Hipotermi Haberleri

Sakın bu hatayı yapmayın! Kurtarılan kişinin ölümüne sebep olabilir

Depremde enkaz altında kalan ve dışarıda barınma imkanı bulamayan kişiler hipotermi riskiyle karşı karşıya kalıyor. Vatandaşların ısınması ve hipotermiye yakalanmaması için doğru müdahalelerin yapılması hayat kurtarıyor. Ancak yardım sağlamak isterken yapılan yanlış uygulamalar ölümcül olabiliyor.

Haber 09-02-23 10:42

Uzmanı paylaştı: Deprem çantasında mutlaka bulunması gereken 3 malzeme

Depremin etkileri her geçen gün artıyor. Enkaz altında kalan kişilerin kurtarılması için arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Uzmanlar olası depremlerin etkilerinden korunmak için deprem çantasının önemini vurgulayarak depremde hayat kurtaran yöntemleri açıkladılar.

Haber 08-02-23 11:24

Hiportermiden korunmanın yolları! Hipotermi nedir ve belirtileri nelerdir?

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin etkileri başta Kahramanmaraş olmak üzere 10 şehirde büyük oranda hissediliyor. Depremin etkilerinin yanında olumsuz hava şartları vatandaşları ve arama kurtarma ekiplerini oldukça zorluyor. Soğuk hava koşullarında hipotermiden korunmak için bazı müdahaleler bulunuyor. Vatandaşlar hipotermi nedir? Hipotermi nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir? Hipotermiye karşı ne yapılır? sorularını aratıyor.

Haber 07-02-23 15:19

Hipotermi nedir, belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir? Kahramanmaraş depremi sonrası enkaz alanlarında Hipotermi endişesi!

Hipotermi hastalığı Kahramanmaraş'ta gerçekleşen ve 10 ilde büyük yıkıma sebep olan deprem nedeniyle arama motorlarında en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. Havanın soğuk olmasının yanı sıra kar yağışı görülen bazı illerimizde enkaz altında kalan vatandaşların olması sebebiyle birçok hipotermi ile ilgili detaylar merak konusu oldu. Peki, Hipotermi nedir, belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir?

Haber 07-02-23 15:03

Kıyamet alameti gibi! Amerika’da kar fırtınası nedeniyle gökten yarasa yağdı... Can kaybı her geçen gün artıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde etkili olan kar fırtınasının bilançosu her geçen gün artıyor. Ülke genelinde milyonlarca kişi elektriksiz kalırken, trafik adeta durma noktasına geldi. Soğuk hava dalgasının etkisiyle hipotermik şoka uğrayan yarasalar hayatını kaybederek gökten yağmur gibi yağmaya başladı. Ülkenin %60’ını etkileyen soğuk hava dalgasında hayatını kaybedenlerin sayısının 34’e yükseldiği belirtildi.

Trend 26-12-22 11:38

Ölü zannedilen adam ceset torbasında aniden canlandı! İki gün sonra yeniden ölünce herkesi şaşkına çevirdi

Brezilya’daki bir hastanede ölü ilan edilen 62 yaşındaki José Ribeiro isimli bir adamın ceset torbasının içinde gözlerini hareket ettirince canlı olduğu anlaşıldı. Nefes aldığı fark edildikten sonra ceset torbasından çıkartılarak yeniden hastanede tedavi altına alınan adam bu kez de 2 gün sonra morgta bekletildiği 5 saat yüzünden hipotermi geçirerek hayatını kaybetti.

Trend 07-12-22 08:54

Van'da şişme botla göle açılan kişi donmak üzereyken kurtarıldı

Van'da şişme botla göle açılan kişi donmak üzereyken kurtarıldı

Yurthaber 14-06-22 23:29

Beşiktaş iskelesinde can pazarı! Vapurdan denize atlayarak intihar girişiminde bulundu

Beşiktaş iskelesinden Adalar'a hareket eden vapurdan denize atlayarak intihar girişiminde bulunan şahıs, soğuk hava nedeniyle hipotermi geçirdi. Durumu gören vapur görevlileri halatları çözerek denize atlayan kişiye fırlattı. Denize atlayan şahıs, halata tutunarak hayatta kaldı.

Haber 24-09-21 10:16

İzmirli 8. sınıf öğrencisi Zeynep, öğretmeniyle hipotermiye karşı Termocanı tasarladı

Bornova ilçesindeki bir özel okulda eğitimine devam eden Zeynep Nazalay ve okuldaki robotik kodlama öğretmeni Cansu Uyar'ın 2 yıllık çalışma sonucu prototipini tamamladığı ürünün özellikle askerler ve dağcılar tarafından kullanılması hedefleniyor

Yurthaber 11-09-21 11:05

11 yaşındaki çocuk donarak öldü, ailesi 100 milyon dolarlık dava açtı!

Dondurucu soğuklarla birlikte elektrik kesintilerinin olumsuz etkilediği ABD'nin Teksas eyaletinde, taşınabilir evin içerisinde donarak yaşamını yitiren 11 yaşındaki çocuğun ailesi, şirketler aleyhine hukuk mücadelesi başlattı.

Haber 22-02-21 14:21

Nehirden çıktıktan sonra hipotermi geçirdiği iddia edilen kişi hayatını kaybetti

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde, balık tutmak için girdiği nehirden çıktıktan sonra rahatsızlandığı iddia edilen kişi, hayatını kaybetti.

Haber 25-12-20 23:23

Hamile kız arkadaşını ölüme terk eden YouTuber'la ilgili yeni gelişme!

Geçtiğimiz günlerde kız arkadaşını öldüren YouTuber haberleri büyük olay yaratmıştı. Rus polisleri tarafından yapılan bazı araştırmalar sonucunda olaya dair ilginç detaylar ortaya çıktı.

Haber 16-12-20 09:13

Dünyaya geldiği gün annesi tarafından terk edilmişti! Gözyaşları içinde defnedildi

Sivas’ta doğduğu gün öz annesi tarafından sokağa bırakılarak ölüme terk edilen bebek, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardında bugün toprağa verildi.

Haber 11-12-20 16:40

Ölüme terk ettiği bebeği, boşanma aşamasındaki eşindenmiş

Sivas'ta çıplak olarak bırakıldığı boş arsada soğuk hava nedeniyle hipotermiye giren, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden bebeğin annesinin ifadesine ulaşıldı. Nebile G. (35) ifadesinde, çocuğun boşanma aşamasında olduğu eşi Erdoğan G.'den olduğunu söyledi.

Haber 25-11-20 14:01

Korkunç olay! Cezaevi firarisi sınırı geçerken donarak öldü

Artvin'de cezaevi firarisi Çetin U. (44), Türkiye- Gürcistan sınırında ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede Çetin U.’nun hipotermiye bağlı donarak öldüğü tespit edildi.

Haber 16-08-20 17:11

GÜNCELLEME 3 - Adana'da sele kapılan çocuk kurtarıldı

Hipotermi tanısıyla hastaneye kaldırılan çocuğun tedavisi sürüyor - Çocuğun babası Yaşar Kocamanla: - "Ambulans geldikten sonra 'bir çocuk selde boğuldu' dediler. Aradan 5 dakika sonra benim oğlum olduğunu öğrendim. Gidip baktığımda perişanlıktı, hiçbir hareket hali yoktu" - "Çamurun içinden çekip çıkarmışlar, belki bir dakika daha olsa kesinlikle kurtarılamazdı" ÇOCUK VE BABASININ AÇIKLAMALARI EKLENDİ

Haber 24-12-19 15:38

GÜNCELLEME 2 - Adana'da sele kapılan çocuk kurtarıldı

Hipotermi tanısıyla hastaneye kaldırılan çocuğun tedavisi sürüyor - Çocuğu kurtaran belediye otobüsü şoförü Fatih Çakıcıoğlu: - "İnsanın aklına tabii o anda bir şey gelmiyor, direkt arkasından koştum 300 metre kadar suda sürüklendi. En son suya battığında yakaladım" ÇOCUĞU KURTARAN ŞOFÖRÜN AÇIKLAMASI EKLENDİ

Haber 24-12-19 14:40

GÜNCELLEME - Adana'da sele kapılan çocuk kurtarıldı

Hipotermi tanısıyla hastaneye kaldırılan çocuğun tedavisi sürüyor DETAY EKLENDİ

Yurthaber 24-12-19 14:00

Uludağ'da hayatını kaybeden Efe Sarp'ın cenazesi Aydın'a getirildi

Baba Tangör Sarp: "Yolu da bulmuşlar çok güzel fakat karşıdan karşıya geçerken suya düşmüşler. Düşünce ne olur? Eksi 16 derece… Hipotermi olmuş, 100 metre gitmiş düşmüş"

Haber 19-12-19 17:34

Hipotermi nedir? Hipotermi nedenleri ve belirtileri nelerdir? Uludağ'da kaybolan dağcı Efe Sarp'ın ölüm nedeni hipotermi nedir?

Türkiye'nin bir süredir gündeminde yer alan Uludağ'da kaybolan iki dağcıdan birinin ölüm nedeni olarak hipotermi olduğu açıklandı. Ölüm nedeninin hipotermi olarak açıklanmasının ardından kullanıcılar 'Hipotermi nedir?' , 'Hipoterminin nedenleri ve belirtileri nelerdir?' sorularının yanıtlarını merak ediyor. İşte hipotermi ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Haber 18-12-19 23:14

GÜNCELLEME - Uludağ'da bulunan cesetlerden birinin Efe Sarp'a ait olduğu belirlendi

Adli Tıp Kurumunda yapılan ilk incelemede, Sarp'ın ölüm nedeninin "ısı kaybına bağlı hipotermi" olduğu tespit edildi GELİŞMELER EKLENDİ

Yurthaber 18-12-19 22:19

İspanya'da kalbi 6,5 saat duran kadın hayata döndürüldü

İspanya'da vücut sıcaklığı 20,2 dereceye kadar düşen ve kalp atışı 6,5 saat duran bir kadının hayata döndürüldüğü ve vücudunda kalıcı nörolojik hasar oluşmadığı bildirildi.

Trend 05-12-19 15:21

Çalıştığı hastanede kriz geçirdi, hipotermi ile hayata döndü

Kalp krizi geçiren ve kalp masajı yapılan ameliyathane görevlisi, kalp ve beyin fonksiyonları korunarak vücut ısısının 32 dereceye kadar düşürüldüğü hipotermi tekniği ile yaşama döndürüldü - Ankara Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Engin Bozkurt: - "Hastanın en büyük şansı, kalp krizini hastanede geçirmiş olmasıdır. Dışarıda olsa ambulans gelene kadar hastada beyin hasarı oluşabiliyor. Beynin oksijensiz kalma süresi, 3 dakikayı geçerse hastanın geri gelme şansı da çok azdır. Kalbi duran ve hipotermi ile vücut fonksiyonlarını yitirmeyen bu hastamız şu anda adeta ikinci hayatını yaşama şansını yakalamış durumdadır"

Haber 22-03-19 11:10

Çalıştığı hastanede kriz geçirdi, hipotermi ile hayata döndü

Kalp krizi geçiren ve kalp masajı yapılan ameliyathane görevlisi, kalp ve beyin fonksiyonları korunarak vücut ısısının 32 dereceye kadar düşürüldüğü hipotermi tekniği ile yaşama döndürüldü - Ankara Şehir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Engin Bozkurt: - "Hastanın en büyük şansı, kalp krizini hastanede geçirmiş olmasıdır. Dışarıda olsa ambulans gelene kadar hastada beyin hasarı oluşabiliyor. Beynin oksijensiz kalma süresi, 3 dakikayı geçerse hastanın geri gelme şansı da çok azdır. Kalbi duran ve hipotermi ile vücut fonksiyonlarını yitirmeyen bu hastamız şu anda adeta ikinci hayatını yaşama şansını yakalamış durumdadır"

Yurthaber 22-03-19 11:09

Suriye'de Heccin'den kaçan 35 çocuk hipotermiden öldü

BM: "Aralık'tan bu yana en az 35 çocuk Heccin'den kaçış yolunda ya da kampa ulaştığında hipotermi nedeniyle öldü"

Haber 06-02-19 02:06

Kar fotoğrafı çekeyim derken canından oluyordu!

Denizli'de kar yağışı altında dağlık alana çıkıp manzara fotoğrafı çektirmek isteyen 27 yaşındaki Şahin Cengiz, 15 metre yükseklikten düştü. Yoğun kar yağışı sebebiyle donma tehlikesi geçirip hipotermiye giren Cengiz, arama kurtarma ekipleri tarafından yapılan 1 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı.

Haber 08-01-19 01:11

Tunceli'de operasyona katılan 2 askerin şehit olması

Teröristlere yönelik operasyonda olumsuz hava koşullarından etkilenerek şehit olan iki askerin Mersin'deki ailelerine acı haber verildi

Haber 27-10-18 10:43

Tunceli'de operasyona katılan 2 askerin şehit olması

Nazımiye ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda olumsuz hava koşullarından etkilenerek şehit olan 2 askerin naaşları Elazığ'a getirildi

Haber 27-10-18 03:48

Türkiye'yi yasa boğan açıklama: 2 askerimiz donarak şehit oldu

Tunceli'den çok acı haber geldi. Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, iki asker Tunceli-Nazımiye kırsalında hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması sebebiyle şehit oldu. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel ile Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen'in Mersin'deki ailelerine acı haber verildi.

Haber 26-10-18 22:47

Soğuklar da yaralar!

Kış mevsimi, kendine özgü kazalarla da akla geliyor. Kazalarda da doğru ve acil müdahale hayat kurtarıyor. Ancak özellikle soğuk yaralanmaları durumunda kulaktan dolma bilgilerle yapılan müdahaleler, yarardan çok zarar getirebiliyor.

Haber 02-01-18 11:09

Donmaya karşı uzman önerileri

Elazığ Sağlık Müdür Vekili Dr. Şemsettin Çil, donma olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Haber 30-11-99 00:00