluğu olan kişilerde uykusuzluk başka hastalıklara yol açabiliyor

Uykusuzluk her kesimden insanın çektiği ortak sorunlardan. Günler süren uykusuzluk günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle bipolar hastalığına sahip kişilerin uykusuzluk sorunu çekmeleri tehlike oluşturuyor. Bipolar bozukluk yaşayan kişiler uykusuzluk problemi çekiyorsa ve oruç tutuyorsa başka hastalıkların önüne geçmek, hastalıklarının tetiklenmesini önlemek adına mutlaka doktora görünmeliler.

Haber 11-04-22 11:22

Bipolar Bozukluk

Bipolar Bozukluk Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bipolar Bozukluk Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bipolar bozukluk nedir? Bipolar bozukluk belirtileri nelerdir?

Halk arasında bipolar bozukluk için doğru yada yanlış bilinen pek çok tanım vardır. Kimse tam olarak bipolar bozukluğun ne anlama geldiğini bilmemektedir. Bipolar bozuklukluğa iki uçlu duygudurum bozukluğu da denilmektedir. Gelin bipolar bozukluğun ne olduğuna ve bipolar bozukluğun belirtilerine bir göz atalım.

Haber 03-02-22 14:39

Selena Gomez: Ulaşması imkânsız güzellik standartları akıl sağlığımı bozdu

Kelebek hastalığı ve bipolar bozukluktan mustarip ünlü şarkıcı Selena Gomez, yaşadığı zorlukların kendisine ilham verdiğini söyledi.

Magazin 15-06-21 14:57

Bipolar bozukluğu olanlara bahar uyarısı: Manik atak yaşanabilir

, özellikle bahar aylarında bipolar hastalarının bir kısmının manik atağa girdiğine dikkat çeken Prof. Dr. Abdullah Atlı, "Daha çok ilkbahar mevsiminde manik atak, sonbahar mevsiminde de depresyon riski hastalarımızda artmaktadır. Bu dönemde manik atağa girebilme ihtimali arttığı için bipolar bozukluğu olanların özellikle uyku düzenlerine ve dengeli yaşamalarına dikkat etmeleri gerekmektedir" dedi.

Haber 30-03-21 13:45

Bipolar bozuklukta damgalamaya karşı mücadele, tedavi kadar önemli

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, 30 Mart Dünya Bipolar Günü dolayısıyla, hastalıkla ilgili bilinmesi gerekenleri paylaştı

Yurthaber 29-03-21 18:15

Bipolar teşhisi konan annelerine seslendiler: Seni çok özledik, hastalığından dolayı bizden şüphe duyuyorsun

Kırşehir'de boşanma sonrası babalarının yanında yaşamaya devam eden iki çocuk, annelerine seslendi. 'Bipolar bozukluk' tanısı konulan anneleriyle iletişime geçmek isteyen çocuklar, annelerinin tedaviyi kabul etmesi için yayınladıkları video ile çağrıda bulundular.

Haber 28-03-21 17:04

Bipolar bozukluk nedir?

Bipolar bozukluk, en belirgin anlamıyla duygu durum bozukluğudur. Bazı belirtileri ile pek çok kişinin kendinde olduğunu düşündüğü rahatsızlık, temelde bambaşka sebeplere bağlı olabilir.

Haber 06-11-20 18:15

Oğlu için kariyerinden vazgeçip köyüne yerleşti

Ankara'da bir turizm firmasında işletme müdürlüğü yapan Recep Korkmaz, bipolar bozukluğu bulunan 23 yaşındaki oğlu için işini bırakıp Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki köyüne yerleşerek küçükbaş hayvancılığa başladı - Recep Korkmaz: - "Köye gelince oğlumu gözlemledim, artık önceki gibi atak geçirmez oldu. Köy hayatından mutluyum. İnsan sevdiği iş neyse onu yapmalı"

Yurthaber 09-09-20 11:16

Bipolar bozukluk aile hayatında ciddi aksamalara neden olabilir

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Yıldız: - "İki uçlu duygu durum bozukluğu bipolar bozukluk, riskli davranışlar nedeniyle ilişkilere ve kariyere zarar veren, tedavi edilmediğinde ciddi sorunlar ortaya çıkan ruhsal bir hastalıktır" - "Bipolar bozukluk aile hayatında ciddi aksamalara neden olabileceği ve aile içinde aşırı stres yaratabileceği için diğer aile üyeleri de özellikle ruh sağlığı alanındaki uzmanlardan yardım alabilir"

Haber 23-10-19 11:35

Bipolar bozukluk aile hayatında ciddi aksamalara neden olabilir

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Yıldız: - "İki uçlu duygu durum bozukluğu bipolar bozukluk, riskli davranışlar nedeniyle ilişkilere ve kariyere zarar veren, tedavi edilmediğinde ciddi sorunlar ortaya çıkan ruhsal bir hastalıktır" - "Bipolar bozukluk aile hayatında ciddi aksamalara neden olabileceği ve aile içinde aşırı stres yaratabileceği için diğer aile üyeleri de özellikle ruh sağlığı alanındaki uzmanlardan yardım alabilir"

Yurthaber 23-10-19 11:34

'ABD Başkanlarının yarısının akıl sağlığı yerinde değildi!' Peki Trump?

Deli olduğu söylenen ilk ABD Başkanı Donald Trump değil. Ancak uzmanlara göre bu şekilde hatırlanan bazı ABD başkanlarının, gerçek anlamda akıl sağlığı sorunları vardı.

Haber 17-04-19 09:10

Kurbanlarını diri diri yedi! Hannibal lakaplı canini raporu kan dondurdu

Florida'da birinci derece cinayet suçlusu olarak yargılanan Hannibal lakaplı Harrouff'un 38 sayfalık psikanaliz raporuna ulaşıldı. Ortaya çıkan raporlar okuyanların kanını dondurdu.

Trend 05-04-19 09:29

Bipolar bozukluk nedir, belirtileri nelerdir? En çok ergenlikte ortaya çıkıyor!

'İki uçlu duygu durum bozukluğu' olarak da bilinen bipolar bozukluğun sıklıkla ergenlikte başladığını ifade eden Prof. Dr. Sermin Kesebir, hastalığın tanılanmasının genel olarak 25-26 yaş civarında olduğunu, mevsimsel değişikliklerin bipolar bozuklukta önemli bir gidiş belirleyici olabildiğini belirtti. Peki bipolar bozukluk nedir, belirtileri nelerdir?

Haber 02-04-19 07:43

Bipolar bozukluk nedir? Bipolar bozukluğu tetikleyen etkenler nelerdir?

'Manik depresif hastalık' ve 'İki uçlu mizaç bozukluğu' olarak bilinen bipolar bozukluk, bireylerde; 'mani-hipomani', 'depresyon' ve 'karma' olmak üzere çeşitli dönemleri kapsayan duygu durum atakları halinde görülüyor. Bipolar bozukluk hakkında doğru bilinen yanlışlara dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Emre Tolun Arıcı, hastalık sürecinde bilinenin aksine, sürekli ruh hali değişikliği yaşanmadığını, bipolar bozukluk hastalarının atak dönemleri dışında sağlıklı olduklarını ve evlenerek, doktor kontrolü

Trend 26-03-19 12:15

Bipolar belirtileri nelerdir? Bipolar tedavisi nasıl olur?

'Manik depresif bozukluk' veya 'manik depresyon' adıyla da bilinen bipolar bozukluk tedavi edilmediği takdirde intihar yoluyla ölüme yol açabilen ciddi bir psikiyatrik tablo. Bu nedenle bipolar hastalarının tedavi olması büyük önem taşıyor. Bipolar Farkındalık Haftası dolayısıyla yapılan açıklamalarda da bu konu üzerinde duruluyor.

Trend 22-03-19 11:01

Abdi İbrahim'den bipolar bozukluk açıklaması

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü'nün açıklamasına göre, "manik depresif bozukluk" veya "manik depresyon" adıyla da bilinen bipolar bozukluğun tedavi edilmediği takdirde intihar yoluyla ölüme yol açabiliyor

Yurthaber 22-03-19 10:43

Abdi İbrahim'den bipolar bozukluk açıklaması

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü'nün açıklamasına göre, "manik depresif bozukluk" veya "manik depresyon" adıyla da bilinen bipolar bozukluğun tedavi edilmediği takdirde intihar yoluyla ölüme yol açabiliyor

Finans 22-03-19 10:43

Bipolar bozuklukta önce damgalama çözülmeli

Bipolar Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çakır: - "Tedavi hedeflerine ulaşmak ve kişilerin hayatın içinde var olmalarını sağlamak için önce damgalamayı çözmek lazım. Hastalarda ilaç kullanmak, atakları durdurmak ama sonrasında da topluma tekrar kazandırmak çok önemli" - Türkiye Psikiyatri Derneği Başkanı Prof. Dr. Oral: - "İnsanlar canları sıkılınca bipolar olmuyorlar. Hepimizde biraz bipolarlık falan yok. Bu bir rahatsızlık. Tıpkı astım, migren gibi insanlarda olabiliyor ve olduğu zaman da insanlarda tedavi edilmesi gereken bir durum"

Haber 29-03-18 14:06

En sık görülen psikolojik hastalıklar

Bipolar bozukluğun semptomları neler, Borderline kişilik bozukluğu nedir? En sık görülen psikolojik hastalıkları sizler için derledik.

Haber 15-10-16 17:03

Orhan Şimşek 4 kez kendini asmaya kalkıştı

30 yaşındaki Dizi Oyuncusu Orhan Şimşek, kısa bir süre önce babasını bıçaklayarak öldürmüştü. Bipolar bozukluğu bulunan Orhan Şimşek'in 4 kez intihara kalkıştığı öğrenildi.

Magazin 28-05-15 17:22