Destek Haberleri

Depremzedelerin yerinde dönüşüm ile başlattığı konut inşaatları yükseliyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Gaziantep'te, Yerinde Dönüşüm Projesi'nden faydalanan depremzedelerin yaptırdığı konutlar yükseliyor.

Yurthaber 16-11-23 11:33

Aydın'da Filistinliler için kermes düzenlendi

Türkiye Diyanet Vakfı Aydın Şubesince, İsrail'in saldırıları altındaki Filistinlilere destek olmak üzere kermes düzenlendi.

Yurthaber 08-11-23 13:52

Ardahan'da Gazze'ye destek için kermes düzenlendi

Ardahan'da, Gazze'ye destek amacıyla kermes organize edildi.

Yurthaber 02-11-23 13:52

Antalya'da alışveriş merkezinin dış cephesine siyah kurdele yansıtıldı

Antalya'da bir alışveriş merkezinin dış cephesine, İsrail'in saldırıları sonucu hayatını kaybeden ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak amacıyla siyah kurdele yansıtıldı.

Yurthaber 19-10-23 07:17

Destek

Destek Hakkındaki Haberler Mynet'te. Destek Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Diyarbakır, Batman, Şırnak, Bingöl, Siirt ve Elazığ'da Filistin'e destek açıklamaları

Diyarbakır, Batman, Şırnak, Bingöl, Siirt ve Elazığ'da Filistinlilere destek amacıyla basın açıklaması yapıldı.

Yurthaber 13-10-23 15:50

Karabük'te Filistinlilere destek gösterisi düzenlendi

Karabük'te Filistinlilere destek gösterisi yapıldı.

Yurthaber 13-10-23 07:35

İngiltere'den flaş hamle! Kraliyet Donanması İsrail'e gidiyor

ABD'nin ardından destek için İngiltere'de harekete geçti. İngiltere, İsrail’e destek amacıyla Doğu Akdeniz’e Kraliyet Donanması’na ait iki gemi ve gözetleme uçağı gönderecek.

Haber 12-10-23 23:28

Muharrem İnce: Erdoğan’ın politikasını doğru buluyorum, destekliyorum...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Bilkent Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldiği bir toplantıda dikkat çeken ifadeler kullandı. İnce, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin, "Tayyip Erdoğan’ın denge politikasını doğru buluyorum” dedi.

Haber 11-10-23 07:19

Fransa’da İsrail’e destek! Eyfel Kulesi’ne İsrail bayrağı silüeti yansıtıldı

Fransa'dan İsrail'e destek geldi. Fransa'nın başkenti Paris’te Hamas saldırılarının hedefindeki İsrail’e destek gösterisi düzenlenirken, Eyfel Kulesi’ne İsrail bayrağı silüeti yansıtıldı.

Haber 09-10-23 23:27

Elazığ’da Filistin’e destek gösterisi düzenlendi

Elazığ'da bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar Filistin'e destek için gıyabi cenaze namazı kıldı, yürüyüş düzenledi.

Yurthaber 09-10-23 07:52

Osmaniye'de orman yangınına müdahale ediliyor!

Osmaniye'nin Düziçi ilçesi ilçesinde orman yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, yangına müdahale ediyor.

Haber 09-09-23 16:56

Sakarya, Güney Kore'nin Afet Erken Uyarı Sistemi Projesinden destek alacak

Akıllı Şehir Strateji Geliştirme çalışmaları yürüten Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Güney Kore'nin, "Yüksek Hassasiyetli Sensörlerle Afet Erken Uyarı Sistemi: Akıllı Şehir Çözüm Projesi"nden destek almaya hak kazandı.

Yurthaber 28-08-23 15:24

Hakkari'de daha önce kullanılmayan 3 bin dekar arazide üretim yapılıyor

Tarım ve Hayvancılığın en önemli geçim kaynağını oluşturduğu Hakkari'de, üretimin artırılması amacıyla, 2 yılda boş ya da atıl durumda olan, nadasa bırakılan alanlarda üretime yeniden başlandı.

Yurthaber 15-08-23 12:14

Samsun'da üretimi artırmak için çiftçilere 4,5 yılda 26 milyon liralık destek verildi

Samsun Büyükşehir Belediyesince, kentte tarımsal üretimi artırmak amacıyla çiftçilere son 4,5 yılda toplam 26 milyon liralık destek verildiği bildirildi.

Yurthaber 02-08-23 15:26

Edirne'de tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için 34 milyon liralık kaynak ayrıldı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, kentte tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için 2023 yılında 34 milyon liralık kaynak ayrıldığını söyledi.

Yurthaber 14-06-23 11:50

Dört aylık bebeği çok solgun gözüktüğü için bronzlaştırıcı uyguladı! Sosyal medyayı ikiye böldü

Çocukların sağlıkları ve bakımları belirli bir yaşa kadar ebeveynlerinin sorumluluğu altında oluyor. Bu süreçte yapılan uygulamalara ekstra dikkat etmek gerekiyor. İnternette dört aylık bebeği solgun gözüktüğü için bronzlaştırıcı uygulayan bir kadın eleştirili yorumların hedefi oldu.

Kadin 01-06-23 11:17

Borsa analizi nasıl yapılır? Teknik analiz nedir, nasıl yapılır?

Borsa analizi ve teknik analiz yatırımcıların finansal piyasalardaki hareketleri anlamalarına ve gelecekteki fiyat eğilimlerini tahmin etmelerine yardımcı olan önemli araçlardır. Borsa analizi hisse senetleri, emtialar, dövizler ve diğer finansal enstrümanlar gibi varlık sınıflarının performansını değerlendirirken kullanılan bir dizi yöntemi içerir. Bu analizler yatırımcılara daha bilinçli kararlar verme ve riskleri yönetme imkânı sunar. Peki, borsa analizi nasıl yapılır?

Finans 31-05-23 22:17

Büyük beden model Olivia Messina vücuduna gelen eleştirilere karşı çıktı! Kadınlara destek olmak için...

Büyük beden model Olivia Messina, vücuduna gelen yorumlara karşı gelerek sosyal medya hesapları üzerinden kendi gibi büyük beden kadınlara destek olmak adına iç çamaşırlarıyla bedenini sergiliyor. Bu yöntemin bedeninden memnun olmayan kadınlara ilham verdiğini belirten Olivia, çeşitli açıklamalarda bulundu.

Kadin 28-05-23 20:04

Hakkari'de 200 besiciye 4 bin küçükbaş hayvan dağıtılıyor

Hakkari'de "Hayvancılığı Geliştirme Projesi" kapsamında kent genelinde 200 çiftçiye yüzde 50 hibeli 4 bin küçükbaş hayvanın dağıtımına başlandı.

Yurthaber 12-05-23 14:57

Elazığ'da depremzede üreticilere 204 milyon lira yem, mazot ve gübre desteği sağlandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Elazığ'da afetzede üreticilere toplam 204 milyon lira yem, mazot ve gübre desteği verildi.

Yurthaber 14-04-23 12:12

Aralarındaki yaş farkı olay yarattı! 20 yaşındaki erkeklerin ilişki tekliflerini ifşalamıştı...

Erkekler genç kadınlarla birlikte olabilirken kadınların kendinden küçük yaşta erkeklerle olması toplum tarafından yadırganan durumlar arasında yer alıyor. Daha önceden yaptığı paylaşımda 20 yaşındaki erkeklerin ilişki tekliflerini ifşalayan 54 yaşındaki Nathalie Gagnon, kendinden küçük sevgilisi ile yaşadığı ilişkiyi ve aldığı yorumları paylaştı.

Kadin 13-04-23 15:48

Destek eş anlamlısı nedir? Destek kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Dünyanın en zengin dillerinden biri de Türkçedir. Kelime hazinesi son derece geniş olan dilimizde farklı dillerden gelip zamanla Türkçeleşmiş birçok kelime vardır. Türkçedeki bir kelimenin birden fazla anlama karşılık gelmesi ve eş anlamlı kelimelerinin çeşitlilik göstermesi de bu duruma bağlıdır. Destek kelimesi de yabancı kökenli olan ve birden fazla eş anlamlı karşılığı bulunan bir kelimedir.

Egitim 10-04-23 14:20

Muş'ta devlet desteğiyle kurulan fabrikada 400 kişilik istihdam hedefleniyor

Muş'ta, 6. Bölge Yatırım Teşvikleri kapsamında sağlanan destekle kurulan tekstil fabrikasında 400 kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

Yurthaber 10-04-23 13:46

Büyük beden kadınların bikini giyemeyeceğini söyleyenlere inat bikinisiyle uzanarak poz verdi

Büyük beden kadınların giyimi üzerine yapılan baskılar nedeniyle birçok giyecekleri kıyafetler konusunda problem yaşıyor. Kadınlar istedikleri kıyafetleri giymekte özgür olmak istiyor. Büyük beden kadınların bikini giymemesi gerekiyor algısına karşı çıkan bir kadın, TikTok hesabında bikinisiyle verdiği pozları paylaşarak büyük bedenli kadınlara destek çıktı.

Kadin 02-04-23 09:51

Resmi Gazete'de yayımlandı! Aylık gelir destek ödemeleri 2 bin 992 liraya çıkarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığınca engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazileri ücretsiz olarak taşıyan şehir içi özel halk otobüsü ve deniz ulaşım aracı sahiplerine yapılan aylık gelir desteği ödemesi artırıldı. Yeni düzenlemeye göre 1500 lira olan aylık ödemeler 2 bin 250 liraya, 1995 lira olan ödemeler 2 bin 992 liraya çıkarıldı.

Finans 01-04-23 21:04

Sakarya'da özel öğrenciler depremzede çocuklara atık malzemeden eğitim materyali tasarladı

Sakarya'da meslek okulunda okuyan özel öğrenciler, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen illerdeki afetzede çocuklar için atık malzemelerden eğitim materyali üretti.

Yurthaber 29-03-23 14:32

Gaziantep Şahinbey Belediyesinden 40 bin aileye 3 biner lira destek

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi, 40 bin aileye 3 biner lira destek sağladı.

Yurthaber 23-03-23 13:24

Mardin'de kazanlar kentte misafir edilen depremzedeler için kaynıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen illerden gelerek, Mardin'de yakınlarının yanında kalan, kiralanan ya da kullanımlarına tahsis edilen evlerde yaşamlarını sürdüren depremzedelere her gün sıcak yemek desteği sunuluyor.

Yurthaber 20-03-23 11:06

Büyük beden model bikini giydiği için göğüslerini örtmesini istediler! Uygunsuz olduğunu söylüyorlar ama umurumda değil

Büyük beden modeller birçok kıyafet ve iç çamaşırı markaları tarafından tercih ediliyor. Kıyafetleri tanıtırken sadece 0 bedenlerin değil farklı vücut ölçülerinin de gösterilmesi kadınlar tarafından büyük destek görüyor. Ancak bu desteklere rağmen büyük bedenli modeller ve kişiler sosyal medyada büyük tepki alıyor. TikTok'ta bikinili paylaşım yapan büyük beden modeli kötü yorumlara cevap verdi.

Kadin 17-03-23 15:13

Sütyensiz videosu erkekler tarafından yorum yağmuruna tutuldu! Bu bir işkence aleti!

Kadınlar giyimlerine karşı aldıkları tepkiler nedeniyle rahat bir şekilde giyinmekte zorluk yaşıyorlar. Kadınlara eski zamanlardan beri diretilen sütyen baskısı nedeniyle günlük yaşamlarında sütyen takmak zorunda olan birçok kadın ağrı yaşadığını belirtiyor. Sütyenin işkence aleti olduğunu paylaşan bir kadın yayınladığı videoda erkekler tarafından rahatsız edici yorumlar aldı.

Kadin 17-03-23 09:12

Sütyen baskısına karşı çıkıyor! Devasa göğüslerim dizlerime kadar sarkıyor

Kadınlar gün geçtikçe sütyen takma fikrinden uzaklaşmaya başlıyor. Artan güzellik algılarına inat kadınların bedenlerine dayatılan baskılara karşı çıkan kadınlar sütyen takmadıkları sosyal medyadan paylaşarak diğer kadınlara destek oluyorlar. TikTok'ta devasa göğüsleri olduğunu ve buna rağmen sütyen takmadığını paylaşan bir kadın binlerce yorum aldı.

Kadin 08-03-23 15:25

Erzurum'dan depremin vurduğu Hataylı besicilere 212 küçükbaş hayvan desteği

Hatay'da, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde hayvanları telef olan besicilere Erzurum'dan 212 küçükbaş hayvan gönderildi.

Yurthaber 08-03-23 09:48

Diyarbakır annelerinden tüm kadınlara 8 Mart'ta evlat nöbetine destek çağrısı

Dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde evlat nöbetine destek vermeleri çağrısında bulundu.

Yurthaber 07-03-23 15:05

Keçiören Belediyesi afet bölgesine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Keçiören Belediyesi, Hatay ve Kahramanmaraş'a temiz su ihtiyacının karşılanması amacıyla su desteğine devam ediyor.

Yurthaber 07-03-23 10:48

Antalya'dan deprem bölgesine destekler sürüyor

Antalya'da, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından hem kente gelen hem de deprem bölgesindeki afetzedelere destekler devam ediyor.

Yurthaber 03-03-23 15:18

Mersin'de polis ekipleri depremzedelere desteğini sürdürüyor

Mersin'de polis ekipleri, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra kente yerleştirilen depremzedelere desteğini sürdürüyor.

Yurthaber 02-03-23 15:38

Beş büyük deprem atlatan okul müdürü çadır kentte vatandaşlara destek oluyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kurulan çadır kentin gönüllü yönetimini sağlayan okul müdürü, daha önce yaşadığı deprem tecrübelerini sahaya yansıtıyor.

Yurthaber 02-03-23 14:04

Psikologlar, depremzedelerin acısını hafifletmek için gönüllü çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından en fazla depremzedenin misafir edildiği kentlerin arasında yer alan Antalya'da psikologlar, gönüllü olarak çalışıyor.

Yurthaber 02-03-23 14:02

Ağır hasarlı fabrikasının sağlam kalan mutfağında günlük 23 bin kişiye yemek çıkarıyor

Depremlerden etkilenen Kahramanmaraş'ta fabrikası ağır hasar alan iş insanı İsmail Kurtul, sağlam kalan mutfak bölümünde günlük 23 bin kişiye sıcak yemek sunuyor.

Yurthaber 02-03-23 13:40

Kahramanmaraş'ta konteyner ve çadır kentlere yerleştirilen depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından oluşturulan konteyner ve çadır kentlere yerleştirilen depremzede ailelerin ihtiyaçları görevlilerce karşılanıyor.

Yurthaber 01-03-23 14:08

Edirne'de afetzedelere destek amaçlı İyilik Yürüyüşü düzenlenecek

Edirne'de, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere destek amacıyla geliri AFAD'a bağışlanacak "Edirne İyilik Yürüyüşü" gerçekleştirilecek.

Yurthaber 01-03-23 13:49

Malatya'da 5 bin 873 kolluk kuvveti görev yapıyor

Kentte görevli jandarma, polis ile çarşı ve mahalle bekçileri, depremzedelerin can ve mal güvenliğini sağlıyor.

Yurthaber 01-03-23 10:14

Faizsiz, 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeli destek kredisi paketleri! Borçlar faizsiz erteleniyor! Vakıfbank, TEB, Ziraat Bankası, İş Bankası...

6 Şubat deprem felaketinin ardından Türkiye, deprem bölgesinin yaralarını sarmaya devam ediyor. Vatandaşlar destek için birlik olmuşken birçok banka da maddi manevi zarara uğrayan depremzedeler için destek kredisi paketlerini uygulamaya koydu. Faizsiz, 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeli destek kredisi paketleri uygulanıyor. İşte tüm detaylar...

Finans 28-02-23 09:12

Eskişehir'e yerleştirilen depremzedelere uzmanlardan psikolojik destek

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedeler, Eskişehir Şehir Hastanesinde oluşturulan "Afet Psikolojik Destek Polikliniği"ndeki uzmanlar tarafından uygulanan tedavilerle yaşadıkları travmayı atlatmaya çalışıyor.

Yurthaber 24-02-23 11:46

Gaziantep Ticaret Odası, deprem bölgesindeki işletmelere destek olacak

Gaziantep Ticaret Odasınca (GTO) kurulan "Bölgesel Yeniden Yapılanma Merkezi", depremden etkilenen çevre illerdeki işletmelerin yeniden ayağa kalmasına destek olacak.

Yurthaber 23-02-23 12:23

Trakya'dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Trakya'dan afet bölgelerine yardımlar sürüyor, bölgeden yüzlerce tır depremden etkilenen kentlere gönderilirken, yeni yardım tırlarının hazırlanmasına da devam ediliyor.

Yurthaber 16-02-23 10:53

Bursalı emlakçılar sahipleriyle anlaştıkları 120 daireye depremzedeleri yerleştirdi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ilde evlerinin yıkılması ya da zarar görmesi nedeniyle Bursa'ya gelen afetzedelerden bazıları, emlak müşavirlerinin sağladığı imkanlarla boş dairelere yerleştirildi.

Yurthaber 14-02-23 15:23

MEB'e bağlı 4 bin rehber öğretmen, deprem bölgesindeki çocuklara destek sağlıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde Milli Eğitim Bakanlığınca kurulan "Psikososyal Destek Merkezi"nde, 4 bin rehber öğretmen/psikolojik danışman çocuklara destek sağlıyor.

Yurthaber 13-02-23 15:44

Çubuklu kasap ve besicilerden deprem bölgesine yardım

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki kasap ve besiciler, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelere gönderilmek üzere 10 büyükbaş hayvanın kesimini yaparak bağışladı.

Yurthaber 08-02-23 15:33