Özel Sektör Haberleri

Bilgi Güvenliği Teknolojileri mezunları ne iş yapar? Bilgi Güvenliği Teknolojileri bölümü mezunları nerelerde çalışır, iş imkanları nelerdir?

Meslek seçimi yaparken doğru alanlara yönelmek çok önemlidir. Geleceği şekillendiren tercihler yapmadan önce derinlemesine araştırmalar yapmak gerekir. Doğru mesleği seçerken çağın koşulları da göz önünde bulundurulmalıdır. Uzun ömürlü ve geçerliliğini koruyan bir meslek seçimi yapmak, bu açıdan önemlidir. Bu tür mesleklerden biri de Bilgi Güvenliği Teknolojileridir. İki yıl eğitim alınan Bilgi Güvenliği Teknolojileri bölümü dersleri nelerdir, mezunları ne iş yapar?

Egitim 15-07-22 14:16

Bankacılık mezunları ne iş yapar? Bankacılık bölümü mezunları nerelerde çalışır, iş imkanları nelerdir?

Bankacılık bölümü öğrencileri, hesap yönetimi ve finans alanlarında uzmanlık kazanırlar. Günümüzde çok sayıda öğrenci tarafından tercih edilen bölümler arasındadır. Farklı okullarda uygulanan çeşitli programlar dahilinde verilen bankacılık eğitimleri, bu eğitimi alan kişiyi finans alanında yetkin bir duruma getirir. Peki bankacılık bölümü mezunları ne iş yaparlar, iş imkanları nelerdir?

Egitim 15-07-22 14:16

Temmuz'da maaş zammı özel sektörde başladı! En düşük 6 bin 111 TL…

Milyonlarca kişi temmuz ayında asgari ücrete yeni bir zam daha gelmesini bekliyor. Temmuz'da emekli ve kamu çalışanlarına yapılacak maaş artışı kararı özel sektörü de hareketlendirdi. Bazı şirketler şimdiden en az yüzde 20 artışa gideceğini duyurdu. Bazıları ise yeni asgari ücretin açıklanmasını bekliyor. Birleşmiş Markalar Derneği’nin Başkanı Sinan Öncel ‘en az yüzde 20-30 arasında bir zam beklentim var’ diye konuştu. İşte temmuz zammı ile ilgili son dakika haberinin detayları...

Finans 17-06-22 07:53

Çalışanın gözü ek zamda! Araştırma sonuçlandı: İşte gelecek oranı zam oranı

Milyonlarca özel sektör çalışan artan enflasyonla birlikte maaşlarına gelecek zam oranını bekliyor. Mercer Türkiye'nin yaptığı araştırmaya göre, 2022 yılında firmaların yüzde 63,9’u ek ücret artışı gerçekleştirecek. Firmaların 2022 yılında yapacağı ücret artışı ise ortalama yüzde 58 olacak.

Finans 26-05-22 16:03

Özel Sektör

Özel Sektör Hakkındaki Haberler Mynet'te. Özel Sektör Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yargıtay'dan işyeri telefonunu kullananlara kötü haber! Tazminatsız kovulma sebebi

Milyonlarca özel sektör çalışanını yakından ilgilendiren bir karar geldi. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, işverene ait olan ve kullanması için işçiye verilmeyen telefon hattını kullanan işçinin tazminatsız kovulmasının önünü açtı. Emsal kararda; işyerine ait telefon hattının işçi tarafından kullanılmasının doğruluk ve bağlılığa uymayan bir davranış niteliğinde olduğuna dikkat çekildi.

Finans 25-02-22 10:44

Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan özel sektöre asgari ücret eleştirisi:

"İhracat yapıyoruz, milyarlarca dolarlık gelir elde ediyoruz ama işçilere ücrete gelince, maalesef özel sektörde asgari ücret düzeyinde bir ücret planlaması var"

Yurthaber 04-02-22 13:21

Çalışanın gözü ocak ayı maaş zammında! Araştırma sonuçlandı

Milyonlarca özel sektör çalışanı maaşlarına gelecek zam oranını bekliyor. Asgari ücretteki yüzde 50 artış sonrası çalışanların beklentisi yükseldi. Yıl sonu enflasyon rakamları sonrasında 2022 yılı için ücretlere yapılması beklenen zam oranları da belli olmaya başladı. Mercer Türkiye'nin yaptığı araştırmaya göre, çalışanların zam beklentisi belli oldu. İşte 2022'de çalışanların maaşına gelecek zam oranı....

Finans 24-01-22 13:05

Yargıtaydan emsal fazla mesai kararı! Bilgisayarın açılış kapanış saatleri delil olarak sayıldı

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi milyonlarca özel sektör çalışanının mesai saatini etkileyen emsal bir karar aldı. 1989 - 2013 yılları arasında hak ettiği fazla çalışma ücretini alamadığını belirten bir özel sektör çalışanı İş Mahkemesi'ne başvurdu. Yüksek Mahkeme; fazla mesai hesabında çalışanın kullandığı bilgisayarın açılış kapanış saatlerini delil olarak kabul edilmesi gerektiğine hükmetti.

Finans 28-10-21 09:49

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu 130 milyon dolar azaldı

Özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu Temmuz’da, 2020 yıl sonuna göre 130 milyon dolar azalarak 173,3 milyar dolar oldu.

Finans 16-09-21 10:47

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu haziranda arttı

Özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu, haziranda geçen yıl sonuna kıyasla 486 milyon dolar artışla 174 milyar dolar oldu.

Finans 18-08-21 11:04

TCMB - Özel sektörün dış kredi borcu 170.2 milyar dolar

Özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu, Mart sonunda, geçen yıl sonuna göre 3.5 milyar dolar azalarak 170.2 milyar dolara geriledi.

Finans 17-05-21 10:34