Çekirdek Haberleri

Gümrük vergisi sıfırlandı, etiket fiyatlarına hemen yansıdı! Fırsatçılara yönelik tedbir alınmıştı... İndirimin artmasına günler kaldı

Enflasyon nedeniyle market fiyatları vatandaşın gündeminin başında yer alan konulardan biri. Hükümetten bu konuda 2023'e girilmeden önce önemli bir hamle gelmişti. Ayçiçeği ürünlerinden alınan gümrük vergisinin sıfırlanmasını olumlu sonuçları etiketlere çok geçmeden yansıdı. Ayçiçeği ürünlerinin fiyatının yüzde 10 düşmesi vatandaşları memnun etti. İndirim beklentisi devam ederken düşüşün şubat ayında yüzde 15'i bulması bekleniyor.

Finans 22-01-23 09:16

Bu meyve şifa dağıtıyor ama fazla yenildiğinde hastanelik ediyor! Alıç meyvesinin bilinmeyen zararları

Sebze ve meyveler bizi hastalıklardan korumak için önem taşıyorlar. Ancak bazı yiyecekler var ki bunların yenmesine oldukça dikkat etmek gerekiyor. Daha faydalı olduğunu düşünerek fazla yemek veya çekirdeklerini de yutmak hastalıklara neden oluyor. Uzmanlar alıç meyvesi hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 05-10-22 14:08

Anadolu'nun kültürel mirası Türk kahvesi geleceğe taşınıyor

Yaklaşık 500 yıllık geçmişe sahip Türk kahvesi, misafir ağırlama, dini bayramlar, sohbetler ve kız isteme gibi merasimlerin olmazsa olması haline gelerek başlı başına bir kültür oluşturuyor - "Süvari", "menengiç", "kül", "cilveli", "mırra", "dibek", "devebatmaz" ve "yandan çarklı" gibi yaklaşık 40 çeşidi bulunan Türk kahvesi, Türkiye'de kişi başı yılda 1 kilogramın üzerinde tüketiliyor

Yurthaber 30-09-22 12:37

Sakın çöpe atmayın! Kanı temizliyor, kansere karşı koruyor

Üzüm en sevilen yaz meyvelerinden. Beyaz ve kara üzümün birçok farklı çeşidi bulunuyor. Birçok kişi çekirdekli üzüm yerine çekirdeksizleri tercih ediyor. Ancak üzümün çekirdeklerinin öyle faydaları var ki duyunca mutlaka yemek isteyeceksiniz.

Haber 31-08-22 14:03

Çekirdek

Çekirdek Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çekirdek Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çekirdek, elma ve pancar... Yarattığı etki inanılmaz! Herkes çekirdek bağımlısı olacak

Sağlıklı ve düzenli bir cinsel hayat aynı zamanda fiziksel ve duygusal olarak çok sağlıklı hissetmenizi sağlar. Seks hayatının iyi gitmesi, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Duygusal sağlığı besleyen cinsel hayat, iyi gitmediği zaman birçok şey kötü gitmeye başlayabilir. Başta psikolojik olmak üzere birçok konuda kötü hissetmenize neden olabilir. Sağlıklı hissetmek ne yediğinizle çok ilgili olmadığı için bazı besinlerin cinsel yaşamı desteklemede rol oynaması şaşırtıcı değildir.

Haber 04-08-22 07:07