Kuzugöbeği Mantarı Haberleri

Ormandan topladılar, pazarda sattılar: Kilo fiyatı yarım altınla yarışıyor! 1 tanesi 1 kilo et kadar proteinli

Fethiye’de bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Dastar ve Kuzugöbeği Mantar Festivali renkli görüntülerle başladı. Festivalde Kuzugöbeği mantarı satışa sunuldu. Faydaları saymakla bitmeyen Kuzugöbeği mantarının kilosu Bin 500-2000 TL, kurutulmuşu ise 8 bin ila 10 bin TL arasında satıldı. Kuzugöbeği (Morchella esculenta), Morchellaceae familyasından, yenilebilen bir mantar türüdür. Genelde ormanlarda tek tek veya küçük gruplar halinde bulunur, özellikle orman yangınlarında sonra sıkça rastlanır.

Kadin

Kuzugöbeği mantarı sezonu başladı! Doğada nadir bulunuyor, kilosu 600 liradan satılıyor

Antalya'nın Akseki ilçesinde doğada kendiliğinden yetişen ve bölgede yaşayanların "göbek" adını verdiği kuzugöbeği mantarı toplanmaya başlandı. Toroslar'da yetişen ve diğer türlerine göre nadir bulunan, bölgedekiler için son yıllarda iyi bir gelir kaynağı haline gelen mantar, kilogramı 550-600 liraya kadar alıcı buluyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar, mantar sezonunun başlamasıyla birlikte kuzugöbeği avına çıkıyor.

Haber

'Fiyatı oldukça yüksek' Yağmurdan sonra bolluk yaşandı! Buldukça topluyorlar

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde geçtiğimiz gün etkili olan yağmurun ardından dağlarda lezzetiyle çok tercih edilen kuzugöbeği mantarında bolluk yaşanmaya başladı.

Haber

Kuzugöbeği mantarının fiyatı altınla yarışıyor! Kilosu 5 bin TL

Doğada kendiliğinden oluşan Kuzugöbeği mantarı, Artvin’de meraklıları tarafından yoğun ilgi görüyor. Fiyatı altın ile yarışan Kuzugöbeği'nin kurutulmuş halinin kilosu 3 ila 5 bin lira arasında satılıyor.

Haber

Kuzugöbeği Mantarı

Kuzugöbeği Mantarı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kuzugöbeği Mantarı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kilosunu 400 TL'den satıyor 'Boş zamanlarımda dolaşıyorum ve...' Bölge insan kaynıyor! Toplamak için oraya koşuyorlar

Halk arasında 'kuzu göbeği' olarak bilinen mantar türü, Denizli'nin Buldan ilçesinde, bahar aylarının yağışlı geçmesinden dolayı çoğalması, ormanlık bölgelerde yaşayanların yüzünü güldürdü. Kilosunu 400 TL'den sattığını söyleyen bir vatandaş, boş zamanlarında bu mantarı toplamak için dolaştığını ve nerelerde bol olduğunu iyi bildiğini belirtti. Ayrıca kuzugöbeğinin bu tarz havaları sevdiğini anlatan vatandaş "Dağ taş kuzugöbeği toplamak için dolaşan kişilerle dolu" dedi.

Finans

Fiyatı 700 lirayı buluyor! 'Çok değerli' Kendiliğinden yetişiyor toplayıp satıyorlar 'Yerini bildiğimiz için...'

Denizli'de vatandaşlar doğadan topladıkları ve kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarını satıp gelir elde ediyor. Nisan yağmurlarıyla beraber ormanlık alanlarda bolca yetişen kuzugöbeğinin kilogramı 700 TL'den satılıyor. Hem yemek hem de satmak için kuzugöbeği toplayanlar, bölgeyi ve mantarın yerini bildikleri için kolayca bulabildiklerini söylüyor. Yerlerini bilmeyenlerinse toplamaya çıktıklarında elleri boş döneceğini ifade ediyor. Ayrıca, kuzugöbeğinin çok değerli olduğunu anlatıyorlar.

Finans