Ege Denizi Haberleri Ve Son Dakika Ege Denizi Haberleri

Ege Denizi Haberleri Ve Son Dakika Ege Denizi Haberleri

Ege Denizi veya Türkçede söylenişi işe Adalar Denizi, Anadolu ile Balkanlar arasında yer alan Akdeniz’e bağlı bir denizdir. Marmara Denizi’nden Çanakkale Boğazı ile ayrılır. Kuzey sınırını ana karalar oluştururken güney sınırı Rodos ve Girit adaları ile belirlenmektedir. Ege isminin kökeni hakkında kesin bilgi olmamakla beraber en yaygın görüş mitoloji kaynaklı olduğudur. Türkçeye geçişinin ise denizin Fransızca adı olan "Mer Égée ile olduğu düşünülmektedir. Adalar Denizi adı coğrafya kökenli bir isimdir ve Türkler bu denizle ilk kez 1081’de tanıştıklarında bu adı vermişlerdir. Ege Denizi’nin tabanı volkanik olarak aktiftir ve pek çok deprem üretmektedir.

Ege Denizi Haberleri

Yunanistan'dan Ege Denizi'nde akla zarar proje! Keçi Adası'nı da dahil ettiler

Avrupa ve Amerika'nın desteğiyle zaman zaman tartışmalı uygulamalara imza atan Yunanistan şimdi ise Ege'de yeniden gerilime yol açabilecek adalar projesiyle gündemde. Hükümete sunulan projeye göre Yunanistan, Lozan Antlaşması'na aykırı olarak yerleşime açtığı adaları bu kez de köprü ile birbirine bağlamayı planlıyor. Üstelik proje kapsamında Bodrum'un komşusu Keçi Adası da yer alıyor.

Haber 17-08-22 09:31

MSB, İHA görüntülerini paylaştı! Yunanistan göçmenleri Türk kara sularına böyle itti

Ege Denizi'nde Yunanistan'ın göçmen zulmü devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), düzensiz göçmenlerin Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına itildiği anların İHA ile tespit edilen görüntülerini paylaştı. MSB'nin açıklamasında göçmenlerin Sahil Güvenlik tarafından kurtarılmasının sağlandığı belirtildi.

Haber 10-08-22 13:02

Ege'de büyük facia! Onlarca mülteciyi taşıyan bot alabora oldu: Çok sayıda kayıp var

Ege Denizi'nde korkunç bir facia yaşandı. Antalya'dan İtalya'ya doğru yola çıkan ve içinde mültecilerin bulunduğu belirtilen bot alabora oldu. Batan botta 60 ila 80 mültecinin bulunduğu bildirilirken bottan 29 mültecinin kurtarıldığı, kurtarılanların Afganistan, İran ve Irak vatandaşları olduğu açıklandı.

Haber 10-08-22 12:41

Yunanistan'ın Ege Denizi'nde geri ittiği düzensiz göçmenler kurtarıldı

Yunanistan'ın Ege Denizi'nde geri ittiği düzensiz göçmenler kurtarıldı

Yurthaber 03-08-22 15:24

Kıyılardaki çöplerin yolculuğunu akıntı yönleri belirliyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Turan Beşiktepe: - "Tuna, Dinyester ve Dinyeper nehirlerini dikkate alırsanız potansiyel olarak Avrupa'nın çöpünün Karadeniz'e gelme ihtimali var. Almanya'dan bir çöpü attığınızda barajlarda tutulmuyorsa Karadeniz'e gelip kıyılarımızda karaya vurabilir" - Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Gündoğdu: - "Kıyılarımızda Mısır'dan, Libya'dan, Suriye'den, Güney Kıbrıs'tan çöpleri görebiliyoruz. Kuzeydoğu Akdeniz kıyılarımıza kilometreye günde 30 kilogramdan fazla plastik vuruyor"

Yurthaber 25-07-22 11:01

Ege Denizi'nde Yunanistan unsurlarınca itilen düzensiz göçmenler kurtarıldı

Ege Denizi'nde Yunanistan unsurlarınca itilen düzensiz göçmenler kurtarıldı

Yurthaber 20-07-22 15:18

Ege'de Yunan Sahil Güvenliği'ne suçüstü! Ölüme böyle terk ettiler...

Yunan Sahil Güvenliği, Ege Denizi'nde göçmenleri taşıyan lastik botu geri iterken suçüstü yakalandı. Türk kara sularını ihlal edip göçmenleri ölüme terk eden Yunan teknesi insansız hava aracıyla görüntülendi.

Haber 17-07-22 13:58

MSB, düzensiz göçmenlerin Ege Denizi'nde Yunanistan tarafından geri itilişinin görüntülerini paylaştı

MSB, düzensiz göçmenlerin Ege Denizi'nde Yunanistan tarafından geri itilişinin görüntülerini paylaştı

Yurthaber 17-07-22 12:50

Saros Körfezi sahillerinden 3 günde 150 kamyon çöp toplandı

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu: - "Tatil yapmaya gelenlerden çevrelerini daha temiz tutmalarını, doğaya daha saygılı ve özenli davranmalarını istiyoruz"

Yurthaber 12-07-22 11:24

PORTRE - Türk denizciliğinin kurucusu: İzmir fatihi Çaka Bey

Türk tarihinin ilk donanmasını oluşturduğu için tarihteki ilk Türk amirali olarak kabul edilen Çaka Bey, Bizans'a karşı kazandığı sayısız zafer ve yaptığı fetihlerle tarih sayfasına adını "altın harflerle" yazdırdı - İzmir ve civarında ilk Türk yerleşmesini sağladığı gibi bu bölgelerin daha sonra beylikler tarafından fethine de zemin hazırlayan Çaka Bey, Anadolu Selçukluları ile Balkanlar'daki Peçenekleri bir araya getirip Bizans'ın yerine büyük bir Türk devleti kurma hedefiyle yaşadı

Yurthaber 24-06-22 11:36

Son dakika: Ege Denizi'nde 4,7 büyüklüğünde deprem! AFAD duyurdu

Son dakika haberine göre, Ege Denizi'ndeki Kerpe Adası'nda (Karpatos) 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada depremin 18 kilometre derinlikte olduğu belirtildi.

Haber 20-06-22 02:59

27 Mayıs İzmir'de deprem mi oldu? İzmir son dakika deprem açıklaması! 27 Mayıs 2022 Cuma son depremler AFAD, Kandilli Rasathanesi

27 Mayıs Perşembe günü İzmir'de deprem olduğu yönünde sosyal medya kullanıcıları tarafından yapılan son dakika paylaşımlarının ardından AFAD'dan açıklama geldi. Bu kapsamda 27 Mayıs 2022 İzmir'de deprem mi oldu? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. İşte İzmir son dakika deprem açıklaması ile AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...

Haber 27-05-22 14:50

“Her haliyle ayrı güzel!” dedirten Didim’e gitmek için 4 neden!

Didim, küçük ve sevimli bir tatil beldesi olarak bilinse de görkemli tarihi, eşsiz koyları, plajları ve milli parkıyla ziyaretçilerine unutulmaz anılar biriktirebilecekleri tatil deneyimleri yaşatıyor.

Trend 18-05-22 14:35

Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Tezel, düzensiz göçmenlerle ilgili çalışmaları değerlendirdi:

"2022 yılında, bugüne kadar 260'ı geri itme olayı olmak üzere toplam 417 olayda 12 bin 846 düzensiz göçmen kurtarılmıştır" - "Bizler tüm mücadelemizi, insan hakları temelinde can kayıplarının engellenmesi üzerine oturtarak sürdürürken, ne yazık ki, Yunanistan'ın benzer bir yaklaşım içerisinde olduğunu söylemek mümkün değildir"

Yurthaber 18-05-22 13:04

Son Dakika: AFAD duyurdu! Ege Denizi'nde 4.0 büyüklüğünde deprem!

Son dakika haberi: AFAD verilerine göre Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında Richter ölçeğine göre, 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 15-05-22 09:12

SON DAKİKA | Ege Denizi'nde deprem! AFAD duyurdu

Son dakika haberine göre, Ege Denizi'nde deprem meydana geldi. Saat 04.33'de meydana gelen depremin büyüklüğünü AFAD 4,5 olarak duyurdu.

Haber 01-05-22 07:39

Son dakika: AFAD açıkladı! Ege Denizi'nde 4.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ege Denizi açıklarında sabaha karşı 04.52'de, 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Haber 27-04-22 06:11

Meteoroloji'den Ege Denizi'nde fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Ege Denizi ile ilgili yeni bir fırtına uyarısı geldi. Ege Denizi’nde yarın fırtınanın etkili olması beklenirken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Haber 10-04-22 20:20

TCG Heybeliada korveti ile Alman fırkateyni Ege Denizi'nde geçiş eğitimi yaptı

TCG Heybeliada korveti ile Alman fırkateyni Ege Denizi'nde geçiş eğitimi yaptı

Yurthaber 26-03-22 20:18

Ege'de Türk balıkçılara saldırı! Yunanistan'ın açtığı ateşte yaralanmıştı... Yakmaya çalıştılar

Ege Denizi'nde, Yunanistan tarafından Türk balıkçı teknelerine açılan ateş sonucunda 1 kişi yaralanmıştı. Skandal olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Saldırıda yaralanan Yaşar Sözal, teknelerine yangın çıkarmak amacıyla içi benzin dolu şişe atıldığını, ardından ateş edildiğini ileri sürdü.

Haber 23-02-22 15:37

Yunan unsurlarınca ayağından vurulan balıkçı, teknelerinin yakılmaya çalışıldığını iddia etti

Tekneye içi benzin dolu şişe atıldığını öne süren balıkçı Yaşar Sözal: - "Elim kanlı bir şekilde bacağımdan vurulduğumu gösterdim. Gösterdiğim halde tekrar ateş ettiler"

Yurthaber 23-02-22 14:50

Ege Denizi'nde Türk balıkçılara alçak saldırı! Yunanistan unsurları ateş açtı: 1 yaralı

Ege Denizi'nde yaşanan skandal olayda Yunanistan unsurları, 2 Türk balıkçı teknesine ateş açtı. Saldırı sonucu mürettebatta bulunan 1 kişi bacağından yaralandı. Sahil Güvenlik'ten yapılan açıklamada, "İnsanlık suçudur" denildi.

Haber 23-02-22 09:13

Ege'de Türk balıkçı teknelerine Yunanistan unsurlarınca açılan ateş sonucu 1 kişi yaralandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı: - "Savunmasız balıkçılara Yunan unsurları tarafından ateş açılması kabul edilemezdir, insanlık suçudur"

Yurthaber 23-02-22 09:04

Ege Denizi'nde göçmen kaçakçılarına İHA'lı operasyon

İzmir'in Foça ilçesi açıklarındaki bir teknede 197 düzensiz göçmen yakalandı - Göçmenleri İtalya'ya götürmeyi planlayan 10 kişi gözaltına alındı

Yurthaber 11-02-22 11:03

Prof. Dr. Naci Görür'den Marmara için korkutan açıklama! 'Bardağı taşıran son damla gibi'

Ege Denizinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen 5.4'lük deprem sonrası Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den korkutan bir açıklama geldi. Yunanistan'daki depremin Marmara'da stres değişimine yol açacağını ve deprem olmasını kolaylaştıracağını ifade eden Prof. Dr. Görür, "Bir anlamda bardağı taşıran son damla gibi" dedi.

Haber 19-01-22 12:00

Yunanistan'dan Ege'de tansiyonu tırmandıracak açıklama! Vazgeçmedik

Yunanistan Eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Hristos Rozakis bir radyo kanalına verdiği röportajda Türkiye ile diyaloğu canlandırmak için elinden geleni yaparak, kara sularını 10 mille sınırlandırmayı da içeren öneriler sunduğunu belirtmişti. Konuyla ilgili Yunanistan'ın kara sularındaki 12 mil tezinden vazgeçmediği bildirildi.

Haber 16-01-22 19:40

Son dakika: Ege'deki deprem sonrası Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan Mynet'e konuştu! '6.4 ve 7 arası bir deprem olabilir...'

Ege Denizi'ndeki depremin ardından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bugün Ege Denizi'nde yaşanan deprem Çanakkale ve İzmir'de de hissedildi. Ege'deki depremi AFAD 5.3, Kandilli Rasathanesi 5.6 olarak açıkladı. Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, depremin ardından Mynet'in sorularını yanıtladı. Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, bölgenin 6.4 ile 7 arasında bir depreme gebe olduğunu belirtti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 16-01-22 16:13

Son dakika haberi: Ege Denizi açıklarında korkutan deprem! Çanakkale, Edirne ve İzmir’de de hissedildi (Son depremler listesi)

Son dakika haberine göre Ege Denizi açıklarında İzmir ve Çanakkale'de de hissedilen bir deprem oldu! AFAD depremin büyüklüğünü 5.3 olarak duyurdu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.6 olarak açıkladı. Kısa süreli panik yaratan deprem İzmir, Çanakkale ve Edirne'de hissedildi. Yaşanan deprem sonrası İzmir Valiliği ve Çanakkale Valiliğinden henüz bir açıklama gelmedi. İşte Ege Denizi'ndeki depremle ilgili son dakika bilgileri...

Haber 16-01-22 16:10

Düzensiz göçmenlerin Ege Denizi'ndeki film gibi hikayesi Yargıtay kararında

Yurt dışına kaçak yollarla gitmek isteyen Suriye uyruklu kişi, 200 avrosu eksik olduğu için kaçakçıların tekneyi kullanma şartını kabul etti - Yolculuktan bir gün önce 45 dakika tekne kullanma eğitimi alan sanık, düzensiz göçmenlerle denizde zorlu anlar yaşadı - Yargıtay 1. Ceza Dairesi, denize düşen iki kişinin ölümünden sorumlu olan sanığa verilen 47 yıl 11 ay hapis cezasını onadı

Yurthaber 16-01-22 11:03

Son dakika: İzmir'de korkutan deprem! Çeşme ve Bodrum'da da hissedildi

Son dakika bilgisine göre İzmir'de az önce bir deprem meydana geldi. AFAD, 3.8 büyüklüğündeki depremin merkez üssünü Çeşme olarak açıkladı. Ege Denizi'nde gerçekleşen depremin ardından herhangi bir olumsuz ihbar yapılmadı. Ayrıca sabah saatlerinde Van'da da bir deprem meydana gelmişti. İzmir'deki depremin derinliği de 11.74 km olarak ölçüldü. Depremin olduğu yerin Alaçatı'ya mesafesi 68 km, Çeşme Ovacık'a mesafesi ise 67 km. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 14-01-22 09:43

Son dakika! Meteoroloji'den kritik uyarı geldi! Hızı saatte 75 kilometreye kadar çıkacak

Son dakika gelişmesine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Kuzey Ege Denizi için kritik bir uyarı geldi. Yapılan açıklamada bölgede hızı saatte 75 kilometreye kadar ulaşacak fırtına beklendiği belirtildi. Açıklamada başta denizciler olmak üzere herkesin dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

Haber 05-01-22 19:44

Son Dakika: Ege Denizi'nde 4.5 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre AFAD, Ege Denizi'nde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

Haber 18-12-21 08:50

Son Dakika: Ege Denizi'nde deprem! İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında meydana geldi

Son dakika haberine AFAD, Ege Denizi'nde 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

Haber 02-12-21 15:49

Son Dakika: Ege Denizi'nde bir deprem daha! İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında meydana geldi

Son dakika haberine AFAD, Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

Haber 30-11-21 14:43

Son Dakika: Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem! İzmir'de de hissedildi

Son dakika haberine göre Ege Denizi'nde saat 07.00'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, İzmir'de de hissedilirken, herhangi bir hasar meydana gelmediği bildirildi.

Haber 30-11-21 07:21

Yunanistan tarafından geri itilen göçmenler kurtarıldı

İzmir'in Çeşme ve Dikili ilçeleri açıklarında, yasa dışı yollarla Yunanistan’a geçmeye çalışan ve Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 68 kaçak göçmen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.

Haber 20-11-21 07:19

Ege Denizi'nde 4 büyüklüğünde deprem

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 22-10-21 13:46

Ege Denizi'nde 4.1 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, Ege Denizi'nde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 20-10-21 07:11

AFAD duyurdu! Ege Denizi'nde 4.1 büyüklüğünde deprem

AFAD verilerine göre, Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında saat 10.54'te 4.1 (Mw) büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 05-10-21 11:10

Son Dakika: AFAD duyurdu! Ege Denizi'nde 4.3 büyüklüğünde deprem

AFAD verilerine göre, Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında saat 17:03'te 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 04-10-21 17:18

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 30-09-21 01:50

Kamerunlu göçmen, beraberindeki 2 kişiyle Yunan güvenlik güçlerince denize atıldıklarını iddia etti

Kamerun uyruklu İ.O, kendisi ile yanındaki 2 kişinin Yunan Sahil Güvenlik görevlileri tarafından Ege Denizi'nin ortasına atıldıklarını öne sürerek, yüzerek karaya çıktığını ancak beraberindekilerin denizde boğulduğunu anlattı - İ.O: - "Denizde bilmediğimiz bir yola doğru gittik. Bir yere vardık ve motoru durdurdular. Kardeşim Aliya'yı taşıyıp denize attılar, sonra da Yusuf'u da denize attılar. Beni de atmak istediler, ben direndim. O yüzden kafama yumrukla vurdular. Bende güç kalmayınca beni denize atabildiler"

Yurthaber 24-09-21 22:44

Yunanistan unsurlarının bu yıl geri ittiği yaklaşık 6 bin göçmeni Türkiye kurtardı

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bir taraftan yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyenlere karşı mücadelesini sürdürürken diğer taraftan da çaresiz halde denizde bırakılmış düzensiz göçmenlerin imdadına koşuyor - Ekipler, son 8 ayda Yunanistan unsurlarınca geri itilen 5 bin 934 düzensiz göçmeni karaya çıkardı - En fazla göçmen İzmir açıklarında kurtarıldı

Yurthaber 14-09-21 12:18

Son Dakika: AFAD duyurdu! Datça açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında, Richter ölçeğine göre, 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 11-09-21 16:49

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem

Yurthaber 06-09-21 18:19

Son dakika: Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre, Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 06-09-21 11:58

Marmaris açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde, Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 06-09-21 00:50

Marmaris açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem

Marmaris açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem

Yurthaber 06-09-21 00:48

Son Dakika: Datça açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 03-09-21 00:31