Makinist Haberleri

Kimse inanmıyor ama o bir makinist! Sosyal medyada güzelliğiyle viral oldu... “Erkek işi olduğunu söylüyorlar”

Kolombiya’nın Medellin Metrosu'nda makinist olarak görev yapan Katherine Munera, güzelliğini ortaya çıkartan TikTok paylaşımları sayesinde kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaştı. “En güzel makinist” olarak sosyal medyadan ünlenen Munera, erkek egemen bir sektörde çalışamaktan gurur duyduğunu söyleyerek kendisini eleştirenlere meydan okudu.

Trend 23-05-23 15:58

İngiltere'de büyük şok! Binlerce makinist grev başlattı, seyahat kesintileri...

İngiltere'de binlerce makinist ücret artışı talebiyle grev başlattı. Sendikalar, yüzde 9'un üzerindeki enflasyon nedeniyle önemli ücret artışları talep ediyor. Grev nedeniyle çok sayıda yolcu seyahat kesintileriyle karşı karşıya kaldı.

Haber 30-07-22 20:25

Can alan makinisti kan donduran yorumu işinden etti! Bendeki leş sayısı 16, takım kurmak için...

Tekirdağ'da minibüse çarpan yük treni nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı. Kazanın ardından sosyal medyada yorum yayınlayan makinistin, "Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için" şeklinde paylaşım yaptığını öğrenen yetkililer, hakkında soruşturma başlatarak işine son verdi.

Haber 11-11-21 11:25

Kadıköy-Moda tramvayının makinisti Burcu Kasap güzelliğiyle dikkat çekti!

Kadıköy-Moda tramvayında makinist olarak çalışan Burcu Kasap, güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekti. İnsan Kaynakları mezunu olan Burcu kasap ve diğer kadın meslektaşları, erkek makinist algısını yıkarak, bugüne kadar akıllarda yer etmiş tüm ön yargıları kırıyor.

Haber 08-10-21 09:26

Makinist

Makinist Hakkındaki Haberler Mynet'te. Makinist Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Makinistin kazayla ilgili iğrenç yorumu sonrası TCDD'den açıklama

Tekirdağ Ergene'de yük treninin hemzemin geçitte minibüse çarpması sonucu 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin de yaralandığı kazaya ilişkin TCDD'de görevli olan ve İzmir'de çalıştığı öğrenilen makinist M.A.K.'nın sosyal medyada yaptığı yorum tepkiye neden oldu. M.A.K.'nin, kaza haberinin altına "Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için" yorumunu yaptığı ortaya çıktı. TCDD, makinistin görevden el çektirildiğini açıkladı.

Haber 05-09-21 11:26

İstanbul'un kadın makinistleri görev başında

İstanbul'un nostaljik tramvaylarından T3 Kadıköy-Moda hattında kadın makinistler görev başı yaptı. Metro ve diğer demiryolu araçlarına göre tramvayın daha zor olduğunu söyleyen kadın makinistler, işlerini sevdikleri ve yolcuların olumlu tepkileriyle karşılaştıkları için zorluklara rahatlıkla göğüs gerebildiklerini anlattı.

Haber 23-08-21 14:38

Aydın'da tren hattına devrilen tırın sürücüsü yaralandı

Aydın'da tren hattına devrilen tırın sürücüsü yaralandı

Yurthaber 12-08-21 12:35

Van'da düğün konvoyun önünü trenle kesen iki makinist şaşkına çevirdi

Van'da iki makinist, yoldan geçen düğün konvoyunun önünü bahşiş için trenle kesti.

Haber 10-08-21 15:48

İBB Başkanı İmamoğlu, kadın makiniste yapılan saldırıyı paylaştı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından metro durağında kadın makiniste bir grup tarafından yapılan saldırının güvenlik kamera görüntülerini paylaştı. Görüntülerde, durakta metrodan inen grubun kadın makiniste saldırdıkları ve güvenlik görevlisinin kadın makinisti korumaya çalışması görülüyor.

Haber 24-07-20 22:37

Ekmek parası peşinde feci ölüm!

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesindeki limanda demirli olan 'Cansel' isimli kuru yük gemisinde, yükleme yapıldığı sırada, 2'nci makinist Cengiz Uysun (57) kayan beton blokların altında kalarak, hayatını kaybetti.

Haber 27-11-19 16:22

Bilecik'te kılavuz trenin tünelde raydan çıkması

Kazada hayatını kaybeden iki makinist için Eskişehir'de tören düzenlendi

Yurthaber 20-09-19 14:36

Bilecik'te kılavuz trenin tünelde raydan çıkması

Kazada hayatını kaybeden iki makinist için Eskişehir'de tören düzenlendi

Haber 20-09-19 14:34

Bilecik'te hayatını kaybeden makinistler Sedat Yurtsever ve Recep Tunaboylu için tören düzenledi

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde kılavuz trenin tünel içerisinde raydan çıkıp duvara çarpması sonucu yaşamını yitiren 2 makinist için memleketleri Eskişehir’de tören düzenlendi. Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii (TÜLOMSAŞ) önünde düzenlenen törende, hayatını kaybeden Sedat Yurtsever’in 9 yaşındaki oğlu Egemen, babasının cenazesinin arkasından "Babacığım baba" diyerek hıçkırıklara boğuldu.

Haber 20-09-19 14:04

Ankara'da akaryakıt yüklü trenin raydan çıkması

Sincan Doğu makasında, konvansiyonel demir yolu hattında gece 01.00 sıralarında raydan çıkan 13112 nolu yük treninin iki makinisti gözaltına alındı - Tanker vagonlardaki mazotun boşaltılmasının ardından raydan çıkan lokomotif ve 5 vagonun kaldırılması için çalışmaların başlayacağı belirtildi

Yurthaber 14-03-19 10:34

Ankara'da akaryakıt yüklü trenin raydan çıkması

Sincan Doğu makasında, konvansiyonel demir yolu hattında gece 01.00 sıralarında raydan çıkan 13112 nolu yük treninin iki makinisti gözaltına alındı - Tanker vagonlardaki mazotun boşaltılmasının ardından raydan çıkan lokomotif ve 5 vagonun kaldırılması için çalışmaların başlayacağı belirtildi

Haber 14-03-19 10:22

İstanbul metrosunun kadın makinistleri

İstanbul metrosunda görevli 10 kadın makinist, her gün erkek meslektaşlarıyla milyonlarca İstanbulluya hizmet veriyor - Makinist Birgül Ada: - "Daha önce makinist olmayı düşünmüyordum. Hayatımda ilk defa treni, üniversiteye gittiğim zaman Amasya'da gördüm. Orada nostaljik trenler vardı merkezde. O zaman aklımda böyle bir meslek yoktu." - Makinist Ayşegül Köse: - "Sevdiğim işi yaptığım için hiç zorlanmadım. Her mesleğin zorluğu olduğu gibi bu mesleğin de zorlukları var. Özveri isteyen bir meslek. Çok büyük sorumlulukları olan bir meslek. İnsan canı bize emanet ediliyor. Çok dikkatli olmamız gerekiyor."

Haber 07-03-19 11:24

Ankara'daki hızlı tren kazasındaki telsiz konuşmaları ortaya çıktı!

Ankara'da 9 kişinin yaşamını yitirdiği, 92 kişinin yaralandığı yüksek hızlı tren kazasıyla ilgili soruşturma devam ederken kaza öncesi makinistler ile hareket memuru ve kaza sonrası TCDD personeli arasındaki telsiz konuşmaları ortaya çıktı. Kazanın hemen ardından "201 (hızlı tren) Hat-1'den gelmesi gerekirken Hat-2'den geliyor" diyen TCDD çalışanına diğer çalışan "Yapma ya" diyerek cevap verirken, bu konuşma kazanın nedenini ortaya koydu.

Haber 03-01-19 13:30

İZBAN'daki ek seferler için keşif kararı

Demiryolu İşçileri Sendikası İzmir Şubesinin İZBAN'da devam eden grev sürecinde devreye alınan ek tren seferlerinin tedbiren durdurulması talebiyle açtığı davanın görülmesine başlandı - Hakim, tedbir istenen iş yerinde bugün keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı yarına erteledi

Haber 20-12-18 12:07

İZBAN'daki ek seferler için keşif kararı

Demiryolu İşçileri Sendikası İzmir Şubesinin İZBAN'da devam eden grev sürecinde devreye alınan ek tren seferlerinin tedbiren durdurulması talebiyle açtığı davanın görülmesine başlandı - Hakim, tedbir istenen iş yerinde bugün keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı yarına erteledi

Yurthaber 20-12-18 12:00

Makinist Adem Yaşar son yolculuğuna uğurlandı

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren kazasında hayatını kaybeden makinist Adem Yaşar'ın cenazesi Çankırı'da toprağa verildi

Haber 14-12-18 14:04

YHT kazasında yaşamını yitirenlerin sayısı 7'ye yükseldi

Ankara Valiliği: - "Son tespitlere göre biri makinist 7 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3'ü ağır olmak üzere 46 kişi yaralanmıştır"

Haber 13-12-18 10:05

İZBAN'da grev kararı

İzmir Banliyö Sistemi AŞ ile Demiryol-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine İZBAN'ın Alsancak İstasyonu'na grev kararı asıldı - Demiryol-İş İzmir Şube Başkanı Hüseyin Ervüz: - "Bize teklif edilen zam ortalaması yüzde 14, sendika olarak yüzde 28 zam istiyoruz"

Haber 13-11-18 15:09

Metroya otostop çeken gençlerin ilginç anları

Metro durağına giren gençler, metroya otostop çekmişler. Makinist ise gençleri gidecekleri yere kadar bırakacağını söylüyor. İşte o anlar...

Trend 09-10-18 19:49

Tekirdağ'daki tren kazası

İki makinist ifadeleri alınmak üzere Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na çağrıldı

Haber 09-07-18 12:25

Tekirdağ Çorlu'daki tren kazasında yeni gelişme! Yaşamını yitiren 24 kişinin isimleri belli oldu

Tekirdağ Çorlu'daki tren kazası ile ilgili 2 makinist gözaltına alındı. Kazayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatıldığı belirtildi. Öte yandan kazada yaşamını yitiren 24 kişinin kimliği de açıklandı.

Haber 09-07-18 11:55

Doğu Ekspresi ile hatıralarına yolculuk yaptı

Eski TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, seçim çalışmalarını yürüttüğü ilçeye çocukluk hayali olan Doğu Ekspresi treninin makinistliğini yaparak ulaştı - Süleyman Karaman - "Çocukluğumda acaba bu trenin bizim köye giden yolu neden yok, tren köyümüzden geçseydi annemin, babamın yanına gidebilirdim diye hayal kurardım"

Haber 13-06-18 13:07

Almanya’da makinistler 9. kez greve gidiyor

Almanya'da demiryollarında görevli makinistler ücret artışı talebiyle 9. kez greve gidecek.

Haber 18-05-15 20:08

Tren enkazından makinistin cesedi çıkarıldı

Avrupa art darda meydana gelen tren kazalarının şokunu yaşıyor.

Haber 30-07-13 12:39

İspanya'daki trenin makinisti gözaltında

Trenin makinisti Francisco Jose Garzon Amo polis tarafından gözaltına alındı

Haber 26-07-13 14:05

İsveç'te 'etekli' protesto

İsveç'te erkek makinistler ve kondüktörler, tren şirketinin üniforma zorunluluğunu protesto etmek için işe etekle gidiyor.

Haber 09-06-13 23:04

Faciadan dönüldü

Adana'da el frenini çekmeden ihtiyaç gidermek için lokomotiften inen makinistler nedeniyle faciadan dönüldü.

Haber 06-04-13 13:00

Yük trenine bombalı saldırı

Gaziantep' in Islahiye ilçesi Fevzipaşa istasyonu yakınlarında tren yoluna konulan uzaktan kumandalı bomba yük treninin geçişi sırasında patlatıldı.

Haber 15-07-12 18:14

Makinistler alkolü çıktı!

Niğde'nin Ulukışla istasyonunda dün meydana gelen kazada, yük trenini kullanan makinistlerin alkollü olduğu ortaya çıktı.

Haber 19-04-12 14:35

Osmaniye'de yük treni raydan çıktı

Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde bir yük treninde, lokomotif ve 4 vagonunun henüz bilinmeyen bir nedenle raydan çıkarak devrilmesi sonucu 2 makinist yaralandı.

Haber 24-12-11 12:17

Kendisini ezmeyen makiniste taşla saldırdı

Mersin'de bir genç raylarda intihara kalkıştı, treni durduran makinisti taşla yaraladı

Haber 16-03-11 10:28