Kawasaki Hastalığı Haberleri

Kawasaki hastalığının belirtileri nedir? Koronavirüs ile nasıl bir ilişkisi vardır?

Kawasaki sendromu olarak da adlandırılan ve Japonya başta olmak üzere tüm dünyada sıklıkla görülen bu hastalık çoğunlukla 5 yaşın altındaki çocuklarda çıkıyor. Kawasaki hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir? Kawasaki hastalığı tanı kriterlerini ve tedavi yöntemlerini sizler için derledik!

Haber

Koronavirüsü yendikten sonra kawasaki hastalığına yakalanan kızın babasından önemli uyarı

Koronavirüsü yenen 5 yaşındaki Scarlett, iyileştikten haftalar sonra kawasaki hastalığı yüzünden tekrar hastaneye kaldırıldı. Küçük kızın babası, 1 haziran tarihinde okullar açmaya hazırlanan İngiliz hükümetine seslendi.

Haber

Fransa'da ilk kez bir çocuk öldü! Koronadan sonra yeni bela Kawasaki

Fransa'da ilk kez Kawasaki hastalığına benzer belirtiler gösteren bir çocuk öldü.

Haber

Kawasaki hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, neden olur tedavisi var mı?

Koronavirüs’ten sonra İngiltere’de çocuklarda ortaya çıkan Kawasaki hastalığı endişelendirdi. Peki Koronavirüs ile bağlantısı olabileceği düşünülen Kawasaki hastalığı nedir, belirtileri nelerdir? İşte daha koronavirüs mücadelesi sona gelmemişken endişelendirmeye başlayan Kawasaki hastalığı ile ilgili merak edilenler...

Haber

Çocuklar arasında hızla yayılan hastalıkta endişe veren şüphe! Arkasında koronavirüs olabilir

Çocuklarda kalp ve damarları etkileyen ve aralarından İngiltere, Fransa ile Belçika'nın da yer aldığı bir dizi ülkede görülen yeni bir sendromun, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) bağlı olmasından endişe ediliyor.

Haber

Çocuklarda 3 günden uzun süren ateş, Kawasaki hastalığının habercisi olabilir

Çocuklarda 3 günden uzun süren ateş, döküntü, ağız içinde, dilde ve gözlerde kızarıklar, Kawasaki hastalığının habercisi olabilir. VM Medical Park Mersin Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı Doç. Dr. Abdullah Özyurt, “Hastalık tedavi edilmezse kalp hastalıklarına neden olabilir. Tedavi edildiğinde ise birçok çocukta herhangi bir kalıcı hasara yol açmaz” diyerek, aileleri uyardı.

Kadin