E-Posta Haberleri

E-posta nasıl yazılır, mail yazma kuralları nelerdir? Etkili mail yazmak için ipuçları ve e-posta açılış ve kapanış ifadeleri nelerdir?

Elektronik ortamda iletişim kurmak için tercih edilebilen seçenekler arasında e-posta ön plana çıkar. Ancak bir e-postanın yapısı, ana bileşenleri, içerik kısmı ve yazım kuralları pek çok kişi tarafından unutulabilir. Bu nedenle e-posta içeriği hazırlanırken alıcıya göre hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği açıklanmalıdır. Yani mail yazma ipuçları ve açılış/ kapanış ifadesi örnekleri gibi ayrıntılı bilgilerden söz edilmelidir. Peki, etkili e-posta nasıl yazılır?

Egitim 14-06-2023 12:03

Gmail şifremi unuttum! Gmail şifre değiştirme, öğrenme, kurtarma ve sıfırlama işlemleri nasıl yapılır?

İnternet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen mail uygulamalarının başında Gmail gelir. Google hizmetlerinin yanı sıra pek çok internet sitesi ve uygulamaya kayıt aşamasında kullanılan "Gmail ile giriş" seçeneği sebebiyle bir Gmail hesabına sahip olmak oldukça önemlidir. Ancak bazen Gmail hesabının şifresi unutulabilir. Bu durumda Android ve iOS işletim sistemine sahip cep telefonları ile bilgisayardan “Gmail şifremi unuttum” seçeneği yardımıyla şifre değiştirme işlemi yapmak mümkündür.

Haber 09-10-2022 11:05

PTT KEP adresi nasıl alınır? KEP adresi nedir, sorgulama nasıl yapılır?

İnternet, hayatımızın büyük bir kısmını kapladığı bu dönemde gerek resmi gerekse gayriresmi tüm işlerimizi uzaktan ilerletmemizi sağlayan bir araç haline geldi. Bu denli hayatımızda yer edinen bu uygulamaları kullanabilmek için e-posta adresleri ile kaydolmak gerekiyor. İnterneti kullanan her birey için artık e-posta bir kimlik görevi görüyor. Bu bağlamda merak edilen "KEP adresi nedir, sorgulama nasıl yapılır?" sorusunu yanıtladık.

Haber 09-10-2022 10:38

Artık herkese açıldı! İşte Gmail'in yeni tasarımı

Mail hizmeti Gmail'in yeni tasarımı üzerinde uzun bir süredir çalışan Google, artık yeni tasarımın tüm Gmail kullanıcıları için kullanılabilir hale geldiğini açıkladı. Gmail'in yeni tasarımı, Google’ın Material Design 3 tasarım dilinden öğeler içerirken, bazı önemli geliştirmeler ve iyileştirmelerle de dikkat çekiyor. İşte Gmail'in yeni görünümü!

Haber 28-07-2022 17:54

E-Posta

E Posta Hakkındaki Haberler Mynet'te. E Posta Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hrant Dink Vakfına yönelik tehdit davasında sanıklara hapis cezası verildi

Hrant Dink Vakfına yönelik tehdit davasında sanıklara hapis cezası verildi

Yurthaber 29-06-2022 15:13

Gmail ve Outlook kullanıcılarına uyarı! Bu e-postalara dikkat edin

Gmail ve Outlook kullanıcıları, tehlikeli yeni bir dolandırıcılık yöntemi konusunda uyarıldı. E-posta adresi olan herkesin, bir siber güvenlik şirketinden gelen e-postaları taklit eden bu tehlikeli dolandırıcılıktan haberdar olması gerekiyor. İşte Gmail ve Outlook kullanıcılarını hedef alan dolandırıcılık yöntemi hakkındaki detaylar...

Haber 26-01-2022 11:03

Resmi Gazete'de yayımlandı! Hükümlülere e-posta hakkı tanındı

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yer aldı. Kanuna göre hükümlüler, gerekli teknik altyapının bulunduğu kurumlarda Adalet Bakanlığınca belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde elektronik yöntemlerle de mektup alıp, gönderebilecek. Hükümlülerin ziyaret süresi de 1 saatten 1,5 saate çıkarılacak.

Haber 25-06-2021 08:51