Derya Yanık Haberleri

Bakan Derya Yanık'tan sözleşmeli personel alımına yönelik açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan sözleşmeli personel alımına yönelik açıklama geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Yanık, "Bakanlığımızda göreve başlayacak 2 bin 431 sözleşmeli çalışma arkadaşımız mülakatsız, sadece KPSS puan üstünlüğüne göre belirlendi." ifadelerini kullandı.

Haber 02-06-2023 00:09

İmamoğlu'na geçmiş olsun diledi, geçmişteki mitinglerini hatırlatıp tepki gösterdi! Erzurum'da yaşananlarla ilgili Bakan Yanık'tan dikkat çeken sözler: Öyle bir tutumu var ki...

Dün akşam saatlerinde Ekrem İmamoğlu'nun taşlı saldırı da düzenlenen ve gerginlik çıkan Erzurum mitingiyle ilgili Bakan Derya Yanık'tan dikkat çeken açıklamalar geldi. "Ne kadar ters düşüyor olursanız olun, birbirinize zarar verme sınırını aşmamak lazım" diye konuşan Bakan Yanık, geçmişteki mitinglerine gönderme yaparak İmamoğlu'na da tepki gösterdi.

Haber 08-05-2023 10:19

Görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu! Bakan Yanık'tan o kolilerle ilgili açıklama 'Bu necip milletin tek bir helal kuruşuna halel getirmedim'

AK Parti'nin Osmaniye milletvekili adayı olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medyada gündem olan görüntülerle ilgili açıklama yaptı. Bakan Yanık'ın fotoğrafının olduğu araçta bulunan AFAD kolileri sosyal medyada bir anda konuşulmaya başlanınca Bakan Yanık "Bilgim ve kontrolüm dışında gerçekleşmiştir" açıklamasını yaptı. Bakan Yanık, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Bu görüntüler referans gösterilerek kamu kaynaklarını kullandığımız iddiası haksız ve mesnetsizdir." dedi.

Haber 26-04-2023 11:49

Bakan Derya Yanık son dakika bayram müjdesi ne? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel mi alacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla tüm dikkatleri üzerine çekti. Bakan Yanık, "Bayram müjdesi yükleniyor" ifadelerini kullandı. Peki, son dakika bayram müjdesi ne? İşte tüm ayrıntılar...

Haber 20-04-2023 19:26

Bakan Derya Yanık müjdeyi duyurdu! 2 bin 431 personel alımı yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla merak uyandırmış ve "Bayram müjdesi yükleniyor" ifadelerini kullanmıştı. Bakan Yanık, müjdeyi duyurdu ve "Bakanlığımız taşra sosyal hizmet kuruluşlarına, meslek ve destek personeli alımına çıkıyoruz. 2 bin 431 personel alımı yapacağız" dedi.

Haber 20-04-2023 15:53

Hesaplara yatmaya başladı! 2 milyar 432 milyon TL ödenecek: Bakan Yanık'tan 'Evde Bakım Yardımı' açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 2 milyar 432 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.

Finans 14-04-2023 10:58

Daha şimdiden yollara damgasını vurdu! Makam araçlarında yeni dönem: Bakanlar sıraya girdi

Türkiye'de yollarda kendini göstermeye başlayan yerli otomobil Togg yeni bir dönemi başlattı. Çok sayıda bakan, yerli aracı makam aracı olarak kullanmaya başladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yeni dönemin öncüleri oldu.

Haber 10-04-2023 18:07

O açıklama gündem olmuştu! Çok sert sözler: 'Varsaymak ne demek? Bu ne utanmazlık'

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, deprem felaketi sonrası kaybolan çocuklarla ilgili konuştu. Bakan Yanık'ın açıklamasını hatırlatan Nazlıaka, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, deprem sonrasında kayıp çocukların büyük bir kısmının hastanelerde tedavi altında olduğunu varsaydıklarını söyledi. Varsaymak ne demek? Bu ne utanmazlık. Sorumluluğunuzu yerine getirin ve kayıp çocuklarımızın akıbetini tek tek açıklayın" dedi. İşte Nazlıaka'nın o açıklamaları...

Haber 03-04-2023 14:59

Bakan Yanık açıkladı! Deprem bölgelerine Tip-1 diyabet hastaları için glikoz ölçüm cihazı dağıtılacak

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından depremden etkilenen illerde yaşanan sağlık sorunları için birçok uygulama başlatılmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tip-1 diyabet tanısı almış vatandaşlara yönelik hayata geçirilen Glikoz Ölçüm Cihazı Yardımı'nda yeni bir düzenleme yaptıklarını belirterek önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 16-03-2023 11:15

Son dakika | Çocukların kaçırıldığı iddiaları gündem olmuştu! Bakan Yanık duyurdu: Üçüncü şahıslara asla teslim etmedik

Son dakika haberi: Depremden sonra bölgedeki refakatsiz çocukların kaçırıldığı iddiaları gündeme gelmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık iddiaları yalanlarken yürütülen süreci açıkladı ve "Enkazdan çıkan çocukları üçüncü şahıslara asla teslim etmedik" dedi. Bakan Yanık ayrıca deprem sonrası koruyucu ailelik ve evlat edinme başvuru sayılarını duyurdu.

Haber 20-02-2023 11:23

Son dakika: Bakan Derya Yanık'tan depremzede çocuklar hakkında açıklama: Şefkat sağanağı ile karşı karşıyayız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerdeki 1362 refakatsiz çocuğun 369’unun kimlikleri belirlenerek ailelerine teslim edildiğini açıkladı. Bakan Yanık, "Koruyucu ailelik ve evlat edinme isteği şu anda yoğun. Çocuklarımızla alakalı muazzam bir şefkat sağanağı ile karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

Haber 13-02-2023 22:01

Engelli personel alımı ne zaman? EKPSS engelli personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKPSS ( Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) sonuçları için bekleyiş sürüyor. Bu esnada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından, engelli personel alımına ilişkin önemli açıklamalar geldi. Peki engelli personel alımı ne zaman? EKPSS engelli personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Haber 05-02-2023 14:03

Bakan Yanık duyurdu! Şubat sonunda 2323 engelli kamuya yerleştirilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ay sonunda 2 bin 323 engellinin kamuya memur olarak yerleştirileceğini, böylelikle kamuda çalışan engelli memur sayısının 67 bin 985'e yükseleceğini belirtti.

Finans 05-02-2023 11:30

Engelli memur alımı atama kurası ne zaman? Bakan Yanık tarih verdi! İşte EKPSS 2023 engelli memur alımı ataması kura tarihi...

Engelli memur alımı atama kurası ile ilgili detaylar merak konusu oldu. Bilindiği üzere 5 Ocak'ta başlayan ve 13 Ocak'ta sona eren EKPSS tercihleri sonrası sonuçların açıklanacağı tarih merak konusu olmuştu. 2023 yılı engelli atamaları konusunda merakla beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapıldı. Peki, engelli memur alımı atama kurası ne zaman? Bakan Yanık tarih verdi. İşte EKPSS 2023 engelli memur alımı ataması kura tarihi...

Finans 03-02-2023 15:10

Nusret Gökçe kazancının yarısını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı! Bakan Derya Yanık ziyaret etti

Dünyaca ünlü işletmeci Nusret Gökçe, etten sonra kahve dünyasına da el atmıştı. Kapicciiiinoo adlı kahve dükkanından elde ettiği gelirin yarısını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağını duyuran Nusret sözünü tuttu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve çocukları misafir eden Nusret, 6 aylık gelirinin yarısı olan 1 milyon 20 bin TL'yi Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağışladı.

Magazin 26-01-2023 20:46

Bakan Yanık duyurdu! Ocak ayı Evde Bakım Yardımı hesaplara yatırılmaya başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 847 milyon lira Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırmaya başladıklarını bildirdi.

Finans 15-01-2023 12:10

Gözlerinin önünde sürekli kusuyor ama… Sosyal medya o anneyle çalkalanıyor! ‘Bu çocuğu kurtarın’ Çocuğunu 36 saat aç bırakıyor

Sosyal medyada çocuğunu 36 saat aç bırakan anne gündem oldu. Sözde alternatif tıp uyguladığını belirterek çocuğu üzerinde 36 saatlik açlık rutinleri uygulayan anne tepki çekti. Her şeyi sosyal medyadan paylaşan anne için uzmanlar 'istismar' yorumunda bulunurken çocukta kalıcı hasara yol açabilecek düzeyde olduğu ifade edildi. Öte yandan paylaşımlarda annenin, aç bıraktığı çocuğunun sürekli kusmalarını doğal karşıladığı görüldü. 'Bu çocuğu kurtarın' şikayetlerinin ardından Bakanlık devreye girdi.

Haber 04-01-2023 10:15

Aile destek ödemeleri ne zaman yapılacak, yılbaşından önce yatar mı? Aile Destek Paketi ne kadar oldu? İhtiyaç sahiplerine 1.250 TL yardım!

Aile destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak konusu olurken konuya dair beklenen açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan geldi. Bakan Yanık, "Aile destek ödemeleri yılbaşından önce yatar mı?" sorusuna yanıt verdi. Peki, Aile destek ödemeleri ne zaman yapılacak, yılbaşından önce yatar mı? Aile Destek Paketi ne kadar oldu? İşte detaylar...

Finans 27-12-2022 09:02

İstanbul'da kız çocuğunun cinsel istismarı iddiasına ilişkin dava ile ilgili Bakan Yanık'tan açıklama!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul'da kız çocuğun cinsel istismar iddiasına ilişkin davada mağdurun yanında olduklarını belirterek, "Mağdurun hakkını savunmak, davadaki maddi vakanın ortaya çıkması, delillerin toplanması, yargılamanın hakkaniyete, yasaya uygun bir biçimde yürütülebilmesi için davanın bir tarafıyız." dedi.

Haber 19-12-2022 21:20

Bakan Yanık'tan 6 yaşındaki çocuğa istismarla ilgili yeni açıklama: Sorumluluklarımızı yerine getirdik

Türkiye 6 yaşındaki kız çocuğun 'evlendirilmesi' ve istismara uğraması skandalını konuşmaya devam ediyor. Dava kapsamında yakalama kararı çıkarılan 2 kişi dün gözaltına alındıktan sonra bugün tutuklanmıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık'tan da konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Haber 15-12-2022 16:27

Bakan Yanık'tan, istismara uğrayan 6 yaşındaki kızla ilgili açıklama: 3 gün sonra açıklamayı neden yaptık; Çünkü...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, H.K.G'nin 6 yaşında ‘evlendirilip’ istismara maruz bırakılmasına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Yanık, iğrenç istismarla ilgili, "3 gün sonra açıklamayı neden yaptık; kamuoyuna ne kadar bilgi yansıdığını bilmiyorduk. Can güvenliğini riske etmemek için bir süre bekledik. Biz mağdura her türlü desteği sağlamışız, dava bize intikal edildiği gün olaya müdahil olmuşuz." ifadelerini kullandı.

Haber 10-12-2022 22:37

Bakan Derya Yanık duyurdu! Aile ve Sosyal Hizmetler Enstitüsü Kuruluyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, araştırma ve politika geliştirme faaliyetlerini ihtisaslaşmış bir enstitü üzerinden yürütmenin önemli olduğunu belirterek, “Bakanlığımızın mevcut çalışmalarını güçlendirmek ve yeni planlanacak sosyal hizmet faaliyetlerinin sağlam temeller üzerine inşa edilebilmesine katkı sağlamak, akademik yayınlar ve sosyal politika önerileri geliştirmek üzere bir enstitü kurmayı hedefliyoruz” dedi.

Haber 07-12-2022 10:50

200 bin TL ev yardımı fırsatı! Başvurular Kimlik ile yapılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardım Programları adı altında birçok vatandaşa destekte bulunuyor. Farklı adlar ve farklı şartlar altında birçok yardım, ihtiyaç sahiplerine sağlanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de barınma yardımı olarak karşımıza çıkıyor. Bakanlık, barınma desteği olarak vatandaşlara maddi yardımda bulunuyor. İşte detaylar...

Finans 28-11-2022 11:49

Faturalar kara kara düşündürüyordu! Havalar soğudu, doğal gaz destek ödemeleri başladı: 900 TL- 2500 TL arasında değişiyor...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğal Gaz Tüketim Desteği ile ilgili son dakika ödeme müjdesi yaptı. İhtiyacı olan vatandaşlara 2 bin 500 TL'ye kadar doğal gaz desteği verilecek. Doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyen haneler, e-Devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 18-11-2022 10:54

Bakan Yanık duyurdu! Ödemelerle ilgili flaş açıklama: 1 milyar 876 milyon TL...

Devlet tarafından, ihtiyacı olan vatandaşlara destek ödemesi yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gerçekleşen nakdi yardımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, Kasım ayı içerisinde 1 milyar 876 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.

Finans 16-11-2022 10:36

SON DAKİKA: İstiklal'deki patlamadan sonra Bakan Yanık Yüreğimiz gelen acı haberle yandı diyerek duyurdu: Arkadaşımızı ve kızını kaybettik

Son dakika: Türkiye, İstanbul'daki İstiklal Caddesi'nden gelen patlama haberiyle kahroldu. Can kaybı ve yaralıların olduğu patlamada gelişmeler yakından takip ediliyor. 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamadan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da patlamaya dair acı haberi duyurdu. "Yüreğimiz yandı" diyen Bakan Yanık, çalışma arkadaşları Yusuf Meydan'ı ve kızı Ecrin'i kaybettiklerini açıkladı. Bakanlık personeli olan Meydan'ın ailesiyle iznini geçirmek için orada olduğu öğrenildi.

Haber 13-11-2022 22:28

Kış dönemi öncesi müjdeli haber! Bakan duyurdu: 7 milyar TL nakdi destek yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, desteklerle ilgili önemli açıklama yaptı. Bakan çeşitli başlıklar altında toplam yaklaşık 7 milyar TL nakdi destek ödemesi yapılacağını duyurdu. Öte yandan Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında kasım ayına ilişkin ödemelerin başladığını duyurdu.

Finans 11-11-2022 11:44

Bakan Yanık duyurdu! Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kasım ayı içerisinde 2.1 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

Finans 08-11-2022 10:34

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin tamamlanması için çalışmalar hızla sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Arnavutköy’de temeli atılan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri inşaatının tamamlanması için çalışmalar hızla devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşların ve koruma altındaki çocukların her türlü ihtiyacını karşılayacak olan Sosyal Hizmet Şehri inşaat çalışmalarını yerinde inceleyecek.

Finans 07-11-2022 10:39

Aile destek ödemeleri başladı mı? Aile destek ödemeleri ne kadar? İşte başvuru ekranı

İhtiyaç sahibi ailelere sağlanan yardım paketlerinden biri de aile destek ödemesi adı altında veriliyor. Ödemeler devam ediyor. 450-600 TL tutarında yapılan yardımlar hesaplara yatıyor. Peki aile destek ödemeleri başladı mı? Aile destek ödemeleri ne kadar? İşte merak edilenler...

Finans 03-11-2022 10:30

Doğal gaz yardımı başvuru şartları neler? Doğal gaz yardımı ne kadar, nasıl alınır? Dört milyon haneye destek

Doğal gaz yardım başvuruları kapsamında dört milyon haneye destek veriliyor. Doğal gaz yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar doğal gaz yardımı başvuru şartlarını, nasıl başvurulduğunu ve yardım miktarını sorguluyorlar. Hükümetin bütçeye koyduğu 3 milyar ile 4 milyon haneye nakit doğal gaz desteği yapılacağı belirtilmişti. Peki, Doğal gaz yardımı başvuru şartları neler? Doğal gaz yardımı ne kadar, nasıl alınır?

Finans 02-11-2022 20:44

Bakan Yanık duyurdu! Hanelere 650 TL'ye kadar destek... İşte ayrıntıları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirilen çocuk desteğini Kasım ayıyla birlikte hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını açıkladı. Destek kapsamında 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL ve 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 TL ödeme yapılacak.

Finans 31-10-2022 10:59

300 bin TL konut desteği duyurulmuştu: Eşi vefat etmiş kadınlara... '18 yaşından küçük en az 3 çocuk' şartıyla ilgili yeni açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın duyurduğu, eşi vefat etmiş sosyal yardım faydalanıcısı kadınlara yönelik yeni konut desteği gündem olmuştu. Konut destek programı kapsamında hane başına 300 bin TL destek verileceği açıklanırken destekten, eşi vefat etmiş ve 18 yaş altı en az 3 çocuğa sahip olan sosyal yardım faydalanıcısı kadınların faydalanabileceği aktarılmıştı. Bakan Yanık'tan konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Finans 25-10-2022 23:10

Bakan Yanık tek tek duyurdu! Ödemelerle ilgili flaş açıklama: 9,6 milyar TL...

Devlet tarafından, ihtiyacı olan vatandaşlara destek ödemesi yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gerçekleşen nakdi yardımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, Eylül ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara 6 milyar 907 milyon TL tutarında nakdi yardımda bulunduklarını açıkladı.

Finans 25-10-2022 12:41

Milyonlarca öğrenciye eğitim desteği! Bakanlık harekete geçti: 1.611 TL yardım yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplara yatırılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri sürüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada, SED ödemesi kapsamında bu ay için öğrencilere toplam 349 milyon 452 bin TL ödeme yapıldığı aktarıldı. Ödemeler için başvurular e-Devlet üzerinden alınmaya devam ediliyor. İşte ayrıntılar...

Finans 22-10-2022 14:20

Bakan Yanık'tan Babacan'a jet yanıt: Altılı masadakiler taktiği bu demek ki

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın "Aile Sosyal Destek Uzmanlarımız gidip vatandaşın kapısını çalsınlar" şeklindeki çağrısına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık'tan yanıt geldi. Böyle bir uygulamanın yıllardı olduğunu belirten Yanık, "Altılı masandaki herkesin taktiği, var olan hizmetleri hiç yokmuş gibi yapacağını vaat etmek" dedi.

Haber 22-10-2022 10:19

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ekim ayı SED ödemelerini hesaplara yatırdı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ekim ayı SED ödemelerini hesaplara yatırdı

Yurthaber 18-10-2022 10:43

THY uçak biletlerinde indirim: Bakan Yanık duyurdu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokolle tüm şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına bilet ücretlerinde indirim yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat tarafından imzalanan protokol ile şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarının hem yurt içi hem de yurt dışı bilet ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılacağı açıklandı. Engellilere yönelik de kolaylıkların getirildi

Finans 14-10-2022 17:21

Bakan Yanık, canlı yayında duyurdu: Aylık 850 ila 1250 TL verilecek , ilk ödemeler bu hafta

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, 1 milyon çocuğun eğitimine destek olacak ‘anaokulu destek ödemesinin bu hafta hesaplara yatacağını açıkladı. Öte yandan Bakan Yanık, üniversitelilere ulaşım desteği hakkında yılda iki kez tek yön 500 liraya kadar ödeme verileceğini de duyurdu.

Finans 13-10-2022 11:36

Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Derya Yanık arasında engelli aylığı tartışması! 'Gerçek ihtiyaç sahiplerini kimsesiz bırakmadık'

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yüzde 98 engelli olduğunu söylediği Yakup Ali Çetin adlı vatandaşın ailesine engelli yakını aylığının verilmediğini iddia etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan Gergerlioğlu'na yanıt ise gecikmedi. Sosyal medyada yaşanan tartışmanın ardından Bakan Yanık, "Biz Bakanlık olarak bu aileye en yüksek yardım kalemlerimizden olan engelli evde bakım yardımını istedikleri tarihten itibaren ödemeye başladık." ifadelerini kullandı.

Haber 09-10-2022 16:57

Ekim ayı yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatırıldı! Bakan Derya Yanık duyurdu

yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ekim ayına ilişkin 2,1 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ve yaklaşık 930 milyon TL de engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını açıkladı.

Finans 08-10-2022 10:00

Elektrik tüketim desteği ne kadar, kaç TL? Elektrik tüketim desteği başvuruları nereden ve nasıl yapılır? Bakan Yanık açıkladı!

Sosyal yardım kapsamında ihtiyaç sahiplerine sağlanan elektrik tüketim desteğinin detayları araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destekleri Programı ile alakalı binlerce vatandaşı ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Peki elektrik tüketim desteği ne kadar, kaç TL? Elektrik tüketim desteği başvuruları nereden ve nasıl yapılır? İşte ayrıntılar...

Finans 07-10-2022 15:40

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? CHP'den 'başörtüsü' yasa teklifi, 'Fatih Terim' iddiası, anaokulu destek ödemelerinde kritik tarih...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. CHP tarafından TBMM Başkanlığına sunulan, başörtüsü ile ilgili yasa teklifi, sosyal medyaya damgasını vuran 'Fatih Terim' iddiası, Bakan Derya Yanık'tan anaokulu destek ödemeleri için tarih, 40 kadına korkunç işkencenin ayrıntıları, Ankara'da öldürülen müzisyen Onur Şener'in avukatından sarsıcı sözler...

Haber 04-10-2022 17:56

Aile Destek Paketi ödemeleri ne zaman yatacak? 2022 Aile Destek Programı Ödemeleri başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

'Aile Destek Paketi ödemeleri ne zaman yatacak?' sorusu gündemde yer alıyor. Aile Destek ödemelerinin ilki 29 Temmuz'da gerçekleşmişti. Eylül ayı ile beraber Aile Destek Paketi ikinci ödeme tarihi merak edildi. Ayrıca Aile Destek Paketi ödemeleri, başvurusu ve başvuru şartları ilgililer tarafından araştırılıyor. Peki, Aile Destek Paketi ödemeleri ne zaman yatacak? 2022 Aile Destek Programı Ödemeleri başvurusu nereden ve nasıl yapılır? İşte yanıtı...

Finans 01-10-2022 13:21

Aile Destek Programı Ödemeleri ne zaman yapılacak? Aile Destek Programı Ödemeleri başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

Aile Destek Paketi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirildi. Aile Destek Paketi ödemeleri, başvurusu ve başvuru şartları ilgililer tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Aile Destek Programı Ödemeleri ne zaman yapılacak? Aile Destek Programı Ödemeleri başvurusu nereden ve nasıl yapılır? İşte merak edilenler...

Finans 29-09-2022 20:49

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından, Ardahan'da depremden etkilenen vatandaşlara destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık: - "27 Eylül'de Ardahan'da meydana gelen deprem sonrası vatandaşlarımızın acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için 500 bin lira kaynak aktarıyoruz"

Yurthaber 28-09-2022 18:15

Son Dakika: Bakan Yanık duyurdu! 500 bin TL kaynak aktarıyoruz

Son dakika haberi: 27 Eylül'de Ardahan'da meydana gelen, AFAD'ın 5.0, Kandilli Rasathanesi'nin 5.3 büyüklüğünde olduğunu açıkladığı deprem tüm Türkiye'nin yüreğini ağzına getirmişti. Depremin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan önemli bir açıklama geldi. Bakan Yanık, vatandaşların acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için 500 bin TL kaynak aktardıklarını duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 28-09-2022 17:47

Bakan Yanık, Devlet Korumasında Yetişen Gençlerin Kamu Kurumlarına Atanması Töreni'nde konuştu:

"Hükümet olarak en önde gelen gündemlerimiz arasında her zaman nitelikli insan kaynağımıza yani siz gençlere yatırım yapmak yer almıştır. Bizler de Bakanlık olarak sizlerin çocukluktan yetişkinlik çağlarına kadar her türlü ihtiyacınızı karşılamak, sizlerin sevinciyle sevinmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz" - "Bugün atama işleminden sonra aramıza yeni katılacak arkadaşlarımız için bulunduğunuz illerdeki Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerimiz aracılığıyla 'İş Hayatına Uyum Seminerleri'ni başlatacağız"

Yurthaber 27-09-2022 17:06

Bakanlıktan, Büyükçekmece'deki bakımevinde işkence sonucu ölüm iddiasına ilişkin açıklama:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: - "Bakanlığımız tarafından adli süreç yakından takip edilmektedir. İhmali bulunanların en ağır cezayı alması için olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz"

Yurthaber 26-09-2022 17:14