Özgür Demirtaş Haberleri

Kıraç'tan Özgür Demirtaş'a veryansın! Engellediğini görünce...

Ünlü şarkıcı Kıraç, sosyal medyadan kendisini engelleyen Profesör Özgür Demirtaş'a veryansında bulundu. Kıraç, "Böyleleri için yalnızca kendileri ve kariyerleri vardır. Aslında Türkiye bunların umurunda değil. Bütün pozisyonları kariyer planlamasıdır yalnızca" dedi.

Magazin 31-10-22 15:22

Bakan Nebati'den canlı yayında Özgür Demirtaş için çok konuşulacak ifadeler! 'Türk bilim dünyasının düştüğü sefil...'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldığı canlı yayında kendisiyle ilgili twit atan Prof. Özgür Demirtaş için sert ifadeler kullandı. Bakan Nebati'nin geçen hafta yaptığı konuşma sosyal medyada gündem olmuş Demirtaş da Bakan Nebati'nin sözleri için, "Allah Allah" ifadelerini kullanmıştı. Canlı yayında bu konu üzerinde özellikle duran Nebati'nin Demirtaş için sözleri dikkat çekti. İşte detaylar....

Haber 07-10-22 22:44

Bakan Nebati'nin çok konuşulan sözlerine Özgür Demirtaş da kayıtsız kalmadı: Allah Allah

Hazine Bakanı Nureddin Nebati'nin 'Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi'ndeki konuşması sosyal medyanın gündemine oturdu. Çok sayıda yorum yapılan konuşmaya Prof. Özgür Demirtaş da kayıtsız kalmayarak sosyal medya hesabından ,"Allah Allah" yorumunda bulundu.

Haber 29-09-22 23:03

Borsadaki hareketlilik gündem oldu! Özgür Demirtaş'tan flaş çağrı: Bir günde bulayım

Borsada son günlerde yaşanan hareketlilik gündemdeki yerini korumaya devam ederken ekonomi profesörü Özgür Demirtaş'tan dikkat çeken bir çağrı geldi. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, borsadaki işlemlerin açıklanması gerektiğini ifade eden Demirtaş, "Gerekiyorsa isimleri gizleyin, isimler yerine barkod koyun. Kimin küçük yatırımcıyı batırdığını 1 günde bulayım" dedi.

Finans 22-09-22 13:36

Özgür Demirtaş'tan 'faiz' isyanı: Şimdi daha günahkarız

Ünlü finans profesörü Özgür Demirtaş, kendisine 'Yüksek faizi savunuyorsun' diyenlere isyan etti. Demirtaş, yüksek faizi savunmadığını çektiği video ile açıklayarak faiz türlerini anlattı. Uzman isim faiz oranları için ise "Ben istemez miyim yüzde sıfır faiz?" ifadesini kullandı.

Finans 18-08-22 23:59

Merkez Bankası faiz kararı sonrası Özgür Demirtaş'tan dikkat çeken açıklama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının sürpriz faiz indirimine Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan dikkat açıklama geldi. Sosyal medya hesabından faiz indirimi kararına tek cümlelik bir paylaşımla yapan Demirtaş, 'Delilik: Aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemektir' mesajını paylaştı.

Finans 18-08-22 14:36

Özgür Demirtaş küplere bindi: Artık cahile kibarlık yok! Bilginizle hamam böceğinin üstüne bastığınız gibi...

Ünlü Finans Profesörü Özgür Demirtaş, bir Twitter kullanıcısının eleştirel yorumu üzerine dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Twitter hesabını aktif kullanan Demirtaş önce Twitter kullanıcısının paylaşımını alıntıladı, ardından yaptığı yeni bir paylaşımda "Bundan sonra cahile karşı kibarlık yok. Cahili gördüğünüz an bilginizle hamam böceğinin üstüne bastığınız gibi basın üzerinde ayağınızı çevirin." ifadelerini kullandı. İşte Özgür Demirtaş'ın gündem olan paylaşımı...

Finans 17-08-22 13:57

Özgür Demirtaş'tan çalışanın kafasından aşağı şampanya döken Demet Akalın'a sert tepki: Halk onun sahne hayatını bitirir

Özgür Demirtaş, Demet Akalın sahne aldığı mekanda gönderilen şampanyayı beğenmeyince kadehi garsonun başından aşağı dökmesi üzerine sosyal medya hesabında dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Özgür Demirtaş, Demet Akalın'a tepki gösterdi. Medeni bir ülkede sanatçı gibi birinin çalışanın kafasından aşağıya içki dökmesi halinde halkın onun sahne hayatını bitireceğini vurguladı. İşte Özgür Demirtaş'ın 'Demet Akalın' paylaşımı...

Magazin 02-08-22 12:23

Özgür Demirtaş'tan Vedat Milor'a olay 'zevksizlik' yanıtı: Yediğim en kötü yemeklerden biriydi

Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabında dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımında "Su Böreği bu kadar lezzetli olmak zorunda mı?" ifadesini kullanan finans profesörü Özgür Demirtaş, Türk yemeklerinin çok lezzetli olduğunu, biraz disiplinli olunursa Dünya'da yemek sektöründe rekor kırılabileceğini ifade etti. Yemek eleştirmeni Vedat Milor'un Demirtaş'a verdiği sarkastik yanıt ise olay oldu.

Magazin 15-07-22 15:01

Özgür Demirtaş'tan 'asgari ücret' açıklaması: Hiçbir işe yaramadığı görülecek

Özgür Demirtaş, asgari ücretin 5 bin 500 TL olarak belirlendiğinin duyurulmasının ardından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Finans profesörü Özgür Demirtaş sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına giren asgari ücret zammı ile ilgili "Kasım gibi bu zammın da hiçbir işe yaramadığı görülecek." ifadelerini kullandı. İşte Özgür Demirtaş'ın o paylaşımı...

Haber 01-07-22 22:22

Özgür Demirtaş'tan sert tepki: Sen kimin çocuğusun?

Ünlü finans profesörü, akademisyen ve yazar Özgür Demirtaş, bir videosunun 24 saatte 1.5 milyon kişi tarafından izlendiğini belirtip yoğun ilgi gösteren herkese teşekkür etti. Bir Twitter kullanıcısının videoları ile ilgili yaptığı güzel yorumu alıntılayan Demirtaş'a bir diğer Twitter kullanıcı ise "Amerika çocuğusun" yorumunda bulundu. Özgür Demirtaş bunun üzerine dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Haber 28-06-22 08:28

Özgür Demirtaş ekonomi videosunu paylaştı sosyal medya yıkıldı: 'İlkokul mezunlarının anlayacağı şekilde anlatacağım' dedi 1 milyondan fazla kişi izledi!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ekonomik durumu özetleyen bir video paylaştı. Kur korumalı mevduat fonundan, dolardaki dalgalanmaya, ekonomik stratejilerden, BDDK kararlarına kadar birçok konuya değinen Demirtaş'ın videosu 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Youtube trendlerde 1 numarada yer alan video sosyal medyayı da salladı.

Haber 27-06-22 16:40

Mehmet Demirkol'dan şok eden gömülme itirafı: Yakılıp havaya savrulalım

Mehmet Demirkol, katıldığı bir YouTube programında Zeynep Ocak'ın sorularını yanıtladı. "Cenazene tahmini kaç kişi gelir?" sorusuna kahkaha atarak "Sıfır" yanıtını veren Mehmet Demirkol, "Benimkine kimse gelmesin. Bu konuda da artık bir yardımcı olalım. Yakılıp havaya savrulalım, mecbur muyuz gömülmeye ya!" dedi.

Magazin 02-04-22 21:27

Sosyal medyada yazdıkları gündem olmuştu! Savcı Sayan'dan Özgür Demirtaş'a 2 kilo et göndermesi

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan Ramazan ayı boyunca durumu iyi olmayan vatandaşlara günde 2 kilo et dağıtacağını açıklamış, Prof. Dr. Özgür Demirtaş da bunu yapamayacağını iddia etmişti. Bugün kasaplarla birlikte kesimhaneye giren Sayan eti dağıtacağını belirtip Demirtaş'a göndermede bulundu.

Haber 02-04-22 20:20

Asgari ücret için tarih ve rakam verdi! Özgür Demirtaş sosyal medyadan paylaştı...

Asgari ücrette ikinci zam tartışmaları sürerken Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan çok konuşulacak bir tahmin geldi. Demirtaş, asgari ücrete yapılacak zam için tarih açıklarken, fiyat artışının ne kadar olacağını da paylaştı. İşte asgari ücret zammı için son dakika gelişmesinin detayları...

Finans 22-03-22 11:11

Özgür Demirtaş space odası açtı! Binlerce kişi onu dinledi

Finans profesörü, akademisyen ve yazar Özgür Demirtaş Twitter üzerinden spaces odası açtı ve petrol fiyatları hakkında takipçilerine içerik sundu. Anlattıklarını aynı zamanda Twitter'da tweet atarak destekleyen Demirtaş'ı binlerce kişi dinledi.

Haber 20-03-22 23:00

Özgür Demirtaş ile Kıraç tartışmasına Şahan Gökbakar da dahil oldu: Ekonomist bir halk ozanı

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile şarkıcı Kıraç arasında sosyal medyada yaşanan polemiğe Şahan Gökbakar da katıldı. Kıraç'ın eleştirdiği Demirtaş'a destek veren Gökbakar, "Özgür Demirtaş ekonomist bir halk ozanıdır. Müzisyenin 'Neden bu kadar takip ediliyor?' sorusuna açıklayıcı olabilir" dedi. Kıraç ise sert bir yanıt vererek "Aynı kibir! Aynı üstten bakmalar! Kankasına destek oluyor aklınca" ifadelerini kullandı.

Magazin 16-03-22 00:15

Özgür Demirtaş ile Kıraç'ın sosyal medya polemiği! Gündeme gelmek isteyen kim varsa bana yazıyor

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile şarkıcı Kıraç arasında sosyal medyada yaşanan polemik dikkatleri çekti. Kıraç'ın "Bir ekonomi yazarı ya da finansçıyı hem de Türkiye’de, 4 milyona yakın insan niye takip eder?" sözlerine Demirtaş'tan yanıt geldi. "Kim bu Kıraç?" diye tepki gösteren Demirtaş ile Kıraç arasındaki polemik sosyal medyanın gündemine oturdu.

Magazin 14-03-22 04:05

Özgür Demirtaş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Özgür Demirtaş ne mezunu?

Ünlü finans profesörü, akademisyen ve yazar Özgür Demirtaş ekonomi uyarısı ve siyasete geri döneceği söylenen eski Başbakan Tansu Çiller ile ilgili paylaşımının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki Özgür Demirtaş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Özgür Demirtaş ne mezunu? İşte ünlü finans profesörünün hayatı ve biyografisi...

Haber 12-03-22 12:03

Twitter'da spaces rekoru! 100 bin üzerinde anlık izleyici Özgür Demirtaş'ı dinliyor

Ünlü finans profesörü, akademisyen ve yazar Özgür Demirtaş, Twitter'da 'Rusya-Ukrayna savaşı ve ekonomi' konulu spaces odası açtı. Savaşa ilişkin konuşan Demirtaş bu durumun ekonomiye nasıl yansıyacağını aktardı. Demirtaş'ın yayını anlık olarak 100 bin kişinin üzerinde Twitter kullanıcısı tarafından dinlenildi.

Haber 27-02-22 00:17

Sosyal medyada Nevşin Mengü polemiği! Mengü'ye 'reklam' eleştirisi yapan Faruk Bildirici'ye Cüneyt Özdemir ve Özgür Demirtaş'tan tepki!

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, gazeteci Nevşin Mengü'yü sosyal medya hesabından reklam yaptığı gerekçesiyle eleştirerek, bunun meslek ilkelerine aykırı olduğunu söyledi. Mengü ise Bildirici'ye hem YouTube hem de Twitter'dan yanıt vererek, "Ben mecrayım, bunu Faruk Bey’lerin jenerasyonu anlayamıyor" dedi. Polemiğe Cüneyt Özdemir ile Özgür Demirtaş da dahil oldu ve Mengü'ye destek verdi. Demirtaş, "Gazeteciler nereden para kazanacak?" derken Özdemir ise çok daha sert sözler sarfetti.

Haber 23-02-22 23:10

Leman Sam'dan tepki çeken 'ırkçı' paylaşım! İlk tepki Özgür Demirtaş'tan geldi

Ünlü şarkıcı Leman Sam, Twitter'dan yaptığı son paylaşımda tartışma yarattı. Ekşi Sözlük'te gündeme oturan Leman Sam'ın ‘Soysuz Araplar’ ifadelerini kullanması tepki çekti. Sam'a ilk tepki Ekonomist Özgür Demirtaş'tan geldi.

Magazin 12-01-22 14:59

Sözleri gündem olmuştu! Özgür Demirtaş'tan Necmettin Batırel'e yanıt geldi

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ekonomi yazarı Necmettin Batırel'in kendisi hakkındaki sözlerine Twitter üzerinden yanıt verdi. Batırel, Demirtaş için "Özgür Bey’i kimse tanımıyordu ama benimle yaptığı tartışma sonunda bayağı ünlü oldu, ama bunu taşıyamadı. Şimdi ekonomiyi bıraktı, sokak hayvanlarına sahip çıkalım diye tweet atıyor" açıklamasında bulunmuştu. İşte Demirtaş'ın Batırel'e verdiği yanıt!

Haber 29-12-21 15:15

Sosyal medyada gündem olmuştu! Necmettin Batırel'den Özgür Demirtaş açıklaması: Ünlü oldu, taşıyamadı

Katıldığı bir tartışma programında döviz yükselişine karşı "Şakkadanak dolar satarım" önerisi yapan Necmettin Batırel, programda kendisine yönelik tepkisiyle sosyal medyada gündem olan Özgür Demirtaş hakkında açıklamalarda bulundu. Batırel, "Özgür Bey’i kimse tanımıyordu, benimle yaptığı tartışma sonunda bayağı ünlü oldu, ama bunu taşıyamadı" dedi.

Haber 27-12-21 10:45

Son dakika: Prof. Dr. Demirtaş önce sosyal medyadan tepki gösterdi ardından yayına bağlandı! 'Çok ayıp...'

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından CNN Türk'te program katılımcılarının adından söz ettiklerini belirterek sosyal medya hesabından "CNN Türk hakkımda karakter suikasti yapıyormuş. Yazıklar olsun. TV ye bağlanıp kısaca yanıt vereceğim. Ama gerçekten çok ayıp." ifadelerini kullandı. Programa bağlanan Demirtaş, faiz indirimi ve dolar/TL kurundaki yükselişe ilişkin "Bütün dünya akılsız sadece biz mi akıllıyız?" ifadelerini kullandı.

Haber 14-12-21 23:21

Demirtaş, Merkez Bankasını uyardı: Rezerv satarak bu iş yapılmaz! Dolarımız da boşuna gitti...

Merkez Bankası 3 Aralık'ta başlayan döviz müdahalesine bugün bir yenisini daha ekledi. Bugünkü işlemle birlikte döviz kuruna 4. kez müdahale edilmiş oldu. Bankanın rezerv satışını eleştirmeye devam eden Prof. Dr. Özgür Demirtaş, bugünkü paylaşımında, satılan dolarların boşa gittiğini belirterek tekrar rezerv satmayın çağrısı yaptı.

Finans 13-12-21 15:03

Özgür Demirtaş'tan Merkez Bankasına 'faiz' çağrısı: Yapmayın

Merkez Bankasının bugün açıklayacağı kritik faiz kararı öncesi ekonomist Özgür Demirtaş'tan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Demirtaş Merkez Bankasına çağrıda bulunurken "Lütfen faiz indirimi yapmayın. Geri dönülmesi çok çok zor tahribatlar yaratıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Finans 18-11-21 08:29

Özgür Demirtaş kimdir, kaç yaşında? Özgür Demirtaş aslen nereli, mesleği nedir?

Sosyal medyada merak edilen isimlerden olan Özgür Demirtaş'ın kim olduğu araştırılıyor. Hakkında en çok arama yapılan isimlerinin başında gelen Özgür Demirtaş ekonomistlik yapıyor. Peki Özgür Demirtaş kimdir, kaç yaşında? Özgür Demirtaş aslen nereli? İşte merak edilenler...

Haber 13-11-21 21:18

Özgür Demirtaş kimdir? Özgür Demirtaş kaç yaşında ve nereli?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı için Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ı uygun bulduğu iddia edildi. Bunun üzerine Özgür Demirtaş'ın kim olduğu merak konusu oldu. Ankara doğumlu Demirtaş ilkokul eğitimini Manisa'da tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimini ise İzmir'de tamamladı. İşte detaylar...

Haber 27-10-21 12:14

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Özgür Demirtaş mı? (Özgür Demirtaş kimdir?)

CHP'nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı gündemdeki yerini korurken, "Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayını buldu" diyen Emin Çapa'nın işaret ettiği ismin Prof. Dr. Özgür Demirtaş olduğu iddia edildi.

Haber 27-10-21 08:51

Tesla'nın piyasa değeri 1 trilyon doları aştı! Türkiye’nin Milli Gelirinin 1.5 katı

Dünyanın en ünlü girişimcilerinden iş insanı Elon Musk'ın CEO'su olduğu Tesla'nın piyasa değeri 1 trilyon doların üzerini gördü. Hertz'in elektrikli araç kiralama hizmetine yönelik yatırım kararı aldıktan sonra yüzde 9 oranında değer kazanan şirketin piyasa değerinin daha da artacağı öngörülüyor. Akademisyen ve ekonomist Özgür Demirtaş, "Şirketin piyasa değeri şu anda tüm Türkiye’nin Milli Gelirinin 1.5 katı." ifadelerini kullandı.

Finans 26-10-21 09:00

Özgür Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı adaylığı yorumuna yanıtı dikkat çekti

Ekonomist Özgür Demirtaş'ın kendisine yönelik gelen "cumhurbaşkanlığı adayı" yorumuna verdiği cevap dikkat çekti.

Haber 17-07-21 10:18

Prof. Dr. Özgür Demirtaş kimdir? Twitter hesabı nedir? İşte Özgür Demirtaş'ın kariyer hayatı...

Özgür Demirtaş'ın kim olduğu merak ediliyor. "Özgür Demirtaş kimdir?" , "Twitter hesabı nedir?" sorularının yanıtı araştırılıyor. Özgür Demirtaş finans profesörü, akademisyen, mühendis, yazar ve Youtuber'dır. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği'ni bitirmiştir. Dünyanın önde gelen dergilerinde akademik çalışmalar yayımlamıştır. İşte Özgür Demirtaş'ın kariyer hayatı...

Haber 09-07-21 01:34

Elon Musk, CİMER’e şikayet edildi

Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda kripto para piyasasını manipüle ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildiği iddia adildi.

Finans 17-05-21 14:04

Ekonomist Özgür Demirtaş'tan kripto uyarısı: Batarsınız asla yapmayın!

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş, kripto para alımı yapacaklara dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Demirtaş, "Arabamı evimi satıp Coinlere gireceğim diyenler var. Batarsınız. Asla yapmayın" dedi.

Finans 03-05-21 14:41

Duygu Özaslan, Özgür Demirtaş'ı keşfetti! 'Şöyle bir kanal keşfettim...'

Ekonomi gündemine dair video çeken Duygu Özaslan, takipçilerine Özgür Demirtaş'ı önerdi! Özaslan yine videosuyla gündem oldu.

Magazin 01-04-21 15:12

Sosyal medya bu iddiayı konuşuyor: Özgür Demirtaş, Berat Albayrak'a CV gönderdi

Finans profesörü Özgür Demirtaş'ın, geçmiş yıllarda Berat Albayrak'a CV gönderdiği iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu. Demirtaş'ın ayrıca, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için adının geçtiğini fakat kabul etmediğini söylediği öne sürüldü. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Demirtaş ise olayı yalanladı. İşte sosyal medyayı sallayan olayla ilgili detaylar.

Haber 23-02-21 14:31