Gaz Sancısı Haberleri

Yetişkinlerde gaz sancısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Vücuttaki gazı atmak için ne yapmak lazım?

Gaz sancısı sıkça karşılaşılan rahatsız edici bir durumdur ve pek çok yetişkinin hayatını zaman zaman etkileyebilir. Mide ve bağırsaklardaki birikmiş gaz genellikle hafiften şiddetliye kadar değişen ağrılarla kendini gösterir ve günlük yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir. Sindirim sistemi sağlığını artırmak ve rahatlatıcı çözümleri keşfetmek gaz sancısının üstesinden gelmek için önemli adımlardır.

Haber 31-10-2023 23:06

Bebeğin ağlama sebebi gaz sancısı mı? Nasıl anlaşılır? Kolik nedir?

Kolik, bebeklerde çok sık gördüğümüz bir durum değildir. Genellikle erkek bebeklerde daha sık karşımıza çıkmakla birlikte her bebekte görülmemektedir. Dolayısıyla gaz ve kolik problemini ayırt etmenizde fayda vardır.

Haber 22-09-2022 18:42

Gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancısına doğal çözümler nelerdir?

Gaz sancısı gaz birikmesiyle oluşur. Kişiye dayanılmaz bir ağrı verir. Hazımsızlık ve kabız gibi etkenlere de bağlı olarak ortaya çıkan gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancısına evde uygulanabilecek doğal tedavi yöntemleri nelerdir? İşte gaz sancısına iyi gelen etkenler!

Haber 13-07-2022 19:29

Anne adayları dikkat! Bunu yapmak bebeğin tüm hayatını etkiliyor

Stres ve depresyon çağımızın en sık rastlanan psikolojik problemleri arasında yer alıyor. Gündelik yaşamı oldukça etkileyen bu psikolojik durumlar hem kişiye hem de çevresine olumsuz etkiler yaratıyor. Birçok sağlık problemine yol açan stres anne karnındaki bebeği etkileyerek depresyona yol açıyor.

Kadin 17-06-2022 14:22

Gaz Sancısı

Gaz Sancısı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Gaz Sancısı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Mide gazına ne iyi gelir? Mide gazı nasıl geçer?

Zaman zaman birçok kişinin muzdarip olduğu mide gaz sancısı kişilerin hayatını kötü etkiler. Neden oluştuğunu ve tedavisi için nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiği araştırılan mide gazına ne iyi gelir? Mide gazı ciddi sancılara neden olan bir gazdır. Bu nedenle kurtulmak için doktor önerilerine uymak ve dikkatle yerine getirmek gerekir. Paketli gıdalar, yağlı ve karbonhidratlı besinlerin tüketilmesiyle meydana gelen mide gazı nasıl geçer?

Haber 16-05-2022 17:52

Gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancısına iyi gelen evde doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

Gaz çıkarmak, sindirim sisteminin günlük işleyişinin çok normal bir parçasıdır. Çıkan ses ve kötü koku yüzünden insan içinde utanç duyulmasına veya dalga geçilmesine neden olur. Gaz çıkarma gün içerisinde yapılmadığı durumda şişkinliğe ve mide kramplarına neden olur. Mide rahatsızlıklarının önüne geçmek için gaz çıkarmayı sorunsuz bir şekilde yapılmak gerekir. Gaz çıkarma sorunu yaşayanlar evde uygulayabilecekleri tedavi yöntemlerine yönelirler. Gaz sancısına ne iyi gelir?

Haber 13-05-2022 17:27

Bağırsak gazına, gaz sıkışmasına ne iyi gelir? Bağırsak gazını ve gaz sıkışmasını yok eden besinlerle evde tedavi

Her insan vücudunun çeşitli bölgelerinde biriktirdiği gazı farklı şekillerde dışarı atar. Bu olağan davranış anüsten dışarı hava çıkartılmasıyla ya da geğirerek gerçekleşir. Bağırsaklarımızdaki gaz; nitrojen, oksijen, metan ve karbondioksitten oluşmaktadır. Bu gazlar kokusuzdur. Fakat hidrojen sülfür içeren gazlar kötü kokuludur. Bu oluşumlar bazen vücuttan atılamaz. Yaşanan rahatsızlıktan kurtulmak için bağırsak gazına, gaz sıkışmasına ne iyi gelir bilmek gerekir.

Haber 13-05-2022 13:24

Bağırsak gazına ne iyi gelir? Bağırsak gazı neden olur, evde tedavi yöntemleri nelerdir?

Her sağlıklı kişi 24 saat içinde ortalama olarak 15-20 kez makat yolu ile (yellenme) gaz çıkartır. Ancak bağırsaktaki gaz artışı, karın bölgesinde şişkinlik ve huzursuzluğa neden olur. Bunun yanı sıra şiddetli sancılar yaşanmasına sebebiyet veren bağırsak gazı neden olur? Evde uygulanacak doğal yöntemlerden bağırsak gazına ne iyi gelir? Bağırsak gazı tedavisi ile ilgili tüm detaylar...

Haber 13-05-2022 11:34

Gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancısı neden olur, doğal yöntemlerle evde tedavisi mümkün mü?

Gaz birikmesiyle ortaya çıkan gaz sancısı kişilerin dayanılmaz ağrılar yaşamasına neden olabilir. Hazımsızlık ve kabız gibi faktörlere bağlı olarak da gelişmesi olası olan gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancısı tedavisinde ilaç dışında doğal yöntemlere de başvurulabilir. Gaz sancısı için evde uygulanabilecek doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

Kadin 13-05-2022 11:32

Erkek arkadaşının yanında gaz çıkarmamak için 2 yıl boyunca tuttu! Sonunda hastanelik oldu

İrlanda’da yaşayan bir TikTok kullanıcısı, iki yıl boyunca erkek arkadaşının yanında gaz çıkarmayı reddettiği için hastanelik oldu. 19 yaşındaki genç kız, durumun apandisitinin patlamasına neden olduğunu iddia ettiği gönderisiyle bir anda popüler olmayı başardı. Cara Clarke isimli genç kız sosyal medya paylaşımına, “Gazımı tutuyordum ama bu yüzden hastanede olacağımı hiç düşünmedim” notunu ekledi.

Trend 05-04-2022 11:12

Tutması ayrı bırakması ayrı dert! Gaz sancısına iyi gelen doğal çözümler

Gaz çıkarmak toplum içinde ayıplanan bir şey olsa da tutmak ise bambaşka sorunlara neden oluyor. Hızlı yemek yemek, bağırsak hastalıkları, hava yutmak gibi durumlardan ötürü gaz sancısı çekebilirsiniz. Birçok nedenden ötürü çekebileceğiniz gaz sancısına karşı doğal çözümleri kullanabilirsiniz. İşte evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz gaz sancısına iyi gelen çay tarifleri.

Haber 24-03-2022 11:54

Ünlü şarkıcı Viviane de Queiroz Pereira erkek arkadaşının yanında gaz çıkarmaya utanınca hastanelik oldu

Mide ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan MTV ödüllü Viviane de Queiroz Pereira, bir daha asla gazını tutmayacağına söz verdi. Erkek arkadaşının yanında gaz çıkarmaya utanan ünlü isim erkek arkadaşıyla bu konuda anlaştı.

Magazin 23-03-2022 09:46

Aniden gelen gaz sancılarından bıktınız mı? Evde yapabileceğiniz basit kürlerle gaz sancılarınıza son verin!

Keyifle yenen yemeklerin ardından mide ve bağırsakta gerçekleşen gaz sıkışmaları, hayat kalitesini olumsuz etkiliyor. Aniden gelen sancı, gaz çıkarma ve tuvalete gitme ihtiyacı sosyal hayatınızı etkilediği gibi yemekler konusunda "Acaba gaz yapar mı?" diye tereddüt yaşamanıza sebep oluyor. Doğal kürlerle gaz sancılarının önüne geçebileceğinizi biliyor musunuz?

Kadin 23-02-2022 10:43

Kabızlık, gaz veya ishal şikayetiniz varsa nedeni bu olabilir

Prof. Dr. Vedat Göral, “Lodos, insanların psikolojisi ve fiziksel enerjisi üzerinde de bir takım değişikliklere sebep olmaktadır. Psikolojik bozukluklar, kişide gaz, midede rahatsızlık kabızlık veya ishal şikayetlerinde bozulmalara neden olabilir” dedi.

Haber 01-12-2021 09:55

Gaz yapmayan yiyecekler nelerdir? İşte gaz ve şişkinlik yapmayan yiyecekler

Uykusuz gecelerin baş düşmanı gaz problemi hemen herkesin başına geliyor. Yediğimiz yiyeceklere dikkat edersek bu problemi çözebiliriz. İşte gaz ve şişkinlik yapan yiyecekler…

Haber 10-06-2021 09:47

Gaz şikayetiyle gitti, karnından 21 kilo tümör çıkarıldı!

Midesinde gaz olduğunu düşünen, şişkinlik şikayetiyle hastaneye giden 52 yaşındaki Sebahattin H.'nin karnından 21 kiloluk tümör çıkarıldı. Trabzon'da yaşanan olay sosyal medyada da ilgi gördü.

Haber 10-03-2021 14:29

Uzmanlar uyardı: Soğuk havalar da tetikliyor! Midede gaz oluşumunu önlemek için...

Soğuk gıda ve içeceklerin midede gaz oluşumunu artıracağı gibi soğuk havaların da bağırsaklarda şişkinliğe neden olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Vedat Göral, 'Soğuk günlerde mide gazı daha çok oluşur. Bu günlerde sıcak içecekleri bolca tüketip bedeninizi de sıcak tutabilirsiniz' dedi.

Haber 15-02-2021 11:02

Gaz yapan yiyecekler nelerdir? Gaz yapan yiyecekleri nasıl hazırlamak gerekir?

Gaz neden olur diye merak edenler bilmelidir ki mevcut hastalıklar dışında gaz ve şişkinlik oluşumunda esas faktör tercih edilen yiyecek ve içeceklerdir. Tükettiğiniz besinlerin gaz sancılarına, dolgunluk, gerginlik, baskı gibi hisler yaşamanıza neden olabileceğini söyleyen Gastroenteroloji, Fitoterapi Uzmanı, Farmakognazi Doktoru Yrd. Doç. Dr. Hakan Güvenli, gaz yapan yiyecekler hakkında bilgi verdi ve gazı önlemek için yemeklerin nasıl pişirilmesi gerektiğine değindi.

Yemek 13-01-2021 09:59

Mide gazı neden olur? Mide gazına ne iyi gelir? Bu belirtiler varsa...

Karnımız aç olduğunda tokluk hissi yaratan, baskı ve sindirim problemi yaşıyormuş hissine kapılmaya neden olan tüm şikayetler şişkinlik olarak adlandırılır. Bu durumlar yaşandığında şişkinlik göbeğin öne doğru gelmeye başlamasıyla gözle görülür bir hal alır. Dolayısıyla tokluk, gerginlik ya da karında gözle görülür büyüme, çok gaz çıkartma durumlarında şişkinlikten yani mide gazından bahsedilebilir.

Haber 12-01-2021 16:38

Bu doğal tarifler gaz sancısını ortadan kaldırıyor! Kekik, limon, karbonat...

Gaz sancısı oldukça sık karşılaşılan bir mide rahatsızlığıdır. Tüketilen yiyecekler ve içecekler, hızlı yemek yemek, hareketsiz yaşam gibi birçok sebep gaz sancısına yol açabilir. Özellikle kilo problemleri olanlarda gaz sancısı daha sık görülür. Gaz sancısı şiddetli ağrılara neden olabilir. Bu durum kişinin yaşam kalitesini de fazlasıyla etkiler.

Haber 14-08-2020 10:37

Gaz sancısı: Neden olur, nasıl geçer?

Gaz sancısı, yutulan havayla birlikte bağırsak bakterilerinin yediğimiz besinleri fermente etmesi sonucunda midede ve bağırsaklarda oluşan gazdır.

Haber 24-06-2020 11:32

Mide gazından nasıl kurtulunur?

Genelde alışkanlıklarımızın ve beslenme tercihlerimizin bir sonucu olan gaz problemi, yemek yedikten sonra kendini hissettirir. Sebepleri arasında mide asidi, yemek yerken olması gerekendan fazla hava yutmak, baharatlı yiyecekler yemek, stres sayılabilir. Yediğimiz karbonhidratlar vücutta tamamiyle parçalanmadığında da bu problem baş gösterebilir. Bazı insanlar ise laktozu sindiremedikleri için bu

Magazin 21-12-2015 08:40

Karın şişkinliği ve gaz şikayeti olanlar için

Her insanda normalde geğirti veya anüs yoluyla çıkartılan gaz oluşur. Buna karşılık pek çok insan normal miktarda gazları olmasına rağmen karınlarında gaz veya şişkinlik hissederler. Çoğu insan günde ortalama 14 kez gaz çıkarır.

Haber 15-12-2005 01:30