Lale Belkıs Haberleri Ve Son Dakika Lale Belkıs Haberleri

Lale Belkıs Haberleri Ve Son Dakika Lale Belkıs Haberleri

Yeşilçam aktrisi, gerçek ismi Belkis Durmaz 28 Kasım 1938 tarihinde İstanbul’da doğdu. Ressamlık, yazarlık, şairlik, dublaj sanatçılığı, oyunculuk, söz yazarlığı, şarkıcılık ve mankenlik yaptı.

Beyoğlu Olgunlaşma Enstitüsünden mezun olan isim kariyerine 1953’te ilk olarak mankenlikle başladı. 1960'da sahnelenen 'Evlilik Dolabı' tiyatrosu ile poydumdan oyunculuğa geçiş yaptı. Ağaçlar Ayakta Ölür, Kötü Tohum, Kadınlar I-ıh Derse gibi birçok tiyatroda oynayan Lale Belkis 1962’de oyuncu Pekcan Koşar ile evlendi. İpek Film Stüdyosu'nda bir süre dublaj yaptıktan sonra 1966 yılında ilk filmi Ölüm Tarlası ile seyircilerin karşısına çıktı.

Bitmeyen Korku ,Feride, Dağınık Yatak gibi birçok Yeşilçam filminde oynadı. 1967'de müziğe başladı ve Yalçın Otağı ile ikinci evliliğini gerçekleştirdi. Fransızca ve İngilizce şarkılar söyleyen sanatçı İstanbul’un seçkin kulüplerinde sahne aldı. 1970 yapımı Kalbimin Efendisi adlı sinema filmiyle 7. Altın Portakal En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Sanatçı birçok albümünün yanı sıra İpek Çoraplar adlı anılarını paylaştığı bir kitap yayımladı.

2014’te eşini kaybeden Lale Belkis kışları İstanbul yazları ise Datça’da yaşamını sürdürmektedir.

Lale Belkıs Haberleri

Yeşilçam'ın sarışın güzeli Lale Belkıs'a yıllar acımadı! Son hali hayrete düşürdü! Kürtaj itirafı gündem olmuştu...

1968 yılında başladığı sanat kariyerine sayısız dizi ve film sığdıran usta oyuncu Lale Belkıs, Yeşilçam'da canlandırdığı kötü karakterle akıllara kazındı. Şimdilerde 80 yaşında olan Lale Belkıs, son haliyle dikkat çekti.

Magazin 05-12-22 12:26

Yeşilçam'ın kötü kadını Lale Belkıs'tan çok konuşulan kürtaj itirafı! 'Çocuk yapmaya vaktim yoktu'

Yeşilçam sinemasının en güzel kötü kadınlarından biri olarak tanınan Lale Belkıs seneler sonra yaptığı kürtaj itirafıyla çok konuşuldu. Fiziği ve güzelliğiyle dönemin dikkat çeken isimlerinden biri olmuş olan 81 yaşındaki Lale Belkıs, çocuk yapmaya vakti olmadığını söyleyerek defalarca kürtaj olduğunu açıkladı. İşte Yeşilçam'ın başarılı isimlerinden Lale Belkıs'ın o itirafı...

Magazin 19-08-21 03:20

Lale Belkıs son haliyle sosyal medyayı salladı! İşte Lale Belkıs'ın son hali

Yeşilçam'ın kötü kadını olarak tanınan Lale Belkıs Hülya Koçyiğit'in programına konuk oldu. Usta oyuncu Lale Belkıs son haliyle sosyal medyanın gündemine geldi.

Magazin 13-01-20 10:16

Yeşilçam'ın 'kötü kadın'ı Lale Belkıs: Gençliğimde 10 kere kürtaj oldum

41 yıl Ateş Böceği Yalçın Otağ ile evli kalan eski manken, şarkıcı ve oyuncu Lale Belkıs (80), gençliğinde çapkın bir kadın olduğunu belirtirken, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Magazin 14-04-18 11:00

Lale Belkıs

Lale Belkıs Hakkındaki Haberler Mynet'te. Lale Belkıs Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sinemanın kötü kadını şimdilerde...

Lale Belkıs, Türk sinemasının kötü kadınıydı.

Magazin 25-01-18 14:32