Dışişleri Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Dışişleri Bakanlığı Haberleri

Dışişleri Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Dışişleri Bakanlığı Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin başka ülkelerle veya uluslararası örgütlerle olan ilişkilerini yönetmek ve yürütmek ile görevli bakanlıktır. 19 yüzyıla kadar Osmanlı’da dışişleri Reis-ül Küttab tarafından yönetilmekteydi. II. Mahmut döneminde ise bu makam nezaret olarak yükseltilmiş ve Hariciye Nazırlığı oluşturulmuştur. 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasını takiben 2 Mayıs 1920’de Hariciye Vekaleti resmen kurulmuştur. 1927 yılında ise kurumla ilgili ilk kapsamlı hukuki düzenlemeler yapılarak günümüzdeki Dışişleri Bakanlığı’nın temelleri atılmıştır. Dışişleri Bakanlığı’nın kanunlar çerçevesinde belirlenmiş çok sayıda görevi vardır ve bakanlığa bağlı çok sayıda genel müdürlük ile teşkilat bulunmaktadır. 1920-2015 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda 45 bakan görev yapmıştır.

Dışişleri Bakanlığı Haberleri

Dışişleri, Kosova'da 1 polisin öldüğü saldırıyı kınadı: Barışın tek yolu diyalogtur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, "Kosova'nın kuzeyindeki Sırp çoğunluklu Zveçan Belediyesi'ne bağlı Banjska köyünde bu sabah meydana gelen ve Kosovalı 1 polis memurunun hayatını kaybetmesine, Kosovalı polis memurlarının da yaralanmasına yol açan saldırıyı kınıyoruz" dedi.

Haber 24-09-23 18:59

Türkiye'den Hollanda'da Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki

Avrupa'da yaşanan alçak saldırılara bir yenisi daha eklendi. Hollanda'da ırkçı ve aşırı sağcı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi lideri Edwin Wagensveld, Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği önünde yaptığı eylemde yine Kur'an-ı Kerim yırttı. Türkiye'de konuyla ilgili sert bir açıklama yapıldı.

Haber 23-09-23 20:12

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'nin İnsan Ticareti Raporu'na tepki

Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 2023 yılı İnsan Ticareti Raporu içinde yaptığı güncellemeyle çocuk asker kullanan ülkelerin listesinde Türkiye'ye de yer vermesine ilişkin, Türkiye'nin uluslararası düzenlemelere taraf olarak bunları itinayla uyguladığını belirterek, çocukların silah altına alınması konusunda atfedilen iddiaları reddetti.

Haber 16-09-23 01:13

SON DAKİKA | Dışişleri Bakanlığı'ndan AP'nin 2022 Türkiye raporuna sert tepki! 'Akıl dışı buluyoruz'

Son dakika: Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) kabul edilen 2022 Yılı Türkiye Raporu'na sert tepki gösterdi. Bakanlık yaptığı açıklamada "Türkiye-AB ilişkilerinin yeniden canlandırılması için bir fırsat penceresinin açıldığı, kıtamızın istikrarı ve güvenliği açısından böylesi kritik bir dönemde, AP’nin ilişkilerimizin belkemiği olan katılım müzakereleri yerine farklı arayışları gündeme getirmesini akıl dışı buluyoruz" dedi.

Haber 13-09-23 23:33

Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dışişleri Bakanlığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Dışişleri'nden Deyr-Ez Zor açıklaması: Yakından ve kaygıyla takip ediyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Suriye'nin Deyr-Ez Zor kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla Arap aşiretleri arasında yaşanan çatışmalarla ilgili açıklama yaptı.

Haber 01-09-23 19:05

Türkiye'den GKRY'ye kınama! KKTC'den destek

Dışişleri Bakanlığı'nca, Limasol kentinde bulunan Köprülü Hacı İbrahim Ağa Camisi'ne yapılan kundaklamaya ilişkin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni (GKRY) kınandı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın tümüyle desteklendiği ifade edildi.

Haber 26-08-23 22:55

Son Dakika: Danimarka'nın Ankara elçisi altıncı kez Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı!

Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik yapılan alçak saldırıların devam etmesi üzerine Danimarka'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı altıncı kez Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Haber 24-08-23 16:48

Son dakika: Danimarka'nın Ankara elçisi bir kez daha Dışişleri'ne çağrıldı

Son dakika haberi: Danirmarka'da Kur'an-ı Kerim'e yapılan alçak saldırıların devam etmesi üzerine Danimarka'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı bir kez daha Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Haber 23-08-23 17:45

Danimarka’nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Bakanlığa çağrıldı

Danimarka'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı, Kur'an-ı Kerim yakılması eylemlerine ülkesinde izin verilmesi nedeniyle Dışişleri Bakanlığına çağrılarak tepki gösterildi.

Haber 22-08-23 18:51

Son dakika | Türkiye'den Birleşmiş Milletler'e Kıbrıs'ta yaşanan gerginlikle ilgili tepki! Gerçekleri çarpıtıyorlar! KKTC'yi tümüyle destekliyoruz

Son dakika haberi: KKTC topraklarında Pile-Yiğitler yolu yapılırken çıkan gerginliğin ardından Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamaya Türkiye'den tepki geldi. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada "Kullanılan ifadeler gerçekleri çarpıtmakta ve yaşananları yanıltıcı bir şekilde yansıtmaktadır" dendi. Ayrıca KKTC tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamanın tümüyle desteklendiği belirtildi.

Haber 22-08-23 11:19

Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan BM Barış Gücü'ne KKTC tepkisi

Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Birleşmiş Milletler Barış Gücü askerlerinin köy yolu yapımını engellemeye çalışmasına Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Birleşmiş Milletler Barış Gücü askerlerince, Pile-Yiğitler yolunu engellemek amacıyla gerçekleştirilen fiziki müdahaleyi kabul edilmez buluyor ve şiddetle kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Haber 19-08-23 19:35

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ermenistan açıklaması

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Ermenistan’dan beklentimiz, provokatif adımlardan kaçınarak, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini tanıması, Karabağ’da bulunan Ermeni nüfusun ihtiyaçlarının karşılanması için, 'Ağdam-Hankendi' ve diğer alternatif yolların kullanılmasına, ayrıca Azerbaycan'ın Ermeni nüfusunu yeniden entegre etme çabalarına destek vermesidir" denildi.

Haber 14-08-23 16:30

Bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alıp terör propagandası yaptılar! İsveç'teki son skandala Türkiye'den tepki geldi

NATO üyeliği için TBMM'de oylama yapılacak olan İsveç'te Türkiye'ye yönelik provokasyonlar devam ediyor. Son olarak dün başkent Stockholm'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hedef alınıp terör propagandası yapıldı. Türkiye'den sert tepki geldi.

Haber 06-08-23 09:55

Dışişleri Bakanlığı’ndan terör örgütü yandaşlarının AİHM binasına girmesine sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Strazburg’da PKK yandaşı kişilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) binasına girerek terör örgütü propagandası yapma girişimine sert tepki gösterdi.

Haber 03-08-23 20:51

Dışişleri Bakanlığı'ndan, Kur'an-ı Kerim'e yapılan alçak saldırıya sert tepki

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Kopenhag’da bugün kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı tekrarlanan aşağılık saldırıları en güçlü şekilde lanetliyoruz" denildi.

Haber 24-07-23 21:42

Son dakika: Dışişlerin'den, Kur'an-ı Kerim'e yapılan alçak saldırıya kınama

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Irak'ın Stockholm Büyükelçiliği önünde bugün kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i hedef alan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Haber 20-07-23 21:38

Dışişleri Bakanlığı'ndan KKTC açıklaması! 'Tümüyle destekliyoruz

Dışişleri Bakanlığı tarafından, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin Kıbrıs'ta iki kesimli federal çözüm önerisine ilişkin, "Federal çözüm hedefinin, artık Kıbrıs Türk halkının egemen iradesini yansıtmadığı gerçeğinin tüm taraflarca idrak edilmesi gerekmektedir" açıklaması yapıldı.

Haber 13-07-23 09:01

Dışişleri'nden, İsrail'in Batı Şeria'da yeni konut inşasını onaylamasına kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail hükümetinin Batı Şeria'da yaklaşık 5 bin 700 yeni konutun inşasına onay vermesini kınadı.

Haber 27-06-23 01:58

Dışişleri'nden, Yahudi yerleşimcilerin Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırısına sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Yahudi yerleşimcilerin İsrail işgali altındaki Filistin'in Urif şehrindeki bir camiye girerek Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırı gerçekleştirmesini lanetledi.

Haber 23-06-23 00:38

Son dakika | Türk balıkçı teknesine ateş açtılar! Dehşet dolu anları anlatan tayfa: Sağlı sollu ateş açtılar, bizi resmen öldürmek istediler

Son dakika haberi: Suriye rejimi güvenlik güçlerine ait iki gemi dün Mahmutcan-1 adlı Türk balıkçı teknesine uluslararası sularda seyir halindeyken ateş açtı. Açılan ateş sonucu iki balıkçı hafif olarak yaralandı. Olayla ilgili bilgi veren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç'ten tepki geldi. Öte yandan teknedeki tayfadan Mehmet Can Mendil, yaşadıkları dehşet anlarını anlattı.

Haber 29-05-23 09:35

SON DAKİKA | Türkiye'den İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi! 'Kabul edilemez'

Son dakika haberi: Türkiye, İsrail'in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini kınadı.

Haber 21-05-23 13:50

Yunanistan'dan 19 Mayıs provokasyonu! Türkiye'den sert tepki geldi: Asla unutmamaları gereken bir ders!

Türkiye 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarken komşu Yunanistan'da bugüne yönelik gerçekleştirilen provokasyona Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi. Bakanlığın açıklamasında "Bu eşsiz kurtuluş mücadelesi, dönemin emperyalist güçlerinden aldığı destekle Anadolu'yu işgale yeltenen Yunanistan’ın asla unutmaması gereken bir ders olarak tarihteki yerini almıştır" dendi.

Haber 19-05-23 14:36

SON DAKİKA | Dışişleri Bakanlığı duyurdu! DEAŞ bağlantılı 2 kişinin mal varlıkları donduruldu

Son dakika haberi: Terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı oldukları tespit edilen 2 kişinin mal varlıkları Türkiye ve ABD tarafından eşzamanlı donduruldu.

Haber 02-05-23 18:03

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'da suikast faillerine ithafen anıt açılmasını şiddetle kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Osmanlı siyasi ve askeri liderleri ile Azerbaycanlı yetkililere düzenlenen suikastların faillerine ithafen Ermenistan’da anıt açılmasını şiddetle kınadı.

Haber 27-04-23 00:06

Türkiye, Sudan'daki vatandaşlarını yarın tahliye edecek

Türkiye'nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan'da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasındaki çatışmalar nedeniyle yurda dönmek isteyen Türk vatandaşlarının yarın tahliye edileceğini duyurdu.

Yurthaber 23-04-23 07:40

Dışişleri Bakanlığından Sudan’da yaşayan Türk vatandaşlarına uyarı!

Dışişleri Bakanlığı, Sudan’da yaşanan olaylar nedeniyle Türk vatandaşları için uyarı mesajı yayımladı.

Haber 16-04-23 22:09

Son dakika: Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına çirkin saldırı! Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı

Son dakika haberine göre, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına düzenlenen çirkin saldırının ardından Danimarka büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Haber 14-04-23 19:05

SON DAKİKA | 3 Nisan itibarıyla... Dışişleri duyurdu: Türkiye, hava sahasını kapattı! O uçaklar...

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı flaş gelişmeyi duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Süleymaniye’de PKK terör örgütünün faaliyetlerinin yoğunlaşması, terör örgütünün havalimanına nüfuz etmesi ve böylece uçuş güvenliğinin tehdit edilmesi çerçevesinde Türk hava sahası, Irak Süleymaniye Uluslararası Havalimanı’nı iniş/kalkış için kullanacak hava araçlarının kullanımına 3 Nisan itibarıyla kapatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Haber 05-04-23 14:50

Dışişleri Bakanlığından ABD insan hakları raporuna sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, ABD raporunda Türkiye hakkında asılsız iddialara yer verilmesini kınadı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Siyasi saiklerle şekillendirildiği açık olan ve objektiflikten tamamen uzak bu raporun ciddiye alınacak bir yanı bulunmadığını bir kez daha vurguluyor, ABD’yi insan hakları konusunda kendi siciline odaklanmaya davet ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Haber 24-03-23 23:55

SON DAKİKA | Dışişleri'nden Avrupa Parlamentosu'na terör örgütü PKK tepkisi: Şiddetle kınıyoruz

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanlığından, "Avrupa Parlamentosu binasında PKK/PYD/YPG terör örgütünün elebaşları ve destekçilerinin ülkemiz karşıtı etkinlik gerçekleştirmesini şiddetle kınıyoruz." açıklaması yapıldı.

Haber 08-03-23 21:19

Dışişleri Bakanlığı'ndan Batı Şeria’daki olaylara kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin ve İsrailli yerleşimcilerin Batı Şeria’da artan saldırı ve şiddet eylemlerini kınadı.

Haber 07-03-23 23:30

Resmi Gazete'de yayımlandı! Dışişleri Bakan yardımcılıklarına yeni atama

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Atama Kararına göre, Dışişleri Bakan Yardımcılığına 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince İspanya Krallığı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Burak Akçapar ve Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Mehmet Kemal Bozay atandı.

Haber 18-02-23 00:32

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda yapılan eylemi kınadı

Dışişleri Bakanlığı, "PKK ile iltisaklı şahısların AP’ye bu kadar rahat girebilmeleri ve istedikleri gibi gösteri yapabilmeleri kabul edilemez." açıklamasını yaptı.

Haber 15-02-23 22:31

Dışişleri Bakanlığı'ndan Şili’de meydana gelen yangın için taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı, Şili’de meydana gelen orman yangınları üzerine taziye mesajı yayımladı.

Haber 05-02-23 00:49

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Meclis'te EYT maratonu, Metin Uca ve Barbaros Şansal'ın gözaltına alınması, Konyaspor'dan yılın transferi...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı, Meclis'te EYT maratonu başladı, Metin Uca ve Barbaros Şansal'ın İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınması, alkollü içecekler için yeni düzenleme, Zühtü Arslan'ın yeniden Anayasa Mahkemesi Başkanı seçilmesi, Konyaspor'dan yılın transferi, Nihat Doğan'dan 'Antidepresan' yorumu...

Haber 02-02-23 19:20

Son dakika: 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı

Son dakika haberi... Türkiye'ye yönelik olarak güvenlik uyarısı yayımlayan ve/veya bu çerçevede Türkiye'deki bazı diplomatik ve konsüler temsilciliklerini geçici olarak kapatan ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa başta olmak üzere 9 ülkenin Ankara büyükelçileri ve temsilcilerinin Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı bildirildi.

Haber 02-02-23 17:28

SON DAKİKA | Norveç Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı

Son dakika: Norveç'in Ankara Büyükelçisi, yarın ülkesinde Kur'an-ı Kerim'e karşı eylem gerçekleştirileceğinin öğrenilmesi üzerine Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Haber 02-02-23 14:09

Son dakika! Türkiye'den ABD ve Avrupa ülkelerine gidecek vatandaşlara uyarı: Irkçı tacizler ve saldırılar karşısında...

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı, ABD ve Avrupa ülkelerine seyahat edecek vatandaşlar için bir mesaj yayınladı. Son zamanlarda yaşananlara dikkat çeken bakanlık, "Olabilecek ırkçı tacizler ve saldırılar karşısında soğukkanlı davranarak yerel güvenlik güçlerine başvurun." uyarısında bulundu.

Haber 28-01-23 23:05

SON DAKİKA | Bu kez de Danimarka! Kur'an-ı Kerim'e saldırıya izin... Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

Son dakika haberi: İsveç'te yapılan Kur'an-ı Kerim provokasyonunun ardından bu kez de Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırı eylemine izin verildiği öğrenildi. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim’e karşı saldırı içeren bir eyleme izin verilmesi nedeniyle Danimarka'nın Ankara Büyükelçisini çağırdı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 27-01-23 14:27

SON DAKİKA | Çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti! Bakanlık açıkladı 'Sivillerin ölümlerine yol açan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz'

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada İsrail kuvvetlerince bugün sabah saatlerinde Batı Şeria’daki Cenin Mülteci Kampı’na düzenlenen baskın sırasında çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiğinin üzüntüyle öğrenildiği belirtildi. Özellikle Batı Şeria’da giderek daha da artan gerilimden ve artık neredeyse her gün yaşanan can kayıplarından derin endişe duyulduğunun ifade edildiği açıklamada sivillerin ölümlerine yol açan bu saldırıların şiddetle kınandığı vurgulandı.

Haber 26-01-23 15:17

Son dakika: İsveç'te Kuran-ı Kerim'e karşı yapılan aşağılık saldırıya Dışişleri Bakanlığı'ndan sert tepki! 'En güçlü şekilde lanetliyoruz'

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, İsveç’te bugün kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz" ifadeleri kullanıldı. Konuyla ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten de açıklama geldi. Çelik, sosyal medya hesabından İsveç'e sert tepki gösterdi.

Haber 21-01-23 16:29

SON DAKİKA: Fransa Büyükelçisi Herve Magro Dışişleri'ne çağrıldı: Alet olmayın!

Son dakika haberi: Fransa Büyükelçisi Herve Magro, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Fransa Büyükelçisi'ne "PKK propagandasına alet olunmamalı" mesajı verildi.

Haber 26-12-22 18:43

Dışişleri Bakanlığından Bosna-Hersek'e tebrik mesajı

Dışişleri Bakanlığı, 'Avrupa Birliği Hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi'nde Bosna-Hersek'e 'AB Adaylık Statüsü'nün verilmesi dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Haber 16-12-22 01:05

Türkiye'den AB'ye sert tepki! 'Kabul etmiyoruz'

Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada AB'ye sert tepki gösterdi. Bakanlık, "Doğu Akdeniz ve Kıbrıs meselesinde AB'nin Rum/Yunan ikilisinin sözcülüğünden öteye geçemeyen talihsiz ifadelerini de kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber 14-12-22 12:09

Son dakika: İsveç Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı!

Son dakika haberine göre, terör örgütü PKK iltisaklı unsurlar tarafından Türkiye'nin Stokholm Büyükelçiliği kançılarya binasına terör örgütü propagandasını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretamiz görüntüleri içeren ifadeler ve fotoğrafların yansıtılması eylemi ile ilgili İsveç’in Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Haber 21-11-22 21:03

Son Dakika: Dışişleri Bakanlığından İdlib'deki saldırılara kınama

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "İdlib’de yerlerinden edilmişlerin barındığı 3 ayrı kampı hedef alan, 9 sivilin ölümü ve 70 kişinin yaralanmasına yol açan saldırıları şiddetle kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 07-11-22 23:50

Dışişleri'nden Tanzanya'da uçak kazasında hayatını kaybedenler için taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı, Tanzanya'da bir yolcu uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybeden 19 kişi için taziye mesajı yayımladı.

Haber 07-11-22 01:15

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı... Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı!

Son dakika haberi... Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Dışişleri Bakan Yardımcılığına, Küresel ve İnsani Konular Genel Müdürü Yasin Ekrem Serim atandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 15-10-22 00:57

Türkiye'den AB Komisyonu Raporuna tepki:

Dışişleri Bakanlığı: - "AB’nin, siyasal sistemimize, siyasetçi ve yöneticilerimize, ülkemizdeki temel hak ve özgürlükler ile bazı yargı kararlarına ve terörle mücadelemize yönelik haksız iddialarını tümüyle reddediyoruz"

Yurthaber 12-10-22 17:04