Erdoğan Haberleri

Financial Times'tan çarpıcı İmamoğlu analizi: Masasında hem Nutuk hem de Kur'an var

Dünyaca ünlü yayın organı Financial Times, Ekrem İmamoğlu'nu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en büyük rakibi olduğunu yazdı. Gazete İmamoğlu'nu 'karizmatik ve daha az yumuşak bir dindar' olarak nitelerken, "Masasında hem önemli bir Atatürk konuşması olan Nutuk hem de Kur'an sergileniyor" ifadelerini kullandı.

Haber 06-04-2024 15:43

1999-2008 arasındaki sigortalılar dikkat! Erdoğan'dan EYT açıklaması geldi, gözler kademeli emeklilikte! İşte yaşa göre tablo...

9 Eylül 1999 ile 2008 arasında ilk kez sigortalı olan çalışanlar kademeli emeklilik bekliyor. 2000 sonrası sigortalılar ‘Kademeli emeklilik ne zaman çıkacak?’ sorusunun yanıtını bekliyor. Kademeli emeklilik çıkacak mı, yaş ve prim tablosu ne?

Finans 29-03-2024 13:47

Emekli maaşlarıyla ilgili bir açıklama da Bakan Işıkhan'dan geldi! Tekrar masaya yatıracağız

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı seyyanen zamdayken maaşlarla ilgili bir açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan geldi. Işıkhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını hatırlatarak Temmuz ayını işaret etti. Işıkhan, prim gün sayılarındaki adaletsizliği de gidereceklerini dile getirdi.

Finans 29-03-2024 07:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 31 Mart mesajı: Sandık hepimizin namusuna emanettir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Bursa mitinginden sonra Kocaeli mitinginde halka seslendi. 85 bin kişinin katıldığı mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli iradenin tecelli aracı olarak nitelediği sandıklar hakkında, "Gönül verdiğimiz partiler farklı olabilir ama Türkiye bizlerin ortak yurdu, ortak çatısı, ortak yuvasıdır. Sandıklar 85 milyon olarak hepimizin namusuna emanettir." ifadelerini kullandı.

Haber 28-03-2024 16:23

Erdoğan: 23 milyon çocuğumuzun her biri bizlerin sorumluluğu altındadır

Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan çocuklarla iftar programında önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 25-03-2024 20:24

Süreç başladı, büyük gün yarın! Emeklilere zamlı ödemeler için dikkat çeken tahmin: 22 bin TL'yi aşabilir!

Emekli promosyonlarında bankalar birbiriyle yarışırken yeni gelişmeler de yaşanıyor. Kamu bankalarının promosyon ödeme miktarları arttı. Özel bankalardan da benzer atak gelecek mi? Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz'dan özel bankalar için dikkat çeken bir tahmin geldi.

Finans 24-03-2024 11:44

Emeklilere seyyanen zam müjdesi gelecek mi? Gözler Erdoğan'a çevrildi! İkramiye, promosyon, 2008 detayı... SGK Uzmanı tek tek anlattı!

Seçime bir hafta kala emeklilerin heyecanlandıran açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan geldi. Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün katılacağı İstanbul mitingini işaret etti. Akbaşoğlu, emeklilere yönelik yeni düzenlemeler üzerinde çalışıldığını açıkladı. Akbaşoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yarın İstanbul'daki mitingini iyi dinleyin" dedi. SGK Uzmanı seyyanen zam, ikramiye, promosyon ve emeklilikte 2008 detayını tek tek anlattı.

Finans 24-03-2024 07:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı yeni promosyon rakamlarını açıkladı! İşte Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'nın ödeyeceği tutar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de düzenlenen seçim mitinginde konuştu. Kamu bankalarının yeni emekli promosyon rakamlarını açıklayan Erdoğan, "Kamu bankalarımız bu yıl ki promosyon ödemelerini 8 ila 12 bin lira olarak belirledi. Emeklilerimiz maaşları aldıkları yerlerden bu ödemeleri alabilecekler. Yeni banka promosyonlarının emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Haber 21-03-2024 13:59

Emeklinin gözü kulağı zamda! Seçim öncesi AK Partili adayın sözleri emeklileri heyecanlandırdı: 'Cumhurbaşkanımız iyileştirme yapacak'

Emeklilere zam sürprizi mi geliyor? Milyonlarca emeklinin gözü seyyanen zam haberindeyken AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Altınok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini anlatarak, emekliler için iyileştirme yapılacağı sinyalini verdi.

Finans 20-03-2024 10:16

Emekliye seyyanen zamda SGK Uzmanı Özgür Erdursun, Erdoğan'ı işaret etti, yeni tarihi verdi! 'Son dakika açıklama gelebilir'

SSK ve Bağkur emeklilerinin gözü seçim öncesi açıklanacak seyyanen zamda. Şubat ayı enflasyonu da beklentileri aşarken emeklilerin zam oranları da enflasyon karşısında eridi. Emekliler, "Seyyanen zam gelecek mi?" sorusuna yanıt arıyor.

Finans 17-03-2024 07:44

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken çağrı! '31 Mart'a kadar bunları yap, oylar senin olsun'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken bir çağrıda bulundu. Akşener, "Sayın Erdoğan'a sesleniyorum. Emeklilere bayramda 7 bin lira ikramiye ve bütün emeklilere 10 bin lira zam vermen gerekiyor. En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerekiyor. 31 Mart'a kadar bunları yap; oylar senin olsun. Cumhuriyetin yüzüncü yılında 100 bin öğretmenin tayinini hemen yapın. Atanamamış öğretmenlerin oyu senin olsun" dedi. İşte Akşener'in o açıklamaları...

Haber 15-03-2024 17:59

Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın o sözlerine böyle karşılık verdi: 'Cumhurbaşkanı da bir gün bana oy verecek'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı Sözleşme İmzalama ve İş Başlatma Töreni' sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Yolu açık olsun' sözlerinin hatırlatılması üzerine İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı da bir gün bana oy verecek. Dinleyince de direkt o geldi aklıma. Yani ‘Tam yol ileri, yolu açık olsun’ cümlesi oy vereceğim bir insana söylenir” dedi. İşte İmamoğlu'nun o açıklamaları...

Haber 11-03-2024 17:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 sene önceyi hatırlattı! Dikkat çeken 'one minute' vurgusu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Üniversitesinin konferans salonunda düzenlenen İlim Yayma Vakfı 53. Olağan Genel Kuruluna katıldı. Erdoğan, Filistin davasında en önemli desteği Türkiye'nin verdiğini vurgulayarak, "15 sene önce katillerin yüzüne 'one minute' derken neredeysem, bugün de aynı yerdeyim" dedi. Öte yandan Erdoğan, Netanyahu'yu da "günümüzün nazileri" olarak nitelendirerek, "Bu katliamcıların uluslararası hukuk önünde hesap vermeleri için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

Haber 09-03-2024 12:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Türkmen Halkının Fahri Aksakalı' ünvanı verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkmenistan Milli Lideri ve Halk Maslahatı Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov tarafından, 'Türkmen Halkının Fahri Aksakalı' ünvanı tevcih edildi.

Haber 01-03-2024 14:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna-Güney Doğu Avrupa Zirvesi'ne video mesaj gönderdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin, "Barışın inşası için daha önce İstanbul'da kurmuş olduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye hazırız." ifadesini kullandı.

Haber 28-02-2024 18:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan video mesaj: Bulgaristan Türkiye için bir dosttur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kurultayı'na gönderdiği video mesajda kurultay daveti için teşekkür etti. Erdoğan ayrıca Türkiye Bulgaristan ilişkilerine dair beklentileri ve temennilerini de video mesajda belirtti.

Haber 24-02-2024 10:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan seçim mesajı: Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, alternatifsiz değilsiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala sosyal medya hesabından vatandaşlara seslendi. Erdoğan, "CHP’li kardeşlerimizin, partilerine ve siyaset kurumuna yönelik umutlarını giderek kaybettiklerini üzülerek görüyoruz. Başta CHP olmak üzere muhalefete bakıp da asla umutsuzluğa kapılmayın. Alternatifsiz değilsiniz." ifadelerini kullandı.

Haber 18-02-2024 18:38

SON DAKİKA | Merakla bekleniyordu, Erdoğan duyurdu: Emeklilerin bayram ikramiyeleri belli oldu

Son dakika haberi: Emekli bayram ikramiyesi için son dakika gelişmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Buna göre emeklilerin bayram ikramiyesi 3 bin TL'ye yükseldi. Erdoğan, 3 bin TL ikramiyenin Ramazan Bayramı'nda geçerli olacağını açıkladı.

Finans 16-02-2024 15:00

Erdoğan, Dubai'de yatırımcılarla bir araya geldi: Ticaret hedefi 50 milyar dolar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki ticaret hacmini gelecek 5 yılda, 50 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Finans 13-02-2024 16:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Filistin' mesajı! 'Sorunun kaynağı net'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükümetler Zirvesi'nde konuştu. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, "1948'den bugüne Filistin-İsrail haritasına bakmak sorunun kaynağını net olarak göstermektedir. İsrail bağımsız bir Filistin devletinin varlığını kabul etmelidir. 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devleti kabul edilmeden sorun ortadan ortadan kalkmayacaktır" dedi.

Haber 13-02-2024 13:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan Alper Gezeravcı'yı kabul etti: Dikkat çeken bayrak detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ilk insanlı uzay misyonunda astronot olarak görev alan Alper Gezeravcı'yı Ankara'da kabul etti. Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 21 gün süren görevi boyunca çeşitli üniversite ve araştırma kurumları tarafından hazırlanan 13 önemli deneyi gerçekleştirerek görevini başarıyla tamamladı. Esenboğa Havalimanı'nda karşılanan Gezeravcı'nın Erdoğan'a verdiği kırmızı kutudaki bayrak dikkat çekti.

Haber 12-02-2024 14:46

Aliyev'den Erdoğan'a 6 Şubat mesajı: Azerbaycan her zaman yanınızda

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremler için mesaj gönderdi.

Haber 05-02-2024 17:21

Emeklilerde kök maaş bilmecesi! SGK Uzmanı seçim öncesini işaret etti, tek tek anlattı: En düşük aylığı en az asgari ücret seviyesine getirecekler

Emekli maaşı ek zam kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ek zamların ödeneceği tarihi açıkladı. Emeklilerin kök maaş hesaplarında zam hesapları sürerken bir ek zam iddiası daha gündeme geldi. Sosyal Güvenlik Uzmanı Dilek Ete, seçim öncesini işaret etti ve en düşük emekli maaşının en az 17 bin 2 TL olan asgari ücret seviyesine getirileceğini söyledi.

Finans 04-02-2024 07:34

Erdoğan duyurdu: Kamuya 35 bin sağlık personeli alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuya 35 bin sağlık personeli alınacağını duyurdu.

Finans 28-01-2024 07:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail kararına ilk yorumu geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, bugün Uluslararası Adalet Divanı'ndan İsrail hakkında çıkan kararlar hakkında ilk yorum geldi. Erdoğan, ihtiyati tedbir kararının değerli olduğunu ifade etti.

Haber 26-01-2024 17:12

Erdoğan isim vermedi, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan hakkındaki iddialarla ilgili ilk kez konuştu: Akla ziyan dedikodularla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'la ilgili gündeme gelen iddialara ilişkin ilk kez konuştu. Erdoğan açıklamasında isim vermeden, "Akla ziyan dedikodularla ekonomide binbir güçlükle temin ettiğimiz güven ve istikrar iklimini bozacak kampanyalar başlatıyorlar" dedi, muhalefete tepki gösterdi.

Finans 24-01-2024 16:48

Büyükçekmece Belediyesi önündeki görüntüler gündem olmuştu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert çıkış: 'Sizin gidecek yeriniz yok'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Büyükçekmece Belediyesi'ne yapılan rüşvet operasyonu sonrası meydana gelen gerginliğe değinen Erdoğan, "Yolsuzlukları ortaya çıkınca gazetecilere saldıran, kadınlarımıza hakaret eden küfreden edepsizler yine bunlar. Ey CHP, sizin gidecek yeriniz yok. 31 Mart'ta son oyununuzu oynuyorsunuz" dedi. Erdoğan, Yalova ilçe belediye başkan adaylarını da açıkladı. İşte Erdoğan'ın o açıklamaları...

Haber 19-01-2024 17:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan, icazet merasiminde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbn-i Haldun Üniversitesi tarafından Süleymaniye Camii'nde düzenlenen 'Uluslararası Hadis Araştırmaları Takdim ve İcazet Merasimi'nde konuştu. Erdoğan, "Hadis alanında biri 7 yıl diğeri 4 yıl süren projeyi tamamlamanın bahtiyarlığını yaşıyoruz" dedi.

Haber 19-01-2024 12:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantepli şehit Hakan Gün'ün babasıyla telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün'ün babası Süleyman Gün ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Haber 14-01-2024 14:38

SON DAKİKA | DOLMABAHÇE'DE KRİTİK ZİRVE! Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki güvenlik toplantısı sona erdi, açıklama geldi: Bir 'teröristan' kurulmasına izin verilemeyecek

Son dakika haberi: İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen güvenlik toplantısı sona erdi. Zirve sonrası yapılan açıklamada "Türkiye, hangi bahaneyle ve sebeple olursa olsun güney sınırları boyunca bir “teröristan” kurulmasına kesinlikle izin vermeyecektir" denildi. Öte tandan MSB yaptığı son açıklamada "Son 24 saatte Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyindeki operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 57'ye yükseldi" dedi.

Haber 13-01-2024 14:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda, yerel seçimlerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Haber 12-01-2024 17:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara adayı ve büyükşehirler açıklaması! Pazar gününü işaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Ali Camii’nde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bu hafta Pazar günü büyükşehirler ve kalan illerdeki adayları açıklayacağız. Ön açıklamaları arkadaşlarımız yapıyor, Pazar gününe yetiştirmeye gayret ediyoruz. Ankara merkezli olarak ATO Kongre Salonu'nda toplantımızı yapacağız." dedi.

Haber 12-01-2024 14:12

Emekli maaşına ek zamda takvim netleşti! İşte milyonlarca emeklinin beklediği haberin ayrıntıları...

Emekli zammında son dakika haberleri yakından takip edilirken, SSK ve Bağ-Kur emeklisi ek zam için bekliyor. "2024 emekli zammı ne kadar olacak? SSK ve Bağ-Kur emeklisine ek zam yapılacak mı? Emekliye ek zam oranı ne kadar?" sorularına yanıt aranırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Hazine ve Maliye bakanlıkları ek zam için çalışmalarını tamamladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak çalışma, Meclis'e gelmesinin ardından maaşlara yansıtılacak.

Finans 12-01-2024 13:45

Aydın Ayaydın AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu! Eski CHP'li Aydın Ayaydın kimdir? Aslen nerelidir? Kızıyla ilgili o ayrıntı da dikkat çekti

AK Parti'de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayının kim olacağı merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Ayaydın'ın Muğla'dan aday olduğunu duyurdu. Ayaydın'ın eski CHP İstanbul milletvekili adayı olduğu biliniyor. Adayın belli olmasından sonra Aydın Ayaydın kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır soruları sorulmaya başlandı. İşte Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın hakkında tüm merak edilenler!

Haber 07-01-2024 15:16

AK Parti'nin masasındaki son anket! Adayın açıklanmasına 1 gün kala duyuruldu: Özellikle 'İstanbul' vurgusu

Türkiye adım adım seçime giderken yarın kritik bir eşik daha aşılacak. AK Parti, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ile yarışacak adayını açıklayacak. Adayın açıklanmasına saatler kala AK Parti Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'dan gelen anket açıklaması dikkat çekti. İstanbul ve Ankara'da son durum ne? Son anketlerde ne değişti? İşte yanıtları...

Haber 06-01-2024 11:54

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu... AK Parti'nin İstanbul adayı Pazar günü açıklanacak!

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Pazar günü açıklanacak. Erdoğan, Ankara adayının da Ankara'da açıklanacağını duyurdu.

Haber 04-01-2024 15:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak ve eski AK Parti milletvekili Halil Özcan'ı hastanede ziyaret etti.

Haber 28-12-2023 14:50

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fatih Erbakan arasında sürpriz görüşme

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı kabul etti. Erbakan, görüşme sonrası yaptığı açıklamada "Yeniden Refah Partisinin Ankara ve İstanbul’da belediye başkanı aday çıkarmamasını ve AK Parti ile bir ittifak olabilir mi?" sorusuna yanıt verdi.

Haber 12-12-2023 16:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'a gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Stratejik Komite 9. Toplantısı'na katılmak üzere Katar'a gitti. Erdoğan, Katar Emiri Al Sani'nin Dönem Başkanı olduğu Körfez İşbirliği Konseyi 44. Zirvesi'ne de resmi ziyaret kapsamında iştirak edecek.

Haber 04-12-2023 13:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete TOGG ve KAAN tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İnovasyon Haftası programında konuştu. "Şimdiye kadar 35 bin ihracatçımıza hususi damgalı pasaport verdik" diyen Erdoğan, “Türkiye OECD ülkeleri arasında ihracatını en hızlı artıran üçüncü ülke oldu" ifadelerini kullandı. Muhalefeti eleştiren Erdoğan, "Yollarımızı süsleyen 12 binden fazla TOGG’a ‘Yurt dışından geldi’ dediler. Aynı yalanı şimdi de Milli Muharip uçağı ‘KAAN’ için dillendiriyorlar" dedi. İşte Erdoğan'ın o açıklamaları...

Haber 24-11-2023 15:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kamboçya ve Tanzanya büyükelçilerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kamboçya Büyükelçisi Chea Sok’u kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabulde Sok, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güven mektubu sundu. Erdoğan daha sonra Tanzanya Büyükelçisi Iddi Seif Bakari’yi kabul etti. Bakari, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güven mektubu sundu.

Haber 23-11-2023 15:59

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni anayasa çıkışına tepki! 'Çok tehlikeli, son derece yanlış'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AYM ve Yargıtay arasındaki kriz ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tutumunu eleştirdi. Erdoğan'ın bu konuda taraf olmak yerine hakem olması gerektiğini belirten Akşener, "Sayın Erdoğan, bir anayasa değişikliği için şayet böyle bir kavga üzerinden altyapı hazırlamakla ilgili adımlar atmışsa, bu çok tehlikeli, son derece yanlış bir konu" dedi.

Haber 12-11-2023 18:03

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargıtay-AYM krizi için dikkat çeken sözler: 'Her ikisiyle de görüşürüm'

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin konuşan Erdoğan, "Hamas bir terör örgütüdür diyelim istiyorlar. Hayır, terör örgütü değildir. Topraklarını koruma mücadelesi veren, vatanları için savaşan insanlardır." ifadelerini kullandı. Yargıtay-AYM krizi ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Gerekirse her ikisiyle de görüşürüm" açıklamasında bulundu.

Haber 12-11-2023 13:15

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok sert sözler: 'Sen bir darbecisin' AK Parti'den jet yanıt geldi

CHP lideri Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi (AYM) önünde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yargıtay'ın Can Atalay için 'hak ihlali' kararı veren AYM üyelerine suç duyurusunda bulunması hakkında Erdoğan'ın bu sabah kullandığı ifadelere işaret eden Özel, "Sen Anayasanın hükmünü değiştirecek güçte değilsin, millet bu yetkiyi vermedi. Sen bu yüzden darbecisin, bu bir darbe girişimidir" ifadelerini kullandı. AK Parti'den Özgür Özel'in bu sözlerine jet yanıt geldi. İşte detaylar...

Haber 10-11-2023 16:16

Erdoğan'dan Özbekistan'da kritik temas!

Cumhurbaşkanımı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16’ncı Zirvesi için gittiği Taşkent’te Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir araya geldi.

Haber 08-11-2023 19:31

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhuriyet'in 100. yılı paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in ilanının 100. yılına ilişkin paylaşımda bulundu.

Haber 30-10-2023 14:59

Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 30 Ekim Pazartesi günü okullar tatil edildi

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 30 Ekim Pazartesi günü okulların tatil edildiğini açıkladı.

Haber 29-10-2023 22:04

Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm vatandaşlara çağrı! Yer gök bayrak olsun!

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı vesilesiyle tüm vatandaşlara çağrıda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 ildeki tüm vatandaşlara "Yer gök bayrak olsun!" dedi.

Haber 27-10-2023 20:33

2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı onaylandı! Kredi kartı taksitlerine önlem, konut fiyatları ve sosyal konut projeleri

"2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı.

Finans 25-10-2023 23:52