Kiracı Haberleri

Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiriyor: Yeni dönem başladı... Kira beyannamesi hakkında tüm merak edilenler!

Gayrimenkul sahiplerini oldukça yakından ilgilendiren kira beyanname verme süreci bugün itibarıyla başladı. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) bu sene kiracıları da sürece dahil etti. Bu sayede vergi kaybı ve kaçağının önlenmesi hedefleniyor. Kira beyannamesine ilişkin merak edilen 10 soru haberimizde yanıt buluyor. İşte o sorular ve yanıtları!

Finans 01-03-2024 12:45

Kira depozitoları çıkmazında yeni detay! Uzman isim uyardı, depozito iadelerinde 'vadeli hesap' dönemi

Türkiye'de konut ve kira fiyatlarındaki artış gündemden düşmezsek kiracılar ve ev sahipleri ödemeler konusunda karşı karşıya geliyor. Ev kiralarken ev sahiplerine verilen depozito bedelinin iadesi hangi şartlarda olmalı? Uzman isim kiracıları hakları konusunda uyardı.

Finans 16-02-2024 11:49

Ev sahipleri ve kiracılar için yeni dönem 'resmen' başladı... Kiracılar dikkat! Tebligatlar gitmeye başladı, size de gelebilir!

Hazine ve Maliye Bakanlığı kira gelirlerin doğru beyan edilmesine yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda kiracılara tebligatlar gitmeye başladı. Tebligatta sorulan sorular neler, kiracılar görüşmeye gitmek zorunda mı, yanlış veya eksik bilginin cezası var mı?

Finans 15-02-2024 09:31

Ev sahipleri ve kiracılar dikkat! Kira artışı için yeni önlem: Boş evlerden daha çok vergi alınacak

Kira artışının önüne geçmek için hükümet bir kez daha kolları sıvadı. Yüzde 25 kira artışı sınırı kira zamlarına çare olmayınca yeni formüller gündeme geliyor. Bunlardan biri de boş tutulan evlerden daha fazla vergi alınması. Peki bu durum kira artışını nasıl etkiler? Faruk Erdem canlı yayında bu formülle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte yeni formülün detayları...

Finans 13-02-2024 10:15

İstanbul'da kiracısını öldürdüğü öne sürülen ev sahibinin müebbet hapsi istendi

Gaziosmanpaşa'da kira artışı nedeniyle tartıştığı kiracısını öldürdüğü öne sürülen Ertuğrul Öztunç'un müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Yurthaber 02-02-2024 07:12

Kiracı evi ilaçladı, ev sahibinin ailesi etkilendi! 7 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Konya'da kiracının evine yaptığı ilaçlamanın ardından bir aile hastanelik oldu. Kiracının evine yaptığı ilaçlama üst katta oturan ev sahibinin ziyaretine gelen torunu Ahmet Enes Temel'i de etkiledi. 7 yaşındaki Temel, zehirlenme nedeniyle yaşamını yitirdi, 5 kişi de hastanede tedaviye alındı.

Haber 31-01-2024 23:36

Ev sahibinin sopalı saldırısına uğradı: 'Köpeğimi gezdirip gelirken bana bir leğen su döktü'

Ev sahibi kiracı sorunu giderek büyüdü. Sarıyer'de sokak ortasında ev sahibinin sopalı saldırısına uğrayan Onur Yavuzyılmaz, konuyu yargıya taşıdı. 24 yaşındaki Yavuzyılmaz, "Köpeğimi gezdirip gelirken bana bir leğen su döktü. Ben de ‘Neden böyle yapıyorsun?' dedim. Kendisi de ‘Çıkın evimden’ diyerek küfür etti. Ettiğim küfürlerle övünmüyorum, herkesten özür dilerim. Kendisi bacağıma vurduktan sonra küfür ettim." ifadelerini kullandı.

Haber 14-01-2024 18:58

Kirayı 5 katına çıkarmak istedi, kabul etmeyince sopayla saldırdı! 'Seni gebertirim'

Rumeli Hisarı’nda ev sahibi bir kadın, 5 kat artırmak istediği kirayı kabul etmeyen 3 öğrenci gençten birine sokak ortasında sopayla saldırdı. "Evimden çıkacaksın" diye bağıran kadının saldırı anı kameralara yansıdı. Gençler, olaydan sonra bir grup tarafından tehdit edildiğini iddia etti. İşte detaylar...

Haber 14-01-2024 10:45

'Rakam arttıkça ücret düşüyor' Tüm ev sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor! Arabuluculuk sisteminde 2024 yeni ücret tarifesi belli oldu 'Anlaşmayı teşvik ediyor'

Ev sahipleri ile kiracılar arasındaki anlaşmazlıklar sürerken 1 Eylül'de devreye giren ve anlaşmazlıklara çözüm olması amaçlanan arabuluculuk sistemiyle birçok uyuşmazlık dava yoluna gitmeden çözümlendi. Yeni yılda da arabuluculuk fiyat tarifeleri güncellendi. Başvurularda arabulucuğa ücret ödeniyor mu? İşte o tarife ve ücretlerle ilgili tüm detaylar...

Finans 30-12-2023 10:56

Ev sahipleri ve kiracılar dikkat! e-kontrat uygulaması yolda: 'Bunun en büyük avantajı...'

Kira ve ev sahipleri arasında anlaşmazlıklar devam ediyor. Yaşanan tartışmaların altında ise fiyat konusunda anlaşılamaması yatıyor. Anlaşmazlıkların önüne geçmek için yeni bir uygulama hayata geçiyor. Birçok özellik barındıran e-kontrat sistemi ile birlikte eski nesil kira kontratları rafa kalkacak. Uygulamayla yaşanan sorunların önüne geçilmesi hedeflenirken bölge bölge kira haritası da çıkarılacak.

Finans 29-12-2023 07:52

Afyonkarahisar'da korkunç olay! Her şey annesinin ev sahibiyle gönül ilişkisi yaşadığını söylemesi üzerine oldu: Ev sahibini öldürdü, kendisi intihar etti

Afyonkarahisar’da Taner C., tartıştığı ev sahibini silahla öldürdükten sonra intihar etti. Gencin annesi ifadesinde ev sahibi Y.K. ile gönül ilişkisi yaşadıklarını söylediği, durumu öğrenen oğlunun, Y.K'yı silahla başından vurup intihar ettiği öğrenildi.

Haber 29-12-2023 07:01

İstanbul'dan İstanbul'a kira göçü başladı! Ocakta 2 bin liraydı şimdi 20 bin lira...

Artan enflasyon beraberinde kira fiyatlarının artmasına neden olmuştu. Hükümet önlem olarak yüzde 25 zam sınırı koysa da işleyişte bu karar her yerde geçerli olmadı. Özellikle İstanbul'da kira zamları devam ederken daha ucuz bir yere taşınmak isteyenler nakliyecilere fazladan mesai yaptırdı. Ocak-Aralık ayı arasındaki artış miktarı ise dudakları uçuklattı.

Finans 25-12-2023 22:02

Verdiği ilan gündem oldu! Ev sahibinin sıradışı isteği: Para yerine onu tercih etti

Ev sahipleriyle kiracılar arasında ilişkiler gün geçtikçe daha da ilginç bir hal alıyor. Son olarak Ankara'da bir ev sahibi verdiği ilanda kiracı adaylarından para değil sigorta ve asgari ücret primi talep etti.

Haber 07-12-2023 10:26

Kiracısı evi kaçar gibi bırakıp gitti! Ev sahibi nedenini eve girince öğrendi... Yürümekte dahi zorlandı

Çin'de bir ev sahibi, kadın kiracısının dairesini tuvalet kağıdı, paket kutuları ve yüksekliği bir metreye kadar çıkan boş içecek şişeleri dahil olmak üzere çöp yığınlarının arasında bıraktığını fark edince büyük bir çok yaşadı. Kiracısının ortada hiçbir neden yokken kira sözleşmesini yenilemeden kaçar gibi gitmesi üzerine durumdan şüphelenen ev sahibi mülküne girdiğinde korkunç bir manzarayla karşılaştı.

Trend 30-11-2023 15:32

6 ay sürem var dedi ev sahibi dinlemedi! Doktor evden çıkmayan kiracısına baltayla saldırdı

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde İ.A.'nın, yeni satın aldığı evde oturan kiracı S.H.D.'den daireyi boşaltmasını istemesi üzerine taraflar arasında kavga çıktı. Doktor olan İ.A., arbede sırasında otomobilden aldığı balta ile saldırdığı kiracıyı yaraladı. Yaralanan kiracı, 6 ay süresi olduğunu hatırlatması üzerine ev sahibinin balta ile saldırdığını söyledi. O anlar bir sitenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 28-11-2023 00:31

Önce Beşiktaş'ta babasının kiracısını bıçaklayarak öldürdü, sonra Fatih'te taksiyi rehin aldı!

Beşiktaş’ta bir kişi, yanında kalan ev sahibinin oğlu tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Saldırgan, Fatih'te sürücüsünü rehin aldığı takside yakalandı.

Haber 24-11-2023 18:10

Ev sahiplerinin 'pes' dedirten yeni oyunu: Kirada anlaştılar, depozito bedeli ikisini birbirine düşürdü!

Yeni kira bedeli üzerinde anlaşan ev sahibi ile kiracı bu kez depozitoda uzlaşamadı. Edirne'de geçen olayda kiracısıyla kira tutarında anlaşan ev sahibi günler sonra depozitoyu yükseltmek istedi ancak kiracısı karara sıcak bakmadı. Bunun üzerine ev sahibi öfkelendi, her ikisi de icralık oldu. Avukat Bedia Mutlu Mirzabey, depozito bedelinde '3 ay' detayına dikkat çekti.

Haber 15-11-2023 09:44

İzmir'de tartıştığı kiracısını öldüren ev sahibi tutuklandı

İzmir'in Torbalı ilçesinde tartıştığı kiracısını tabancayla öldürdükten sonra saklandığı ormanlık alanda gözaltına alınan 79 yaşındaki şüpheli tutuklandı.

Yurthaber 14-11-2023 08:06

Ev sahipleri, kira anlaşmazlığında kiracının köpeğini çaldıklarını itiraf etti! Köpek 1 yıldır hâlâ kayıp... Kimse nerede olduğunu bilemiyor

Kira anlaşmazlığının ardından kiracı ve ev sahipleri arasında sinirler gerildi. Kira konusunda anlaşmayan taraflardan ev sahipleri kiracılarının köpeğini çalarak intikam almak istedi. Amerika Birleşik Devletleri'nin Wisconsin eyaletinde devam eden kira husumetinde köpeğin 1 yıldır kayıp olduğu belirtildi. Ev sahiplerinin herhangi bir ceza almadıkları da ifade edildi.

Trend 08-11-2023 15:12

Ev sahibi kiracısını soydu! 400 bin lira değerinde ziynet eşya ve döviz... Görüntüleri izleyen kadın gözlerine inanamadı

Bursa’da kısa süre önce kiracısını soyan ev sahibi, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kiracının, evindeki ziynet eşyası ve dövizlerinin azaldığını fark edince evine güvenlik kamerası taktırarak, bunları çalanın ev sahibi olduğunu anladığı öğrenildi. Ev sahibi, kiracının 400 bin TL değerindeki ziynet ve dövizini çalarken ekipler para ve altınlara ulaştı.

Haber 01-11-2023 09:37

Dikkat! Milyonları ilgilendiriyor: Kiraya yüzde 25'in üzerinde zam yapan ev sahibi için mahkemeden dikkat çeken karar

İzmir'de mahkeme, tüm ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren bir karara imza attı. Kiraya yüzde 55 zam yapan ve kiracısının yasal olarak belirlenen yüzde 25 artış üzerinden kira yatırması üzerine tahliye talebiyle dava açan ev sahibi, mahkeme tarafından "kötü niyet tazminatı" ödemeye mahkum edildi. Mahkemenin bu kararının ev sahibi-kiracı anlaşmazlıklarında emsal teşkil etmesi bekleniyor. İşte detaylar...

Haber 30-10-2023 12:30

İstanbul'da sokak ortasında satırlı dehşet: Kiracıyla emlakçı birbirine girdi!

İstanbul'da dün akşam saatlerinde görenleri dehşete düşüren anlar yaşandı. Esenyurt'ta bir emlakçıyla kiracı arasında tartışma çıktı, kiracı eline satır alınca sokak ortasında kan çıktı. Korkunç olay kameraya anbean yansıdı.

Haber 27-10-2023 08:30

Ev sahibi ile kiracı anlaşmazlığında kan aktı! Silahını çıkarıp böyle vurdu

İstanbul'da ev sahibi ile kiracılar arasındaki zam tartışmasında kan aktı. Ev sahibi Ahmet Göksu, uzlaşmak için çağırdığı kiracısı Umut Yalçın'ı silahla vurdu. Kasığından vurulan Yalçın yaralanırken; şüpheli ev sahibi Göksu ise tutuklandı.

Haber 21-10-2023 14:52

Kiracısıyla telefonda tartıştı, olay yerine gelip silahına sarıldı! İstanbul'da ev sahibi dehşeti: Kaçarlarken kameraya yakalandılar

Kiracılar kendi arasındaki tartışmayı çözemeyince biri ev sahibini aradı, ev sahibi de tartışmaya dahil olunca olay yerine gelip dehşet saçtı. Olay dün İstanbul'da meydana geldi. Gece yarısına doğru kardeşiyle olay yerine gelen ev sahibi silahına sarıldı, kan döküp olay yerinden kaçtı! O anlar kameraya yansıdı.

Haber 16-10-2023 11:15

Kiracı ve ev sahibi arasında sorun çözülemiyor! Arabulucular da arayı bulamıyor

Ev sahibi ve kiracı arasındaki davalar, mahkemelerin iş yükünü bir hayli artırdı. Bunun önüne geçmek için getirilen zorunlu arabuluculuk yöntemi de tam anlamıyla çözüm olamadı. Kira anlaşmazlığında arabulucuya gidenlerin yarısı uzlaşma sağlayamıyor.

Haber 09-10-2023 08:06

Ev sahibi ve kiracı arasında yeni kriz! 'Son zamanlarda zirveye çıktı'

Ev sahibi ve kiracı arasında yüksek kiralar nedeniyle başlayan gerginlik devam ederken bu sefer de ilan krizi yaşanıyor. Evini daha yüksek kiraya vermek isteyen ev sahipleri, kiracı evdeyken kiralık ilanı asmak istiyor, kiracılar da bu duruma karşı çıkıyor. Yıllardır bu durumun yaşandığını ifade eden bir emlakçı "Son zamanlarda zirveye çıktı" dedi.

Haber 05-10-2023 06:54

Bursa'da kiracı ev sahibine kurşun yağdırdı!

Bursa'da bir kiracı, kinlendiği ev sahibini kahvede otururken sırtından vurdu. Hastaneye kaldırılan ev sahibi, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, zanlı kiracı ise gözaltına alındı.

Haber 03-10-2023 18:42

Ev sahibinden akıllara durgunluk veren hamle! Kapının kilidine sürmüş... Kiracı görünce şaşkına döndü 'Herkesin kirası standart oldu'

Ev sahipleri ile kiracılar arasındaki anlaşmazlıklar sürerken yaşanan akılalmaz olaylara bir yenisi daha eklendi. İstanbul Çekmeköy'deki bir ev sahibi kiracısı eve giremesin diye kapının kilidine yapıştırıcı sürdü. Üstelik bu sadece bir kiracının da başına gelmedi. Ev sahibi ile kiracının kavgasına ait görüntülerde ev sahibinin "Çöplüğünüze gidin" dediği duyulurken ev sahibi "Aylardır kira alamıyorum" iddiasında bulundu. İşte detaylar...

Haber 02-10-2023 10:28

Adalet Bakanı Tunç'tan arabuluculuk konusuyla ilgili flaş açıklama!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan arabuluculuk konusuyla ilgili açıklama geldi. Tunç, "1 Eylül'den itibaren kiracı - ev sahibi arabuluculuğu için 24 bin başvuru oldu. Başvurulan dosyaların yarısından fazlası olumlu sonuçlandı. Arabuluculuk konusunda anlaşanların sayısı anlaşmayanlardan fazla." diye konuştu.

Haber 01-10-2023 20:51

Ev sahibi dehşeti! Kirayı 3 katına çıkarmak istedi, kabul etmeyince...

Esenyurt’ta ev sahibi, 7 yıllık kiracısı Aytaç E.'yi evden çıkarmak istedi. Aytaç E., ev sahibinin bu isteğini kabul etmeyince bu kez de kirayı 3 katına çıkarmayı teklif etti. Bu isteğine de olumsuz yanıt alan ev sahibi, kiracısına dehşeti yaşattı. Ev sahibi baba ve oğlu, Aytaç E.'yi takip edip sokak ortasında tekme tokat dövdü. Kiracıyı yerde tekmeleyen zanlılar, adamın cep telefonunu da alarak olay yerinden uzaklaştı. O anlar saniye saniye telefon kamerasına yansıdı. İşte detaylar...

Haber 01-10-2023 15:59

Taşındıktan iki hafta sonra ev sahibi tarafından evden kovuldu! Nedenini gözyaşları içinde sosyal medyadan anlattı... Tepkilere neden oldu

Sosyal medya fenomeni Sophia taşındıktan sadece iki hafta sonra ev sahibi tarafından evden kovulduğunu gözyaşları içinde anlatınca sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başardı. TikTok'tan yaptığı paylaşımda ev sahibinin evinde evcil hayvan beslenmesine karşı çıkarak kira kontratının iptal edildiğini anlatan Sophia parasını geri alamadığını söyleyerek isyan etti.

Trend 22-09-2023 14:09

Ev sahibi kirayı 3 katına çıkarmak istedi, kiracı kabul etmeyince yapmadığı kalmadı! 'Tehdit ediyorlar, tahrik ediyorlar...'

Ev sahibi-kiracı kavgalarına bir yenisi daha eklendi. Adıyaman'da ev sahibi M.D., deprem sonrası kirayı 3 katına çıkarmak istedi. Artışı kabul etmeyen kiracı Ahmet Akgün, ev sahibinin yaptıkları karşısında hayatının şokunu yaşadı. Ev sahibi tarafından elektrik ve suyu kesilen, eşyaları dışarı atılan kiracı, soluğu savcılıkta aldı. Kiracı Akgün, ev sahibi M.D. hakkında uzaklaştırma kararı aldırmak için başvuruda bulundu. İşte detaylar...

Haber 22-09-2023 10:59

20 yıllık kiracısından yüzde 500 zam isteyince... Astığı pankart olay oldu: Beni komşularıma rezil etti

İş yeri sahibi tarafından kirasına yüzde 500 zam yapılmak istenen kiracı şaşkına döndü. 3 bin 200 TL olan iş yeri kirası için 25 bin TL kira istenmesine tepki gösteren kiracı, dükkanın camına pankart astı. İş yeri sahibi ise "Beni komşulara karşı rezil ediyor. Avukata verdim, mahkemeye gideceğiz." diye konuştu.

Finans 21-09-2023 12:25

Gaziosmanpaşa’da ablasının kiracısını darbeden sanık tahliye edildi

Gaziosmanpaşa'da çatı masrafları nedeniyle tartıştığı ablasının kiracısını darbettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık tahliye edildi.

Yurthaber 15-09-2023 12:14

Yüksek zammı reddeden kiracı polis memuruna ev sahibiyle akrabaları dehşeti yaşattı! Kafama nişan alıp beni 15 dakika dövdüler

Mardin'de meydana gelen kiracı-ev sahibi kavgası akıllara durgunluk verdi. İddiaya göre kiracı polis memuru T.Y., güvenlik korucusu ev sahibi Mehmet Metin Tekin'in yüksek kira zammını kabul etmedi. Çıkan tartışma hızla kavgaya döndü, polis memuru T.Y., Tekin ve akrabalarının saldırısına uğradı ve silahı gasbedildi. Olay yerine T.Y.'nin polis komşusu C.Ö. de geldi. Olayın öncesini de kavga anını da anlatan T.Y., "Silahla kafama nişan aldı, beni 15 dakika boyunca dövdüler" dedi.

Haber 13-09-2023 12:20

Ev sahibini bıçakladı, kanlar içinde yere yığılan adamın başında bekledi! Esenler'de kiracı dehşeti

İstanbul'da evden çıkmasını isteyen ev sahibine öfkelenen kiracının gözü döndü, tartıştığı ev sahibini bıçaklayarak katletti. Ev sahibi kanlar içinde yere yığılırken kiracı adamın başında bekledi.

Haber 12-09-2023 14:57

Ev sahibi-kiracı anlaşmazlığındaki 2 milyonluk 'tahliye' teklifi iddiası olay yarattı! Sadece şaşırdık diyerek gerçeği açıkladı

Yüksek ev kiraları, yapılan fahiş zamlar derken ev sahipleri ile kiracılar son günlerde sürekli karşı karşıya gelmeye başladı. Evini daha yüksek fiyatla kiraya vermek isteyen ev sahipleri kiracılarını evden çıkarmak için her türlü yolu denerken, İstanbul'daki "2 milyonluk tahliye teklifi" iddiası gündem yarattı. Sosyal medyada hızla yayılan iddiaların odağındaki kiracı ise gerçeği açıkladı.

Finans 10-09-2023 08:46

Kiracılar Dayanışması Platformu kurucusu kiralık evinden atıldı! Eşyaları ile sokakta kaldı

Fahiş kira artışına boyun eğmeyen Antalya Kiracılar Dayanışması Platformu kurucusu Cengiz Kul, ev sahibi tarafından tahliye edildi. İcra memurları tarafından evinden tahliye edilen Kul, eşyalarıyla birlikte geceyi dışarıda geçirdi.

Haber 09-09-2023 14:44

Akılalmaz olay! Kiracısı evi başkasına kiraladı

Antalya'da akılalmaz bir olay yaşandı. Antalya'da yaşayan Emine Sapmaz, dairesinin satış işlemi için tapu fotoğrafını gönderdiği kiracısı Oğuz A.'nın, evi bir başkasına kiraladığını öğrendi. İmzasının taklit edilip kendisinin yurt dışındaymış gibi gösterildiğini belirten Sapmaz, evde gizli bir bölmedeki altın ve paralarının da çalındığını iddia etti.

Haber 06-09-2023 12:05

Patronu güvenini boşa çıkarınca evsiz kaldılar! Hamilelik testi travmayı ikiye katladı: Sokakta kalan ailenin tek isteği yürek yaktı

Bursa’da ev sahibi tarafından evinden çıkarılan çocuklu aile sokakta kaldı. Ev sahibinin cezaevinden çıkan oğlunu yerleştirmek için evden çıkarıldığını söyleyen kiracı Mert Makatlar, “Ev sahibiyle bir arbede yaşandı, o arbede sonrası çıkmak zorunda kaldık” dedi.

Haber 06-09-2023 10:20

Ev sahibi TV programını izleyince neye uğradığını şaşırdı! Baştan aşağı yenilendi... Kiracıya tazminat davası açtı

Ev sahibi-kiracı anlaşmazlıklarında bu kez yaşanan bir olay, eşine az rastlanır türden oldu. Kiracı olan diş hekimliği öğrencisi, bir TV programıyla görüşüp oturduğu evi baştan aşağı değiştirtti. Program TV'de yayınlanınca ev sahibi evdeki değişikliklerden haberdar oldu ve mahkemeye başvurdu. "Kiracı eve zarar verdi, amacı TV programından eşya almakmış" diyen ev sahibi kiracısına tazminat davası açtı. Kiracı adına yapılan savunmada ise "Ev, kiralandığı gibi teslim edildi" ifadeleri kullanıldı.

Haber 02-09-2023 09:35

Kira uyuşmazlıklarında arabuluculuk dönemi bugün başlıyor! Ev sahibi ve kiracılar dikkat!

Artan enflasyon ve gelen zamlarla birlikte kira fiyatlarının da uçuşa geçmesi ev sahipleri ile kiracılar arasında çok büyük sorunlar yaşanmasına neden olmuştu. Gayrimenkul anlaşmazlıklarında bugünden itibaren ise arabulucuk dönemi başlıyor. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sürecin nasıl işleyeceğini anlattı. Bakan Tunç, iki tarafın anlaşması halinde yüzde 25 sınırının aşılabileceğini söyledi. İşte detaylar…

Finans 01-09-2023 07:41

Ev sahibi, kiracı kadını taciz etti! O anlar saniye saniye kamerada

Sultangazi'de iğrenç bir taciz olayı yaşandı. İddiaya göre ev sahibi Kazım T., Suriye uyruklu kiracısı Nauha Ö.'yü (39) taciz etti. Nauha Ö.'nün kızı Eye A. (14) taciz anlarını cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydetti. Nauha Ö. görüntülerle birlikte polise giderek Kazım T.'den şikayetçi oldu. Yaşananları anlatan Eye A., "Bana, 'Sana para vereyim akşama kadar eve gelme' dedi. Ben de, 'Olmaz' diye cevap verdim. Kahve yapmaya tam mutfağa gittiğim sırada o anneme pislik şeyler yaptı" dedi.

Haber 29-08-2023 12:59

Kiracı filminde Kemal Sunal'ın aşkıydı! Oyunculuğu bırakıp sırra kadem basan Özlem Onursal'ın son hali gündem oldu

1987 yılında yayınlanan başrollerinde Kemal Sunal ve Füsun Demirel'in yer aldığı Kiracı filmi hala büyük bir ilgiyle izleniyor. Sulhi Dölek'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan filmde Kemal Sunal'ın hayat verdiği Kerim karakterinin aşkı olan Sühendan'ı canlandıran Özlem Onursal güzelliği ve başarılı oyunculuğuyla dikkat çekmişti. Oyunculuğu bırakıp sırra kadem basan güzel oyuncunun son hali yeniden gündem oldu.

Magazin 28-08-2023 15:35

Ev sahibi dehşet saçtı! Kiracılarını bıçakladı, köpeklerini öldürdü

Adana'nın Ceyhan ilçesinde ev sahibi dehşeti yaşandı. Kira artışı nedeniyle tartıştığı kiracısı Gülendam K. ve oğlu Ferhat K.'yı bıçakla yaralayan ev sahibi, ardından ise ailenin köpeklerini öldürdü.

Haber 26-08-2023 00:17

Kiracının terk ettiği ev, görenleri şoke etti! 'Bu kadarını beklemiyordum'

Kayseri’nin Talas ilçesinde görenleri şoke eden bir 'çöp ev' vakası yaşandı. Uzun süredir kiracısından haber alamayan ev sahibi, çilingir yardımıyla kapıyı açıp girdiği evde gördüğü manzara karşısında hayatının şokunu yaşadı. Kiracının aylar önce terk ettiği evden kilolarca çöp çıktı. Olay karşısında şok geçiren bina görevlisi, “Bekliyordum ama bu kadar beklemiyordum. Sinekten ve kelebekten durulmuyordu” dedi. İşte detaylar...

Haber 25-08-2023 17:30

Ankara’da inanılmaz olay! 30 kiracısı olan ev sahibi yaptıkları ile pes dedirtti! Binaları gören inanamıyor…

Ankara'da iki apartmanı olan mülk sahibi 30 kiracısından aldığı parayı beğenmeyince akıl almaz bir yola başvurdu. İki binanın da kapılarını söktü, asansörlerini iptal etti, ortak kullanım alanındaki elektrikleri kesti binaları adeta şantiyeye çevirdi. İşte 30 kiracının çektikleri o çilenin detayları...

Haber 25-08-2023 07:53

Ev sahibi-kiracı kavgasında kan aktı! Dehşete düşüren görüntü: Tüfek, satır, balta...

Edirne’de ev sahibi ve kiracı kavgasında kan aktı. Tüfek, satır ve balta kullanılan kavgada, kiracının oğlu ve eşi yaralandı. Daha 4 ay kira süresinin olmasına rağmen evden çıkarılmak istediğini savunan kiracı Şükran Sügerli, evden çıkmak istemediğini söylediğinde 4 kişinin kendisine saldırdığını iddia etti. İşte detaylar...

Haber 22-08-2023 12:30

Kiracı evden çıkmayınca ev sahibi bakın ne yaptı! Görenleri şaşkına çeviriyor

Türkiye’de son aylarda bir çok kiracı ev sahibinin baskısı sonucu sokakta kalırken, Karabük’te ise bu durumun tam tersi oldu. Eşinden ayrılan Yılmaz Kanca (59), 6 ay önce ihtar çektiği kiracısı evinden çıkmayınca sokakta kaldı. Dairesinin bulunduğu apartmanın içine koyduğu koltukta kalan Kanca'nın gözü, kiracısının kapısında. İşte detaylar...

Haber 20-08-2023 16:21