Dizanteri Haberleri

Deprem bölgesinde salgın hastalık riski! Dizanteri riskine karşı dikkat

Deprem bölgesinde soğuk hava şartları, yetersiz beslenme ve hijyenik koşulların sağlanmaması nedeniyle birçok hastalık riski ortaya çıkabiliyor. Uzmanlar deprem bölgelerinde yaşayan kişilere verilen yiyecek ve içeceklerin hijyenik olması hakkında uyarıyor. Yetersiz şartlar dizanteri riskini de beraberinde getiriyor.

Haber 09-02-23 13:21

Yaz hastalıklarına karşı nasıl korunmalıyız? İşte alınması gereken önlemler

Yaz hastalıkları sıcak havalar nedeniyle geçmek bilmeyen günlerin art arda yaşanmasına neden olabilir. Kış aylarına göre daha dayanılmaz olarak görülen yaz hastalıkları, genelde yapılan tatiller ya da seyahatlerden kaynaklanır. Yaz hastalıkları deyince akla ilk olarak klima nedeniyle yaşanan ısı değişimlerinden dolayı soğuk algınlıkların gelse de düşünülenden farklı bir sıralamayla karşılaşmak mümkündür. Peki en sık görülen yaz hastalıkları nelerdir, nasıl önlem almak gerekir?

Haber 03-08-21 10:40

En Detaylı Dizanteri Rehberi: Nedir? Belirtileri ve Amipli Dizanteri

Bağırsaklardaki iltihaplanmaya bağlı olarak ishal, karın ağrısı, mide bulantısı, kusma gibi belirtilerle ortaya çıkan dizanteri son derece tehlikeli bir hastalıktır. Günlük yaşam kalitesiyle birlikte halsizlik, iştahsızlık gibi durumlara sebebiyet vererek vücut direncini düşüren dizanteri, bulaşıcı bir etki de gösterebilir.

Haber 22-05-20 16:14

EHEC, KKKA ile benzerlik gösteriyor

Turgut, yaptığı açıklamada, EHEC'in dizanterinin boyut değiştirmiş hali olduğunu, bilinen bakterinin yayılabilen bir hal aldığını ifade etti.

Haber 04-06-11 10:12

Dizanteri

Dizanteri Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dizanteri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Uzmanlardan dizanteri uyarısı

Denizli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İntaniye Uzmanı Dr. Gürsel Ersan, kanalizasyon suyunun karıştığı suların kullanılması veya iyi yıkanmamış meyve ve sebzelerin tüketilmesi dizanteri hastalığına yakalanma riskini artırdığı söyledi.

Haber 06-07-05 15:49

Enfeksiyonlu hastalıklara 10 milyon kurban

AIDS, tüberküloz, sıtma, kızamık, dizanteri, çocuk ishali, viral hepatit B gibi enfeksiyonlu hastalıklar, yılda 10 milyondan fazla insanın ölümüne neden oluyor.

Haber 30-04-05 06:15

Dizanteri salgını yayılıyor

Rusya'nın güneyindeki Krasnodar bölgesinde geçtiğimiz Cumartesi günü ortaya çıkan ve süt ürünlerinden kaynaklandığı belirlenen Dizanteri (Kanlı ishal) salgınından etkilenenlerin sayısı 1400'e ulaştı.

Haber 09-11-02 17:51

Endonezya'da dizanteri salgını

Endonezya'nın Papua Bölgesi'nin Papua Yeni Gine sınırında, dizanteri salgını sonucu 24 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Haber 22-07-02 11:15

Havuzlarda dizanteri ve ishal tehdidi

Yaz aylarında serinlemek için en az deniz kadar vazgeçilmez bir tercih olan havuz, gerekli temizliğin yapılmaması halinde tehlikeli bir salgın hastalık yuvası olabiliyor. Uzmanlar, halka açık havuzlarda özellikle çocuklarda ölümlere neden olabilecek ishal ve dizanteri gibi salgın hastalıkların kol gezdiğini hatırlatarak, "Eğer sahil kesiminde iseniz yüzmek için havuz yerine denizi tercih edin" uyarısında bulunuyorlar.

Haber 30-11-99 00:00