Ekonomi Koordinasyon Kurulu Haberleri

Kritik Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası açıklama! Dezenflasyon detayı...

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirildi.

Finans

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı: 'Yeni destek modeli' görüşüldü

Başta Orta Vadeli Program (OVP) olmak üzere ekonomi politikalarını masaya yatırmak üzere Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz başkanlık etti. Toplantıda enflasyonda düşüş mesajı verilirken, tarımsal üretim planlaması ve yeni destek modeli görüşüldü.

Finans

Ekonomi yönetimi seçim sonrası ilk kez bir araya geldi! Kritik toplantı sona erdi, enflasyon mesajı

31 Mart yerel seçimi maratonu geride kalırken ekonomi kurmayları da seçim sonrası ilk kez bir araya geldi. Bugün saat 16.00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başlayan toplantı sonra erdi. Yapılan açıklamada "Programımızın temel hedefi olan enflasyonu kalıcı olarak düşürmeye yönelik güçlü politikaları uygulamaya devam ediyoruz" denildi.

Finans

Yılın son toplantısı! Ekonomi Koordinasyon Kurulu parolayı belirledi: Enflasyonda düşüş, güçlü büyüme...

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bir araya geldi. Toplantıda 2023 yılına dair ekonomik değerlendirme yapıldı. Yapılan açıklamada, "Büyüme ile cari açıkta kalıcı iyileşmeyi sağlayacak politikalarımızı ortaya koyduğumuz Orta Vadeli Programımızı kararlılıkla uygulamaya devam ediyoruz" denildi.

Finans

Merkez Bankası hedefleri işaret edildi: EKK'den avans kredisi kararı: 'Uyumlu olacak...'

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantıda, yatırım taahhütlü avans kredileri (YTAK), kurumların dış finansman kullanım kapasitesi ve yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması konuları ele alındı.

Finans

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı! Yastık altındaki altınlar için yeni düzenleme sinyali

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, "Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasına yönelik mevcut sistemlerin geliştirilmesi amacıyla önümüzdeki dönemde atılması planlanan adımlar görüşülmüştür" denildi.

Finans

SON DAKİKA | Kritik ekonomi zirvesi! Toplantı sonrası EKK'dan açıklama: Önceliğimiz fiyat istikrarı...

Son dakika haberi: Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndan kritik toplantı sonrası açıklama geldi. Yapılan açıklamada fiyat istikrarı, dış ticaret ve enflasyon gibi önemli ekonomi başlıklarının ele alındığı belirtilirken "Kapsamlı yol haritamızın detayları Kurul üyelerimizle istişare edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Finans

Ekonomi yönetiminden kritik toplantı: Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı! Bakan Şimşek, Başkan Erkan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz...

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

Finans

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası yeni açıklama! Deprem harcamaları hariç tutuldu: 'AB standartlarında tutacak yaklaşım'

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantının ardından ilk açıklama Bakan Işıkhan'dan geldi. Buna göre toplantıda yatırım-istihdam-üretim odaklı planlar ele alındı. Ayrıca toplantı sonucunda Orta Vadeli Program (OVP) ile makroekonomik hedeflerin ve yapısal reform politikalarının güncelleneceği ifade edildi. Bütçe açığının milli gelire oranıyla ilgili ise AB standartları işaret edildi.

Finans

Enflasyon, fahiş kira artışları, ekonomik reformlar! Türkiye ekonomisinin masaya yatırıldığı toplantıda sürpriz bir isim de vardı, üye değildi ama...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı! Toplantının ana gündem maddeleri arasında enflasyonla mücadele, yüksek kira artışı, ekonomide atılacak adımlar ve 12. Kalkınma Planı taslağı vardı. Kurula üye olmamasına rağmen toplantıya katılan sürpriz isim dikkat çekti!

Finans

Yeni dönemde ilk kez! Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplanıyor: Merkez Bankası Başkanı Erkan'da davet edildi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında yarın ekonomi koordinasyon toplantısı yapılacak. Saat 10.00'daki toplantıya Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan da davet edildi.

Finans

Ekonomi Koordinasyon Kurulu yılın son toplantısını gerçekleştirdi

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında, Küresel enerji ve emtia fiyatlarındaki gelişmeler göz önünde bulundurularak Türkiye'nin dış ticaret gelişmeleri ele alındı. Yılın son toplantısında, ithal girdi kalemleri ve oranlarının tüm yönleriyle değerlendirildiği ve enerji alanında dışa bağımlılığın azaltılmasının görüşüldüğü aktarıldı.

Finans

EKK, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay başkanlığında toplandı

Toplantının ardından yazılı açıklama yapıldı: - "Küresel ekonomide son dönemde ortaya çıkan risklerin değerlendirildiği toplantıda, Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ve atılacak adımlar ele alınmıştır. Ayrıca, toplantıda 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi sürecine yönelik hazırlıklar gözden geçirilmiştir" - "Son dönemde küresel boyutta önem kazanan enerji ve gıda arz güvenliğine yönelik güncel gelişmeler de görüşülmüş, bu kapsamda ülkemizde önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalar değerlendirilmiştir"

Yurthaber

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay başkanlığında yarın toplanacak

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay başkanlığında yarın toplanacak

Yurthaber

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi! Enerji sektörünün görünümü görüşüldü

Ekonomi Koordinasyon Kurulunun (EKK) son toplantısında, Türkiye ekonomisine ilişkin mevcut görünüm ve beklentiler ile iç ve dış finansman tarafındaki gelişmelerin değerlendirildi. Toplantıda ham petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki son dönem seyir de dahil olmak üzere küresel düzeydeki gelişmelerin dikkate alınarak Türkiye'nin enerji sektörü görünümünün ve gelecek dönem potansiyel eğilimlerinin değerlendirildiği belirtildi.

Finans

Kritik toplantı sonrası açıklama! Yeni bir sistem kurulacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında bir araya gelen Ekonomi Koordinasyon Kurulunun toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada Kurulun, ürün takibinin anlık olarak yapılmasına imkan sağlayacak yeni dijital bir sistemin kurulmasını kararlaştırdığı bildirildi.

Finans

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası 'arz güvenliği' açıklaması

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Rusya-Ukrayna savaşının mevcut ve olası etkilerinin ele alındığı toplantı sonrası yapılan açıklamada arz güvenliğiyle ilgili bir sıkıntı olmadığı aktarılırken savaşın etkilerini azaltmaya yönelik alınması gereken önlemlere ilişkin de değerlendirmede bulunuldu.

Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na başkanlık etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na başkanlık etti

Yurthaber