Edirne Haberleri Ve Son Dakika Edirne Haberleri

Edirne Haberleri Ve Son Dakika Edirne Haberleri

Edirne, Trakya bölgesinde bulunan, Türkiye’nin Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer alan ilidir. Osmanlı’nın bir dönem başkentliğini yapmış Edirne önemli tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Edirne ili Hadrianoupolis (Hadrianus'un şehri) sözcüğünün Türkçede önce Edrenebol daha sonra Edrene ve Edirne olarak dönüşmesiyle bugünkü şeklini aldığı ya da Hadrianoupolis türetilmiş olan şehrin Bulgarca adı Odrin’den evrildiği düşünülmektedir. 1357’den bu yana düzenlenen Geleneksel Kırkpına Yağlı Güreşleri’nde ev sahipliği yapan ilde Roma-Bizans ve Osmanlı-Türk dönemlerine ait dini ve sivil olmak üzere çeşitli ören yerleri ile tarihi eserler bulunmaktadır. TÜİK’in 2020 sonu verilerine göre ilin nüfusu 470 bin 763’tür ve ilde merkez ilçeyle beraber 9 ilçe, 16 belediye, 95 mahalle ve 253 köy vardır.

Edirne Haberleri

Sağanak yağış hayatı felç etti! Yollar göle döndü

Edirne’de etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar oldukça zor anlar yaşadı. Öte yandan Bursa'da da aniden bastıran sağanak yağmur hayatı felç etti.

Haber 13-08-22 22:53

Kimlikle geçiş kararını fırsata çevirdiler, Edirne'ye akın ettiler! 'İnşallah daha çok gelmeye devam ederler'

Türkiye'ye girişlerinde pasaport zorunluluğunun kaldırılmasının ardından Bulgaristan vatandaşları, Edirne'ye akın etti. Giyimden züccaciyeye tüm ihtiyaçlarını Edirne'den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. Şehrin hemen hemen her noktasına park edilen Bulgar plakalı araçlar adeta şehri istila etti. Esnaf Mehmet Yıldırım "Kalabalık var inşallah daha çok gelmeye devam eder" diye konuştu.

Haber 12-08-22 14:53

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık Edirne'de açılışlar gerçekleştirdi:

"Türkiye Aile Destek Programımız kapsamında 15 milyar liralık bütçeyle 4 milyon hanemize ulaşmayı hedefliyoruz. Bu 4 milyon haneye 12 ay boyunca hanelerin gelir durumuna göre aylık 450 lira ila 600 lira arasında değişen miktarlarda destek olacağız" - "SODAM’ların yaygınlaştırılmasına devam edeceğiz. 2023 yılında ülkemizde SODAM sayısını 55'e çıkarmayı hedefliyoruz. Bu merkezlerle daha çok Roman vatandaşımıza istedikleri hizmetleri istedikleri şekliyle vermeyi amaçlıyoruz"

Yurthaber 11-08-22 18:45

Türkiye'nin Bulgaristan kararı sonrası akın akın geldiler! Yoğun talep üzerine iş yeri kiraları ise 50 bin liraya çıktı

Türkiye, Bulgaristan vatandaşlarına yönelik aldığı kararla turistik amaçlı ziyaretler için 90 günlük vize muafiyeti sağlamıştı. Son aylarda Edirne’ye gelen Bulgar turistler, peynirden ekmeğe tüm ihtiyaçlarını karşılayıp, bavullarını ve bagajlarını doldurarak geri dönüyordu. Bununla birlikte Edirne'de son dönemde esnaf göçü yaşanıyor. İstanbul başta olmak üzere çevre illerden gelen esnaflar, Edirne'de iş yeri açıyor. Yoğun talep üzerine 15 bin lira olan iş yeri kiraları ise 50 bin liraya yükseldi

Finans 10-08-22 16:39

Edirne'ye akın ediyorlar! Bulgar vatandaşlarından sonra şimdi de...

Pasaport uygulamasının kaldırılıp kimlikle geçişe izin verilmesi sonrasında Edirne'ye gelen Bulgaristan vatandaşı sayısında artış yaşandı. Bu karar Edirne'deki ticareti katlarken, Türkiye’nin çeşitli illerindeki esnaf da kentte mağaza açmak için sıraya girdi. Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Kemal Cingöz, Bulgaristan vatandaşlarının Edirne’ye gelip alışveriş yapmasının diğer illerdeki esnafın iştahını kabarttığını söyledi.

Haber 10-08-22 07:37

Edirne'de ilginç anlar: Kemal Kılıçdaroğlu, kendini bir anda bankın üstünde buldu! Yaptığı espri ise...

CHP'nin grup toplantısı için Edirne'ye gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplantının ardından şehirde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla buluşan Kılıçdaroğlu, caddede bulunan bankın üzerine çıkıp bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının başında söyledikleri ve yaptığı espri dikkat çekti. Kılıçdaroğlu'nun "Korsan miting düzenlemişsiniz, hepinizi Silivri'ye göndereceğim" sözleriyle başlayan konuşması "Bay Kemal'in saray merakı yoktur" ifadeleriyle devam etti.

Haber 09-08-22 19:19

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Edirne'de grup toplantısında konuştu: (2)

"Sanayiciler özellikle katma değeri yüksek ürünler ürettikleri sürece yanlarında olacağız"

Yurthaber 09-08-22 17:58

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Edirne'de grup toplantısında konuştu: (1)

"(Aile Destekleri Sigortası) Önce yoksul ailelerdeki kadın kardeşlerime söylüyorum, sizi yaşadığınız evde erkeğe mecbur etmeyeceğiz. Bankaya yatıracağız parayı, gidip bankadan çekeceksiniz"

Yurthaber 09-08-22 15:51

Törene damga vuran an! Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Kılıçdaroğlu'nu Sayın Cumhurbaşkanım diyerek çağırdı

Edirne'deki Büyük Taarruz'un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması'nda dikkat çeken anlar yaşandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törende Kılıçdaroğlu'ndan önce sahnede konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın kullandığı ifadeler gündem oldu. Gürkan, konuşmasının sonunda Kılıçdaroğlu'nu "Sayın Cumhurbaşkanım" diyerek sahneye çağırdı. İşte çok konuşulan o anlar ve konuşma sonrası Kılıçdaroğlu'nun ilk sözleri...

Haber 08-08-22 22:00

Edirne'de çocuklara cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen şüpheli tutuklandı

Edirne'de çocuklara cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen şüpheli tutuklandı

Yurthaber 08-08-22 15:20

Edirne'de bir evde 1 kilo 200 gram esrar ele geçirildi

Edirne'de bir evde 1 kilo 200 gram esrar ele geçirildi

Yurthaber 08-08-22 09:56

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş:

"İsrail, bütün dünyanın gözü önünde daha önce yaptıkları gibi yine masum Filistinli çocukları, kadınları, sivil insanları, çok sayıda insanı şehit etmiştir. Terör operasyonu adı altında aslında yaptıkları iş tam manasıyla bir terör devleti uygulamasıdır" - "Türkiye, tahıl koridorunun açılması konusunda başrol oynadı. Birleşmiş Milletler, Rusya, Ukrayna ve Türkiye'nin dahil olduğu dörtlü bir anlaşmayla bir mutabakat sağlanmış oldu"

Yurthaber 08-08-22 08:41

Akın akın geliyorlar! Edirne'yi ikiye bölen tartışma: Türkçe yok, sadece Bulgarca!

Kur farkının sağladığı avantajlı alışverişten yararlanmak için Bulgaristan'dan gelen turistler Edirne'deyeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Son zamanlarda akın akın gelen turistlerle daha iyi anlaşabilmek için esnafın Bulgarca öğrenmeye başlaması, satışlarını da Bulgarca gerçekleştirmesinin ardından şimdiyse sayıları giderek artan Bulgarca tabelalar tepki topluyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da tepkisini dile getirirken Bulgar turistler ve esnaf ise aksi yönde düşünüyor...

Haber 07-08-22 11:33

Edirne'de bir evde 3 kilo 178 gram esrar ele geçirildi

Edirne'de bir evde 3 kilo 178 gram esrar ele geçirildi

Yurthaber 04-08-22 17:52

Edirne Ticaret Borsası

Edirne Ticaret Borsası

Yurthaber 03-08-22 13:40

Babaya tüyler ürperten sözler! 'Kızını belimdeki silahla öldüreceğim'

Edirne'de meydana gelen olayda boşanma aşamasındaki eşinin babasına "Kızını belimdeki silahla öldüreceğim" diyen G.D. adlı kişi ifadesi alındıktan sonra cezaevine gönderildi.

Haber 03-08-22 09:58

Edirne Ticaret Borsası

Edirne Ticaret Borsası

Yurthaber 02-08-22 14:24

Sınırda 20 kilometrelik kuyruk! Sürücüler: Hiçbir imkanımız yok

Edirne'den Bulgaristan'a geçmek isteyen TIR'lar Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 20 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Saatlerce sırada bekleyen sürücüler, en büyük sıkıntılarının, ihtiyaçlarını giderebilecekleri tesis bulunmaması olduğunu söyledi. TIR sürücüsü Ramazan Erdağ, "Burada tesis yok, hiçbir imkanımız yok. Biraz zor oluyor, yetkililere buradan sesleniyoruz. " dedi.

Haber 01-08-22 12:30

Edirne'de Bulgar turist mutluluğu! Pasaportsuz ilk pazar günü akın akın geldiler

Bulgar levasının Türk lirası karşısında değer kazanmasıyla Edirne'ye gelip alış veriş yapan Bulgar turistler, pasaportsuz giriş kararı sonrası pazar günü adeta kente akın etti. Daha ucuz olduğu için geldiklerini belirten turistler, pasaportsuz giriş kararından çok memnun olduklarını belirtti. Turistlerin kentteki ekonomiyi ayakta tuttuğunu söyleyen Edirne esnafı da alınan karardan ve yoğunluktan memnun.

Haber 01-08-22 09:34

Gördüğü manzara karşısında hıçkıra hıçkıra ağladı! 'Bütün geçmişim gitti, mahvoldu'

Edirne'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı. Evlerini su basan yaşlı adam ve kızı gördükleri karşısında gözyaşlarını tutamadı. Hıçkıra hıçkıra ağlayan kadın "Ne erzak kaldı, ne evim kaldı, her yer gitti. Rögar dolu olunca geri tepti hep. Benim bütün geçmişim gitti, mahvoldu” dedi.

Haber 01-08-22 07:09

Aracın koltuğunun altından çıktı! Değeri 9 milyon lira...

Edirne'de narkotik köpeğiyle bir araçta yapılan aramada, sürücü koltuğunun altına gizlenmiş yaklaşık 9 milyon lira değerinde uyuşturucu ele geçirildi.

Haber 29-07-22 22:07

Pasaport kararı sonrası Bulgar turistler Ulus Pazarı'na akın etti! 'Her hafta geleceğim'

Edirne'de her hafta Cuma günü kurulan ve özellikle Bulgar turistlerin uğrak noktası haline gelen Ulus Pazarı, bu hafta en kalabalık günlerinden birini yaşadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye'ye pasaportsuz girebileceğini duyurmasının ardından Edirne turist akınına uğradı. Pasaport zorunluluğunun kaldırılmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen Bulgar turistlerden biri, "Bu karar sonrası her hafta geleceğim" dedi.

Haber 29-07-22 14:53

Trakya'da hatırlatma dozu hareketliliği devam ediyor

Trakya'da "hatırlatma dozu" hareketliliği devam ediyor

Yurthaber 29-07-22 11:34

Edirne'de bir araçta 9 kilo 120 gram kokain ele geçirildi

Edirne'de bir araçta 9 kilo 120 gram kokain ele geçirildi

Yurthaber 29-07-22 09:24

Edirne'de boşanma aşamasındaki eşinin silahla vurduğu kadın yaralandı

Edirne'de boşanma aşamasındaki eşinin silahla vurduğu kadın yaralandı

Yurthaber 27-07-22 11:26

Kötü koku korkunç gerçeği ortaya çıkardı! Önce çöp konteynerinden geldiğini sandılar ama...

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde komşuların önce çöp konteynerinden geldiğini sandığı kötü kokunun nedeni ceset çıktı. Adli tabip doktorunun yaptığı incelemede evde hareketsiz halde bulunan şahsın yaklaşık 10-12 gün önce vefat ettiği belirlendi. Şahsın cenazesi kimlik tespiti ve kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için morga kaldırılırken, polisin olay ile ilgili incelemesinin sürdüğü öğrenildi.

Haber 27-07-22 10:44

SON DAKİKA | Edirne'ye gelip alışveriş yapıp dönüyorlardı! Türkiye'den flaş Bulgaristan kararı

Son dakika haberi: Türkiye, Bulgaristan vatandaşları için önemli bir karara imza attı. Resmi Gazetede yayımlanan kararla birlikte Bulgaristan vatandaşlarına turistik amaçlı ziyaretler için 90 günlük vize muafiyeti sağlandı. Döviz kurundaki artışa paralel olarak özellikle son aylarda Edirne’ye gelen Bulgar turistler, peynirden ekmeğe tüm ihtiyaçlarını karşılayıp, bavullarını ve bagajlarını doldurarak geri dönüyordu.

Finans 27-07-22 09:07

Trakya'daki hastanelerde hatırlatma dozu yoğunluğu sürüyor

Trakya'daki hastanelerde "hatırlatma dozu" yoğunluğu sürüyor

Yurthaber 25-07-22 10:49

Tur otobüsünün altında kaçmaya çalışırken yanıyorlardı! Çığlık atarak kurtuldular

Edirne'de dehşete düşüren bir olay yaşandı. Bosna Hersek plakalı tur otobüsünün arka kısmında motor ile dingil arasına saklanan, sıcaktan vücutları yanan 1'i kadın 2 kaçak göçmen yardım çığlığı atarak kurtuldu. Otobüsün altından güçlükle çıkarılan kaçak göçmenler ambulansla tedavileri için hastaneye sevk edildi. İşte korku dolu o anların detayları!

Haber 24-07-22 17:30

Türkiye'nin bağımsızlık belgesi: Lozan Barış Antlaşması

Trakya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nurten Çetin: - "Lozan Barış Antlaşması, siyasi, askeri ve ekonomik anlamda yeni Türkiye devletinin bağımsızlık belgesidir. Misakımilli sınırları büyük ölçüde gerçekleştirilmiştir. O günün koşulları içerisinde son derece başarılı bir antlaşmadır"

Yurthaber 24-07-22 14:02

Termometreyi görenler gözlerine inanamadı! Nefes alamıyoruz

Avrupa’ya son günler yaşatan sıcak hava dalgası Edirne’de de etkisini göstermeye başladı. İlde termometreler 43 dereceyi gösterirken sıcaktan bunalan vatandaşlar ise serinlemek için çareler aramaya başladı. Bazı vatandaşlar gölge yerlere akın ederken Meriç Nehri kenarındaki çay bahçeleri ve ağaç altları doldu. Cadde ve sokakların adeta boş kaldığı sıcaklıklar nedeniyle bazı vatandaşlar “Nefes alamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber 23-07-22 19:21

Edirne'de iki otomobil çarpıştı! Ortalık savaş alanına döndü

Edirne'de iki otomobil çarpıştı. Yaşanan kaza sonucunda yaralanan 6 kişi sıkıştığı yerden itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı. Kazanın olduğu yol da bir süre trafiğe kapatıldı.

Haber 23-07-22 00:28

Gölgede kalmış bir lezzet: Edirne ciğer sarma! Coğrafi işaretle tescillendi

Edirne'nin son yıllarda tava ciğeri öne çıksa da onun gölgesinde kalan Rumeli usulü ciğer sarması da kent mutfağının en leziz yemekleri arasında yer alıyor. Trakya Kalkınma Ajansından yapılan açıklamada, Trakya'nın seçkin lezzetlerinden Edirne Ciğer Sarma'nın coğrafi işaret aldığı belirtildi.

Yemek 21-07-22 12:34

Trakya'da çayır tırtılı ilaçlaması arıların zarar görmemesi için akşam yapılıyor

Bölgede ilaçlama çalışmaları büyük oranda tamamlandı

Yurthaber 21-07-22 08:49

Boyundan büyük balık yakaladı! 'Restoranlara satacağım'

Edirne'de Meriç Nehri'ne açılan balıkçı Sabri Yılmaz, kendi boyundan daha uzun bir yayın balığı yakaladı. Yılmaz'ın'ın ağına takılan dev yayın balığının boyu 1 metre 80 santimetre uzunluğunda, ağırlığı ise 40 kilogram. Yılmaz, boyundan büyük balığı restoranlara satacağını söyledi.

Haber 19-07-22 15:16

Trakya'da ayçiçeği tarlalarındaki çayır tırtılına karşı dron ile ilaçlama sürüyor

Çiftçi Sinan Argun: - "Bölgemizde çok yoğun tırtıl var. Bütün çiftçilerimize geçmiş olsun. Dronla ilaçlama yaptırıyoruz. Dron da bazen yetersiz kalıyor. Yaklaşık 100 dekar alanı hemen hemen bitirdi tırtıllar"

Yurthaber 18-07-22 14:06

Edirne sınır hattında 6 yılda 3 binin üzerinde FETÖ zanlısı yakalandı

FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrası yargılanmaktan kurtulmayı planlayan örgüt üyelerinden bazıları Edirne üzerinden Yunanistan'a kaçmayı denedi - Güvenlik güçleri, 15 Temmuz 2016'dan bu yana Edirne sınır hattında 3 bin 10 şüpheliyi gözaltına aldı

Yurthaber 15-07-22 13:30

Ayçiçeği tarlalarını tırtıl istila etti! 'İlk defa yaşadık, ilk defa duyuyoruz, şaşkınız'

Trakya'da çiçekleri açarak, tarlaları sarıya boyayan ve çiftçisinin 'sarı gelin' olarak adlandırdığı ayçiçeği tarlalarını 'çayır tırtılı' istila etti. Edirne kent merkezi, Havsa, Uzunköprü, İpsala ve Enez ilçelerinin yanı sıra Tekirdağ ve Kırklareli'de de etkili olan tırtıl, bitkiyi kökten başlayıp yaprak ve çekirdek kısmına kadar yiyerek, büyük verim kaybına neden oluyor. Çiftçilerden Ahmet Birincibubar, ''Bu ortamı ilk defa yaşadık. Kurdun yemesini ilk defa duyuyoruz. Şaşkınlık yarattı'' dedi.

Haber 14-07-22 17:41

Edirne'de çıkan orman yangını söndürüldü

Edirne'de çıkan orman yangını söndürüldü

Yurthaber 12-07-22 15:31

Edirne'de bayram yoğunluğu sürdü

Edirne'de bayram yoğunluğu sürdü

Yurthaber 12-07-22 14:39

Trakya yılın ilk 6 ayını 951,4 milyon dolarlık ihracatla kapattı

Tekirdağ, bu dönemde 823 milyon 960 bin 60 dolarla bölge ihracatını sırtladı

Yurthaber 12-07-22 11:47

Edirne'deki ciğercilerde bayram yoğunluğu

Edirne'deki ciğercilerde bayram yoğunluğu

Yurthaber 11-07-22 14:21

Manisa ve Edirne'de art arda korkunç kazalar! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Kurban Bayramı'nın ilk gününde peş peşe acı haberler geldi. Manisa’nın Salihli ilçesinde 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen feci kazada 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. Edirne’nin Keşan ilçesinde ise aynı aileden 4 kişinin bulunduğu otomobilin uçurumdan düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

Haber 09-07-22 19:23

Bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet’e göre Diyarbakır, Düzce ve Edirne Kurban Bayramı namazı saatleri 2022!

Diyarbakır, Düzce ve Edirne bayram namazı saatleri, 2022 Kurban Bayramı'nın idrak etmesiyle bu illerde ikamet eden vatandaşların araştırma konusu oldu. 9 Temmuz Cumartesi sabahı camilerde cemaatle beraber bayram namazları kılınıp ardından kurban kesimleri başlamış olacak. Diyarbakır, Düzce ve Edirne bayram namazı saati kaç? Diyarbakır, Düzce ve Edirne Kurban Bayramı namaz saati bilgisi 2022!

Haber 09-07-22 02:52

Enez Ayasofyasında 57 yıl sonra Kur'an kursu açıldı

"Enez Ayasofyası"nda 57 yıl sonra Kur'an kursu açıldı

Yurthaber 08-07-22 15:39

Edirne'de şarampole devrilen otomobildeki 4 kişi yaralandı

Edirne'de şarampole devrilen otomobildeki 4 kişi yaralandı

Yurthaber 08-07-22 12:58

Edirne'de liseli 2 kıza taciz! Yolda yürüdüğü sırada...

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde Barış Kaya isimli şahıs, lise öğrencisi 2 kızı taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklandı. İşte olayın detayları!

Haber 07-07-22 14:45

Takibe alınan yabancı plakalı lüks otomobillerde bulundu! Binlercesini motora gizlemişler

Edirne Emniyet Müdürlüğünce Bulgaristan plakalı 5 lüks otomobil takibe alındı. Kapıkule'den giriş yaptıktan sonra İstanbul'a giderken durdurulan otomobillerde yapılan aramada motor kısmına gizlenmiş 3 bin 5 gümrük kaçağı elektronik sigara bulundu. Yabancı uyruklu 6 kişi ekipler tarafından gözaltına alındı.

Haber 07-07-22 11:56
Yurthaber 06-07-22 19:01