Kırım Haberleri

Putin'den Kırım Köprüsü'nü yıkan patlamanın ardından açıklama: Saldırıyı Ukrayna istihbaratı yaptı

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş aylardır devam ederken, stratejik olarak büyük öneme sahip Kerç Boğazında yer alan Kırım Köprüsü'nde büyük bir patlama meydana gelmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, düzenlenen saldırının Rusya'nın sivil altyapısını yok etmeye yönelik bir terör saldırısı olduğunu ifade etti. Putin, patlamanın Ukrayna istihbaratınca yapıldığını belirterek "Bu, Rusya Federasyonu'nun kritik öneme sahip sivil altyapısını yok etmeyi amaçlayan bir terör saldırısıdır" dedi.

Haber 09-10-22 22:15

Hamlesi merak ediliyordu! Putin kritik imzayı attı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım Köprüsü’nde yaşanan patlamanın ardından Kerç Boğazı’nda önlemlerin arttırılmasına yönelik kararname imzaladı.

Haber 08-10-22 23:16

Kırım Köprüsü'nde korkunç patlama! Alevler metrelerce yükseldi, yol yıkıldı... Ukrayna'dan açıklama: Bu başlangıç

Rusya-Ukrayna savaşının devam ettiği günlerde bu sabah yaşana olay şoke etti. Stratejik olarak büyük öneme sahip olan Kırım'daki Kerç Köprüsü'nde sabah saatlerinde patlama meydana geldi. Rusya'dan yapılan açıklamada, köprü üzerindeki bir yakıt tankerinde patlama olduğunu bildirdi. Ukrayna tarafından gelen bilgilere göre ise köprünün, ordu tarafından vurulduğu bildirilirken, bunun bir "başlangıç" olduğu ifade edildi. Putin, olay sonrası bilgilendirilirken patlamada 3 kişi hayatını kaybetti.

Haber 08-10-22 10:01

Kırım güzellik kraliçesi Olga Valeyeva’nın sosyal medya paylaşımı başına bela oldu! Ukrayna marşını söyleyince ceza aldı

Miss Kırım 2022 Güzelik yarışmasının birincisi olan Olga Valeyeva’nın sosyal medya paylaşımı başına bela oldu. Ukrayna-Rusya arasındaki savaşın Ukrayna direniş marşı haline gelen bir parçayı söylediği anları sosyal medya hesabından paylaşan Valeyeva Rus yetkililerin hedefi oldu. Para cezasına çarptırılan Valeyeva, sosyal medyadan özür dilediği bir başka gönderi yayınlamak zorunda kaldı.

Trend 05-10-22 14:36

Kırım

Kırım Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kırım Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Zelenskiy duyurdu: 3 yerleşim birimi Rus güçlerinden geri alındı! Dikkat çeken Kırım detayı

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta kritik gelişmeler yaşanıyor. Son olarak Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ikisi ülkenin güneyinde, biri de doğusunda olmak üzere 3 yerleşim biriminin Rus güçlerinden geri alındığını bildirdi. Öte yandan Zelenskiy açıklamasında "Ukrayna bayrağının ve özgür hayatın Kırım'a geri döneceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Haber 04-09-22 23:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş mesaj! “Türkiye, Kırım’ın ilhakını tanımamaktadır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırım Platformu Çevrimiçi Liderler Zirvesi için gönderdiği video mesajda önemli mesajlar verdi. Erdoğan, “Türkiye, Kırım’ın ilhakını tanımamakta, bu adımın gayrimeşru ve hukuk dışı olduğunu ilk günden beri açıklıkla savunmaktadır” dedi.

Haber 23-08-22 16:47

Rusya-Ukrayna savaşı oraya mı taşınıyor? Uydu fotoğrafları ortaya çıktı, ağır hasar aldı

Ukrayna'daki savaş devam ederken geçtiğimiz salı günü Rusya'nın Kırım'da bulunan bir askeri hava üssünde peş peşe patlamalar meydana gelmişti. Üssün patlamalar sonrası ortaya çıkan uydu fotoğraflarında ağır hasar aldığı görüldü. Ukrayna olayla ilgili sorumluluk üstlenemezken Uydu fotoğrafları, üssün bir saldırıda hedef alınmış olabileceğini gösteriyor.

Haber 11-08-22 10:25

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Konya'da Kırım Türkleri Derneğini ziyaret etti

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Konya'da Kırım Türkleri Derneğini ziyaret etti

Yurthaber 17-06-22 21:48

Kırım Türklerinin lideri Kırımoğlu rest çekti! 'Ya Putin rejimi yıkılacak ya da Rusya parça parça olacak'

Kırım Tatar Türklerinin lideri ve Ukrayna'da meclis üyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, devam eden Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin çarpıcı bir açıklama geldi. Kırımoğlu Rusya'nın işgalinde ilişkin iki olasılık bulunduğunu söyleyerek Rusya'ya hiç şans tanımadı.

Haber 11-04-22 23:13

İYİ Parti'den Nobel Barış Ödülü adımı! Kırım Türklerinin lider Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu önerildi

İYİ Parti, Kırım Türklerinin lideri ve Ukrayna Parlamentosu’nda milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nun Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmesi için TBMM'ye dilekçe hazırladı. İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ile Grup Başkanvekilleri Müsavat Dervişoğlu ve Erhan Usta dilekçenin teslimi için TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya geldi.

Haber 07-04-22 15:33

Dışişleri Bakanlığından Kırım açıklaması

Dışişleri Bakanlığından, Kırım'ın Rusya tarafından ilhak edilmesinin 8'inci yılı nedeniyle açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Türkiye, stratejik ortağı Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne ve egemenliğine olan desteğini bu vesileyle bir kez daha teyit eder." ifadelerine yer verildi.

Haber 16-03-22 20:53