Mesai Haberleri

Pasaport başvuruları için ek mesai açıklaması! Nüfus Müdürlüğü duyurdu…

Pasaport başvurularında yaşanan artışın ardından önemli bir son dakika kararı alındı. Yıl sonu yaklaşırken pasaport başvurularında artış, nüfus müdürlüklerinde yoğunluğa neden oldu. Günlük 48 bine ulaşan talepler nedeniyle ek mesai başlatıldığı duyuruldu. İşte pasaport başvuruları ile ilgili gelen son haberin detayları…

Haber 10-12-22 14:32

Uygulama yürürlüğe girdi: Haftada sadece 4 gün çalışacaklar, aynı maaşı alacaklar!

Belçika'da tam zamanlı bir işte haftada 5 gün yerine 4 gün mesai yapabilmeye olanak sağlayan yeni düzenleme yürürlüğe girdi. 20 Kasım'dan geçerli olmak üzere Belçikalı bir çalışan haftalık 38 saat olan çalışma süresini 5 gün yerine 4 günde tamamlayabilecek ve maaşı aynı kalacak.

Haber 21-11-22 19:04

Yargıtay'dan emsal olacak karar: Artık fazla mesai ücreti ödenmeyecek

Yargıtay'dan çalışanları ilgilendiren dikkat çeken fazla mesai kararı geldi. Binlerce kapıcıyı yakından ilgilendiren bir karara imza atan Yargıtay; kömür kaloriferli olmayan binada görev yapan görevlilere fazla mesai ücreti ödenmeyeceğine hükmetti.

Finans 18-11-22 11:41

Belçika’da haftada 5 gün yerine 4 gün mesai başlıyor

Belçika’da tam zamanlı bir işte haftada 5 gün yerine 4 gün mesai yapabilmeye olanak sağlayan yeni düzenleme 20 Kasım’da başlıyor. Çalışanların maaşı aynı kalacak.

Haber 11-11-22 15:52

Mesai

Mesai Hakkındaki Haberler Mynet'te. Mesai Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Mesai saatleri değişiyor mu? Şirketler birer birer dört gün çalışma modeline geçti...

Dünya genelinde haftada beş gün olan mesai saatlerinde değişiklik yaşanıyor. Birçok şirket dört gün çalışma modeline geçerken, son yapılan araştırmanın sonuçları da dikkat çekti. İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre dört gün çalışan 70 şirketin yüzde 49'unda verimlilik arttı.

Finans 20-09-22 16:42

ATO Başkanı Baran'dan enerji ve su tasarrufu çağrısı: 'Mesailer ayarlansın, maçlar...' ​

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte başlayan, başta Avrupa olmak üzere dünyada enerji krizini yaşanıyor. Bu krizin ilerleyen günlerde daha da derinleşmesi bekleniyor. Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran yazılı bir açıklama yaparak enerji ve suda tasarruflu kullanım, gıdada ise israftan kaçınma çağrısında bulundu.

Finans 06-09-22 15:56

Sakarya'da fındık mesaisindeki mevsimlik tarım işçilerinin bir günü

Kocaali ilçesinde sabahın erken saatlerinde ailece bahçelerin yolunu tutan mevsimlik tarım işçileri, sıcak havada gün boyu fındık topluyor - Mesai sırasında birbirleriyle sohbet edip vakit geçiren işçiler, gün batımıyla evlerine dönüp hep birlikte yemek yiyor, söyledikleri türküler eşliğinde günün yorgunluğunu atıyor

Yurthaber 04-09-22 11:16

Çalışan milyonları kapsıyor! Yargıtay'dan dikkat çeken fazla mesai kararı

Yargıtay'dan çalışanları ilgilendiren dikkat çeken fazla mesai kararı geldi. Yargıtay, müdür ya da üst seviyede yönetici olan çalışanlara fazla mesai ücreti ödenmeyeceğine hükmetti. İşte milyonlarca kişiyi kapsayan karara ilişkin detaylar…

Finans 31-08-22 12:20

Yargıtay'dan emsal karar! Resmi tatilde 1 saat mesai yapana bile tam ücret ödenecek

Yargıtay, resmi tatillerde yapılan mesailerle ilgili emsal olacak nitelikte bir karara imza attı. Yargıtay’ın emsal kararıyla birlikte resmi tatillerde bir saat dahi olsa çalışan işçi, tam yevmiye alacak. Yüksek Mahkeme; "işçi ulusal bayram ve genel tatil günlerinde 1 saat dahi çalışsa tam yevmiyeye hak kazanır" dedi. İşte tüm çalışanları ilgilendiren kararın detayları...

Finans 27-08-22 12:05

Kars'ın marka lezzeti kazlar kış sezonu için özenle büyütülüyor

Bu kış yaklaşık 350 bin kazın kesime alınması beklenen Kars'ta, kaz yetiştiriciliği yöre halkı için önemli bir gelir kapısını oluşturuyor - Yetiştirici Tükezziban Pastutmaz: - "Kaz bizim için çok önemli. Hem satıyoruz hem de kışın kavılca pilavı ile tüketiyoruz. Yumurtadan çıkmasından itibaren resmen bir bebek gibi bakıyoruz"

Yurthaber 22-08-22 11:45