İha Haberleri

SON DAKİKA | Yunanistan'dan Ege'de skandal hamle! Adalara zırhlı araç sevkiyatını İHA'lar görüntüledi

Son dakika haberi: Yunanistan'ın Ege'deki Gayri Askeri Statüdeki Adalar'a (GASA) uluslararası hukuka aykırı şekilde zırhlı araç sevk ettiği anlar ortaya çıktı. İHA'lar tarafından görüntülenen sevkiyatta, çıkarma gemilerinin Midilli ve Sisam'a özellikle ABD tarafından hibe edilen askeri araçları sevk etmesi dikkati çekti. İşte Atina'nın skandal hamlesiyle ilgili tüm detaylar...

Haber 25-09-22 10:54

CHP'li Kılıç'ın BAYKAR sözleri sonrası Selçuk Bayraktar'dan çok sert tepki

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve şirketin CEO'su Haluk Bayraktar, CHP'li Sevda Erdan Kılıç'a çok sert tepki gösterdi. Bugün bazı sitelerde yer alan haberlerde Kılıç, ASELSAN'daki işten çıkarmalara ilişkin, "Baykar'ın önü mü açılmak isteniyor?" ifadelerini kullandı. CHP'li ismin sözlerine Twitter'dan yanıt veren Selçuk Bayraktar, "Tüm dünya överken içeride birileri iftira peşinde" dedi.

Haber 15-09-22 11:48

İHA'ları ve insansız savaş uçağı Kızılelma'yı anlattı! Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken sözler Kim milli teknolojilerin büyümesi için omuz verirse...

Büyük ilgi gören TEKNOFEST KARADENİZ’in ödül töreninde TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar önemli açıklamalarda bulundu. Gençlere seslenen Bayraktar, gençlerin yolunu kesmeye çalışanlarla mücadele edeceklerini, milli teknolojilerin büyümesi için omuz verenlerle de yan yana yürüyeceklerini belirtti. Öte yandan Bayraktar, İHA’lar ve Kızılelma’ya ilişkin de önemli ifadeler kullandı. Bayraktar, TEKNOFEST 2023'ün nerede yapılacağını da duyurdu.

Haber 04-09-22 16:45

Liseler Arası İHA Yarışması Sabit Kanat Kategorisinin birincisi Simurg takımı oldu

"Liseler Arası İHA Yarışması Sabit Kanat Kategorisi"nin birincisi "Simurg" takımı oldu

Yurthaber 04-09-22 15:27

Mobil eğitim merkeziyle köylerdeki 3 bin çocuk teknolojiyle buluşturuldu

İzmir İmam Hatipliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Burhanettin Kansızoğlu: - "Şu ana kadar 3 bine yakın öğrenciye gittik" - "Özellikle ekonomik durumu olmayan çocuklara destek vererek onları iyi bir mühendis olarak yetiştirmek istiyoruz"

Yurthaber 04-09-22 11:58

UÇBEY İHA polisin gözü oldu

BİYOTEKSAN Teknoloji Direktörü Ali Algül: - "Son dönemde emniyet teşkilatımızın düzenlediği önemli operasyonlarının takibi ve gözetimi UÇBEY tarafından yapılmıştır. TEKNOFEST KARADENİZ'de vatandaşlarımızın ilgi odağı oldu"

Yurthaber 02-09-22 15:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası soruları yanıtladı: (2)

"Yunanistan'ın NATO'ya olumsuz bir yaklaşım sunması Türkiye-NATO ilişkilerini zayıflatmaz. Çünkü Türkiyesiz bir NATO düşünülemez. Kaldı ki Yunanistan'ın NATO içerisinde zaten kıymetiharbiyesi yok. Türkiye varsa NATO güçlü, Türkiye yoksa NATO güçlü değil" - "(Kılıçdaroğlu'nun TEKNOFEST ziyareti) Kendi milletvekilinin kalkıp SİHA'ları terör örgütleriyle mukayese ettiğini bilmiyor bile. Hatta orada gazeteciler de sordu, TB2, TB3 falan. 'Bunlar nedir?' diye onu soruyor. Haberi yok. Ve bu insansız hava araçları hakkında dersini de iyi çalışmamış"

Yurthaber 02-09-22 15:07

Bayraktar İHA'ya bir müşteri daha! Satın almak için harekete geçtiler

Türkiye'nin yerli ve milli ürettiği insansız hava araçlarına (İHA) bir müşteri daha çıktı. Başta Türkiye olmak üzere, Ukrayna, Azerbaycan ve Libya gibi ülkelerde kullanılan Türk yapımı insansız araçları Romanya'nın radarına girdi. Romanya basınında çıkan habere göre, Romanya'nın, Türkiye'den 18 Bayraktar insansız hava aracı satın almayı planlandığı iddia edildi.

Haber 01-09-22 20:21

Azerbaycan'ın yerli ve milli SİHA'ları TEKNOFEST KARADENİZ'de sergileniyor

Azerbaycan'ın yerli ve milli SİHA'ları TEKNOFEST KARADENİZ'de sergileniyor

Yurthaber 30-08-22 15:59

Selçuk Bayraktar TEKNOFEST KARADENİZ'in açılışında konuştu:

"Bundan sadece 5 yıl önce, 'Türkiye'de, merkezinde teknoloji yarışmalarının olduğu bir organizasyona Türk gençleri akın akın yüzbinlerce başvuru yapacak' deseydik, herhalde en hafif tabirle alaya alınırdık. Bugün TEKNOFEST'in 40 daldaki teknoloji yarışmalarına her yaş grubundan 600 bin genç kardeşimiz başvurdu" - "Ancak, bu kadarı da yetmez. Gün daha fazla mücadele etme günüdür. 2023'te, 2024'te, 2053'te ve hatta 2071'de TEKNOFEST'leri yapmaya devam etmeliyiz" - "Ambargo sopası sallayarak bizleri korkutmaya çalışanlar, milli teknolojileri engellemek için darağacı kurmaya çalışanlar, biz yolumuzda dosdoğru mücadele ettikçe ve yolumuzdan dönmedikçe asla kazanmayacaklar"

Yurthaber 30-08-22 15:54

Medya-İş Genel Başkanı Ballı'dan İHA Şanlıurfa Bürosu'na taziye ziyareti

Medya-İş Genel Başkanı Ballı'dan İHA Şanlıurfa Bürosu'na taziye ziyareti

Yurthaber 24-08-22 10:49

Üniversiteliler geliştirdikleri İHA ile yerli yazılım ve performans ödülü aldı

Gaziantep Üniversitesinden 3 öğrencinin kurduğu Akıncılar Takımı, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması'nda "Sabit Kanat" kategorisinde iki birincilik kazandı - Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Muhammed Alaca: - "Tarımsal İHA alanında yerli otopilot sistemi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz"

Yurthaber 23-08-22 13:37

Gaziantep'teki trafik kazasında hayatlarını kaybeden gazeteciler son yolculuklarına uğurlandı

Gaziantep'teki trafik kazasında hayatlarını kaybeden gazeteciler son yolculuklarına uğurlandı

Yurthaber 21-08-22 13:31

Gaziantep’teki kazada kaç kişi öldü? Gaziantep'teki kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu mu?

Gaziantep Nizip'te yaşanan elim kazada vefat eden kaç vatandaşın olduğu merak edildi. Gaziantep'te meydana gelen kazada yolcu otobüsü, bir ambulans, bir itfaiye aracı ve gazetecilerin canlı yayın aracı çarpıştı. Toplamda 16 kişi hayatını kaybetti. Peki Gaziantep’teki kazada kaç kişi öldü? Gaziantep'teki kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu mu? İşte merak edilenler...

Haber 20-08-22 15:32

Yunanistan'ın lastik bota bindirip Türk karasularına ittiği göçmenler kurtarıldı

Yunanistan'ın lastik bota bindirip Türk karasularına ittiği göçmenler kurtarıldı

Yurthaber 17-08-22 13:27

Skandal anları İHA ile tespit edildi! MSB görüntüleri paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, düzensiz göçmenlerin Yunanistan tarafından lastik bota aktarılarak Türk kara sularına itildiği anların görüntülerinin İHA ile tespit edildiği paylaşıldı. Bakanlık, düzensiz göçmenlerin kurtarıldığını bildirdi.

Haber 17-08-22 13:16

Bakan Soylu, Munzur'da İHA'ların çektiği hayvancılık faaliyeti görüntülerini paylaştı

Bakan Soylu, Munzur'da İHA'ların çektiği hayvancılık faaliyeti görüntülerini paylaştı

Yurthaber 17-08-22 10:06

TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması sonuçları açıklandı

TEKNOFEST Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması sonuçları açıklandı

Yurthaber 15-08-22 14:47

Afyonkarahisar'da TÜBİTAK'ın düzenlediği İHA yarışları sona erdi

Afyonkarahisar'da TÜBİTAK'ın düzenlediği İHA yarışları sona erdi

Yurthaber 14-08-22 20:46

Deniz Kuvvetlerine ait İHA, Yunanistan'ın düzensiz göçmenlerin botunu geri ittiği anları görüntüledi

Deniz Kuvvetlerine ait İHA, Yunanistan'ın düzensiz göçmenlerin botunu geri ittiği anları görüntüledi

Yurthaber 10-08-22 12:54

Afyonkarahisar'da Uluslararası ve Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır: - "Türkiye kendi ihtiyaçlarını, kabiliyetleri ve yetkinlikleriyle giderebiliyor. Aynı zamanda dostlarına ve kardeşlerine el uzatabildiği bir kuvvete erişmiştir"

Yurthaber 09-08-22 17:30

Edirne'de üniversite öğrencilerinin geliştirdiği roket TEKNOFEST'te yarışacak

"Gökdoğan" adı verilen roket, orta irtifa yüksekliğe ulaşabiliyor - Trakya Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi ve takımın kaptanı Bengüsu Şen: - "Roket, insani yardım malzemesi, ilaç, teknik malzeme ya da dron taşıyabilecek. Geliştirildiği takdirde ise silah olarak bile kullanılabilir"

Yurthaber 04-08-22 11:03

Ticari İHA kullanma lisansıyla mezun olup sektöre adım atıyorlar

Eskişehir Teknik Üniversitesi savunma sanayinin yanı sıra tarım sektörüne kalifiye personel yetiştirdiği İnsansız Hava Aracı Teknoloji ve Operatörlüğü Programına yeni öğrenciler bekleniyor - Programın Sorumlusu Öğretim Görevlisi Emre Özbek: - "Mezunlarımıza sektörden yoğun ilgi var. Programımızdan bu yıl mezun ettiğimiz öğrencilerin hemen hemen hepsi staj ya da iş imkanlarıyla tanıştı"

Yurthaber 03-08-22 14:12

Samsun'da 15 Temmuz Sonrası Savunma Sanayiindeki Gelişmeler Çalıştayı başladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: - "SİHA teknolojisinde dünyanın önde gelen 3 ülkesinden biri olduk ve SİHA'lar konusunda çalışmalarımız üst üste katlanarak yeni ürünlerle devam edecek" - "2002 yılında sadece 60 kadar savunma sanayi projesi varken bugün 750'leri aşmış durumdayız. Bu projelerin yarısından çoğu da son 6 yıl içerisinde başlatılan projeler"

Yurthaber 01-08-22 14:04

Şanlıurfa'da tarım ürünlerinin verimi sürü dronlarla artırılacak

Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü ve HRÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Hançer: - "Bitki belli bir boya geldiği zaman tarlaya traktör girmiyor, bu dronlar çok hızlı hareket ediyor çok az miktarda kimyasal kullanılıyor" - HRÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Özen: - "Sürü dronlarla gerek zaman gerek ilaçlama gerekse gübreleme gibi konularında tasarruf elde edilerek daha yüksek verime sahip daha kaliteli tarım ürünleri elde etmeyi hedefliyoruz"

Yurthaber 01-08-22 11:49

Karabük'te lise öğrencilerinin tasarladığı İHA, TEKNOFEST'te yarışacak

Karabük'te lise öğrencilerinin tasarladığı İHA, TEKNOFEST'te yarışacak

Yurthaber 29-07-22 13:18

Yunanistan bir skandala daha imza attı! Türk İHA’ları böyle görüntüledi...

Düzensiz göçmenleri her defasında ölüme iten Yunanistan bir kez daha yakayı ele verdi. Yunanistan güvenlik güçlerinin yaptıkları skandalı Türk insansız hava araçları görüntüledi. MSB tarafından yayınlanan görüntüler yine çok konuşulacak. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 25-07-22 12:44

MSB düzensiz göçmenlerin Yunanistan tarafından Türkiye kara sularına itilişinin görüntülerini paylaştı

MSB düzensiz göçmenlerin Yunanistan tarafından Türkiye kara sularına itilişinin görüntülerini paylaştı

Yurthaber 25-07-22 12:33

Manisa’da üretilen avcı İHA TEKNOFEST'te yarışacak

Manisa’da üretilen "avcı İHA" TEKNOFEST'te yarışacak

Yurthaber 21-07-22 21:16

Son dakika: ABD'den çarpıcı açıklama! Yüzlerce İHA gönderecek diyerek duyurdular... Rusya-Ukrayna savaşında yeni aktör iddiası

Son dakika haberine göre, ABD'den Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin dikkat çeken bir iddia geldi. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İran'ın yakın zamanda Ukrayna savaşı için Moskova'ya yüzlerce İHA göndereceğini ve Rus askerlerine İHA eğitimi vereceğini söyledi.

Haber 11-07-22 23:54

Muğla'da jandarmadan bayram denetimi

Muğla'da jandarmadan bayram denetimi

Yurthaber 08-07-22 13:48

İlk kez yapıldı! Bayraktar Akıncı'dan LGK-82 ile başarılı atış

Milli TİHA Bayraktar AKINCI, yerli olarak geliştirilen ve ilk kez bir İHA'dan atılan LGK-82 (Lazer Güdüm Kiti) ile gerçekleştirdiği test atışında hedefi tam isabetle vurdu.

Haber 02-07-22 11:00

Gümüşhane'de arazide bulundu! Rus yapımı İHA, Ankara'ya gönderildi...

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde arazide mantar toplayan vatandaşlar Rus yapımı İHA buldu. Araziye düşen İHA, incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi. İHA'nın Rus yapımı, silahsız keşif amaçlı Orlan-10 modeli olduğu belirlendi.

Haber 22-06-22 23:22

Gümüşhane'de arazide Rus yapımı İHA bulundu

Kürtün ilçesinde araziye düşen İHA, incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi

Yurthaber 22-06-22 21:53

Mantar toplamaya giden köylüler buldu! Gümüşhane'ye Rus İHA'su düştü

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde mantar toplamaya giden vatandaşlar, bir İHA'nın düşmüş olduğunu gördü. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen güvenlik güçleri, düşen İHA'nın Rus yapımı silahsız keşif amaçlı Orlan-10 modeli olduğunu belirledi.

Haber 22-06-22 14:26

Alev savaşçıları olası orman yangınları için teyakkuzda

Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici: - "Geçen yıla göre hava araçları neredeyse ikiye katlandı. Temmuz'da 10 helikopterimiz olacak, 2 uçağımız geldi, 2 uçağımız daha gelecek" - Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz: - "Müdürlüğümüzdeki hava araçlarının bir seferde yaklaşık 32 ton su atma kapasitesi olacak, bu çok önemli bir miktar"

Yurthaber 11-06-22 11:52

Ukrayna savaşı: Eurovision'u kazanan Kaluş Orkestra kupasını İHA satın alınması için sattı

Bu yıl 66'ıncısı düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda kazanan Ukraynalı grup Kaluş Orkestra, şampiyonluk kupasını ülkelerinde savaşan askerlere destek için 900 bin euroya sattı.

Haber 30-05-22 12:25

Sivas'ta Uluslararası Nuri Demirağ İHA Yarışması düzenlendi

Sivas'ta "Uluslararası Nuri Demirağ İHA Yarışması" düzenlendi

Yurthaber 25-05-22 13:04

TEI, yerli İHA motorlarında seri üretime devam ediyor

Anka ve Aksungur için tasarlanan TEI-PD170 motordan 40 adetten fazla üreten şirket, İHA'larda kullanılmak için geliştirilen TEI-PG50 motoru da seri imalata hazır hale getirdi - TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit: - "(TEI-PD170 motor) Teslimatımız ve yeni siparişlerin pazarlıkları devam ediyor. Uygulamalarımız ve adetlerimiz arttıkça rekabetçiliğimiz de artacak, seri imalat daha büyük hızla devam edecek"

Yurthaber 19-05-22 13:41

Türk deniz havacılar bayramı görev başında karşıladı

Kendilerini "iki mavinin çelik kanatları" olarak tanımlayan Deniz Hava Komutanlığının kahraman mensupları, Türkiye'nin mavi vatandaki hak ve menfaatlerinin korunmasında her görevi her koşulda en üst seviyede ifa ediyor - Muhafız er Batuhan Kartal: - "Her ne kadar bu bayramda ailemden uzakta olsam da bu mukaddes yuvada görev yapmamdan dolayı hem ailem hem de ben gurur duymaktayız"

Haber 02-05-22 11:51

Yerli İHA Jackal İngiltere'de kullanılacak

Flyby Technology kurucusu Jon Parker: - "Türkiye gerçekten bu konuda bir süper güç olma yolunda ilerliyor. Gerçekten ileride de çok büyük başarılara imza atılacağını düşünüyorum"

Yurthaber 26-04-22 10:28

Muğla'da çocuklar jandarma helikopterine bindi

Muğla'da çocuklar jandarma helikopterine bindi

Yurthaber 24-04-22 00:00

ABD Kongresinden Biden'a 'Bayraktar TB-2' çağrısı

ABD Temsilciler Meclisi üyelerinden ABD Başkanı Joe Biden’a dikkat çeken bir çağrı geldi. Meclis üyeleri Biden’a gönderdikleri mektupta, Ukrayna'ya Bayraktar TB-2 ve benzeri gelişmiş insansız hava araçları (İHA) temin edilmesi gerektiğini belirtti. Bu teminlerin; Ukrayna'nın Rus tedarik hatlarını sekteye uğratmasına ve kuşatma taktiklerini bozmasına imkan vereceği aktarıldı.

Haber 08-04-22 20:50

İHA ve SİHA'lar teröristlerle suçlulara göz açtırmıyor

EGM Havacılık Daire Başkanlığı koordinesinde Erzurum'da konuşlu İHA ve SİHA filosu, terörle mücadelenin yanı sıra narkotik suçlar ve kaçakçılıkla mücadelede, sınır güvenliğinde, toplumsal olayların ve gösterilerin izlenmesi, takibi ve güvenliğinin sağlanmasında, trafik güvenliği denetimlerinde ve doğal afetlerde arama kurtarma faaliyetleri ile keşif, gözetleme ve istihbarat amacıyla kullanılıyor - Dosta güven teröriste korku salan insansız hava araçları, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör olaylarının önlenmesinde ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesinde güvenlik güçlerinin en büyük destekçisi oluyor

Yurthaber 05-04-22 11:07

Ermenistan yeni İHA'sını tanıttı! Adı: DAVARO

Ermenistan'da düzenlenen bir askeri teknoloji fuarda, yeni İHA da tanıtıldı. Ülkenin savunma sanayii şirketlerinden olan DAVARO'nun, kendi ismiyle ürettiği lazer güdümlü hassas mühimmatlı İHA, fuarda ilk kez sergilendi. Öte yandan DAVARO'nun ismi, sosyal medyada büyük dikkat çekti.

Haber 02-04-22 11:50

Ukrayna ordusunun bestelediği Bayraktar şarkısı, Lviv sokaklarında yankılandı

Rusya-Ukrayna savaşına adeta "damga" vuran ve tüm dünyada adından söz ettiren Bayraktar SİHA'lar, için bestelenen şarkı, Lviv sokaklarında hep bir ağızdan söylendi.

Haber 01-04-22 15:21

Muharrem İnce'den dikkat çeken İHA ve SİHA çıkışı! 'Cumhurbaşkanı olduğumda...'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye'nin ürettiği İHA ve SİHA'lar ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. İnce, hükümetin İHA ve SİHA konusunda iyi bir iş yaptığını belirterek, "Ben Cumhurbaşkanı olduğumda, o İHA'ları, SİHA'ları destekleyeceğim" dedi. İşte İnce'nin o açıklamaları!

Haber 20-03-22 19:44

Selçuk Bayraktar: Geliştirdiğimiz uçaklarla devrim yaşanacak

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar Türkiye'de savunma sanayisi alanında yaşanan gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Baykar'ın dünyada en çok insansız hava aracı ihraç eden firma olduğuna dikkat çeken Bayraktar, muharebe sahasında devrim yaşanacağını söyledi.

Haber 17-03-22 13:16

Takipte kalın demişti! Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma paylaşımı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından insansız savaş aracı Kızılelma'nın da içinde olduğu bir paylaşım yaptı. Bayraktar, söz konusu paylaşımı "Karşınızda AKINCI'nın pabucunu dama atabilecek tek İHA" notu ile paylaştı.

Haber 13-03-22 21:46