Dolu Haberleri

O ilde doluyla birlikte bilinmeyen cisimler de yağdı! Erimediğini fark ettiler... Şaşkına çeviren olayın incelenmesini istiyorlar

Muş’ta etkili olan yağışlarda dolu ile birlikte bilinmeyen ve erimeyen cisimler de yağdı. Sabah kalktıklarında evlerini etrafında bu cisimleri gördüklerini söyleyen vatandaşlar başta dolu zannettiklerini, sonra dikkatli baktıklarında dolu olmadığını anladıklarını söyledi. Vatandaşlar o yabancı cisimlerin incelenmesini istiyor.

Haber

Araçların camlarını kırdı! Ceviz büyüklüğünde yağdı... Görenleri hayrete düşürdü

Eskişehir’de meydana gelen dolu yağışı görenleri hayrete düşürürken, çok sayıda aracın camında ve kaportasında hasar oluştu. Araçların camlarındaki delikler dikkat çekerken Çifteler ilçe merkezindeki bir evin plastik kapısının da dolu yağışı nedeniyle delik deşik olduğu görüldü.

Haber

Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna aynı manzara: Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı! Tarım arazileri, çatılar, arabalar... 10 dakika yetti!

Sıcak havaların yavaş yavaş yurt genelinde etkisini artırırken, bugün bir anda bastıran yağmur bazı şehirlerde hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Manisa ve Kars'ta etkili olan dolu, tarım arazilerine, çatılara ve araçlara zarar verdi. Ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle bazı araçların camları kırıldı. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen kuvvetli yağışlara karşı bölge halkını uyardı.

Manşet

Bitlis'te sağanak ve dolu etkili oldu

Bitlis'in Tatvan ilçesinde sağanak ve dolu, hayatı olumsuz etkiledi.

Yurthaber

Dolu

Dolu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dolu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hatay'da sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiliyor

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde sağanak ve dolu yaşamı olumsuz etkiledi.

Yurthaber

Kars'ta dolu ve kar etkili oldu

Kars'ın Sarıkamış ile Selim ilçelerinde kar ve dolu etkili oldu.

Yurthaber

Ankara'yı dolu ve sağanak vurdu! Cadde ve sokaklar göle döndü! Tedbir amaçlı elektrik kesinti! Açıklamalar peş peşe geldi

Ankara'da etkili olan sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Aniden bastıran sağanak yağış ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlarda yağmurun durmasını bekledi. Ankara Valisi Şahin yaptığı açıklamada "Şu ana kadar yaklaşık 1330 su baskını ihbarı geldi" dedi. EGO Genel Müdürlüğü ise bazı bölgelerde tedbir amaçlı elektrik kesintisi uygulandığını bildirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi de bir açıklama yaptı.

Haber

Ankara'da sağanak ve dolu yağışı hayatı esir aldı! Yollar kapandı, ortalık göle döndü...

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada kent genelinde gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı ifade edilmişti. Bugün itibarıyla etkili olmaya başlayan sağanak yağışa bir de dolu eklendi. Şehrin birçok noktasında yollar kapanırken, atanamayan öğretmenlerin yaptığı mitinge de dolu yağışı damga vurdu. Bir anda bastıran dolu yağışı sonrası miting ertelendi. Ankara'daki hava muhalefeti vatandaşların cep telefonu kameralarıyla saniye saniye kaydedildi.

Haber

Kuvvetli fırtına birçok ili esir almış durumda: Ankara, Balıkesir, Antalya, Muğla ve diğer birçok il savaş alanına döndü!

Kuvvetli fırtına birçok ilimizi esir aldı. Fırtınanın beraberinde etkili olan sağanak yağış ve dolu hayatı olumsuz etkilerken yurdun farklı bölgelerinden görüntüler gelmeye devam ediyor. Ankara'da kuvvetli fırtına yüzünden bir minare koparken, bir iş yerinin camı da tuzla buz oldu. Ayrıca Balıkesir, Antalya, Konya, Muğla ve Denizli'nin Kale ilçesinde de etkili olan şiddetli sağanak yağış, dolu ve rüzgar ortalığı adeta savaş alanına çevirdi. İşte o illerimizden gelen görüntüler!

Haber

Muğla'da şaşırtan görüntü! Yollar beyaza büründü

Muğla’da gece saatlerinde etkili olan yoğun dolu yağışı sebebiyle yollar beyaza büründü, sürücüler ise zor anlar yaşadı.

Haber

Kırklareli'nde dolan göletin fazla sularının kontrolsüz tahliye olacağı uyarısı

Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesindeki Evciler Göleti'nin dolu olması nedeniyle fazla suyun dere yatağından kontrolsüz tahliye olacağı uyarısında bulunuldu, tedbirli olunması istendi.

Yurthaber

'İlk defa karşılaşıyorum! Camlara korkunç şekilde vurdu' Yer: Antalya! 'Süper hücre' etkisi Erimemiş olmasına inanamıyorum

Antalya'da dün akşam etkili olan sağanak ve dolu yağışı nedeniyle havalimanındaki uçuş trafiği 3 saat aksadı. Dolu yağışı, Aksu ve Kepez ilçelerindeki tarım alanlarına zarar verdi. Vatandaşlar ortaya çıkan görüntünün bol bol fotoğrafını çekerken ilk kez böyle bir hava olayıyla karşılaştıklarını belirtti. Vatandaşlar "Camlara korkunç şekilde dolu vurdu" dedi. İşte Antalya'da etkili olan 'süper hücre' hava olayının detayları...

Haber

Karton, kilim, kaban ve montla müdahale ettiler! Her şey 10 dakikada oldu

Kayseri'de aniden bastıran dolu, yaşamı olumsuz etkiledi. 10 dakika süren yağış sonrası yol ve araçların üzeri doluyla kaplandı. Dolu yağışı esnasında aracını korumak isteyen bazı vatandaşlar, araçlarının üstünü karton, kilim, kaban ve montlarla örttü. Dolu yağışı ile cadde ve sokaklar beyaza büründü, bazı ekili alanlar zarar gördü.

Haber

Uzaktan bakanlar gözlerine inanamadı! Yer: Manisa... Beyaza büründü

Manisa’nın eteklerine kurulduğu Spil Dağı Milli Parkında etkili olan dolu yağışı sonrası etraf beyaza büründü.

Haber

Bodrum'da dolu ve sağanak yaşamı olumsuz etkiledi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde dolu ve sağanak etkili oldu.

Yurthaber

Adıyaman'da dolu ve sağanak etkili oldu

Adıyaman'da dolu ve sağanak yaşamı olumsuz etkiledi.

Yurthaber

Bir anda her yer beyaza büründü! Yer: Hatay... Vatandaşlar telefonlarına sarıldı

Hatay'da kısa süreli etkili olan dolu yağışı çevreyi beyaza bürüdü. Çok sık kar yağışının yaşanmadığı Hatay'da ortaya çıkan bu görüntü, vatandaşların telefonlarına sarılmasına neden oldu.

Haber

Alanya'da dolu seralara zarar verdi

Antalya'nın Alanya ilçesinde etkili olan dolu, bazı seralarda hasara yol açtı.

Yurthaber

Kaş'ta dolu nedeniyle kapanan kara yolunda temizlik çalışması yapılıyor

Antalya'nın Kaş ilçesinde şiddetli dolu nedeniyle kapanan Kaş-Antalya D-400 kara yolunun Ağullu Mahallesi mevkisinde temizlik çalışması yapılıyor.

Yurthaber

Yer: Mersin! Dolu yağışı 10 dakika sürdü, her yer beyaza büründü

Mersin'in Erdemli ilçesinde önce sağanak yağış ardından da dolu etkili oldu. İlçe merkezi başta olmak üzere bir çok noktada etkili olan dolu 10 dakika içerisinde yolları ve çevreyi beyaza bürüdü. Dolu nedeniyle meyve ve sebze bahçelerinin de zarar görmüş olabileceği bildirildi.

Haber

Bursa'yı dolu vurdu! Ceviz büyüklüğünde yağdı hayatı felç etti

Bursa’da etkili olan sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti. Vatandaşlar ceviz büyüklüğünde yağan doludan korunmak için kapalı alanlara sığındı. Yollar göle dönerken, kilitlenen trafikte sürücüler zor anlar yaşadı.

Haber

Sağanak yağış fena geliyor! 43 il için sarı ve turuncu kodlu alarm verildi! Meteoroloji’den hava durumu uyarıları peş peşe yapıldı…

Hava durumu haberleri Türkiye genelinde yağışlı havanın etkisini göstermesi ile peş peşe gelmeye devam ediyor. Ülkenin büyük bölümünde gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterirken bazı kesimlerde ise dolu yağışı var. Su baskınlarına karşı tedbirli̇ olunmalı uyarıları yapılmaya devam ediyor. İstanbul’da yağışların bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak kuvvetli olacağı belirtildi. Meteoroloji’nin son raporuna göre, 43 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi. İşte detaylar.

Haber

O anları kaydetti! Her yer beyaza büründü... Bir ilde şaşırtan görüntü

Kars’ta 2 gündür etkili olan yağmur yüksek kesimlerde yerini dolu yağışına bıraktı.

Haber

Yer: Sivas! Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Sivas'ta dolu etkili oldu. Altınyayla ve Şarkışla ilçesinde etkili olan ceviz büyüklüğündeki dolu cep telefonu kamerasına yansıdı. Dolu ile birlikte etraf adeta beyaza bürünürken bazı bölgelerde bahçeler sular altında kaldı

Haber

Yumurta büyüklüğünde dolu yağdı! O anlar böyle görüntülendi

Kastamonu'da sağanak ile birlikte ceviz ve yumurta büyüklüğünde dolu yağdı.

Haber

Temmuz ayında şaşırtan görüntüler... Misket büyüklüğünde yağdı, her yer beyaza büründü!

Bolu'nun Göynük ilçesinde yaylalar, etkili olan dolu yağışı nedeniyle beyaz örtüyle kaplandı. Kısa süre etkili olan dolu nedeniyle ilçedeki ekili alanların bir kısmı zarar gördü.

Haber

Temmuz ayına girerken şaşkına çeviren görüntü! Bir anda beyaza büründü

Temmuz ayına girerken Sivas’tan şaşkına çeviren bir görüntü geldi. Kentteki bir köyde misket büyüklüğünde dolu yağdı. Her yerin bir anda beyaza büründüğü o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber

Haziran ayında şaşırtan görüntü! Her yer bir anda beyaza büründü, sürücüler zor anlar yaşadı

Haziran ayında Artvin'den gelen görüntüler şaşkına çevirdi. Şavşat ilçesindeki 2 bin 540 rakımlı Sahra Geçidi etkili olan dolu yağışı nedeniyle her yer beyaza büründü. Yolda olan sürücüler ise zor anlar yaşadı.

Haber

Erzurum'da dolu ve sağanak etkili oldu

Erzurum'un Pasinler ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle 50'den fazla iş yeri ve 200'e yakın evi su bastı.

Yurthaber

Haziran ayında şaşkına çeviren manzara! Görenler telefonlarına sarıldı

Karabük’ün Eflani ilçesinde yaz ayının ortasında etkili olan dolu yağışı sonrası yollar beyaza bürünürken, ortaya ise kıştan kalma manzara çıktı. Öte yandan Eskişehir’in İnönü ilçesinde etkili olan ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı da bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber

Kars'ta hortum ağaçları kökünden söktü

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde meydana gelen hortum, ağaçları kökünden söktü, parktaki kamelyaları yıktı, bazı mahallelerde de dolu etkili oldu.

Yurthaber

Tokat'ı sel ve dolu vurdu! 15 dakikada bu hale geldi

Tokat'ta etkili olan sağanak günlük yaşamı olumsuz etkilerken, cadde ve sokaklar suyla doldu, dolu nedeniyle de meyve ağaçları zarar gördü.

Haber

Çorum'u dolu ve sağanak vurdu! Ev ve iş yerlerini su bastı

Çorum'da etkili olan dolu ve sağanak günlük yaşamı olumsuz etkilerken, çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Araç sürücüleri sel suları nedeniyle ilerlemekte güçlük çekerken, kentin bazı noktaları ise dolu nedeniyle beyaza büründü.

Haber

Adana'da sağanak ve dolu etkili oldu

Adana'da sağanak ev ve iş yerlerinde baskınlarına neden oldu.

Yurthaber

Malatya'da dolu etkili oldu

Malatya'nın Pütürge ilçesinde dolu etkili oldu.

Yurthaber

Karabük'te sağanak ve dolu etkili oldu

Karabük'te sağanak ve dolu etkisini gösterdi.

Yurthaber

Dolu yağışı sonrası meyve toplar gibi topladılar! Şoke eden görüntüler yürekleri burktu

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde dün gece yaşanan dolu felaketinin oluşturduğu hasar gün ağarınca ortaya çıkarken, kırsalda çekilen bir görüntü ise yürekleri burktu. Tarla ve bahçelerini kontrol etmeye giden çiftçiler, yürekleri yakan bir manzara ile karşılaştı.

Haber

İzmir ve Manisa'da sağanak ve dolu etkili oldu

Manisa ve İzmir'in bazı ilçelerinde etkili olan sağanak ve dolu, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Yurthaber

Balıkesir'de dolu ve sağanak etkili oldu

Balıkesir'de, dolu ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi.

Yurthaber

Denizli'de ceviz büyüklüğünde dolu yağışı! Milyonlarca liralık hasar var

Denizli’nin Çameli ilçesinde ceviz büyüklüğünde dolu yağdı. 15 dakika boyunca süren dolu yağışı, ekili arazilerde ve araçlarda hasara neden oldu. Araçların camlarını kırıp, kaportalarında hasar oluşturan dolunun neden olduğu milyonlarca liralık hasarın tespiti için çalışmalara başlandı. İşte detaylar...

Haber

Görenler şaşkına döndü! Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı beldesinde etkili olan dolu adeta beldeyi beyaza bürüdü.

Haber

Görüntüler Diyarbakır'dan... Yollar beyaza büründü, sürücüler ve yayalar zor anlar yaşadı

Diyarbakır'da sağanak ve dolu etkili oldu. Dolu nedeniyle yollar beyaza büründü. Sürücüler ve yayalar ise zor anlar yaşadı. Doluya hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler çareyi benzin istasyonuna girmekte buldu. Sürücüler, benzin istasyonuna girerek araçlarını korumaya çalıştı.

Haber

Mersin'i dolu ve sağanak yağış vurdu! Zemin katları su bastı

Mersin'in Erdemli ilçesinde etkili olan sağanak yağış ve dolu, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Bazı binaların zemin katlarını su basarken, yer yer oluşan su birikintileri de trafiği durma noktasına getirdi. İlçede yağmur etkisini devam ettirirken, belediye ekipleri ise teyakkuzda bekletiliyor.

Haber

Adana'da sağanak ve dolu etkili oldu

Adana'nın Kozan ilçesinde sağanak, bazı cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu.

Yurthaber

Kırklareli'nde sağanak ve dolu etkili oldu

Kırklareli'nde sağanak ve dolu yaşamı olumsuz etkiledi.

Yurthaber

Bingöl ve Elazığ'da dolu etkili oldu

Bingöl ve Elazığ'da etkili olan sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi.

Yurthaber

Kars'ta dolu, Sarıkamış'ta kar etkili oldu

Kars il merkezinde dolu, Sarıkamış ilçesinde ise kar etkili oldu.

Yurthaber

Dolunun etkili olduğu Çeşme'de plajlar beyaza büründü

İzmir'in Çeşme ilçesinde etkili olan dolu nedeniyle plaj ve caddelerde ilginç manzaralar oluştu.

Yurthaber

Görüntüler İzmir'den... Beyaza büründü! Meteoroloji'den 9 il için uyarı: İzmir, Antalya, Adana... İşte son dakika 6-10 Nisan hava durumu

İzmir'de kaydedilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu. İzmir'in tatil cenneti Çeşme ve Karşıyaka ilçelerinde dolu etkili oldu. Kentten gelen karelerde şehrin adeta beyaza büründüğü görülürken dolunun etkisiyle sokak, cadde ve sahiller beyaz örtüyle kaplandı. Diğer yandan Meteoroloji'den de son hava durumu tahmini geldi. İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay'ın olduğu 9 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Haber