Mit Haberleri Ve Son Dakika Mit Haberleri

Mit Haberleri Ve Son Dakika Mit Haberleri

Millî İstihbarat Teşkilatı ya da kısaca MİT, Türkiye’nin resmi istihbarat örgütüdür. Günümüzün modern istihbarat örgütü MİT’in kuruluşu 22 Temmuz 1965’tir ama kurumu geçmişti 1911-18'de Osmanlı döneminde faaliyet gösteren Teşkilat-ı Mahsusa ve Cumhuriyet ile birlikte kurulan Milli Emniyet Hizmeti Riyaseti kurumlarına dayanmaktadır. MİT’in görevi Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne, anayasal düzenine, varlığına, bağımsızlığına, güvenliğine ve millî gücünü meydana getiren bütün unsurlarına karşı içten ve dıştan gelecek mevcut ve muhtemel tehditler hakkında bilgi toplamak, önlem almak ve gerekli durumlarda ilgili makamları uyarmaktır.

Mi̇t Haberleri

'MİT'e alacağız' yalanıyla kandırdığı liseli kıza günlerce cinsel istismarda bulunmuştu! Mahkemede kendini bakın nasıl savundu

Konya'da elektrik ustası Ahmet M. (35), 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız' yalanıyla kandırılan lise öğrencisi G.A.’ya (17) günlerce cinsel istismarda bulundu. Sanık Ahmet M., duruşmadaki savunmasında, ''Benim MİT veya başka bir istihbarat kuruluşuyla bağlantım yoktur. Kendimi istihbaratçı olarak tanıtmadım” dedi. Aynı davada yargılanan okul müdürleri Harun A. (57) ile Asuman S.K. (48) ise Ahmet M.'nin kendisini MİT elemanı olarak tanıttığını öne sürdü. İşte detaylar...

Haber 01-06-23 12:59

SON DAKİKA | MİT'ten PKK'ya nokta operasyon! Sözde iletişim sorumlusu Emre Şahin etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MİT, PKK/KCK’nın sözde iletişim sorumlusu 'Rodi' kod adlı Emre Şahin'i Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

Haber 22-05-23 10:12

SON DAKİKA | MİT, PKK/YPG’nin sözde Aynularab (Kobani) mali sorumlusu Tuba Karakoç'u etkisiz hale getirdi

Son dakika haberi: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Aynularab (Kobani) mali sorumlusu "Zin Kobani/Cudi Egid/Sorxwin" kod adlı Tuba Karakoç'u, Suriye'de düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

Haber 17-05-23 09:33

SON DAKİKA | MİT'ten Suriye'de nokta operasyon! Haydar Demirel etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MİT, Suriye'nin kuzeyinde nokta operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda, PKK/YPG’nin sözde Hol eyaleti genel sorumlusu Haydar Demirel etkisiz hale getirildi.

Haber 13-05-23 09:35

Son dakika: MİT 4 teröristi yakaladı! Aralarında 'DEAŞ’ın eski sözde Türkiye valisi' de var

Son dakika haberi: MİT'in Suriye'de düzenlediği operasyonda, aralarında kırmızı kategoride aranan DEAŞ’ın eski sözde Türkiye valisi Şahap Variş'in de bulunduğu 4 terörist yakalandı.

Haber 10-05-23 20:47

Müslüm Ürper etkisiz hale getirildi! MİT'ten Irak'ın kuzeyinde terör operasyonu

MİT terör operasyonlarına devam ediyor. Irak'ın kuzeyindeki Gara'da terör örgütü PKK/KCK'nın kritik isimlerinden biri daha etkisiz hale getirildi.

Haber 10-05-23 11:56

Son dakika | Terör örgütünün kritik ismi etkisiz hale getirildi! MİT'ten Irak'ın kuzeyinde nokta operasyon

Son dakika haberi: Terör örgütü PKK/KCK, MİT'in son operasyonuyla büyük bir darbe daha aldı. MİT Irak'ın kuzeyindeki Gara'da operasyonun düğmesine bastı, kritik isim etkisiz hale getirildi.

Haber 09-05-23 10:51

Son dakika | MİT'ten Irak'ın kuzeyinde nokta operasyon: Terör örgütüne bir darbe daha! Kritik isim hale etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MİT'in operasyonuyla terör örgütü PKK/KCK'ya bir darbe daha vuruldu! Örgütün kırmızı bültenle aranan kritik isimlerinden Eyvaz Beyaz Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirildi. Operasyon kapsamında MİT'in saha ajanlarının terörist Beyaz'ın metropollerde eylem yapacağı bilgisini elde etti ve Beyaz'ın günlük rutinine dahil olundu. Saha ajanlarının verdiği anlık bilgilerle operasyonun düğmesine basıldı.

Haber 07-05-23 09:49

MİT’ten Gara’da nokta operasyon

MİT, PKK/KCK sözde özel güç lojistik sorumlusu Firaz Zilan kod adlı Neçirvan Seven’i Irak/Gare alanında gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.

Yurthaber 05-05-23 09:57

SON DAKİKA | MİT'ten PKK'ya darbe! Neçirvan Seven etkisiz hale getirildi

Son dakika: MİT'den terör örgütü PKK'ya bir darbe daha geldi. Irak'ın kuzeyinde düzenlenen operasyonla örgütün sözde özel güç lojistik sorumlusu Neçirvan Seven etkisiz hale getirildi.

Haber 05-05-23 09:50

SON DAKİKA | MİT'ten PKK'ya bir darbe daha! Ahmet Gümüş etkisiz hale getirildi

Son dakika: MİT, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonda terör örgütü PKK'ya ağır bir darbe daha vurdu. Operasyonda örgütün sözde eğitim sorumlusu Ahmet Gümüş etkisiz hale getirildi.

Haber 04-05-23 09:49

SON DAKİKA | MİT'ten PKK/YPG'ye nokta operasyon! Askeri istihbarat sorumlusu Sabri Abdullah etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MİT, terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik nokta operasyon düzenledi. Suriye'nin kuzeyindeki Ayn El Arab'da düzenlenen operasyonda 'Mazlum Karamok' kod adlı Sabri Abdullah etkisiz hale getirildi. Terörist Sabri Abdullah'ın Türkiye'ye ve operasyon bölgelerindeki Türk askeri unsurlarına yönelik eylem organizasyonlarını yönettiği belirtildi. Ayrıca Abdullah'ın 2018'deki MİT operasyonundan yaralı kurtulduğu, terör örgütünün ise öldüğü yönünde bilgi yaydığı ifade edildi.

Haber 30-04-23 10:42

Son dakika: MİT'ten bir nokta operasyon daha! Terörist Rasim Akyol yakalandı...

Son dakika haberine göre; Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG mensubu firari Rasim Akyol, MİT’in yurt dışı operasyonuyla yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

Haber 28-04-23 11:07

Telefondaki sese inandı, hayatının şokunu yaşadı! Profesör, sahte MİT'çilere 1979 cumhuriyet altını ile 400 bin euro kaptırdı

Bursa’da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Prof. Dr. Ahmet T.'yi (77) telefonla arayarak kendilerini MİT mensubu olarak tanıtan şüpheliler, emekli öğretim görevlisine hayatının şokunu yaşattı. Dolandırıcılar, “Bankalar içindeki köstebekleri yakalamamız için bize yardım etmeniz gerekiyor” diyerek ikna ettikleri Ahmet T.'nin bankada bulunan 1979 adet cumhuriyet altını ile 400 bin euro'sunu aldı. Olayla ilgili 1'i kadın 6 kişi tutuklanırken, altın ve dövizlere ulaşılamadı.

Haber 27-04-23 12:38

MİT yurt dışında yakaladı! Türkiye'ye getirilen FETÖ üyesi tutuklandı

FETÖ/PYD’nin güncel finans yapılanmasında yer alan Mehmet Cintosun, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yurt dışında yakalandı. Türkiye'ye getirilen Cintosun, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber 18-04-23 18:23

SONDAKİKA | MİT'ten operasyon! FETÖ'nün kritik ismi Mehmet Cintosun Türkiye'ye getirildi

Son dakika: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) güncel finans yapılanmasında yer alan Mehmet Cintosun'u, yurt dışında düzenlenen operasyonla yakalayarak Türkiye'ye getirdi. Örgütsel faaliyetlerini yurt dışında sürdüren Cintosun'un, kendisine bağlı çalışan örgüt mensubu kuryeler aracılığıyla yurt içinde faaliyet gösteren FETÖ üyelerine finansal destek sağladığı belirlendi.

Haber 14-04-23 13:55

Yavuz Ağıralioğlu hakkında duyduklarını anlattı kimse inanamadı! ‘Uçuk bir şey duydum ve şoke oldum’

İYİ Parti milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun yaptığı çıkış sonrası Ankara kulislerinde ortalık karıştı. Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, Ağıralioğlu hakkında duyduğu iddiaları tek tek açıklarken “Uçuk bir şey duydum ve şoke oldum. Dedim iyice saçmaladınız. Çok şaşırmıştım mesela deli misiniz adam İYİ Parti’de falan diye tepki vermiştim ama ciddi ciddi konuşuluyordu” ifadelerini kullandı. İşte Ankara kulislerinde Ağıralioğlu hakkında konuşulan o iddiaların detayları…

Haber 23-03-23 08:16

SON DAKİKA | Örgütün 'para kasası' Mehmet Yıldırım etkisiz hale getirildi! MİT'ten Suriye'de nokta operasyon

Son dakika haberi: MİT, Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği operasyonla terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Halep ve Tel Rıfat maliye sorumlusu Mehmet Yıldırım'ı etkisiz hale getirdi. Örgütün 'para kasası' olarak da bilinen terörist Yıldırım'ın, PKK'ya 1986'da katıldığı ve örgütün en eski kadrolarından olduğu belirlendi.

Haber 19-03-23 11:04

Yeşil kategorideki teröristi MİT buldu! Jandarma tarafından etkisiz hale getirildi

Tunceli’de devam eden ‘Eren Abluka Sonbahar-Kış-13 Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Celil Mutlu Operasyonu’ kapsamında, terörden arananlar listesinde yeşil kategoride yer alan PKK’lı Yaşar’ kod adlı Osman Manak, MİT tarafından yeri tespit edilip jandarma ekiplerinin operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Haber 04-03-23 16:04

SON DAKİKA | MİT'ten Sincar'da PKK'ya nokta operasyon!

Son dakika haberi: PKK/KCK-YBŞ sözde Sincar Askeri Kanat Sorumlusu ‘Çeko Pir’ kod adlı Saad Ali Bedel, MİT’in Irak Sincar’da gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirildi.

Haber 03-03-23 09:10

SON DAKİKA | MİT'ten Irak'ta nokta operasyon! 60 şehidin katili Ramazan Güneş yakalandı

Son dakika haberi: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 60 güvenlik görevlisinin şehit edildiği 12 terör eylemini gerçekleştiren PKK/KCK Özel Güç mensubu Soreş/Soreşger kod Ramazan Güneş’i, Irak’ın Süleymaniye kentinde düzenlediği operasyonla Türkiye’ye getirdi.

Haber 28-02-23 10:03

Son dakika | Taksim'i kana bulayan hain saldırının planlayıcısı etkisiz hale getirildi! MİT'ten nokta operasyon

Son dakika haberi: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye'de düzenlediği operasyonla İstiklal Caddesindeki terör saldırısının planlayıcısı Halil Menci'yi etkisiz hale getirdi. Saldırıda kilit rol oynayan terörist Menci ayrıca saldırının failleri Ahlam Albashır Saleh ile Bilal Hassan'ı yönlendirmiş, Bilal Hassan’ın yurtdışına kaçmasını sağlamıştı.

Haber 24-02-23 10:51

Son dakika! MİT'ten kritik operasyon... Saldırı talimatı harekete geçirdi: 15 kişi tutuklandı

Son dakika haberi: MİT ve emniyet tarafından radikal terör örgütü DEAŞ’a yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün Horasan Vilayeti (ISKP) lider kadrosu tarafından İstanbul’da İsveç ve Hollanda Başkonsoloslukları ile Hristiyan ve Musevi vatandaşlara ait ibadethanelere yönelik eylem talimatı verildiği ileri sürülen 15 şüphelinin yakalandığı bildirildi.

Haber 04-02-23 22:50

SON DAKİKA | MİT operasyonuyla yakalanmıştı! FETÖ mensubu Uğur Demirok'un cezası belli oldu

Son dakika haberi: FETÖ’nün sözde emniyet mahrem yapılanmasında faaliyet yürüttüğü iddiasıyla MİT operasyonu ile yurt dışında yakalanan sanık Uğur Demirok’un yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, sanık Demirok’u ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 2 yıl 2 ay 7 gün hapis cezasına çarptırdı.

Haber 03-02-23 12:52

'MİT' yalanıyla cinsel istismarda yeni gelişme! Okul müdürleri tutuklanmıştı, istenen cezalar belli oldu

Konya'da, lise öğrencisi 17 yaşındaki G.A.'nın, "Seni MİT'e memur olarak alacağız" vaadiyle kandırılıp, elektrik ustası 35 yaşındaki A.M.'nin cinsel istismarına uğramasına ilişkin soruşturmada istenen cezalar belli oldu. A.M. ile tutuklanan okul müdürleri 57 yaşındaki H.A. ve 48 yaşındaki A.S.H. hakkında 37'şer yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame, 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Haber 30-01-23 15:48

Üniversiteli gence burs tuzağı! 'MİT'ten geliyoruz' diyerek kabusu yaşattılar

Ankara’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Onur D., kendisini arayan kişiler tarafından ‘Burs vereceğiz’ yalanıyla kandırıldı. Üniversiteli genç, 'MİT'ten geliyoruz' diyen kişilerce bindirildiği araçta taciz, tehdit ve şantaja maruz kaldı. İşte olayın detayları...

Haber 22-01-23 12:26

SON DAKİKA | MİT akademisi kuruluyor! YÖK kanun teklifi Meclis'e sunuldu

Son dakika haberi: AK Parti, Yüksek Öğretim Kanunu'nda değişiklik içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığına sundu. Söz konusu düzenlemeye göre, MİT bünyesinde Milli İstihbarat Akademisi kurulacak ve tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta, veteriner hekimlikte uzmanlık eğitimi yapmakta olanlar yüksek lisans, doktorasına tamamlamış araştırma görevlileri talep etmeleri durumunda altı ay içinde bulunduğu üniversite tarafından ataması yapılacak.

Haber 19-01-23 14:42

'MİT'e alacağız' denilip kandırılan lise öğrencisine yönelik cinsel istismarda okul müdürlerinin ifadesi ortaya çıktı

Konya'da 'MİT'e alacağız' denilerek 17 yaşındaki lise öğrencisi G.A'nın, elektrik ustası Ahmet Mandal tarafından günlerce süren cinsel istismara uğramasına yönelik soruşturmada, okul müdürlerinin ifadesi ortaya çıktı. İşte mide bulandıran olaya ilişkin yeni detaylar...

Haber 13-01-23 18:57

Akılalmaz dolandırıcılık! 'MİT görevlisiyiz' sözüne kandı, 9 bin 400 avrosundan oldu

Kocaeli’de akılalmaz bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Yasağı olduğu için yurt dışına çıkamayan yakını için kendilerini "MİT görevlisi" olarak tanıtan şahıslardan yardım isteyen kişi dolandırıldı. "MİT görevlisiyiz" diyerek bronz renkte rozet gösteren şahıslara ve aracılara inanan adam, 9 bin 400 avrosundan oldu. Aracılardan bir tanesi, "Parayı neden bana gönderdi bilmiyorum" sözleriyle kendini savundu. İşte olayın detayları...

Haber 13-01-23 10:30

SON DAKİKA | MİT'ten Suriye'de operasyon! MLKP'li Özgür Namoğlu öldürüldü

Son dakika haberi: MİT tarafından Suriye Haseke'de düzenlenen operasyonda MLKP'nin sözde Suriye sabotaj sorumlusu 'Fırat Neval' kod adlı Özgür Namoğlu, etkisiz hale getirildi.

Haber 09-01-23 16:02

SON DAKİKA | Bursa'daki cezaevi aracı saldırısının azmettiricisiydi! MİT'ten operasyon, Zeki Gürbüz etkisiz hale getirildi

Son dakika: MİT'in Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği operasyonda terör örgütü MLKP'nin sözde yöneticilerinden Zeki Gürbüz etkisiz hale getirildi. Gürbüz, Bursa'daki cezaevi servis aracına yönelik saldırının azmettiricisi olarak aranıyordu.

Haber 06-01-23 09:38

Son dakika: Aralarında DEAŞ'lı kritik isim de var! MİT ve emniyetten ortak operasyon: Hatay'da yakalandılar

Son dakika haberi: MİT ve emniyetin ortak operasyonuyla Hatay'da 8 terörist yakalandı. Teröristler arasında DEAŞ'ın sözde sahil tabur komutanı Ahmed Ali'nin de bulunduğu bildirildi. Teröristlerin Suriye'ye giderek Türk askerlerine yönelik eylem yapmalarına yönünde talimat aldıklarını itiraf ederken Türk bayrağını yaktıklarına ilişkin görseller de tespit edildi.

Haber 21-12-22 13:07

'MİT' yalanıyla kandırılan tek öğrenci değilmiş! Okul arkadaşından şok ifadeler: 'Seni seviyorum' diyerek sarılıp öptü

Konya'da liseli G. A.'nın (17) "Seni MİT'e alacağız" denerek günlerce cinsel istismara maruz kaldığının ortaya çıkmasının ardından şoke edici bir gelişme daha yaşandı. Okul müdürü H. A., G. A.'yı MİT vaadiyle kandırıp elektrik ustası A. M. (35) ile tanıştırmıştı. G. A.'nın okul arkadaşı K. K.'nin de ifadesi ortaya çıktı. K. K.'nin anlattığına göre A. M.'nin 'MİT' yalanıyla kandırıp taciz ettiği tek kız öğrenci G. A. değil...

Haber 20-12-22 11:18

Son dakika: MİT'ten teröre 'üst düzey' darbe! Songül Tarıncı ve Osman Mutlu öldürüldü

Son dakika haberi: MİT'in Kuzey Irak ve Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonda PKK/YPG'nin 2 sözde yöneticisi Songül Tarıncı ve Osman Mutlu etkisiz hale getirildi.

Haber 15-12-22 10:21

Son dakika | Teröre büyük darbe! MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde nokta operasyonu: Kritik isim etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MİT, Suriye'nin kuzeyinde nokta operasyon düzenledi. Operasyonda PKK/YAT Cezire Bölge Sorumlusu Roj Habur kod adlı Ciwana Heso etkisiz hale getirildi.

Haber 07-12-22 10:03

MİT'ten nokta operasyon! Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusu öldürüldü...

Son dakika haberine göre; MİT'in Suriye'nin kuzeyindeki operasyonunda, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Ayn İsa eyaleti sorumlularından Siham Mislih etkisiz hale getirildi.

Haber 05-12-22 09:33

SON DAKİKA | MİT'ten Suriye'de operasyon! Mohammed Nasır etkisiz hale getirildi

Son dakika: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) operasyonuyla, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Tel Tamir eyaleti tugay sorumlusu Kemal Pir kod adlı Muhammed Nasır, Suriye'de etkisiz hale getirildi.

Haber 02-12-22 09:33

SON DAKİKA | Suriye'nin kuzeyinde operasyon! Barış Pınarı sözde alan sorumlusu yakalandı

Son dakika: Milli İstihbarat Teşkilatının istihbarı ve Suriye Milli Ordusuna (SMO) bağlı yerel güvenlik güçlerince Barış Pınarı Harekatı alanında düzenlenen operasyonlarla 5 DEAŞ mensubu terörist, silah ve teçhizatlarıyla birlikte ele geçirildi.

Haber 01-12-22 13:05

Son dakika | Terör örgütüne büyük darbe: PKK'nın kritik ismi etkisiz hale getirildi! MİT'ten nokta operasyonu

Son dakika haberi: MİT, Irak'ın kuzeyindeki Sincar'da operasyon düzenledi. Operasyonda PKK'nın sözde istihbarat yöneticisi, 'Kinda Maraş' kod adlı Fatma Onur etkisiz hale getirildi.

Haber 30-11-22 09:31

Son dakika: MİT ve polisin ortak operasyonuyla yakalanmıştı! Terör örgütü DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu Gülten Matur tutuklandı

Son dakika haberine göre, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) ve polisin operasyonuyla İstanbul'da, yurt dışına çıkma arayışındayken yakalanan terör örgütü DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu Gülten Matur tutuklandı.

Haber 29-11-22 19:00

Son dakika | Terör örgütüne ağır darbe! MİT'ten Suriye operasyonu: Çok sayıda terörist yakalandı

Son dakika haberi: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Suriye'de DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyon düzenledi. MİT ve Suriye Milli Ordusunun (SMO) ortak çalışması sonucu 3 örgüt evi tespit edildi. Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde düzenlenen operasyonlarda çok sayıda teröristin yanı sıra patlayıcı ve mühimmat da ele geçirildi. DEAŞ'lı hücre üyeleri terör suçlarını itiraf etti.

Haber 19-11-22 11:40

SON DAKİKA | MİT'ten Gara'da PKK'ya nokta operasyon! Norşin Afrin etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MİT, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör operasyonu düzenledi. Operasyonda terör örgütü PKK'nın sözde kadın yapılanması sorumlularından Norşin Afrin ve 4 teröristi etkisiz hale getirdi.

Haber 18-11-22 09:30

İletişim Başkanı Altun'dan CIA-SVR görüşmesine ilişkin açıklama!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MİT ev sahipliğindeki CIA-SVR görüşmesini değerlendirdi. Altun, yaptığı açıklamada, "Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küresel barışa sunduğu önemli katkılara bir yenisini eklemiştir" ifadelerini kullandı.

Haber 14-11-22 21:59

Son dakika | 15 Temmuz'dan sonra yurt dışına kaçmıştı! MİT'ten FETÖ operasyonu: Türkiye'ye getirildi!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurt dışına kaçan ve hakkında "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme" suçundan yakalam kararı bulunan FETÖ/PDY mensubu Uğur Demirok, Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) operasyonuyla Türkiye'ye getirildi.

Haber 12-11-22 14:03

SON DAKİKA | MİT'ten Suriye'de nokta operasyon! PKK'nın sözde eyalet sorumlusu etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı (MİT) terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Ayn İsa eyalet sorumlusu "Azad" kod adlı Irak uyruklu Kays Berho Sulayva'yı Suriye'de düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

Haber 06-11-22 10:40

SON DAKİKA | DEAŞ’ın sözde istihbaratçısı Adana’da yakalandı

Son dakika haberi: Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, MİT’in verdiği bilgi doğrultusunda terör örgütü DEAŞ’ın sözde istihbaratçısı M.S.'yi (25) yakaladı.

Haber 01-11-22 10:21

SON DAKİKA | MİT'ten Suriye'de nokta operasyon! PKK/YPG'nin sözde sorumlusu Ersin Şahin etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: MİT, terör örgütü PKK-YPG'nin sözde Derik sabotaj taburu sorumlusu "Serdem Pir-Serhat Harun" kod adlı Ersin Şahin'i, Suriye'de düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

Haber 01-11-22 09:42

SON DAKİKA | MİT'ten Suriye'de nokta operasyon! PKK/YPG'nin sözde yönetici Eyyüp Yakut etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye'de düzenlediği operasyonla terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Çavreş tugayı sabotaj taburu sorumlusu "Amed Dorşin" kod adlı terörist Eyyüp Yakut'u etkisiz hale getirdi.

Haber 24-10-22 09:56

SON DAKİKA | EGM ve MİT'ten ortak operasyon! MLKP üyesi Cebrail Gündoğdu İzmir'de yakalandı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, Bursa'da cezaevi personelini taşıyan servis aracına yönelik 20 Nisan'daki saldırının faillerinden MLKP üyesi 'Emre-Zafir' kod adlı Cebrail Gündoğdu'nun EGM İstihbarat Başkanlığı koordinesinde sürdürülen ve MİT Başkanlığı'nca destek verilen çalışmalar neticesinde, İzmir'de yakalandığını bildirdi.

Haber 22-10-22 14:48