Mamut Haberleri

Hepsi İstanbul'da yakalandı: Fildişi, antilop, mamut, bufalo, geyik boynuzları, balina dişi... Tam 52 parça!

İstanbul'da fildişi, antilop, mamut ve geyik boynuzlarının da aralarında bulunduğu 52 parça boynuz ele geçirildi. Kaçakçılık operasyonunda 1 şüpheli gözaltına alındı.

Haber

Birçok kişi ölmeden tatmak isteyecek! Nesli tükenmişti, DNA'sı kullanılarak yapıldı... Proteini tam anlamıyla 5 bin yaşında

Soyu tükenmiş bir yünlü mamutun DNA'sı kullanılarak dev bir köfte yapıldı. Avustralyalı bir şirket tarafından yapılan köfte görenleri şaşkına çevirirken, şirket birçok kişinin ölmeden tatmak isteyeceği köfteyi gerçek et için daha sürdürülebilir bir alternatif olarak nitelendirdi. Şirketin kurucusu, "Bu köftenin proteini tam anlamıyla 5 bin yıllık. Onu çok uzun zamandır görmemiştik." ifadelerini kullandı.

Trend

Kanada'da neredeyse mükemmel durumda bir yavru mamut mumyası bulundu

Kanada'da bir altın madencisi şans eseri neredeyse mükemmel durumda bir yavru mamut fosili buldu. Bulunan yavru, yünlü mamut olarak tanımlanan türe dahil ve yaklaşık 30 bin yıl önce doğduğu sanılıyor.

Haber

Kanada'da neredeyse mükemmel durumda bir bebek mamut ölüsü bulundu

Kanada'da bir altın madencisi şans eseri 30 bin yaşından büyük neredeyse mükemmel durumda bir bebek mamut fosili buldu.

Haber

Mamut

Mamut Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Mamut Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Fillerin atası Tekirdağ'dan çıktı! Görenler önce fotoğrafladı, ardından incelemeye başladı

Tekirdağ'da açılan sergide fillerin atası olarak bilinen mamutlara ait fosil kalıntılarına yer verildi. 28 bin yıllık mamut kalıntıları büyük ilgiyle karşılandı. Mamutların Tekirdağ bölgesinde yaşayıp aynı bölge üzerinde göç halinde oldukları tespit edildi.

Haber

İnsanlar olmasaydı mamutlar 4 bin yıl daha yaşayacaktı!

Uluslararası bir araştırma ekibi, iklim değişikliği ve insan avcıların, tüylü mamutların soyunun tükenmesindeki rolünü göstermek için bilgisayar simülasyonları kullandı. Henüz hakem onayından geçmeyen ve internet sitesi bioRxiv'de erişime açılan makalede insan avcılar olmasaydı mamutların 4 bin yıl daha yaşayacağı öne sürüldü.

Haber

Dünyanın en eski DNA’sı tespit edildi

Nature dergisinde yayınlanan araştırmaya göre bilim insanları Sibirya’da bulunan üç mamut dişinde dünyanın en eski DNA’sını keşfetti. Yaklaşık 1,2 milyon yıllık olduğu tespit edilen mamut dişlerinin Sibirya’nın soğuk ve donmuş topraklarında canlı kaldığı açıklandı.

Haber

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu

Yurthaber

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu

Yurthaber

2,5 metrelik mamut dişi 5 parçaya ayrıldı

Konya'nın Ereğli İlçesi'ne bağlı Zengen beldesinde bir kum ocağında rastlanan 2,5 metre uzunluğundaki mamut dişi, yapılan kazı sırasında 5 parça halinde kırıldı.

Haber