Hayati Yazıcı Haberleri Ve Son Dakika Hayati Yazıcı Haberleri

Hayati Yazıcı Haberleri Ve Son Dakika Hayati Yazıcı Haberleri

Hayati Yazıcı,1952 yılında Rize'de dünyaya geldi.

Hayati Yazıcı,1975 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1976 yılında hakim adayı olarak Adalet Bakanlığı'nda çalışmaya başladı. Çeşitli bölgelerde hakim olarak görev yaptı.

Hayati Yazıcı, 1985 yılından itibaren İstanbul Barosu'na bağlı serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Kamu hukuku alanında seminer çalışmalarına katılan Yazıcı, 1976 Yılında hâkim adayı olarak İstanbul Adliyesi'nde kamu görevine başladı. Sırasıyla Çayırlı, Mihallıççık ve Kargı Hâkimliklerinde bulundu.

Hayati Yazıcı, 1984 yılı sonunda kamudaki görevinden ayrılarak İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat olarak serbest çalışmaya başladı. Bu süreçte çeşitli dernek, vakıf ve siyasi partilerde üye ve yönetici olarak toplumsal çalışmalar içinde yer aldı. Yazıcı, bu süreçte Tayyip Erdoğan`ın Avukatı ve Hukuk Müşaviri olarak da görev yaptı.

Hayati Yazıcı, Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluş sürecinde yer alarak, partinin Kurucu Üyesi oldu. 3 Kasım 2002 seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya giren Yazıcı, Kasım 2002den itibaren beş yıl süre ile AK Parti`nin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Hayati Yazıcı, 12 Haziran 2011 günü yapılan genel seçimlerde Rize Milletvekili seçilerek tekrar Parlamentoya girdi. Hayati Yazıcı, 61. Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Hayati Yazıcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hayati Yazıcı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hayati Yazıcı'nın annesinin cenaze törenine katıldı

Körfez turundan dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Hayati Yazıcı'nın annesinin cenaze törenine katıldı.

Haber 21-07-2023 14:27

Kabine ne zaman belli olacak, ne zaman açıklanacak? Kabine'de kimler olacak? AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan açıklama

Yeni Kabine vatandaşlar tarafından merak edildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı sosyal medyada dolaşan listeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konuya dair konuşan Yazıcı, listelerin sahte olduğunu açıkladı. Erdoğan bugün yeni dönem öncesi son kez kabineyi topladı. Toplantı saat 15.30'da başladı. Peki, Kabine ne zaman belli olacak? Kabine'de kimler olacak? Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Haber 31-05-2023 18:18

'Anketleri görünce şaşırıyorduk' dedi, Ankara ve İstanbul için iddialı konuştu: 'Yerel seçimlerde bir kaygımız yok'

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Kazanan Türkiye'dir. Kazanan 85 milyondur" dedi. Seçim sürecinde anketleri gördüklerinde şaşırdıklarını söyleyen Yazıcı, 2024 yerel seçimlerini işaret ederek Ankara ve İstanbul için iddialı konuştu.

Haber 31-05-2023 14:14

Başörtüsü teklifinde sıcak gelişme! Seçimlerde 3 sandık olur mu? AK Partili Yazıcı'dan önemli açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, başörtüsü teklifine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Konunun önümüzdeki hafta Meclis'e gelebileceğini belirten Yazıcı, "Referandum için sandığa gidilir mi?" sorusuna "Referandumsuz yasalaşma şeklinde destek alırsa herhalde referanduma gerek kalmaz. Ama 360-400 arasında olursa Anayasa gereği zorunlu olarak bir referandum gerekli." dedi.

Haber 17-11-2022 10:29

Siyaset kulislerini hareketlendirecek açıklama! AK Parti'nin kritik isminden çarpıcı çıkış! 'Altılı masanın adayı' diyerek isim verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, altılı masanın adayı olabileceğini söyleyen Yazıcı, "Gözlemlerim bana bunu söyletiyor." dedi. Yazıcı aynı zamanda Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyareti, başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay'ın, TBMM kürsüsünde çekiçle cep telefonunu kırması ve 2023 seçimlerine ilişkin olarak da konuştu. İşte detaylar...

Haber 13-10-2022 18:52

AK Parti'li Hayati Yazıcı, Erzurum'daki kentsel dönüşüm projesinin açılışında konuştu:

"Bizim siyaset anlayışımızın temelinde millet var; milletini, hukukunu korumak, hayat standardını yükseltmek, insanımızın önündeki sıkıntıları kaldırmak var"

Yurthaber 07-10-2022 13:14

Af çıkacak mı? Son dönemin gündem maddesiydi! AK Parti'nin önemli ismi 'Net' diyerek Diyarbakır'da duyurdu

Af çıkacak mı? Son dönemde siyaset kulislerinde genel afla ilgili iddialar vardı. MHP'nin AK Parti ile görüşmelerinin arka planında af olduğu ifade ediliyordu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'ın Adalet Bakanı Bozdağ ile af konusunda görüştüğü söylense de Yıldız, bu iddiayı yalanlamıştı. AK Parti'den dikkat çeken af açıklaması geldi.

Haber 23-09-2022 12:01

AK Partili Hayati Yazıcı, partisinin 21. kuruluş yılını değerlendirdi:

"AK Parti kadroları durmadan yoluna devam eder. 'Şunu yaptık, bunu yaptık...' Bitti mi? Hayır. İhtiyaçlar sonsuz, kaynaklar sınırlı. Bu çerçevede milletin hukukunu korumak, insanımızın sosyoekonomik engellerini ortadan kaldırmak, hayat standardını yükseltmek, bütün ülkedeki herkese hitap etmek suretiyle Genel Başkanımız öncülüğünde yola çıkan kadrolarız" - "AK Parti'nin bütün icraat ve faaliyetlerinin merkezinde insan var. Şeyh Edebali'nin 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.' sözü bizim referans aldığımız bir değerdir. İnsanı görmeyen ve gözetmeyen hiçbir faaliyetin başarı şansı yok. AK Parti'nin başarısı da siyasetinin temelinde millete yer veriyor oluşudur"

Yurthaber 13-08-2022 11:08

Erken seçim olacak mı? AK Parti'den 'seçim' tartışmalarına canlı yayında yanıt geldi

AK Parti ve MHP tarafından hazırlanan Seçim ve Siyasi Partiler Yasa Teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuldu. Dün MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ile düzenledikleri basın toplantısıyla Meclis'te yasa teklifini duyuran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı yeni seçim sistemine ilişkin merak edilenleri açıkladı. Yazıcı erken seçim tartışmalarına da yanıt verdi.

Haber 15-03-2022 10:38

AK Parti'li Hayati Yazıcı, Hatay'da gündemi değerlendirdi:

"(Ekonomik OHAL iddiası) Biz olağan yönetimlerin temsilcisiyiz, bizim tercihimiz olağan yönetimlerden yana. Kesinlikle böyle bir şeyi gerektirecek bir durum yok ve bu konudaki bizim hassasiyetimiz geçmişte yaptığımız uygulamalarla da ortada duruyor. Bunu aklından geçirenin aklından şüphe ederiz" - "Bizim bütün faaliyetlerimiz milletin hukukunu korumak, sofrasındaki ekmeği büyütmek, sosyo-ekonomik hayatla ilgili önündeki engelleri kaldırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve Türkiye'yi de Türkiye Cumhuriyeti olarak bulunduğu coğrafyada dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak üzerinedir"

Yurthaber 18-12-2021 17:11

Hayati Yazıcı'dan İkizdere açıklaması: Hemşerimizi bilgilendirmiş olsaydık bu olaylar olmazdı

Rize’de vali ve milletvekillerinden oluşan heyet taş ocağının açılacağı İkizdere ilçesi Gürdere ve Cevizlik köyü halkı ile bir araya geldi. Heyette yer alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, “Daha önce toplanıp hemşerimizi bilgilendirmiş olsaydık bu olaylar olmazdı” dedi. Yazıcı, taş ocağı için başka uygun alternatif olmadığını da açıkladı.

Haber 30-04-2021 19:25

AK Parti'den erken seçim açıklaması: Seçimi gerektirecek bir neden yok

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, erken seçim söylemlerinin yapay ve çaresizlik içinde yapıldığını ifade ederek "Türkiye'nin seçimi yenilemesini gerektirecek herhangi bir neden ortada gözükmüyor. Hükümetimiz dimdik ayakta, parlamento çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Haber 02-04-2021 16:40

Erdoğan onlardan hiç vazgeçmedi! Hayati Yazıcı, Ömer Çelik ve Öznur Çalık 18 yıldır AK Parti MKYK'da

AK Parti 7.Olağan Kongresi'nde parti yönetimindeki kişi sayısı 75'e çıkarıldı ve eski MKYK'dan 22 isim yeni listede yer almadı. AK Parti'nin bugüne kadar yaptığı 10 ayrı büyük kongredeki listede değişmeyen 3 isim ise dikkat çekti.

Haber 25-03-2021 14:52

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar! Vatandaşa döviz ve altın çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Konresi'nde yaptığı konuşmada, "Son birkaç gündür piyasalardaki dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini, gerçek dinamiklerini, potansiyelini kesinlikle yansıtmıyor" dedi. Erdoğan ayrıca vatandaşa döviz çağrısı yaparak, "Evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum" dedi. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde yeniden genel başkan seçilen Erdoğan, teşekkür konuşması yaptı.

Haber 24-03-2021 10:25

Seçim barajı düşecek mi? AK Parti'den flaş açıklama: 5 ile 10 arasında bir şey olacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, seçim barajının indirileceğini duyurdu. Yazıcı, "Barajı makul bir yere getirme şeklinde çabamız var. 7 mi olur 5 mi olur, hangisi doğru şeklinde bir çalışmalar yapıyoruz. 5 ile 10 arasında bir şey olacak" ifadelerini kullandı.

Haber 11-03-2021 12:35

AK Parti'den Merak Akşener'e yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Seçim Mevzuatı Uyum Komisyonu'nun çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirtti. Yazıcı, "Seçim barajını konuşan iktidar yolcu demektir" açıklamasını yapan Meral Akşener'e cevap olarak, "Bilgi kirliliğine katkı veren bir açıklama olarak değerlendirmek gerekir." ifadelerini kullandı.

Haber 21-01-2021 18:41

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Mardin'de temaslarda bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Mardin'de temaslarda bulundu

Yurthaber 18-01-2021 18:53

AK Parti'li Yazıcı: Suriye'de herkesin hesabını bozduk

"Ordumuzun, güvenlik güçlerimizin dışa bağımlılığını yüzde 30 dolayına düşürdük. AK Parti hükümetleri bu imkanları hazırlamamış olsaydı, söz ettiğimiz bu operasyonları yapmamız son derece güçtü" - "Çok kısa bir süre önce de Bahar Kalkanı Harekatı'nı gerçekleştirdik ve herkesin hesabını bozduk. Avrupa devletlerinin önemlileri orada, ABD orada, Rusya orada, İran orada, Orta Doğu'daki devletlerin eli parmağı orada"

Yurthaber 07-03-2020 14:33

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Gaziantep'te ziyaretlerde bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Gaziantep'te ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 26-02-2020 17:03

AK Parti'li Yazıcı'dan ABD Senatosunun Ermeni kararına tepki:

"Ermeniler insanlık suçu işlemiş bulunmalarına rağmen dünyanın değişik yerlerinde ve son olarak ABD Senatosunda bir kanun tasarısı geçirildi. Bu karar bizim nezdimizde yok hükmündedir"

Haber 25-12-2019 19:18

AK Parti'li Yazıcı'dan ABD Senatosu'nun Ermeni tasarısı kararına tepki

"Dünyadaki gelenekler, bilimsel araştırmalar ortaya koymuştur ki tarihi olayları, tarihçiler yazar. ABD Meclisinde 1915 olaylarını değerlendirerek bir yasa ile not etmesinin bizim nezdimizde bilimsel veriler eşiğinde, sosyal ve tarihi olgular karşısında hiçbir hükmü yoktur" - "(Kanal İstanbul Projesi) Türkiye için gerekli ve prestijli bir proje. İnşallah ÇED raporu ile de buna karşı olanların ileri sunduğu enstrümanların valid olmadığı ortaya çıkacak"

Haber 21-12-2019 13:27

Bursaspor'da Hayri Yazıcı başkan adaylığından vazgeçti

Bursaspor Kulübü'nde başkanlığa aday olma kararı alan Hayri Yazıcı, 'tüzük değişiklik taleplerinin mahkemeye taşınma iddiası' üzerine kulübü kaosa sürüklememe düşüncesiyle aday olmayacağını açıkladı.

Spor 23-06-2019 11:44

Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz. Çayın çok sorunu var ama çözümsüz değil"

Yurthaber 16-05-2019 17:16

Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Sorunlarımızı birlikte çözeceğiz. Çayın çok sorunu var ama çözümsüz değil"

Finans 16-05-2019 17:13

Hayati Yazıcı'nın acı günü...

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın babası Mustafa Yazıcı (93) tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Eyüp Sultan Camisi'ndeki cenazeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katıldı.

Haber 13-04-2019 15:18

Hayati Yazıcı'nın acı günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın babası Mustafa Yazıcı'nın Eyüp Sultan Camisi'ndeki cenaze namazını kıldı

Haber 13-04-2019 14:22

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı'nın babası vefat etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın babası Mustafa Yazıcı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi

Haber 12-04-2019 12:29

Doldurduğumuz kasayla millete hizmet inşa ettik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: "Biz boş aldığımız kasayı doldurduk. Doldurduğumuz kasayla bu hizmetleri inşa ettik, milletin hizmetine sunduk" - "Biz değerler üzerine siyaset yapmıyoruz. Değerler hepimizin. Siyasetin değerler üzerine değil, projeler üzerine olması lazım"

Yurthaber 16-03-2019 15:26

Doldurduğumuz kasayla millete hizmet inşa ettik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: "Biz boş aldığımız kasayı doldurduk. Doldurduğumuz kasayla bu hizmetleri inşa ettik, milletin hizmetine sunduk" - "Biz değerler üzerine siyaset yapmıyoruz. Değerler hepimizin. Siyasetin değerler üzerine değil, projeler üzerine olması lazım"

Haber 16-03-2019 15:23

Türkiye'nin stratejik önemi artıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Türk Akımı Projesi, Kırklareli Kıyıköy beldesinden Türkiye'ye girdi. Türkiye stratejik bir bölge. Bir de bu akımın Türkiye üzerinden Avrupa'ya gidiyor olması stratejik önemimizi artırıyor"

Yurthaber 11-03-2019 22:41

Türkiye'nin stratejik önemi artıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Türk Akımı Projesi, Kırklareli Kıyıköy beldesinden Türkiye'ye girdi. Türkiye stratejik bir bölge. Bir de bu akımın Türkiye üzerinden Avrupa'ya gidiyor olması stratejik önemimizi artırıyor"

Haber 11-03-2019 22:38

Beka Türkiye'nin gücü, varoluşu demektir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Hedef ne, AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'ın gücünü tırtıklamak. Böyle bir siyaset anlayışı Türkiye'ye zarar verir. Onun için diyoruz ki bu seçimlerin Türkiye'nin bekasıyla alakası var. Beka Türkiye'nin gücü, varoluşu demektir"

Haber 09-03-2019 22:42

Projesi olmayanlar ha bire laf üretiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Bütün dikkatleri, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimde. Recep Tayyip Erdoğan ve kadrolarının, millet desteği konusunda gücü azaldı mı, azalmadı mı? Buna fırsat verecek misiniz? İşte beka denen şey budur, bekayı anlamayanlar başkalaştırıyor. Beka bu. Ülkemize yönelik hedefleri, tasfiye etmek için geliştirdiğimiz söylem. Bunu anlamayanlar, dolayısıyla projesi olmayanlar ha bire laf üretiyor"

Yurthaber 09-03-2019 19:06

Projesi olmayanlar ha bire laf üretiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Bütün dikkatleri, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimde. Recep Tayyip Erdoğan ve kadrolarının, millet desteği konusunda gücü azaldı mı, azalmadı mı? Buna fırsat verecek misiniz? İşte beka denen şey budur, bekayı anlamayanlar başkalaştırıyor. Beka bu. Ülkemize yönelik hedefleri, tasfiye etmek için geliştirdiğimiz söylem. Bunu anlamayanlar, dolayısıyla projesi olmayanlar ha bire laf üretiyor"

Haber 09-03-2019 19:04

AK Parti'nin Trabzon mitingi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Trabzon bugüne kadar yaptığını 31 Mart'ta da yapacak inşallah. Yeter ki önümüzde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olsun, biz de onun arkasından onurla, gururla yürüyelim ve hep birlikte ülkemize milletimize hizmet edelim" - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "17 yıldan bu yana Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK kadrolar hiçbir zaman sizi yanıltmadı, kandırmadı. Popülist politika izlemedi. 'Türkiye' dedi, 'Bayrak' dedi, 'Vatan' dedi, 'Millet' dedi ve siyasetimizin merkezine milleti yerleştirdi"

Yurthaber 02-03-2019 18:06

AK Parti'nin Trabzon mitingi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Trabzon bugüne kadar yaptığını 31 Mart'ta da yapacak inşallah. Yeter ki önümüzde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olsun, biz de onun arkasından onurla, gururla yürüyelim ve hep birlikte ülkemize milletimize hizmet edelim" - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "17 yıldan bu yana Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK kadrolar hiçbir zaman sizi yanıltmadı, kandırmadı. Popülist politika izlemedi. 'Türkiye' dedi, 'Bayrak' dedi, 'Vatan' dedi, 'Millet' dedi ve siyasetimizin merkezine milleti yerleştirdi"

Haber 02-03-2019 18:05

AK Partili Hayati Yazıcı trafik kazası geçirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, aniden önüne çıkan otomobile çarpmamak için şoförünün sert fren yaptığı makam aracında, elinden yaralandı. Yazıcı'nın koltuğa çarpan sol elinin çıkan orta parmağı, alçıya alındı.

Haber 11-11-2018 10:01

Melih Gökçek'ten AK Partili Hayati Yazıcı'ya sert yanıt: Sabrımı taşırma, vallahi tozunu atarım

MHP'nin 2019 yerel seçimlerinde Ankara için belediye başkanlığına aday göstereceği iddia edilen Melih Gökçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın bugün canlı yayında kendisi için yaptığı 'Gökçek'in görevi bırakması iş olsun diye istenmedi' açıklamasına Twitter hesabından sert tepki gösterdi.

Haber 25-10-2018 13:51

AK Parti'li Hayati Yazıcı'dan Suudi Arabistan'ın Cemal Kaşıkçı itirafı sonrası ilk yorum

Suudi Arabistan'ın Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldüğünü itiraf etmesinin ardından AK Parti'den konuyla ilgili ilk yorum geldi.

Haber 20-10-2018 03:38

Cumhurbaşkanlığı'ndan Rahip Brunson açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Brunson kararı ile ilgili "Türkiye'nin demokratik bir hukuk devleti olduğunu Türkiye'de yargının tarafsız ve bağımsız olduğunu ortaya koymuştur" dedi.

Haber 12-10-2018 18:21

Kumkapı Balıkçılar Çarşısı yenilendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Türkiye ekonomisinin en temel sorunlarından biri olan cari açığa, balıkçılık sektörü yaptığı faaliyetler dolayısıyla 650 milyon dolar düzeyinde bir katkı sağlıyor" - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: - "İnşallah 1 Eylül'de başlayan balık sezonu hayırlı geçer, bereketli geçer"

Haber 01-09-2018 16:08

Erdoğan yaparız dedi ama yardımcısı itiraz etti: Erdoğan'a saygımız var ama öyle bir şey olamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sivas'taki şehit cenazelerinde idamlar ilgili "Atacağımız adımlar yakındır" demiş, ardından da BBP lideri Destici Eylül'de Meclis'e idam teklifi vereceklerini açıklamıştı. İdam konusunda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise katıldığı canlı yayında "Erdoğan'ın söylemine saygı duyuyoruz. Ama AİHM sözleşmesi var. BM sözleşmesi var" dedi. Destici'nin idam teklifi için de "Öyle bir şey olamaz" ifadesini kullandı.

Haber 06-08-2018 20:59

Erdoğan ile AK Partili Selma Yazıcı arasında dikkat çeken diyalog

Bedelli askerlikle ilgili sosyal medya mesajlarıyla bilinen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın eşi Selma Yazıcı, AK Parti’nin 5. kadın kolları olağan kongresi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaşadığı diyalogu sosyal medya hesabında anlattı

Haber 04-08-2018 17:34

AK Parti'den son dakika bedelli askerlik açıklaması! 28 gün şartı kalkacak mı?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili olarak son dakika açıklama geldi. Yazıcı, 28 gün şartı ile ilgili olarak, 'Görüşülür bu. Farklı yöntemler geliştirilebilir' ifadelerini kullandı.

Haber 19-07-2018 12:32

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı'dan gündem yaratacak 'bedelli' tweet'leri

Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Twitter üzerinden tartışma yaşayan 'Ankara Kuşu' isimli hesabın sahibi olup olmadığı büyük tartışma yaratan ve CHP'li Murat Emir tarafından konuya ilişkin olarak Meclis'e soru önergesi verilen AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın eşi Selma Yazıcı'nın 'bedelli' tweet'leri olay yarattı.

Haber 17-07-2018 09:47

AK Parti'den 'Süleyman Soylu' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP'li il başkanlarına yönelik talimatı Meclis'te AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'ya soruldu. Yazıcı, "Sayın bakan bunu hangi olayla hangi bağlamda söylemiştir bunu konuşuruz. Partimizin MKYK'sında değerlendiririz' dedi. OHAL'le ilgili soruyu da yanıtlayan Yazıcı, "OHAL tercih edilen bir uygulama değildir." yorumunu yaptı.

Haber 29-06-2018 13:36

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi mezuniyet töreni

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: - "Gençler, büyüyen, gelişen Türkiye'ye siz de katkı sağlayacaksınız. Siz de bu Türkiye'ye enerji verecek, kalkınması için çaba harcayacaksınız" - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: - "Eğitim ve eğitim faaliyetleri, bir ülkenin en kıymetli yatırımlarıdır"

Haber 08-06-2018 17:42

Hayati Yazıcı: Vatandaş fantezi yapmasın

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, FOX TV'de canlı yayına katıldı. İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Yazıcı " Bu seçim hayati derecede önemli. Hiçbir vatandaşın fantezi yapma hakkı yok. Türkiye'yi belli bir yere getirdik, fantezi yapma lüksümüz yok, büyük fotoğrafa bakalım" diye konuştu

Haber 08-06-2018 14:03

Ovit Tüneli ne zaman açıklacak! Bakan açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Ovit Tüneli'nin 13 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı törenle açılacağını duyurdu.

Finans 05-06-2018 11:07