Hilmi Türkmen Haberleri

Üsküdar'ın kültür-sanat sezonu Mark Eliyahu konseriyle açıldı

Kamança sanatçısı Eliyahu, konserde aralarında "Journey", "Endlees", "Tribe", "Drops", "Coming Back", "Sands", "The Magnificent Nine"ın da olduğu bestelerini seslendirdi

Yurthaber 28-09-22 23:35

AK Partili Türkmen teşekkür etmişti... Ekrem İmamoğlu'na bir teşekkür de MHP'li Belediye Başkanı'ndan

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açılış töreninde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Istavroz Atık Su Tüneli nedeniyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na teşekkürlerini iletmişti. Türkmen'in bu davranışının ardından bir teşekkür de MHP'li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'dan geldi.

Haber 26-08-22 10:00

Üsküdar Belediyesinin karla mücadele ekibi balık ziyafetinde buluştu

Belediye Başkanı Türkmen: - "4 gündür, günde 18 saat mesai, 3-4 saat uykuyla çalıştılar. Birçoğu eve bile gidemedi ama açmadık cadde, sokak bırakmadılar"

Yurthaber 27-01-22 14:07

Validebağ Korusu Bakım ve Rehabilitasyon Projesi hayata geçiyor

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: - "Üsküdar Belediyesi olarak 1999 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimiyle sit alanı ilan edilen korumuzu, bu konumuna uygun şekilde kurtarmak için harekete geçiyoruz" - "Bakım ve rehabilitasyon çalışmalarını bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlayıp bitirmek istiyoruz. 2022'nin ilk aylarında inşallah projeyi bitirip herkesin kullanımına sunmuş oluruz"

Yurthaber 11-06-21 14:50

Hilmi Türkmen

Hilmi Türkmen Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hilmi Türkmen Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen koronaya yakalandı

Son dakika haberine göre Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Haber 16-11-20 15:21

Çamlıca Tepesi'ndeki antenler sökülüyor

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Çamlıca'da görüntü kirliliğine neden olan eski antenlerin sökümüne Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla başlandığını duyurdu.

Haber 21-09-20 14:07

Üsküdar’da İguana şoku! Belediye Başkanı Türkmen bile şaşırdı

Üsküdar’da 125 santim uzunluğunda İguana bulundu. Belediye ait ekipler Altunizade’de buldukları İguanayı koruma altına aldılar.

Haber 28-07-20 11:07

Belediye Başkanı Türkmen duyurdu! Üsküdar sahilinde çekirdek yasağı

Park, bahçe ve sahillerde çekirdek kabuklarının yere atılması, Üsküdar'da yasak getirdi. Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar sahil hattı boyunca çekirdek yemenin yasak olduğunu duyurdu

Haber 08-07-20 13:55

Ajda Pekkan down sendromlu gençlerle bir araya geldi

Ajda Pekkan down sendromlu gençlerle bir araya geldi

Magazin 06-12-19 16:07

Labyrinth İstanbul'un açılışı yapıldı

Labyrinth Müzik Atölyesi'nin yeni temsilciliği Labyrinth İstanbul'un açılış gecesi Beylerbeyi Sanat Merkezi'nde yapıldı - Etkinlikte, Beylerbeyi Sanat Galerisi'nin ilk sergisi olan, Hamit Aytaç, Hasan Çelebi, Ali Toy, Fuat Başar gibi birçok hattatın eserlerinin yer aldığı "Çizginin Ritmi" sergisi de açıldı

Haber 14-07-19 12:22

Nevmekan Sahil, tam bir Türkiye mozaiği

Üsküdar Belediyesi bünyesinde hizmet veren Nevmekan ve Nevmekan Sahil'de, 100 bini aşkın kitap kapasitesiyle 24 saat hizmet sunuluyor - Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: - "Vatandaşlarımız bu projeyi hakikaten benimsedi. Her kesime hitap edecek anlayışlar var burada. Raflardaki kitaplarımız sadece belli bir düşüncenin istifade edebileceği kitaplar değil. Burası tam bir Türkiye mozaiği" - "Bize göre Üsküdar'ın değil, İstanbul'un en güzel kütüphanelerinden birisi oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın son zamanlardaki millet kıraathaneleri kavramının bence en doğru örneklerinden biri, Üsküdar Nevmekan Sahil Millet Kıraathanesi" - "Kütüphanemizin 100 bin kitap kapasitesi var. Bunun 80 bini basılı, 20 bini dijital kitap. Burası aynı zamanda bir akıllı kütüphane. Buraya gelen herhangi bir vatandaş, kendi imkanlarıyla istediği kitaba çok rahat ulaşabilir"

Haber 28-03-19 11:29

Faaliyetlerimiz, yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: "Spor sevginin, kardeşliğin, barışın evrensel bir dili. Bu manada Cumhurbaşkanı'mızın önderliğinde son 17 yılda sporda çok önemli devrimlerimiz var. Tesisleşmemiz Türkiye'nin tüm bölgelerinde, tüm ilçelerinde, doğusuyla batısıyla devasa boyutlara ulaştı"

Spor 20-03-19 16:30

Arapça etrafında bir kültür şenliği hedefiyle yola çıktık

4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri'nin açılış programı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi - Halidi Maarif İlim ve Kültür Derneği Başkanı Yakup Alarçin: - "Bin 400 yıllık ilmi mirasımızı yeniden keşfetmeyi, 'İslam dünyasıyla ortak lisanımız Arapça' etrafında bir kültür şenliğiyle buluşmayı hedefleyerek yola çıktık" - Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu: - "Doğru olduğunu zannettiğimiz bazı yanlışları da düzeltmek gerekiyor. Bunlardan bir tanesi 'Bu memlekette kitap basılmaz, okunmaz, satılmaz, bu memleketin insanı okumaz' düşüncesi. Son dönemdeki gelişmelerle bu tersine dönmeye başladı" - Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: - "Özellikle genç kuşağın, gelecek neslin Arapça'ya bir yabancı dil olarak bakmaması adına bu kitap ve kültür günlerinin önemli olduğuna inanıyorum"

Haber 22-02-19 15:58

Engelli çiftler, Boğaz'da Sevgililer Günü'nü kutladı

Üsküdar Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği iş birliğinde "Aşk engel tanımaz" sloganıyla düzenlenen programda 14 Şubat Sevgililer Günü'nü kutlayan engelli çiftler, Boğaz turunda eğlendi

Haber 14-02-19 15:51

Engellilere evde berber hizmeti

Üsküdar Belediyesi ilçedeki engelli ve yatalak hastaların kişisel bakımlarını evlerinde yaptırıyor - Üç yıldır sürdürülen evde kişisel bakım hizmetinden bugüne kadar 10 bin kişi faydalandı - Başkan Hilmi Türkmen: - "Bence sosyal belediyeciliğin en anlamlı ve öncelikli konusu, dezavantajlı dediğimiz kimselere yardımcı olmak, maddi manevi olarak yanlarında bulunmaktır. Bu anlamda, engelli ve hasta insanlarımızın yanlarında olmaya çalışıyoruz" - "Yollar, parklar yaparız ama bizim en önemli işlerimiz bunlar. Bunu çok önemsiyoruz. Yürüme engelli olanlara tekerlekli sandalye, yatalak olana tıbbı yatak, görme problemi olana baston gibi malzemeler veriyoruz"

Haber 14-11-18 12:46

Üsküdar'da sezon Özdemir Erdoğan konseriyle başladı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: - "Son 15-20 yılda kültür ve sanat adına geleneklerimiz, örf ve ananelerimiz adına bir çırpınış, bir atağa kalkma var" - Sanatçı Özdemir Erdoğan: - "Bize büyüklerimiz Batı'yı işaret etmişler ama buradakiler bunu çok abartmış, kraldan fazla kralcılık yapmışlar"

Haber 28-09-18 23:52

Üsküdar Belediyesi'nden sosyal yardım seferberliği

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: - "Üsküdar Belediyesi olarak 5 bin 300 kişiye aylık destek kartı veriyoruz. Ailelere dağıttığımız kartlara durumuna göre 250 ile 500 lira arasında değişen rakamlarda para yatırıyoruz" - "İlçemizdeki ihtiyaç sahipleri için her gün 2 bin kişilik sıcak yemek yapıyoruz. Üç kap sıcak yemeği, sefer taslarıyla ihtiyaç sahiplerinin kapılarına götürüyoruz" - "2 yıldır sürdürdüğümüz bu sıcak yemek dağıtma işinin kapasitesini artırabiliriz. Yeter ki sevgili hemşehrilerimiz ihtiyaç sahiplerini bildirsinler. "

Haber 07-09-18 11:51

Şair Cahit Zarifoğlu kabri başında anıldı

Şairin ailesi ve Çocuk Vakfı tarafından düzenlenen anma töreninde, çocuklar tarafından Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi - Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin: - "Zarifoğlu bugün yaşasaydı hiç şüphesiz Uygur Türkleri için bir çığlık olurdu. Onun için şairlere seslenmek gerekiyor. Neredesiniz? İşte o gelenek İstiklal Şairi rahmetli Mehmet Akif'le başladı, Cahit Zarifoğlu ile sürüp gitti ama ondan sonra bir kırılma yaşandı" - Üsküdar Belediye Başkanı Hilme Türkmen: - "Böyle bir başarı ve kalıcı hoş bir seda bırakmak çok önemli. Keşke onun anlattıkları, eserleri söylemde değil de icraatta bizimle beraber olsa da tüm dünyadaki darda kalmışlara nefes olabilecek işler yapabilsek"

Haber 07-06-18 15:34

2. İz Bırakan Kadınlar Zirvesi

Zirvede aralarında Ajda Pekkan, modacı Zeynep Kartal, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde şehit olan Cuma Dağ’ın eşi Rukiye Dağ, down sendromlu milli yüzücü Fatma Çağla Demir ve İsveç’te "Yılın Kahramanı" ödülünü alan Fatma İpek Alcı'nın da olduğu kadınlar, dinleyicilerle bir araya geldi

Haber 09-03-18 18:29

Belediyenin aracından yapılan hilafet çağrısına bakanlık soruşturma izni vermedi

Üsküdar Belediyesi’ne ait bir araçtan yapılan hilafet çağrısına ilişkin suç duyurusunu değerlendiren İçişleri Bakanlığı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen hakkında soruşturma izni vermedi.

Haber 08-03-18 10:25

4. Üsküdar Kitap Fuarı okurlarla buluştu

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen: - "Özellikle gençlerin geliyor olması bizim için ayrı bir mutluluk. Üsküdar'da gençlerimizin kitaba, yazara, okumaya, şaire, edebiyatçıya, tarihçiye olan ilgi ve alakası her geçen gün artıyor" - Fuarın "onur yazarı" Prof. Dr. Görmez: - "Dijital parmaklıklar arasındaki bilgiyi özgürlüğüne kavuşturacak olan yine kitaptır"

Haber 10-02-18 17:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dört olur bereket olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in oğlu Yusuf Türkmen ile Esra Savrum'un nikah şahitliğini yaptı.

Haber 14-09-14 14:38

YSK kararı beklenmeden devir teslim

Üsküdar’da CHP Adayı İhsan Özkes sonuçlara itiraz ederken, resmi olmayan sonuçlarına göre, ipi 9 bin oy farkla göğüsleyen AK Parti Adayı Hilmi Türkmen, ‘sembolik’ olarak göreve başladı.

Haber 01-04-14 21:45