Isilik Haberleri

İsilik nasıl geçer, Alerjik isilik neden olur? Bebeklerde isilik neden olur, ne iyi gelir?

İsilik cildin hassas bölgelerinde ortaya çıkan yaygın bir deri rahatsızlığıdır. İsilik genellikle sıcak hava, terleme, cilt sürtünmesi veya alerjik reaksiyonlar gibi faktörlerden kaynaklanır. Cildin üst tabakasındaki tıkanmış gözenekler terin ve nemin cilt altında hapsolmasına neden olarak iltihaplanmaya ve kaşıntılı kızarıklıklara yol açar. Pki, bebeğimin yüzünde isilik şeklinde kızarıklık var ne yapmalıyım?

Haber 15-06-2023 14:26

Bebeklerde isilik nasıl geçer, ne iyi gelir? Bebeklerde isilik kremi nasıl kullanılır, yüzdeki isiliğe ne iyi gelir?

İsilik bebeklikten itibaren her yaşta görülebilen cilt hastalıklarından biridir. Ter kanallarının tıkanması neticesinde isilik meydana gelir. İsilik rahatsızlığı kişiyi rahatsız eden bir durumdur. Özellikle bebeklerde görülen isilik, bebeklerin huzursuzlaşmasına yol açar. Ayrıca bebeklerin hassas bir deriye sahip olması isiliğin oluşmasında büyük bir etkendir. Peki, bebeklerde isilik nasıl geçer, isilik kremi nasıl kullanılır?

Kadin 24-03-2023 16:57

Ebeveynler dikkat! Çocuklarda en sık görülen 6 hastalık

Çocukların bağışıklık sistemleri çok daha güçsüz olduğu için sık sık hastalanabiliyorlar. Çocukların hastalıklarının ciddi hastalıklara dönmemesi için anne ve babaların sağlık konusunda bilinçli olmaları gerekiyor. Uzmanlar çocuklarda en sık görülen 6 hastalığı açıkladı.

Haber 25-08-2022 16:08

Annelerin en büyük korkusu! Bebeklerde isilik oluşmaması için dikkat edilmesi gerekenler

İsilik, özellikle yaz aylarında bebeklerde ortaya çıkan ve çok sık rastlanan cilt hastalıklarından biridir. Bebeklerde isilik oluşumunu önlemek için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar var. Bunların başında en sık düşülen hata olan bebeklerin kat kat giydirilmesi var. Bebeklerin mevsim şartlarına göre giydirilmesine özen gösterilmesi gerekiyor. Sentetik kumaştan üretilen giysilerin tercih edilmesi ve bezlerinin yeterli sıklıkta değiştirilmemesinin bebeklerde isiliğe yol açıyor.

Haber 13-08-2022 11:05

Isilik

Isilik Hakkındaki Haberler Mynet'te. Isilik Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sıcak havalara dikkat! Bebeklerde sıklıkla görülüyor

Havalar yavaş yavaş ısınmaya başlıyor. Havaların ısınması her ne kadar mutlu etse de aşırı sıcaklar bebeklerin cildinde isiliğe neden olabiliyor. Bebeği isilik olan anneler panik yapabiliyorlar. İsiliği daha hızlı geçirmek için bu süreçte bebeğin bakımına ekstra dikkat etmek gerekiyor. İşte isilik olan bebekler için bakım önerileri…

Kadin 21-04-2022 12:38

İsilik: Neden olur, nasıl geçer?

Tenimizin her zaman pürüzsüz olmasını istesek de kimi zaman çeşitli sebeplerden ya da iklim şartlarından dolayı bazı cilt problemleriyle karşılaşırız.

Haber 24-06-2020 11:04

Sıcak havalarda isiliğe dikkat!

Uz. Dr. Özlen Kaya Çardak, sıcaktan ve aşırı nemden etkilenerek tıkanan ter bezlerinin bebeklerin cildinde kızarıklıklar oluşmasına sebep olduğunu söyledi.

Haber 31-07-2013 10:35