Dante Haberleri Ve Son Dakika Dante Haberleri

Dante Haberleri Ve Son Dakika Dante Haberleri

İtalyan ozan ve siyasetçi Dante Alighieri, 1265 yılında Floransa'da doğmuştur. İlahi Komedya eseri ile bilinen Dante, bu eserde ahirete dair yapılan bir yolculuğu anlatır. Erken Rönesans döneminin önemli isimlerinden biri olan Dante, eserinin edebi değerinin yanı sıra modern İtalyancanın temelinin atılmasına büyük rol oynamıştır. Dante'nin İtalyanca ve Latince yazdığı eserleri bulunmaktadır. İlahi Komedya, cennet, cehennem ve araf olarak üç farklı cilde ayrılır. Siyasetin yanı sıra felsefe ile de ilgilenen Dante, felsefe üzerine birçok şiir yazmıştır. Siyasi sebepler dolayısıyla para ve idam cezalarına çarptırılan Dante, bulunduğu bölgeden sürgün edildi ve 1321 yılının Eylül ayında İtalya'nın Ravenna kentinde hayata gözlerini yumdu.

Dante Haberleri

Yazdıkları eserlerle hafızalara kazanan edebiyatçıların tuhaf ölüm nedenleri hala araştırılıyor

Esrarengiz bir şekilde hayatını kaybeden bazı ünlü edebiyatçılar, ölümlerinin üzerinden uzun yıllar geçtikten sonra bile neden öldükleri doğrulanmadı. Kimisinin ölümünün arkasındaki sır perdesi hala aralanmamışken, kimisinin ise intihar ettiği iddiası ortaya atıldı. İşte son yıllarda hayatını kaybeden ünlü edebiyatçılar...

Trend 09-03-21 15:34

Çorum'un somut olmayan kültürel mirası el işlemeleri tespit edilecek

Çorum'un somut olmayan kültürel mirası el işlemeleri tespit edilecek

Yurthaber 30-07-20 12:59

Vuslat ve Avlu dizileri oyuncularının dantel tartışması sosyal medyayı salladı!

Star'da yayınlanan Avlu dizisinin oyuncusu Ceren Moray, TRT1'de yayınlanan ve yeni bölümü bu akşam ekrana gelecek Vuslat dizisinin afişini dantele benzetince ortalık karıştı. Önce Vuslat'ın başrol oyuncusu Devrim Özkan, ardından Baran Bölükbaşı, son olarak da yönetmen Barış Yöş esprili paylaşımlarla durumu ti'ye aldı.

Trend 21-01-19 22:54

Dantelli iç çamaşırı tartışması meclise taşındı!

İrlanda’da Sosyalist Parti milletvekillerinden Ruth Coppinger’ı parlamentoda bir kadın iç çamaşırı çıkararak “Burada bir tanga göstermek mahcup edici olabilir. Sizce bir tecavüz kurbanı ya da bir kadın iç çamaşırının mahkemede yersizce gösterildiğinde ne hissediyor?" diye sormasına neden olan haber önce toplumsal bir tepkiyle karşılaştı.

Trend 20-11-18 09:28

Dante

Dante Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dante Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Galatasaray’dan çifte transfer

Galatasaray transferde bombaları arka arkaya patlatacak.

Spor 20-08-15 05:10

Bayern ve Santos'tan Fenerbahçe'ye 2 Sambacı

Önümüzdeki sezonun kadrosu için çalışmalara başlayan Fenerbahçe'nin iki Sambacı için düğmeye bastığı iddia edildi.

Spor 12-05-15 05:46