Osman Kavala Haberleri

Dışişleri Bakanlığı'ndan Osman Kavala'ya ödül verilmesine tepki!

Dışişleri Bakanlığı, Václav Havel İnsan Hakları Ödülü'nün cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala'ya, verilmesine tepki gösterdi.

Haber 09-10-2023 22:34

Son dakika: Gezi Parkı davasında Osman Kavala ve Can Atalay'ın da arasında olduğu 5 sanığın cezası onandı

Son dakika: Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 8 sanıklı Gezi Parkı davasında, Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis ile Türkiye İşçi Partisinden (TİP) milletvekili seçilen Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku'ya verilen 18'er yıl hapis cezalarını onadı. Daire, mahkumiyet hükümlerini bozduğu sanıklar Yapıcı ile Altınay'ın adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesini kararlaştırdı.

Haber 28-09-2023 19:35

Son dakika: 'Gezi Parkı' davasında yeni gelişme! 'Osman Kavala' hakkındaki karar hukuka uygun bulundu

Son dakika haberi: Gezi Parkı davasında Osman Kavala hakkında verilen yargı kararıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstinaf, Kavala'ya ve 7 sanığa verilen hapis cezalarına ilişkin kararı hukuka uygun buldu.

Haber 28-12-2022 16:43

Son dakika: Bakan Bozdağ'dan 'Osman Kavala' açıklaması! 'Türk mahkemesi AİHM kararına uymuştur'

Son dakika haberi: Gezi Parkı davasında tutuklanan iş insanı Osman Kavala hakkında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) hak ihlali kararı vermişti. Tutukluluğu devam eden Kavala hakkında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi. Bozdağ, Türk mahkemelerinin AİHM kararını uyguladığını ve uyduğunu söyleyerek Kavala'nın başka bir suç nedeniyle tutuklandığını dile getirdi.

Haber 10-08-2022 10:44

Bakan Bozdağ canlı yayında duyurdu! İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye çekildi ama...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin çekildiği İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olarak "İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye çekildi ama o sözleşmenin uygulama Kanunu olan 6284 sayılı Kanun şu an yürürlükte. O Kanun uygulanıyor. O Kanun'daki hükümler Türk mevzuatının ve iç hukukumuzun bir parçasıdır" dedi.

Haber 17-07-2022 15:59

Adalet Bakanlığından AİHM'in Osman Kavala kararına ilişkin açıklama:

"Kavala dosyasının öne çekilmesi, AİHM'in güvenilirliğini ve itibarını olumsuz etkileyeceği gibi AİHM'in Türkiye'ye karşı objektifliği ve tarafsızlığı konusunda kamuoyumuzdaki tartışmaları da artıracaktır"

Yurthaber 11-07-2022 16:21

SON DAKİKA | Türkiye'den AİHM'e Osman Kavala tepkisi

Son dakika: Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Osman Kavala davasında Türkiye’nin AİHM kararlarına yönelik yükümlülükleri yerine getirmediğine karar verdi. Bu karara tepki gösteren Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç, "AİHM konuyla ilgili olarak bugün açıkladığı kararla beklentilerimizi boşa çıkarmış ve Avrupa insan hakları sisteminin itibarının bir kez daha sorgulanmasına sebep olmuştur" dedi. Öte yandan Adalet Bakanlığı'ndan da söz konusu karara tepki geldi.

Haber 11-07-2022 14:00

Gezi Parkı davasında flaş gelişme! Osman Kavala'nın tutukluluğuna itiraz reddedildi

Gezi davasında ceza alan Osman Kavala'nın da aralarında olduğu 8 sanığın tutukluluklarına yapılan itiraz, bir üst mahkeme tarafından reddedildi.

Haber 10-05-2022 14:46

Son Dakika: Almanya'ya 'Kavala' tepkisi! Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Son dakika haberi: Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Schulz, Türk Dışişleri'ne çağrılarak ülkesinin Osman Kavala davasını siyasileştiren tutumu kınandı. Almanya Dışişleri Bakanlığı, Kavala davasıyla ilgili olarak Türkiye'nin Berlin Büyükelçisini Bakanlığa çağırmıştı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 29-04-2022 20:29

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Osman Kavala açıklaması

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mahkemenin Osman Kavala ile ilgili verdiği karara ilişkin olarak "Bu adam gezi olaylarının perde arkasıydı, koordinatörüydü. Yargımız onunla ilgili nihai kararını verdi. Bu kararda belirli çevreleri ki, malum çevrelerdir rahatsız etti. Kusura bakmasınlar bu ülkede hukuk, yargı var. " diye konuştu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 27-04-2022 21:38

Özgür Özel, Ahmet Necder Sezer'in notunu paylaştı: Gözyaşlarımı katledilen hukuk için akıtıyorum

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olayları davası"nda hapis cezası alan Osman Kavala ile diğer sanıkları Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamada Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in kendine gönderdiği notu paylaşan Özel, Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber 27-04-2022 18:47

Bülent Arınç’tan dikkat çeken ‘adalet’ çıkışı!

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, dikkat çeken ‘adalet’ mesajları paylaştı. Gezi Parkı davasında çıkan kararların tartışıldığı bugünlerde Arınç, "Toplumun her bir ferdinin en temel ihtiyaçlarından olan adalet, öncelikle adil yargılanma hakkı üzerine inşa edilmelidir" ifadelerini kullandı.

Haber 27-04-2022 13:18

Korkak diyerek sert tepki gösterdi: Alpay Özalan’dan CHP'li Özel'e zehir zemberek sözler! ‘Kuyruğunu sıkıştırarak...’

AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Alpay Özalan, Osman Kavala'nın müebbet hapis cezası almasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan açıklamaları nedeniyle CHP'li Özgür Özel'e cevap verdi. "Kendine gel, hadsiz Özgür Özel” diye seslendiği videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Özalan, “Meclis’te adeta kuyruğunu sıkıştırarak geziyorsun. Senin gibi bir korkağa meydanı bırakır mıyız sanıyorsun” ifadelerini kullandı.

Haber 26-04-2022 15:47

SON DAKİKA | Devlet Bahçeli'den Süleyman Sazak açıklaması! 'Osman Kavala' paylaşımı olay olmuştu

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gezi Davası'nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Osman Kavala'yla ilgili paylaşımı dikkat çeken Süleyman Sazak'la ilgili konuştu.

Haber 26-04-2022 11:46

Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sözlerine peş peşe yanıt! Tehdit edemezsiniz

Gezi Parkı davasında tutuklu yargılanan Osman Kavala, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırıldı. Karar sonrası adliye önünde açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, karara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik açıklamalarda bulundu. Özgür Özel'in açıklamalarına, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve AK Parti'den peş peşe yanıtlar geldi.

Haber 26-04-2022 07:40

15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada karar

Tutuklu sanık Osman Kavala, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı - Aralarında Mücella Yapıcı'nın da bulunduğu tutuksuz 7 sanığı 18'er yıl hapisle cezalandıran ve bu kişiler hakkında tutuklama kararı veren mahkeme, Henri Jack Berkey, Can Dündar, ve Mehmet Ali Alabora ile diğer 6 firari sanığın dosyalarının ayrılmasına hükmetti

Yurthaber 25-04-2022 19:15

Gezi Parkı davasının karar beklenen duruşması bugün görülecek

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin beraat kararının bozulmasının ardından Osman Kavala’nın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı davada, sanıkların son savunma yapmaya devam etmeleri ve son sözlerinin sorulmalarının ardından karar çıkması bekleniyor.

Haber 25-04-2022 09:38

SON DAKİKA | Gezi Parkı davasında karar çıkmadı! O tarihe ertelendi

Son dakika: İstinaf Mahkemesi'nin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen Osman Kavala’nın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı Gezi Parkı davasında yeni bir gelişme yaşandı. Bugün karar çıkması beklenen davada duruşma 25 Nisan'a ertelendi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 22-04-2022 17:25

SON DAKİKA | Osman Kavala hakkında karar

Son dakika: Gezi Parkı davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala hakkında mahkeme kararını verdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan incelemede Osman Kavala'nın tutukluğunun devamına karar verildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 15-04-2022 14:52

Osman Kavala hakkında son dakika gelişmesi! Mahkeme kararını verdi

15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada tutuklu sanık Osman Kavala ile firariler eski CIA danışmanı Henri Barkey ve Can Dündar'ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davada, esas hakkındaki mütalaaya ilişkin beyanlar alınırken savcı, Osman Kavala’nın tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. Mahkeme de Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Haber 21-03-2022 12:57

Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklamalar! Tek tek sayıp ekledi: Hepsini serbest bırakacağız

Ziyaretler kapsamında gittiği Diyarbakır'da gençlerle bir araya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Basına kapalı yapılan programda Kılıçdaroğlu, Demirtaş'la ilgili bir soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu, “İktidara geldiğimizde Selahattin Demirtaş’ı da, Osman Kavala’yı da, askeri öğrencileri de, gazetecileri de serbest bırakacağız” dedi.

Haber 11-03-2022 10:12

Son dakika: Osman Kavala hakkında istenen ceza belli oldu

Son dakika haberi: İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Gezi Parkı davasında, Osman Kavala ve Ayşe Mücella Yapıcı hakkında istenen ceza belli oldu. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 04-03-2022 18:45

Osman Kavala’nın tutukluluğu devam edecek

Tutuklu iş insanı Osman Kavala’nın davasında mahkeme Kavala’nın tutukluluğunun devamına ve Çarşı ve Gezi davalarının ayrılmasına karar verdi.

Haber 21-02-2022 13:35

Son Dakika: 'Gezi ana davası' ile 'Çarşı davası' ayrıldı! Osman Kavala hakkında mahkemeden flaş karar

Son dakika haberi: "Gezi ana davası" ile birleştirilen "Çarşı davası"nın ayrılmasına karar verildi. Mütalaa hazırlanmak üzere dosya savcılığa gönderilmesine ve Osman Kavala tutukluluk halinin devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma 21 Mart'ta yapılacak.

Haber 21-02-2022 12:26

Osman Kavala Kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Osman Kavala neden tutuklu?

Osman Kavala basında yer alan haberlerin ardından sık sık gündeme geliyor. Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı, İletişim Yayınları'nın sahibi olarak bilinen Osman Kavala hakkında araştırma yapılmaya başlandı. Peki Osman Kavala Kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Osman Kavala neden tutuklu? İşte detaylar...

Haber 18-02-2022 10:24

Son dakika: Osman Kavala'nın tutukluluğu için devam kararı

Gezi Parkı davasında tutuklu bulunan Osman Kavala'nın aylık tutukluluk incelemesinde tutukluluğunun devamı kararı verildi.

Haber 10-02-2022 12:38

Osman Kavala neden hapiste? Avrupa Konseyi'nin kararı ne yönde oldu? Dışişleri Bakanlığı Avrupa Konseyi'nin Osman Kavala kararına neden tepki gösterdi?

Osman Kavala ile ilgili Avrupa Konseyi'nden yapılan açıklama sonrası Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı yazılı açıklama yayımlayarak söz konusu karara tepki gösterdi. Bu kapsamda Osman Kavala neden hapiste? Avrupa Konseyi'nin kararı ne yönde oldu? Dışişleri Bakanlığı Avrupa Konseyi'nin Osman Kavala kararına neden tepki gösterdi? soru ve konu başlıkları merak konusu oldu. İşte detaylar...

Haber 03-02-2022 08:04

Adalet Bakanlığından Avrupa Konseyine 'Osman Kavala' tepkisi

Adalet Bakanlığı Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesinin Osman Kavala kararına tepki gösterdi. Bakanlık tarafından, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesinin, Osman Kavala davasını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) havale etmesine ilişkin, "Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi yargısal makamlar gibi hareket ederek yetkisini aşmıştır. Oy çokluğu ile alınan bu karar halihazırda devam etmekte olan bir davaya müdahale niteliğindedir." değerlendirmesinde bulunuldu.

Haber 02-02-2022 18:56

Dışişleri'nden Avrupa Konseyine 'Osman Kavala' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesine, Osman Kavala hakkında aldıkları karar nedeniyle tepki gösterdi ve "Ülkemizde devam eden bağımsız yargı sürecine müdahale niteliği taşıyan yaklaşımını devam ettirmiş ve yargı sürecine saygı ilkesini ihlal etmiştir." denildi.

Haber 02-02-2022 15:46

Son dakika: Osman Kavala'yla ilgili karar verildi

Son dakika haberine göre, birleştirilen 52 sanıklı Gezi ve Çarşı davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala'nın tutukluluk halinin oy çokluğuyla devamına karar verildi.

Haber 17-01-2022 16:29

Oy çokluğuyla karar verildi! Mahkemeden Osman Kavala kararı

Son dakika haberine göre, Birleştirilen Çarşı ile Gezi Parkı davasının tek tutuklu sanığı Osman Kavala'nın dosya üzerinden yapılan tutukluluk incelemesinde, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Haber 23-12-2021 12:10

Son Dakika: Osman Kavala'nın tutukluluğuna itiraz reddedildi

Son dakika haberine göre, Osman Kavala'nın tutukluluğuna yapılan itiraz, üst mahkeme olan 14. Ağır Ceza Heyeti tarafından reddedildi.

Haber 10-12-2021 15:35

Türkiye'den, Avrupa Konseyinin Kavala açıklamasına tepki

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesinin Türkiye’nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Kavala kararını uygulayıp uygulamadığının tespiti konusunu AİHM’e bırakma girişimine tepki göstererek, “Kavala kararının sürekli olarak gündemde tutulmasını tutarsız bir yaklaşım olarak görüyoruz” açıklamasını yaptı.

Haber 02-12-2021 20:33

Bütçe görüşmelerinde Kavala gerginliği: Yargıya müdahale edenin Allah belasını versin mi?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Osman Kavala'nın tutukluluğuna dair eleştirilere, "Anladığım kadarıyla bizden şunu istiyorsunuz. Yürütmenin yargıya müdahale etmesini mi istiyorsunuz?” dedi. Bunun üzerine CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Etmeyin" dedi. Oktay, "Yargı bağımsızdır; müdahale etmedik, etmeyeceğiz" diye karşılık verince CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Bugüne kadar edenin Allah belasını versin mi? Dalga geçiyor" diye tepki gösterdi.

Haber 26-11-2021 23:44

Son Dakika: Osman Kavala hakkında karar

Çarşı davası ile Gezi Parkı davasının birleştirilmesinin ardından görülen 52 sanıklı davanın ikinci duruşmasında, tutuklu sanık Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Haber 26-11-2021 15:03

Osman Kavala'nın tutuklu olarak yargılandığı Gezi Davası'nın ikinci duruşması bugün

Yargıtay ve İstinaf Mahkemesi tarafından bozulduktan sonra yeniden görülen ve Osman Kavala’nın tek tutuklusu olduğu 52 sanıklı Gezi Davası'nın ikinci duruşması bugün görülecek.

Haber 26-11-2021 11:21

Cem Yılmaz isyan etti: Lincin içine sokulmaktan yıldım

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, konuk olduğu Rüstem Batum'un YouTube programında, cezaevinde bulunan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'la ilgili yaptığı yorumlarla dikkat çekmişti. Gelen tepkilerin ardından Twitter'dan isyan eden Cem Yılmaz, "Bana aklına geliyor bir anda PKK'lı diyor, öbürü 'aşı lobisi' der. Yahu nereden bu kadar rahat sallamak. Lincin içine sokulmaktan yıldım, çok sıkıldım bu oyundan. Yine canı isteyen mekanizma beni insanları kışkırtma aygıtı olarak kullanmaya çalışıyor" dedi.

Magazin 03-11-2021 23:03

Cem Yılmaz’dan olay yaratan Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala yorumu

Komedyen Cem Yılmaz "Rustem Batum Sohbetleri" adlı YouTube programına katıldı. Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın cezaevinde bulunan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'la ilgili yaptığı yorum dikkat çekti.

Magazin 03-11-2021 09:18

10 büyükelçiden Osman Kavala açıklaması: Hollanda Başbakanı Rutte, 'Büyükelçimiz geri adım atmadı, aynı uyarıları gelecekte de yapacağız' dedi

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, 10 ülkenin büyükelçisinin, Osman Kavala'nın serbest bırakılması ile ilgili açıklama konusunda geri adım atmadıklarını söyledi. Rutte, "Gelecekte de benzer uyarıları yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Haber 01-11-2021 14:22

Bakan Gül: Cumhurbaşkanımız çok önemli bir duruş sergilemiştir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, tutuklu Osman Kavala'yla ilgili büyükelçiliklerin geri adım atmalarına ilişkin, "Bundan sonra Türkiye'nin egemenliğine yönelik saldırıda bulunulmayacağını da ben düşünüyorum ve inanıyorum. Bu konuda da Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten yerinde, Türkiye'nin hukukuna, Türk yargısına yönelik saldırıya karşı da çok önemli bir duruş sergilemiştir." dedi.

Haber 27-10-2021 01:38

Erdoğan'ın sözleri sonrası konuşması tekrar gündem olmuştu! Arınç'tan açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Osman Kavala'ya yönelik "Sorosçu" suçlamasının ardından geçen yıl katıldığı bir televizyon programındaki "Soros o zaman baş tacımızdı" sözleri tekrar gündeme gelen Bülent Arınç yeni bir açıklama yaptı. Arınç sosyal medyadan paylaştığı mesajında, sarf ettiği ifadelerin kimseyi suçlama mahiyeti taşımadığını sadece yaşanmışlığı aktardığını belirtti. Arınç ayrıca konunun tek muhatabının da kendisi olmadığını belirtti.

Haber 26-10-2021 23:16

MHP lideri Devlet Bahçeli'den AYM'ye çok sert tepki: Külahıma anlatsınlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Büyükelçilerin Kavala açıklamasına sert tepki gösteren MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Kavala, Soros’un kuryesidir. Gezi Parkı olaylarının finansörü, azmettiricisidir" dedi. AYM'ye de eleştiride bulunan Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi kapanmasın da hak ve hukukun itibarı mı kaybolsun? Terörle mücadeleye sünger mi çekilsin? Sözde hakimler gelsinler bunu külahıma anlatsınlar" açıklamasında bulundu.

Haber 26-10-2021 11:18

Doğu Perinçek'ten 10 büyükelçi açıklaması: Geri adım değil, tuzak

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 10 büyükelçinin dünkü açıklamasıyla ilgili olarak "Geri adım değil. Viyana sözleşmesine gönderme yapıyor. Böyle bir şey yok. Kendilerinin Viyana sözleşmesini ihlal ettiklerine dair bir ifade var mı burada? Hiçbir şey yok. Bakın burada bir tuzak var." açıklamasını yaptı.

Haber 26-10-2021 08:07

Son Dakika: Elçiliklerden art arda açıklama: Geri adım attılar

Son dakika haberine göre 10 büyükelçinin Osman Kavala'nın serbest bırakılması yönünde çağrı yapması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyükelçiler için istenmeyen adam talimatı sonrası ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden bir açıklama geldi. ABD ve diğer bazı ülkelerin büyükelçilikleri geri adım atarak Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet ettiklerini duyurdu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mesajları olumlu karşıladı.

Haber 25-10-2021 16:01

Erdoğan'ın sözleriyle ilgili Abdullah Gül'den dikkat çeken açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Talimatı verdim, '10 Büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini halledeceksiniz' dedim" sözleriyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 25-10-2021 09:01

CHP'li Ağbaba: 10 büyükelçi üzerinden gündemi değiştirmeye çalışıyorlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba iktidarı eleştirerek, "10 büyükelçi onların imdadına yetişmiş gibi açıklama yaptılar, 'Osman Kavala’yı serbest bırakın' diye. Şimdi 10 büyükelçinin üzerinden gündemi değiştirmeye, doları unutturmaya, yolsuzlukları unutturmaya, işsizlikleri unutturmaya çalışıyorlar. Yer mi bu millet? Yemez." ifadelerini kullandı.

Haber 24-10-2021 18:55

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Demirtaş tahliye edilmeli, Erdoğan kendi geçmişini düşünsün

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "HDP şu an meşruyken siz aday olan kişiyi cezaevinde tutamazsınız. Demirtaş tahliye edilmeli. Erdoğan kendi geçmişini düşünsün" açıklamasını yaptı.

Haber 24-10-2021 12:26

Davutoğlu'ndan 'istenmeyen adam' açıklaması: Ülkeye yazık ediyorsunuz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "10 büyükelçinin istenmeyen adam ilan edilmesi için talimat verdim" açıklamasına Twitter hesabından yanıt verdi. Davutoğlu açıklamasında, "En fazla ihracat yaptığımız ülkelerle tarihimizin en büyük diplomatik krizini çıkarmak için bu telaş ve istek nedendir?" ifadelerini kullandı.

Haber 23-10-2021 21:00

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Karayel'den büyükelçilere tepki:

"Ülkeler arasındaki ilişkileri geliştirmektir büyükelçilerin birinci vazifesi. Vazifelerinden öteye geçmelerinin onlara da ülkeler arası ilişkilere de hiçbir katkısı olmaz"

Yurthaber 23-10-2021 15:09