Karabuğday Haberleri

Karabuğday nasıl tüketilir, nasıl pişirilir? Diyette karabuğday ne kadar yenmeli, zayıflatır mı?

İnsanlar var olduğundan beri alması gereken besin değerlerini karşılamanın çeşitli yollarını bulmuşlardır. Protein, lif ve mineral gibi birçok değerli besin kaynağının bulunduğu yiyecekler, vücuda olan olumlu katkısından dolayı sıklıkla tercih edilir. Hazır gıdaların artmasıyla sağlıklı yiyeceğe yönelim artmış ve özellikle de tahıllara olan ilgi giderek büyümüştür. Bu ilgiyi gören bir besin de karabuğdaydır. Peki, karabuğdayla zayıflanır mı?

Haber 18-11-22 17:55

Denemek için başladığı karabuğday üretiminde devlet desteğiyle ihracata başladı

Çankırı'da karabuğday yetiştiren İsmail Akbaş : - "Ürünlerimizi Almanya, İngiltere, Fransa, İsviçre'ye gönderdik. Arap ülkelerine de göndermeyi düşünüyoruz"

Yurthaber 12-09-22 11:17

Mardin Ovası'nda hasadı yapılan karabuğday çölyak hastaları için kullanılacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman Müdürlüğü, GAP Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi, Konya Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle 10 dönümlük alanda yapılan karabuğday üretiminden 650 kilogram verim elde edildi - Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş: - "Glütensiz ekmek üretimini fırında yapıp özellikle maddi durumu iyi olmayan çölyak hastalarına ücretsiz vereceğiz"

Yurthaber 29-06-22 12:15

Karabuğday çorbası nasıl yapılır? Nefis tarifi ile diyet yapanların vazgeçilmezi olacak

Dengeli ve sağlıklı beslenen herkesin sofrasında olması gereken karabuğday çorbası, kolay tarifinin yanı sıra faydaları ile de dikkat çekiyor. Şekeri dengeleyen, kötü kolesterolü düşüren karabuğday çorbası, glutensiz içeriği sayesinde alerjisi olan kişilerin rahatlıkla tüketebileceği bir çorbadır. Peki karabuğday çorbası nasıl yapılır? Diyet yapanlar için nefis tarifi ile karabuğday çorbası...

Yemek 01-02-21 13:58

Karabuğday

Karabuğday Hakkındaki Haberler Mynet'te. Karabuğday Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Tam bir besin deposu: Karabuğday ununun faydaları nelerdir?

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz karabuğday, içerisinde barındırdığı vitamin ve mineral zenginliği sayesinde oldukça fazla tüketilmektedir. Şekil olarak adeta bir üçgen prizmayı andırır. Karabuğday ile yapılan yemekler ise özellikle diyet listelerinin vazgeçilmezi olmuştur.

Yemek 25-12-20 16:55

Karabuğday (Greçka): Faydaları nelerdir?

Çoğunluk tarafından tahıl familyasında yer aldığı düşünülen karabuğdayın tahıl olduğunu söylemek yanlış olur. Çünkü karabuğday bir tahıl değil, kuzukulağıgiller familyasında yer alan bir bitkidir. Yendiğinde bulguru andıran bir tat verir, greçka ismiyle de anılır.

Haber 24-06-20 10:53