Derya Yanık Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, canlı yayında gündemi değerlendirdi:

"2021'de 1 milyon 874 bin 806 haneye kömür desteği sağladık, toplam 1 milyon 673 bin 757 ton kömür dağıttık" - "2022 ağustos itibarıyla 2 milyon 101 bin 775 kişiye, 1 milyar 662 milyon 659 bin 871 lira elektrik tüketim desteği sağladık"

Yurthaber 25-09-22 15:08

Bakan Yanık, Malatya'da huzurevi ve çocuk evleri sakinlerini ziyaret etti:

"Malatya özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nde eskiden beri ekonomisi ile insan kaynağı ile ticari hacmi ile ve terörün en şiddetli olduğu zamanlarda teröre geçit vermeyen kimliği ile bölgenin sigortası illerden birisidir"

Yurthaber 24-09-22 19:42

Başörtüsü nedeniyle staja kabul edilmediğini iddia etmişti! Bakanlık açıklama yaptı...

Başörtüsü nedeniyle staja kabul edilmediğini iddia ederek okul yönetiminden şikayetçi olan Nezaket Akbulut hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan açıklama geldi. Bakan Yanık açıklamasında 'Dava sürecine müdahil olma talebinde bulunacağız' dedi.

Haber 24-09-22 14:08

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Malatya'da ziyaretlerde bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Malatya'da ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 24-09-22 12:51

LGBT karşıtı yürüyüş için sözleri gündem olmuştu! Bakan Yanık'tan flaş eşcinsellik açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul’da düzenlenen “LGBTİ karşıtı” yürüyüş için, "Nefret söylemini kime karşı olursa olsun yanlış buluyoruz" ifadelerini kullanmıştı. Bakan Yanık, bu ifadelerin çarpıtılarak yanlış yerlere çekildiğini belirterek, LGBT’yi normalleştirme gibi bir bakış açısına sahip olmadıklarını açıkladı. İşte Bakan Yanık'ın o açıklamaları...

Haber 23-09-22 15:37

Bakan Yanık tek tek duyurdu! Ödemelerle ilgili flaş açıklama: 6 milyar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım hizmeti sunuyor. Bununla beraber Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ağustos ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara 6 milyar 907 milyon TL tutarında nakdi yardımda bulunduklarını açıkladı.

Finans 20-09-22 11:52

Bakan yanık duyurdu! Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri başladı

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin ne zaman yapılacağı ile başvuruların nereden gerçekleştirileceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan yeni açıklama geldi. Bakan Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için Eylül 2022’de toplam 340 milyon 499 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını bildirdi.

Finans 16-09-22 11:21

Bakan Yanık duyurdu! 2,1 milyar TL hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, eylül ayı içerisinde toplam 2,1 milyar lira tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylığını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Finans 08-09-22 11:03

Son dakika: Bakan Yanık duyurdu! 1150 liraya kadar karşılıksız verilecek... Başvurular başladı

Doğal gaz ve elektrik tarifesine büyük zam geldi. BOTAŞ'ın doğal gazın satış fiyatına yüzde 20,4 ve elektrikte ise mesken abonelerinin tarifesine yüzde 20 zam yapıldığını duyurdu. Zam sonrası vatandaşlar,' Doğal gaz fatura desteğinden nasıl yararlanılıyor?' sorularını araştırmaya başladı. Konuyla ilgili Bakan Yanık'tan son dakika açıklaması geldi. Bakan Yanık, Doğal Gaz Tüketim Desteği’nde kış dönemine ilişkin başvuruların başladığını duyurdu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 06-09-22 12:38

Aile Destek Programı ödemeleri yattı mı? 2022 Aile Destek Paketi Eylül ayı ödemeleri ne zaman, hangi gün yatacak?

Aile Destek Programı'na başvuran bir çok vatandaş Aile Destek ödemelerinin ne zaman yapılacağını arama motorlarında sorguluyor. Aile Destek ödemelerinin ilki 29 Temmuz'da gerçekleşmişti. Eylül ayının gelmesiyle beraber Aile Destek Paketi ikinci ödeme tarihi merak edildi. Peki, Aile Destek Programı ödemeleri yattı mı? 2022 Aile Destek Paketi Eylül ayı ödemeleri ne zaman, hangi gün yatacak? İşte yanıtı...

Finans 05-09-22 10:05

Bakan duyurdu! 328 milyon lira hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ''Sosyal ve Ekonomik Destek’ten (SED) yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Ağustos 2022 ödemesi olarak toplam 328 milyon TL yatırdık'' dedi.

Finans 19-08-22 11:28

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye Yaşlılık Araştırması yapacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: - "Türkiye'de nüfusumuzun 3'te 1'e yakını, yüzde 27’si 18 yaş altı ama öteki taraftan doğurganlık oranı da hızla düştüğü için çok hızlı yaşlanıyoruz" - "Yaşlılık araştırmasının akabinde Türkiye'de yaşlanma hızı, sayısı, yaşlılığa bağlı sonuçlar, yaşlılarımızın ihtiyaçları gibi bu alanda olabilecek bütün soruların cevabını araştırmayla bulmayı bekliyoruz"

Yurthaber 08-08-22 11:06

Bakan Yanık'tan gündem olan sözleriyle ilgili açıklama! 'Algı oluşturanlar başarılı olamayacaklar'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Adana'da yaptığı bir ziyaret sırasında Suriyeli mültecilerle ilgili sözlerine sosyal medyadan yaptığı açıklamayla açıklık getirdi. Bakan Yanık paylaşımında "Esnafımızın sorduğu Suriyeli kardeşlerimizle ilgili soruyu cımbızlayarak ve bağlamından kopararak algı oluşturanlar başarılı olamayacaklar" dedi.

Haber 08-08-22 07:13

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Adana'da huzurevi açılışında konuştu:

"Yaklaşık 8 milyonu aşkın bir yaşlı nüfusa hizmet vermekteyiz. 60 sene içerisinde ülkemizde her 4 kişiden birinin 65 yaş ve üzeri olması bekleniyor. Bu da yıllar geçtikçe bu alanda hizmete ihtiyaç duyan kişi sayısının artacağını bize gösteriyor" - "Bugün huzurevlerimizde gerçekten dünya standartlarının üzerinde bir hizmet sunuyoruz"

Yurthaber 07-08-22 17:56

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Adana'da ziyaretlerde bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Adana'da ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 07-08-22 16:20

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, 2. Akademi Buluşmalarında konuştu:

"Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 27'si çocuklardan oluşuyor. 0 ile 17 yaş arası 23 milyonu aşkın çocuk ve genç nüfusa sahibiz" - "Yetenekli, enerjisi yüksek ve azimli çocuklarımız, gençlerimiz bizim en kıymetli varlığımız, yarınlarımızın güvencesi. Onlara iyi bir gelecek hazırlamak, çocuklarımızın hayat standartlarını yükseltmek öncelikli görevlerimiz arasında yer alıyor. Sosyal hayatlarına değer katacak, onları her açıdan geliştirecek, besleyecek her türlü hizmeti vermek için titizlikle çalışıyoruz"

Yurthaber 05-08-22 11:45

Ödemeler başlıyor, haydi e-Devlet'e Bakan Yanık, sosyal medyadan duyurdu! Çalışanlar ve emekliler de başvurabilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu Aile Destek Programı ile ilgili detayları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı. Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emeklilerin de başvuru yapabileceğini belirten Bakan Yanık, ödemelerin cuma günü başlayacağını söyledi ve "Haydi e-Devlet'e" ifadeleriyle vatandaşlara çağrıda bulundu.

Finans 23-07-22 23:52

Bakan Yanık, Tekirdağ'da Sosyal Hizmet Merkezinin açılışını yaptı

Bakan Yanık, Tekirdağ'da Sosyal Hizmet Merkezinin açılışını yaptı

Yurthaber 17-07-22 23:53

Bakan Yanık AK Parti Tekirdağ İl Danışma Toplantısı'nda konuştu:

"Sandıkta milletimizin yeniden bize bu görevi tevdi etmesiyle beraber inşallah Türkiye'nin şahlanışını bir yüzyıl daha durduramayacaklar"

Yurthaber 17-07-22 21:34

Sosyal medyada 500 bin TL ve 7,5 milyon TL tartışması! Bakan Derya Yanık, Datça eleştirilerine böyle yanıt verdi

Datça'daki yangına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 500 bin TL, şarkıcı Haluk Levent'in kurduğu Ahbap Derneği'nin ise 7,5 milyon TL'lik bütçe ayırması sosyal medyada gündem olmuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 500 bin liranın yalnızca temel ihtiyaçlar için olduğunu belirterek, bazı yardım kuruluşlarının yıllık yardım bütçeleriyle karşılaştırılmasına tepki gösterdi.

Haber 15-07-22 15:20

Bakan Yanık duyurdu! Sosyal yardım ödemeleri öne çekildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan sosyal yardım ödemeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Yanık ödemelerinin öne çekildiğini belirterek, "Yaşlı aylığı, engelli aylıkları, evde bakım yardımı ve sosyal ekonomik destek (SED) ödemelerini bayramdan önce hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda hak sahiplerine toplamda 3 milyar 125 milyon TL ödeme yapacağız" dedi.

Finans 08-07-22 11:22

Bakan Yanık, 15 Temmuz Türkiye Aşkına Resim ve Şiir Sergisinin açılışında konuştu:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, halkımıza meydanlara çıkmaları için yaptığı çağrının ardından, cadde ve sokakları dolduran milyonlar, daha önce belki de hiç bu kadar yakından görmedikleri tankların, uçakların, mermilerin önüne göğsünü siper ederek, adeta bir kurtuluş destanı yazdılar"

Yurthaber 07-07-22 12:43

Bakan Yanık duyurdu! Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 223,7 milyon TL ek kaynak aktardıklarını açıkladı.

Finans 07-07-22 09:51

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Koruyucu Aile Günü Şenliği'nde konuştu:

"Koruyucu aile yanına yerleştirdiğimiz çocuklarımızın yüzlerinin güldüğünü, öz güvenlerinin yükseldiğini, kronik hastalığa sahip olanların dahi iyileşme sürecine girdiğini mutlulukla gözlemliyoruz"

Yurthaber 06-07-22 18:24

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, 1. Akademi Buluşmalarında konuştu:

"Siyasetten ticarete, bürokrasiden akademiye, aileden sivil toplum çalışmalarına kadar hayatın her alanında daha fazla kadının karar alma pozisyonlarında yer alması, ülkemizin kalkınmasında önemli bir katma değer oluşturacaktır" - "Bakanlık olarak kadının güçlenmesi ve kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarımızda üniversitelerimizin kurumsal yapılarıyla kurduğumuz nitelikli iş birliklerini artırmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 04-07-22 12:36

Bakan Yanık sağanaktan etkilenen Karabük'te incelemelerde bulundu:

"Can kaybının olmaması çok önemli bir teselli kaynağı. Diğer hasarları da ihtiyaçları da çok hızlıca gidereceğiz" - "Hiçbir şey, hiçbir eşya, hiçbir mal bizim için bir vatandaşımızın canından daha değerli değil. O yüzden riskli binalara vatandaşlarımızın girmemelerini rica ediyoruz"

Yurthaber 28-06-22 18:33

Bakan duyurdu! Selden etkilenen bölgelere 2,5 milyon TL destek verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, selin vurduğu Bartın, Kastamonu, Sinop, Zonguldak ve Karabük'e ilk aşamada toplam 2,5 milyon TL destek verdiklerini söyledi.

Finans 28-06-22 14:47

Bakan Derya Yanık, sağanaktan etkilenen Karabük'te açıklama yaptı:

"Bakanlık olarak ilk etapta Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak il Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarının hesaplarına beş yüz biner lira, toplamda 2,5 milyon lira nakdi destek gönderdik. Bunlar acil ihtiyaçların karşılanması için yaptığımız desteklerdir" - "Özellikle hasar sebebiyle evlerini tahliye etmek zorunda kalan vatandaşlarımıza üç biner lira, tedbir mahiyetinde geçici olarak evlerini tahliye etmek durumunda olan hanelerimize de 1500 lira nakdi destek sağlayacağız"

Yurthaber 28-06-22 14:01

4 milyon hane yararlanacak, 7 bin 200 lira destek! Türkiye Aile Destek Programına başvurular başladı (Türkiye Aile Destek Programı başvuruları nereden ve nasıl yapılıyor)

Son dakika: 'Türkiye Aile Destek Programı' başvuruları bugün başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programından yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını beklediklerini belirtti. Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında her ay 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek verileceğini açıkladı. Türkiye Aile Destek Programına başvurular nereden ve nasıl yapılıyor? İşte Türkiye Aile Destek Programı ile ilgili ayrıntılar...

Finans 27-06-22 10:20

Son dakika: Bakan Yanık duyurdu! 4 milyon hane yararlanacak! İşte başvuru tarihi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Desteği Programı'ndan yılda 4,4 milyon hanenin yararlanmasını hedeflediklerini belirterek başvuruların da 27 Haziran'da almaya başlayacağını duyurdu.

Finans 24-06-22 17:23

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personelinden yangından etkilenen 131 kişiye psikososyal destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personelinden yangından etkilenen 131 kişiye psikososyal destek

Yurthaber 23-06-22 23:07

Son Dakika: Pınar Gültekin davasında yeni gelişme! Bakan Yanık Bir hukukçu olarak söylüyorum diyerek açıkladı

Son dakika haberine göre; Muğla'da vahşice katledilen Pınar Gültekin davasında yeni bir gelişme yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada "Pınar Gültekin davasıyla ilgili, dün itibariyle istinafa dilekçemizi verdik.Sonuna kadar süreci takip edeceğiz. Haksız tahrik uygulanmaması gerektiğini başından beri söylüyoruz. Bu davada haksız tahrik yanlış bir değerlendirmedir. Bir hukukçu olarak söylüyorum faili cesaretlendiren bir eylemdir." dedi.

Haber 22-06-22 16:31

Pınar Gültekin davasında yeni gelişme! Bakan Derya Yanık paylaştı: Bakanlık harekete geçti

Türkiye'nin gündemine oturan Pınar Gültekin cinayeti davasındaki tepki çeken kararla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından söz konusu karara tepki gösterdi. Bakan Yanık, "Sanık hakkında verilen cezaya "ağır tahrik" sebebiyle indirim uygulanmasını kabul etmemiz mümkün değildir." ifadelerini kullandı. Bakan Derya Yanık, kararın bakanlık olarak istinafa götürüleceğini belirtti.

Haber 21-06-22 18:31

Bakan 'hayırlı olsun' diyerek duyurdu! Destek ödemeleri hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan destek ödemeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 1 milyar 289 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Finans 21-06-22 10:39

Bakan Derya Yanık, Çanakkale'de Çocuk Hakları Sokağı'nın açılışına katıldı:

"Hayata 'merhaba' diyen her çocuğun kulağına ezan okunur ve güzel bir isim verilir. O çocuk ailesine göz aydınlığı ve umut olur. Onların iyi yetişmeleri, ahlaklı, dürüst, faydalı ve çalışkan insanlar olarak hayata katılmaları, bizim en büyük zenginliğimizdir" - "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuk refahı, çocuk koruma hizmetleri, hassas koşullar altındaki çocukların desteklenmesi, çocuk işçiliğinin ve erken yaşta evliliklerin önlenmesi konularında da birçok çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalarımız, 'Türkiye'de Çocuk Haklarının Desteklenmesi, Özne Çocuk' isimli yeni bir projeyle devam ediyor"

Yurthaber 12-06-22 17:51

Bakan Yanık duyurdu! Maaşlar hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, haziran ayına ilişkin 1 milyar 499 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Finans 08-06-22 10:57

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Roman Hakları Zirvesi'nde konuştu:

"Yeni bir Roman Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlıyoruz. Bu yeni planla eğitim, istihdam, sağlık, barınma, sosyal hizmet, sosyal yardım olmak üzere 5 farklı alanda Roman vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmeyi ve hayat standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz"

Yurthaber 26-05-22 13:10

Bakan Yanık'tan iş mülakatlarında 'torpil' iddiasına dikkat çeken yanıt! 'Biz siyasetçiyiz, bu tür tartışmalara alışkınız'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, personel alım sınavında 'torpil' iddialarına yanıt verdi. "Biz siyasetçiyiz. Bu tür tartışmalara, 'istediğinizi aldınız' yaklaşımlarına alışkınız" diyen Yanık, "İşe alım mülakatlarında kesinlikle torpil yok" ifadesini kullandı.

Haber 19-05-22 12:51

Bakan Derya Yanık’tan ‘Dijital Okuryazarlık Ehliyeti Projesi’ açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Kasım 2021’de düzenlenen Ulusal Çocuk Forumunda yayımlanan sonuç bildirgesindeki talepleri yerine getirdiklerini belirterek, “Çocuklarımız istedi biz yaptık. 12-18 yaş grubundaki çocuklarımıza yönelik dijital okuryazarlık, güvenli internet kullanımı konularında eğitim çalışmalarını içeren Dijital Okuryazarlık Ehliyeti Projesi uyguluyoruz. 350 çocuğumuza dijital okuryazarlık eğitimi vererek projenin birinci aşamasını tamamladık.” dedi

Haber 04-05-22 11:06

Bakan Yanık duyurdu! İhtiyaç sahiplerine 119,5 milyon TL ödeme yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan ödemelerle ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Yanık, "Böylece 4 başlıkta ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 119,5milyon TL sosyal yardım ödemesi yaptık" ifadelerini kullandı.

Finans 28-04-22 12:13

Bakan Yanık: Başörtülü bir arkadaşımız Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti, kamera şakası sanacağınız bir durum....

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Başörtülü genç bir arkadaşımız üniversitelerde başörtüsü yasağının kaldırılmasından dolayı Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti. Kamera şakası sanacağınız bir durum maalesef bizim ülkemizde gerçek. Bu kadar basit bir çarpıtmayı, maalesef bilerek ve isteyerek söylüyorlar. Bunun bir amaca matuf olduğunun biz farkındayız." ifadelerini kullandı.

Haber 20-04-22 22:57

Bakan Yanık tarih vererek duyurdu: 'Hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaşlı ve engelli aylıklarıyla ilgili açıklamada bulundu. Yanık, toplamda 1 milyar 488 milyon TL tutarında aylığın hak sahiplerinin hesaplarına 9 Nisan tarihine dek yatırılacağını duyurdu.

Finans 05-04-22 10:53

Türkiye'de günlerce konuşulmuştu! Bakan Yanık'tan Enes Kara açıklaması: Bir talihsizliğin olduğunu biliyoruz

Kaldığı yurtta yaşadığı baskılar sonucunda intihar eden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara'nın çektiği video Türkiye'de günlerce gündem olmuştu. Yargıtay'ın Enes Kara dosyasını kapatmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Haber 02-04-22 16:23

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, canlı yayında soruları yanıtladı:

"(Ukrayna'dan tahliye edilen çocuklar) İlk grup bizim Ukrayna'dan aldığımız, orada devlet korumasında olan yetim ve kimsesiz çocuklar. 420 çocuk, 154 bakıcı toplam 574 kişiyi Antalya, Muğla ve Sakarya'da misafir ediyoruz" - "Bundan sonraki süreçte de acil yardım ihtiyacı olan grupları kabul edeceğimizi zaten ifade etmiştik"

Yurthaber 02-04-22 13:40

Bakan Yanık duyurdu! İhtiyaç sahiplerine 224 milyon lira dağıtılacak

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinden ihtiyaç sahiplerine Bakan Yanık'tan güzel haber geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktardıklarını açıkladı.

Finans 30-03-22 10:54

Son dakika: Türkiye harekete geçti! Ukrayna'dan tahliye edilip Antalya'ya getirilecekler

Son dakika haberi: Ukrayna'daki savaş 31. gününde devam ederken, savaşın yol açtığı tahribat her geçen gün artıyor. Ülkeden tahliyeler tüm hızıyla sürerken, yetimhanelerde kalan çocuklar için de seferber olundu. Savaşın vurduğu Ukrayna'dan tahliyen edilen 143 çocuk ve beraberindeki 42 bakım personeli geçici olarak Türkiye'ye getirilecek.

Haber 26-03-22 17:42

Doğalgaz yardımı ne zaman yatacak, yattı mı? Doğalgaz yardımı ne kadar? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na nasıl başvurulur?

Doğalgaz desteği başvurusu gelen zamların ardından en çok araştırılan konular arasında bulunuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre başvurular, e- Devlet üzerinden yapılacak. Peki Doğalgaz yardımı ne zaman yatacak, yattı mı? Doğalgaz yardımı ne kadar? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na nasıl başvurulur? Konuya ilişkin ayrıntılar haberimizde...

Haber 21-03-22 11:24

Bakan Yanık duyurdu! 236 milyon TL hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için mart ayında toplam 236 milyon TL SED ödemesi yaptık' açıklamasında bulundu. Her ay düzenli olarak ödeme yapılıyor. Her bir çocuk için ortalama 1649 TL ödeniyor. SED hizmetinden 145 bin çocuk yararlanıyor.

Finans 18-03-22 12:13

Son dakika: Mart yaşlı aylığı ve engelli aylıkları hesaplara yattı! Bakan Derya Yanık duyurdu

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı. Bakan Yanık yaptığı açıklamada, 1 milyar 489 milyon TL’yi aşan bir ödeme yaptıklarının altını çizerken, "Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Finans 09-03-22 09:41