Gögüs Hastalıkları Haberleri

Uzmanlar: “Bronkoskopi güvenli bir tanısal yöntemdir”

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Sibel Doruk, göğüs hastalıklarının tanısında kullanılan bronkoskopi yönteminin birçok uygulama alanı olduğunu ve yöntemin oldukça güvenli olduğunu belirtti.

Trend 27-12-19 11:42

Öksürüğünüz uzun sürüyorsa dikkat!

Tüberkülozun kendisini fark ettirmeden ilerleyen ve dünyada hala en çok ölüme sebep olan hastalıktan biri olduğunu söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cömert, "Tüberküloz sinsi bir şekilde ilerleyebilir ve aylar boyunca belirtileri anlaşılamayabilir. Tüberkülozun en fazla görülen belirtisi uzun süren öksürüktür" dedi

Trend 03-01-19 09:44

Bile bile nefeslerine ölümü çekiyorlar

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği KOAH Çalışma Grubu ile KOAH Hastaları Derneği tarafından 776 hastada yapılan anket çalışmasında, hastaların yüzde 50'sinin tanı konulduktan sonra da sigara kullanmaya devam ettiği belirlendi - KOAH Hastaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mecit Süerdem: - "Tanı konulduktan sonra sigara içmeye devam eden hastaların ilaç geri ödemeleri ve hastane masraflarının karşılanmaması gerekiyor. Bunu dernek olarak çok ciddi bir şekilde öneriyoruz"

Haber 05-11-18 11:02

Griple çok sık karıştırıldığından hızla ilerleyebiliyor!

Özellikle kış aylarında artış gösteren ve enfeksiyona bağlı ölümlerde başı çeken zatürre, dünyada her yıl 4 buçuk milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Zekai Tarım, ölüm nedenleri arasında altıncı sırada yer alan zatürrenin, çoğu zaman griple karıştırılarak tedavisinde geç kalınmasının ciddi sorunlara hatta hayati risklere neden olabildiğini vurguluyor.

Haber 19-01-18 10:09

Gögüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Hakkındaki Haberler Mynet'te. Göğüs Hastalıkları Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İhmal etmeyin! Geçmeyen öksürük buna işaret olabilir!

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Gülfem Yıldırım, uzamış öksürük şikayeti olanların verem hastalığını aklına getirerek mutlaka doktora başvurmalarını önerdi

Haber 08-01-18 09:36

Astımlılar için “yayla tatili” daha sağlıklı

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Faysal Baysal, özellikle polen ya da ev tozu alerjisi bulunan astım hastalarının yayla tatilini tercih etmelerinin daha mantıklı olacağını söyledi.

Haber 19-05-14 11:15

'Bu hastalığa dikkat! Hâlâ ilk 10’da...'

Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Adnan Usalan, verem hastalığının azalmakla birlikte halen ölüm nedenleri arasında ilk 10’da yer aldığını söyledi.

Haber 24-03-14 11:44

Bahar geldi, alerjisi olanlar.. Dikkat!

Bahar mevsiminin gelmesi aynı zamanda polen mevsiminin de gelmesi demek. Polen alerjilerine karşı uzmanlar uyarıyor. İşte yapmanız gerekenler...

Haber 09-04-13 12:48

Hasta annesini ziyaret edince yakalandı

Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan firar eden hükümlü, Elazığ'da tedavi olan annesini hastanede ziyareti sırasında yakandı.

Yurthaber 17-10-11 17:39

Rektör, habersiz hamile kalan eşini boşadı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, kendisinden habersiz hamile kalan eşinden boşandı.

Yurthaber 18-07-11 16:03

Hasta tutuklu firar etti

Maltepe'deki Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören bir tutuklu firar etti.

Yurthaber 13-04-11 13:38