Kiraz Sapı Haberleri

Sadece 1 haftada 4 kilo verdiren içecek! Tüm gün tüketince cayır cayır yağ yakıyor

Kilo vermek ve fazla yağlardan kurtulmak birçok insanın hedeflerinden biridir. Kilo verme sürecinizde hızlı sonuçlar elde etmek için çeşitli yöntemler denemek etkili olabiliyor. Diyetisyen Büşra Çalışkan sadece 1 haftada 4 kilo verdiren detoks suyu tarifini paylaştı. Bu karışım, tüm gün boyunca tüketildiğinde cayır cayır yağ yakmanıza yardımcı olabilir.

Kadin 08-03-2024 14:25

Kilo vermek isteyenler dikkat! Herkes çöpe atıyor ama öyle bir faydası var ki...

Diyet yapan birçok kişi ya hiç kilo veremediklerini ya da verdikleri kiloları geri aldıklarını ifade ediyor. Fazla kilolar yalnızca görüntü açısından değil sağlık açısından da sıkıntı oluşturabiliyor. Kiraz sapı kilo vermek isteyen kişiler için birebir. Sıkça tüketilen bu yaz meyvesinin sapları adeta şifa deposu.

Haber 28-12-2023 15:04

Etkisine şaşıracaksınız: Sadece 2 dakikada tüm ödemlerinizden kurtulun!

Sağlığımız için önemli bir rol oynayan vücudumuzda, zaman zaman ödem denilen sıvı birikintileri oluşabilir. Ödem, genellikle fazla suyun vücut dokularında birikmesi sonucu oluşur ve şişlik, ağırlık hissi ve hatta rahatsızlık yaratabilir. Ancak, doğal yöntemlerle ödemi atmak mümkündür. İşte hızlıca ödem atmanızı sağlayan tarifin detayları...

Kadin 08-12-2023 10:26

'Herkes bunu çöpe atıyor! Faydasını duyanlar şaşkına dönüyor' Kimsenin aklına gelmezdi! Etkilerini tek tek sıraladı

Eskişehir’de aktarlık yapan Koray Özkılıç, yaz aylarında çöpe atılan kiraz saplarının güçlü bir idrar söktürücü olmanın yanında böbrek taşları ve idrar yolları enfeksiyonunun engellenmesine fayda sağladığını söyledi. Özkılıç, "Herkes bunu çöpe atıyor. Ancak faydasını duyanlar şaşkına dönüyor" derken kiraz sapının yararlarını tek tek sıraladı. Peki, kiraz sapının faydaları nelerdir? İşte meyvesi tüketildikten sonra hiç düşünmeden çöpe atılan kiraz saplarının o şaşırtan etkileri...

Haber 29-11-2023 11:52

Çöp sanıp atıyorduk: İdrarı söküp atıyor, vücudu tertemiz yapıyor! Bir tutamında mucizeler gizli

Hastalıklardan korunmak ve sağlam bir bünyeye sahip olmamız için sağlıklı beslenmek oldukça önemlidir. Bazı besinlerin faydalarını bilmeden çöpe atabiliyoruz. Bunlardan biri de sıklıkla tükettiğimiz meyvelerden biri olan kirazda gizli. Birçoğumuz kirazın sapını çöpe atıyor. Ancak bir tutamında bile mucize etkiler barındırıyor.

Haber 12-07-2023 20:26

Kiraz sapı adet söktürür mü, adet döneminde kiraz sapı içilir mi? Kiraz sapı adet söktürücü olarak kullanılır mı, adeti en iyi ne söker?

Kiraz sapı çayı son yıllarda sağlık faydaları nedeniyle popülerlik kazanan doğal bir içecektir. Kiraz ağacının saplarından elde edilen bu çay antioksidanlar ve diğer sağlıklı bileşenlerle doludur. Kiraz sapı çayı, vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı olurken, idrar söktürücü etkisiyle böbreklerin sağlığını destekler. Ayrıca kilo vermeye yardımcı olabilir ve sindirimi düzenleyebilir. Kiraz sapı çayının diyabet hastalarında kan şekeri düzeylerini kontrol etmede yardımcı olabilir.

Kadin 25-05-2023 09:21

Kiraz sapını kimler kullanamaz, kiraz sapı çayı nasıl tüketilmeli? Kiraz sapı çayının yan etkileri nelerdir, böbreklere zarar verir mi?

Alternatif tıpta bazı bitki çayları önemli yere sahiptir. Kiraz sapı çayı da alternatif tıpta çok öneriliyor. Antioksidan açısından zengin olan kiraz sapı tam bir şifa kaynağıdır. Yalnız her besin kaynağında olduğu gibi kiraz sapının da faydalarının yanında yan etkileri bulunuyor. Kiraz sapından yapılan bu çay fazla tüketildiğinde ve doğru kullanılmadığında yarardan ziyade zarara sebep olabilir. Peki, kiraz sapı çayı böbreklere zarar verir mi?

Haber 23-01-2023 17:24

Kiraz sapı çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Kiraz sapı çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Doğada bulunan her bitkinin insan sağlığına ve çeşitli hastalıklara faydası ve etkisi vardır. Kiraz sapı da dört mevsim tüketilebilir. Birçok konuda insan bedenine faydası bulunur. Yaz mevsiminin gözde meyvesi kiraz, sapları ile kış aylarında da tüketilebilir. Evde birkaç dakika içinde kolaylıkla hazırlanabilir. Böbreklere, kolesterole, kan değerlerine olumlu etkileri olan kiraz sapı çayı nasıl demlenir?

Haber 01-11-2022 17:22

Kiraz sapı çayı nasıl tüketilir, faydaları nelerdir? Kiraz sapı çayı günde ne kadar içilir?

Tüm meyvelerin insan sağlığına faydalı özellikleri vardır. Bazı meyeler hem yaş ve taze olarak hem de kuru olarak tüketildiğinde farklı hastalıklara şifa olur. Kiraz meyvesi yazın en sık tercih edilen meyveler arasındadır. Sadece meyvesiyle değil sapı ile de şifa dağıtan bir meyvedir. Sapları kaynatılarak hazırlanan çay kanı ve böbrekleri temizlemesi dışında kilo vermek isteyenlerin de tercihleri arasında yer alır. Peki, kiraz sapı çayı faydaları nelerdir, kiraz sapı çayı nasıl demlenir?

Haber 28-10-2022 17:06

Kanı temizler, iltihabı kurutur, doğal ağrı kesici ve kas gevşetici... Asırlardır kullanılıyor: Kiraz sapı çayı nedir, kiraz sapı çayı faydaları nelerdir? Kiraz sapı çayı nasıl hazırlanır?

Kiraz sapı çayı uzun yıllardır iyileştirici özelliği nedeniyle ilgi gören çaylardan biridir. Bitkisel tedavi denince akla gelen kiraz sapı çayı genellikle metabolizmayı hızlandırma özelliği ile biliniyor. Kiraz sapı çayı soğuk algınlığı, öksürük, diğer solunum yolu hastalıkları, mide şikayetleri, karın ağrısı, sindirim sorunları, böbrek hastalıkları gibi birçok şikayetlerin tedavisinde yardımcı olarak tüketiliyor.

Haber 07-09-2022 07:02