Kiryakos Miçotakis Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme sonrası Miçotakis'ten açıklama! 'Kesin bir şekilde söyledim'

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Miçotakis "Yunanistan-Türkiye ilişkilerinde son aylarda tesis edilen olumlu iklimin derinleştirilmesi için çalışmaya devam etme konusunda mutabakata vardık" dedi. Ayrıca Miçotakis, “Ben Kıbrıs sorununa bir çözüm bulmak istediğimi kesin bir şekilde söyledim" diye konuştu.

Haber 21-09-2023 09:18

Miçotakis'ten Avrupa Birliği'ne Türkiye çağrısı: AB çok milyon euro verdi, daha fazlasını da verebilir

Suriye'de yaşanan savaşın ardından zirve yapan ve yıllardır süren düzensiz göçmen sorunuyla ilgili Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten yeni bir açıklama geldi. "Türkiye'nin gerçekten de iyi bir müttefik olduğunu ortaya koyabiliriz" ifadelerini kullanan Miçotakis, Avrupa Birliği'nin daha önce Türkiye'ye çok milyon euro verdiğini daha da verebileceğini belirterek yıllık bütçe planlamasını işaret etti.

Haber 30-06-2023 20:45

Komşu bir kez daha sandık başında! Fırsatı 5 sandalye ile kaçıran Miçotakis seçimi 2. tura bırakmıştı... Yunanistan'da anket sonuçlarında dikkat çeken fark

Tek başına iktidara gelme fırsatını yalnızca 5 sandalye ile kaçıran, Kiryakis Miçotakis liderliğindeki Yeni Demokrasi partisi koalisyona yanaşmayınca Yunanistan'daki genel seçimler 2. tura kaldı. Bugün yaklaşık 10 milyon seçmen yeniden sandık başına gidiyor. Yunanistan'da seçim anketi sonuçları, Yeni Demokrasi ile Aleksis Çipras'ın liderliğindeki SYRIZA arasında açık ara fark olduğunu işaret ediyor.

Haber 25-06-2023 11:01

Yunan Başbakan Kiryakos Miçotakis Türkiye sınırı önündeki duvarda seçim mesajı verdi! “Beni seçmezseniz...”

Yunanistan genel seçimlere hazırlanırken Başbakan Kiryakos Miçotakis’in seçim kampanyalarının en önemli maddesini Türkiye’den göç konusu oluşturuyor. Başbakan Miçotakis, Türkiye sınırı önündeki çelik duvarda seçim vaatlerini açıkladı. Başbakan Miçotakis, 21 Mayıs’taki seçimi kazanması halinde Türkiye sınırındaki duvarın uzatılacağının sözünü verdi.

Trend 01-04-2023 15:46

Tarafsızlık politikası rahatsızlık yarattı, yine Türkiye'yi hedef aldı! Miçotakis endişesini açıkladı... Çatışmaktan korkmuyorum

Miçotakis bir kez daha Türkiye'yi hedef alan skandal açıklamalarıyla gündemde. Yunanistan Başbakanı, Türkiye'nin Rusya-Ukrayna savaşındaki tarafsızlığından duyduğu rahatsızlığı dile getirip ittifakta yarattığı etkiden söz etti. Türkiye'nin Rusya ile ekonomik ilişkilerindeki olumlu seyre dikkat çeken Miçotakis, ayrıca "Yunanistan ile Türkiye'nin çatışması olasılığına" dair de dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.

Haber 01-02-2023 09:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili mesajı dikkat çekmişti, Miçotakis yine gerilim yarattı! Tepki çeken yanıt: 'Bir gece ansızın gelebiliriz' diyenler bilsinler ki...

Yunanistan'ın Türk F-16'larına radar kilidi atması sonrası ilişkilerde gerilim artmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i uyarırken sık sık dile getirdiği "Bir gece ansızın gelebiliriz" söylemini yinelemişti. Erdoğan'ın bu sözlerine gönderme yapan Miçotakis, küstah bir çıkışta bulunarak gözdağı verdi.

Haber 25-01-2023 12:05

Miçotakis'ten skandal Türkiye açıklaması! 'Yunanistan hiçbir şeyi kabul etmeyecek'

Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerginlik devam ederken Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, yaptığı son açıklamada tansiyonu iyice yükseltti. Katıldığı bir programda konuşan Miçotakis, 'Yunanistan Türkiye'nin yaptığı hiçbir şeyi kabul etmeyecek' dedi. Ajanslar bu sözleri 'Ankara'ya net mesaj' olarak aktardı.

Haber 29-11-2022 09:35

İşte o zirvede yaşananlar! Erdoğan tepki gösterdi, dünya liderleri şok yaşadı! Miçotakis'le gerginlikte sır perdesi aralandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis arasında Prag'daki Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısında yaşanan tartışmanın detayları gün yüzüne çıktı. Olayın perde arkası ABD basınında yer alan detaylarla belli oldu. Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Prag'daki Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısında Miçotakis'in konuşmasını sözünü keserek bağırdığı öğrenildi.

Haber 17-10-2022 11:13

Sarıgül, Miçotakis'e böyle seslendi! “Baban darbe olduğu zaman Amerika’ya sığınmadı, Türkiye’ye sığındı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Fenerbahçe Avrupa Ligi maçı öncesi Kadıköy Boğa Heykeli önünde yaptığı açıklamada son dönemde yaptığı açıklamalar sebebiyle Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e sert sözlerle yüklendi. Sarıgül, “Miçotakis Amerika sana çok uzak, Türkiye sana çok yakın, senin baban darbe olduğu zaman Amerika’ya sığınmadı, Türkiye’ye sığındı” dedi.

Haber 06-10-2022 22:49

Hidrokarbon anlaşması nedir, ne anlama geliyor? Yunanistan Başbakanı'nın tepki gösterdiği Türkiye-Libya Hidrokarbon anlaşması!

Hidrokarbon anlaşması Türkiye ve Libya arasında imzalandı. Bu durum Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'i sinirlendirdi. Miçotakis yaptığı açıklamada askeri güce başvurmaya hazır olduklarını ifade ederek tepki gösterdi. Peki, Hidrokarbon anlaşması nedir?

Haber 06-10-2022 14:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kabine sonrası yanıt verdi! Miçotakis'ten tehditvari sözler: Yalnız değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Kabine toplantısının ardından Yunanistan'a yönelik sert sözlerine Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'ten yanıt geldi. Gayri Askeri Statüdeki Adalar'a (GASA) zırhlı araç sevkiyatı yaptığı anların görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından gerilimin iyice yükseldiği Ege'de Yunanistan provokasyonlarına devam ederken, Miçotakis "Tek değiliz, Avrupa ve NATO yanımızda" mesajı verdi.

Haber 27-09-2022 15:17

Türkçe paylaşım da yapmıştı! Miçotakis'in açıklamalarına Türkiye'den jet yanıt

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Türkiye ile ilgili açıklamalar yapmış ve daha sonra da konuşmasının bir bölümünü, Türkçe bir mesajla Twitter'dan paylaşmıştı. Paylaşımında, Türk halkına da seslendiğini Miçotakis'in açıklamalarına, Türkiye'den jet yanıt geldi ve "gerçeklerin çarpıtıldığı" ifade edildi.

Haber 24-09-2022 07:21

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkçe paylaşım! 'Yunanistan Türkiye'yi tehdit etmiyor, biz düşman değiliz'

Türkiye ve Yunanistan'ın gerilim yaşadığı son günlerde Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten iki ülke arasındaki ilişkilere dair Türkçe paylaşım geldi. Miçotakis, "Yunanistan Türkiye'yi tehdit etmiyor. Biz düşman değiliz. Biz komşuyuz ve aramızdaki dostluk ilişkilerine çok önem veririz" ifadelerini kullandı. Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz." sözünü de hatırlattı.

Haber 24-09-2022 01:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in sözleri çok konuşulmuştu! Kılıçdaroğlu'ndan paylaşım geldi: 'Biz çözeriz'

Türkiye-Yunanistan arasında sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada, Yunanistan'ın provokasyonlarına sert bir dille yüklenmiş ve "Ey Yunan! İzmir'i unutma. Bir gece ansızın gelebiliriz" demişti. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis de son yaptığı açıklamada Türkiye ile diyaloğa her zaman açık olduğunu ifade etmişti. Konuyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaşımda bulundu. İşte detaylar...

Haber 12-09-2022 00:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bir gece ansızın gelebiliriz demişti! Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten ilk yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada, Yunanistan'ın provokasyonlarına sert bir dille yüklenmiş ve "Ey Yunan! İzmir'i unutma. Bir gece ansızın gelebiliriz" demişti. Erdoğan'ın sözleri dünyada ses getirirken, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'ten ilk yanıt geldi.

Haber 07-09-2022 08:37

Erken seçimi işaret ederek açıkladı! Yunanistan'ı karıştıracak iddia: Değiştirecek

Yunanistan’da ana muhalefet lideri Aleksis Çipras’tan ülkedeki seçimlere ilişkin ortalığı karıştıracak iddialar geldi. Çipras, Başbakan Kiryakos Miçotakis’in gelecek yılın bütçesi için yapılacak görüşmelerden önce erken seçime gidebileceğini söylerken bunun için seçim yasasında değişiklik tasarladığını iddia etti. Çipras, telefon dinleme skandalı ve ülkedeki ekonomik durumun Miçotakis'e baskı oluşturduğunu vurguladı. Anketlere göre iki isim arasındaki fark ilk defa yüzde 6'lara düşmüştü.

Haber 06-09-2022 22:20

Miçotakis'ten kriz yaratacak hediye! Uçaktaki yazıyla yeni bir skandala imza attı

Yunanistan, Doğu Akdeniz ve Ege'deki provokasyonlarını hem eylem hem söylemleriyle farklı şekillerde sürdürmeye devam ediyor. Son olarak Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis'in Yunanistan ziyaretinde yeni bir skandala imza attı. Miçotakis, hediyesiyle yeni bir krizin fitilini ateşledi.

Haber 03-09-2022 16:27

Yunanistan'da dinleme skandalı! Miçotakis: Haberim yoktu, asla izin vermezdim

Yunanistan, muhalefetteki Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) lideri Nikos Androulakis ve CNN Yunanistan'ın ekonomi muhabirlerinden Thanasis Koukakis'in telefonlarının Yunanistan istihbarat servisi tarafından dinlediği iddiasıyla sarsıldı. Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, "Haberim yoktu, buna asla izin vermezdim. Bay Androulakis'e yapılan hata için bir özür borçluyum" dedi.

Haber 08-08-2022 14:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan iletişimi kesmişti... Fahrettin Altun'dan dikkat çeken 'Miçotakis' çıkışı! 'Kredisi bitti'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile iletişimi kesmesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Ağzımızın tadı bozulmasın diye kimsenin iyi niyetimizi istismar etmesine müsaade etmeyiz" diyen Altun, "Cumhurbaşkanımız zaten Miçotakis hükümetine bir şans vererek diyalog kanallarını açmıştı. Yunanistan başbakanı bu fırsatı değerlendiremedi. Böylece Ankara’daki kredisi bitmiş oldu" ifadelerini kullandı.

Haber 24-07-2022 11:50

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan'ın diplomasi trafiği, Aile Destek Programı, Sakarya'da hastanede dehşet, Miçotakis'ten skandal 'Bahçeli' paylaşımı, Abe suikastı...

Türkiye ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasi trafiği, Aile Destek Programı'nın detayları, Sakarya'da hastanede yaşanan dehşet, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye hediye edilen harita ile Yunanistan'ın karışması ve Başbakan Kiryakos Miçotakis'in skandal çıkışı, eski Japonya Başbakanı Şinzo Abe suikastında dikkat çeken detay, Fenerbahçe'de Mesut Özil ayrılığı...

Haber 11-07-2022 17:06

Atina'da Türk bayrağı açmıştı! Sarıgül'den Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e çağrı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırklareli'nde partililerle bayramlaştı. Sarıgül, parti binasında yaptığı açıklamada, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e sert sözlerle seslendi. Sarıgül, "Miçotakis, Amerika’ya güvenme, ayıdan post Amerika’dan dost olmaz." ifadelerini kullandı.

Haber 10-07-2022 19:21

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten 'Türkiye' açıklaması! Haklı gerekçeleri var

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin terörizm konusunda haklı gerekçeleri olduğunu kaydetti.

Haber 30-06-2022 18:14

ABD'den F-16 açıklaması: Türkiye'nin filosunu yenilemesini destekliyoruz

Türkiye'nin ABD'den F-16 savaş uçağı almaması ve modernizasyon yapmaması için lobi yürüten Yunanistan Başbakanı Miçotakis, gelen açıklamalarla adeta şoke oldu. ABD Savunma Bakan Yardımcısı Celeste Wallander, Türkiye'ye F-16 satışını desteklediklerini açıkladı.

Haber 29-06-2022 19:20

Yunanistan bir kez daha karıştı! Çipras'tan Miçotakis'e uyarı: Eğer gerekirse...

Yunanistan meselesinde birbirinden önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yunanistan'da hükümetin dış politikasına ilişkin tepkiler de artıyor. Geçtiğimiz günlerde bir Yunan milletvekili hükümeti, ülkeyi dev bir ABD üssüne dönüştürmekle suçlamıştı. Son olarak Aleksis Çipras'tan Miçotakis hükümetine bir uyarı geldi. Çipras, Yunanistan'ın "Batı'nın ileri karakolu" haline geldiğini belirterek, "eğer egemenliğimizi savunmamız gerekirse, kendimizi kandırmayalım, bir başımıza olacağız." dedi.

Haber 16-06-2022 19:38

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a sert tepki! Benim için Miçotakis artık yok

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Yunanistan'a sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile ilgili de önemli ifadeler kullandı. Miçotakis'in geçen hafta ABD'ye "F-16'ları sakın ha Türkiye'ye vermeyin" diyerek telkinlerde bulunduğunu belirten Erdoğan, "Artık benim için Miçotakis diye birisi yok." dedi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 23-05-2022 20:32

Ünlü Yunan besteci Vangelis hayatını kaybetti

Chariots of Fire (Ateş Arabaları) ve Blade Runner (Bıçak Sırtı) filmlerinin müzikleriyle tanınan müzisyenin ölüm haberini Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Twitter mesajıyla duyurdu.

Haber 20-05-2022 11:18

Miçotakis’in ABD Kongresi'ndeki Türkiye karşıtı konuşmasını ayakta alkışladılar!

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Biden ile Beyaz Saray'da görüşmesinin ardından ABD Kongresi'nde bir konuşma gerçekleştirerek Türkiye'yi hedef aldı. Miçotakis'in sözleri ayakta alkışlanırken Yunan lider konuşmasında Ankara'nın provokatif duruş sergilediğini ve Türkiye'nin Yunan hava sahasını ihlal ettiğini öne sürdü. Konuşmasının ardından Miçotakis'in kongrede dakikalarca ayakta alkışlanması ise dikkat çekti.

Haber 18-05-2022 07:47

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in koronavirüs testi pozitif çıktı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis yayınladığı videoyla koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Haber 14-03-2022 13:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti! Dikkat çeken özel sorumluluk mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i kabul etti. Vahdettin Köşkü'nde saat 14.00'te öğle yemeğinde bir araya gelen liderlerin görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Miçotakis'i kabulünde, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısıyla değişen Avrupa güvenlik mimarisinde Türkiye ve Yunanistan'ın özel sorumluluk taşıdığına değinildi.

Haber 13-03-2022 14:50

Yunanistan duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis görüşecek

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya geleceğini bildirdi. İkonomu, Türkiye ve Yunanistan’ın tüm anlaşmazlıklara rağmen bir dizi ortak sorunla da karşı karşıya olduğunu vurgulayarak, “Sorunlara, çözüm getirme mantığı ile yaklaşılmalı, sorunlara yenilerini ekleme mantığıyla değil.” dedi.

Haber 08-03-2022 16:48

Yunanistan Başbakanı İstanbul'a geliyor! Tarih belli oldu…

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, İstanbul'a geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Miçotakis arasındaki kritik görüşme 13 Mart'ta gerçekleşecek.

Haber 07-03-2022 11:07

AK Parti'li Çelik: AB, sığınmacılara zulme de gazetecileri tehdide de sessiz kalıyor

AK Parti'li Çelik: "AB, sığınmacılara zulme de gazetecileri tehdide de sessiz kalıyor"

Yurthaber 18-11-2021 16:33

Miçotakis'e Neden yalan söylüyorsunuz? sorusu! Türkiye'yi suçladı

Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel, canlı yayımlanan bir basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e, "Sığınmacıların geri itilmesi konusunda neden yalan söylüyorsunuz?" şeklinde bir soru yöneltti. Gergin anların yaşandığı sorunun ardından Miçotakis ise yaptığı açıklamada Türkiye'yi suçladı.

Haber 10-11-2021 01:58

Merkel ve Miçotakis'ten Türkiye mesajı: Yunanistan dostluk elini uzatıyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 4 milyona yakın sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye'nin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Kimsenin AB-Türkiye ilişkilerini tamamen yıkmak istemediğini söyleyen Miçotakis ise, "Türk-Yunan ilişkilerinde Yunanistan dostluk elini uzatıyor." iddiasında bulundu.

Haber 29-10-2021 20:58

Miçotakis'ten Türkiye ile ilgili şaşırtan sözler: Hiç niyetim yok

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile silahlanma yarışı niyetinde olmadığını kaydetti. Miçotakis, Doğu Akdeniz'le ilgili gerginliğe ilişkin ise, "Açıkça söyleyeceğim, sonuçta herkesin faydasına olacak çözümleri başarabilmemiz için bazı konularda karşılıklı geri adım atılmasını gerektiren anlaşmalar yapılabilir.” diye konuştu.

Haber 28-09-2021 00:17

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye mesajı: Hiçbir çabadan kaçınmayacağım

Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul görüşmeleri kapsamında konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile iş birliği arayışında her tür çabayı göstereceğini belirtti.

Haber 25-09-2021 02:33

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Göç akınlarının kısıtlanması Türkiye ve Yunanistan'ın yararına

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Avrupa'ya yeni göç akınlarının önlenmesi için Afganistan'a yakın ülkelerin Avrupa Birliği tarafından desteklenmesinin önemli olduğunu söyledi.

Haber 24-08-2021 02:25

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber 20-08-2021 20:41