Resmi Gazete Haberleri Ve Son Dakika Resmi Gazete Haberleri

Resmi Gazete Haberleri Ve Son Dakika Resmi Gazete Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesi 7 Ekim 1920 tarihinde kurulmuştur. Ancak gazetenin ilk sayısı 7 Şubat 1921’de yayınlanmıştır. Bu tarihten sonra da yayınlanmaya devam etmiştir. Ancak Kurtuluş Savaşı nedeniyle gazetenin yayın yapmadığı dönemleri de olmuştur. Bu gazetenin adının 1927 yılındaki 763. sayıya kadar ‘’Resmi Ceride’’ olduğu bilinmektedir. Resmi Gazete’nin kuruluş amacı Türkiye meclisince ve Cumhurbaşkanı tarafından alınan kararları yayınlamak olarak belirlenmiştir. Yürürlüğe giren tüm yasa, kararname, yönetmelik ve genelge kararları T.C. Resmi Gazete’sinde yayınlanır. Gazetenin yayımcısı T.C. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğüdür. Ana merkezi ise başkent Ankara’dadır. Resmi Gazete, 2018 tarihine kadar yazılı olarak basılmıştır. Son yazılı gazete 14 Eylül 2018 yılında basılmıştır. Bundan sonra gazeteler elektronik ortamda yayınlanmaya başlamıştır.

Resmi Gazete Haberleri

Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte yeni Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi...

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye Barolar Birliği yaptığı açıklamada "Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi'nde ortalama yüzde 90,40 oranında artış yapılmıştır" dedi.

Finans 21-09-23 07:31

Tan Sağtürk kimdir, nereli ve kaç yaşında? Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Tan Sağtürk'ün biyografisi

Tan Sağtürk, Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Ünlü balet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karara göre Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak atandı. Peki, Tan Sağtürk kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte hayatı ve biyografisi...

Haber 15-09-23 11:31

Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı! Çok sayıda kurum ve kuruluşta atama ve görevden alma kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen atama ve görevden almalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 15-09-23 07:33

SONDAKİKA | Bedri Tan Sağtürk Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak atandı

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karara göre oyuncu ve balet Bedri Tan Sağtürk, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak atandı. Son olarak oyuncu Tamer Karadağlı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olarak atanmıştı.

Magazin 15-09-23 02:05

Yeni Ukrayna Büyükelçisi Levent Bilgen kimdir? Resmi Gazete'de yayımlandı! Levent Bilgen'in biyografisi

Levent Bilgen, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan atama kararı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni Ukrayna Büyükelçisi Levent Bilgen oldu. Birçok kişi arama motorlarında araştırma yapıyor. Peki, Levent Bilgen kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Haber 14-09-23 08:07

Yeni Rusya Büyükelçisi Tanju Bilgiç kimdir? Resmi Gazete'de yayımlandı! Tanju Bilgiç'in biyografisi

Tanju Bilgiç, Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan atama kararı sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Yeni Rusya Büyükelçisi Tanju Bilgiç oldu. Birçok kişi arama motorlarında araştırma yapıyor. Peki, Tanju Bilgiç kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Haber 14-09-23 08:00

Resmi Gazete'de yayımlandı! 5 ülkeye büyükelçi ataması

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karara göre, 5 büyükelçiliğe atamalar yapıldı.

Haber 14-09-23 00:26

İlkokullarda yazılı sınav kalktı mı? İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda sınav yok mu, nasıl olacak?

İlkokullarda yazılı sınavın kaldırılması durumu yoğun bir şekilde araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre uygulamalı sınavlar hariç, öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkan vermek üzere birden fazla şubede okutulan derslerin sınavları ortak yapılacak. Birçok kişi, "İlkokullarda yazılı sınav kalktı mı? İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda sınav nasıl olacak?" sorularına yanıt arıyor. İşte detaylar...

Haber 11-09-23 07:32

Resmi Gazete'de yayımlandı! MEB'den 'ortak sınav' kararı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği uyarınca, uygulamalı sınavlar hariç, öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkan vermek üzere birden fazla şubede okutulan derslerin sınavlarının ortak yapılması esas olacak. Sınavların hangi tarihlerde yapılacağı, öğretim yılının başında belli olacak.

Haber 09-09-23 17:36

Madımak faili Hayrettin Gül'ün cezası hastalık sebebiyle kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, 'Sivas Madımak Katliamı Davası' hükümlülerinden Hayrettin Gül'ün kalan cezası 'Sürekli Hastalık' sebebiyle kaldırıldı.

Haber 06-09-23 07:28

Resmi Gazete'de yayımlandı! KOBİ’lerin kredi garanti limiti artırıldı

KOBİ'lerin sistemden kullanabileceği kredi garanti limiti değişti. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte KOBİ'lerin sistemden kullanabileceği kredi garantisi 100 milyon liradan 150 milyon liraya çıkarıldı. Büyük firmalar için ise bu tutar 350 milyon liradan 500 milyon liraya yükseltildi.

Finans 03-09-23 09:45

Memur ve memur emeklisinin zam kararı Resmi Gazete'de yayımlandı

Memur ve memur emeklilerinin 2024 ve 2025 yılı zam oranlarını belirleyen Hakem Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Finans 03-09-23 00:30

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! İkinci el araç ve gayrimenkul satışına yeni düzenleme

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlanan kararla ikinci el araç ve gayrimenkul satışına yeni düzenlemeler getirildi. Yönetmelikte yapılan değişiklik ile, ilan sitelerinde kendi kimliğini gizleyerek sahte hesaplar üzerinden ilan verilmesi engellenecek. Mevzuata aykırı davrananlar hakkında ise para cezası uygulanacak. Ticaret Bakanlığı da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. İşte haberin detayları...

Finans 31-08-23 00:32

Ticaret Bakanlığına 1033 kadro ihdas edildi

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ticaret Bakanlığında 1033 memur kadrosu ihdas edildi.

Yurthaber 25-08-23 07:54

Muayene ücretlerine yüzde 50 zam! Resmi Gazete'de yayımlandı

Bazı uzmanlık alanlarındaki muayene ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Zam gelen bölümlerin arasında Acil Tıp, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Sağlığı gibi dallar da yer alıyor. İşte yeni muayene ücretleri...

Haber 24-08-23 18:52

Kahramanmaraş'ta jeotermal kaynak su arama alanı ihalesi

Kahramanmaraş'ta 2 jeotermal kaynak su arama alanı için ihale yapılacak.

Yurthaber 24-08-23 10:00

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Şakir Uslu kimdir? Şakir Uslu nereli ve kaç yaşında? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Şakir Uslu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karar sonrası merak konusu oldu. Ankara, Adana ve Diyarbakır’ın da aralarında bulunduğu 42 ilin jandarma komutanı değişti. Konya İl Jandarma Komutanı Şakir Uslu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına atandı. Peki, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Şakir Uslu kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Haber 24-08-23 07:46

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 42 ilin jandarma komutanı, vali yardımcıları ve 256 ilçenin kaymakamı değişti... Atama kararları Resmi Gazete'de

Son dakika haberi: Ankara, Adana ve Diyarbakır’ında bulunduğu 42 ilin jandarma komutanı değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte çok sayıda vali yardımcısı ataması yapılırken 256 ilçenin de kaymakamı değişti.

Haber 24-08-23 07:24

ENGELLİ BİREYSEL EĞİTİM DESTEĞİ 2023: Engellilere bireysel eğitim desteği ücreti ne kadar, başvuru nereden yapılır?

Engellilere bireysel eğitim desteği konusunda Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ sonrası konuya ilişkin detaylar merak konusu oldu. Alınan karar, 1 Temmuz 2023'ten itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Peki, Engellilere bireysel eğitim desteği ücreti ne kadar? Engellilere bireysel eğitim desteği başvurusu nereden yapılır?

Finans 16-08-23 11:39

Resmi Gazete'de yayımlandı! Engellilere bireysel eğitim desteği aylık 3 bin 147 lira oldu

"2023 Yılı Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Bireylere Verilecek Eğitim Desteği Tutarlarına İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli bireylere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı, katma değer vergisi (KDV) hariç, bireysel eğitim için aylık 2 bin 421 liradan 3 bin 147 liraya, grup eğitimi için aylık 678 liradan 881 liraya yükseltildi.

Finans 16-08-23 10:45

Resmi Gazete'de yayımlandı! Toplum Yarına Program süresi 9 ay uzatıldı

Deprem bölgesindeki öncelikli kamu hizmetlerinin devamlılığını sağlamak için uygulanan Toplum Yararına Program süresinin 9 ay uzatılma kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Haber 16-08-23 01:02

Karar Resmi Gazete’de yayımlandı! İhtiyaç sahiplerine kömür yardımı...

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı yapılacak.

Finans 12-08-23 08:36

Resmi Gazete'de yayımlandı! 'Fenomenler' için yeni karar: Artık zorunlu...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının, Resmi Gazete'de yayımlanan "İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi"nde güncelleme yapıldı. Yeni karara göre 'fenomenler'in video içeriği yapım ve yayın faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği açısından bazı riskler taşıdığı için "tehlikeli" sınıfına alındı. Bundan sonra ekip halinde çalışan influencerlar, dışarıda yaptıkları video çekimlerinde, iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili her türlü teknik emniyet tedbirlerini almak zorunda kalacak.

Haber 11-08-23 16:27

Son dakika: Üst düzey atama kararları Resmi Gazete'de! 187 general ve amiral görev yerlerine atandı! Yeni AFAD Başkanı Okay Memiş oldu

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, pek çok kuruma atamalar yapıldı. AFAD, İŞKUR ve SGK başkanlıklarına yeni isimler getirildi. Eski Erzurum Valisi Okay Memiş, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevine getirildi. Atama kararlarıyla Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından 187 general ve amiralin görev yerleri de belirlendi. Orgeneral İrfan Özsert ise Genelkurmay 2'nci Başkanlığına atandı.

Haber 11-08-23 00:13

Yeni Ordu Valisi Muammer Erol kimdir, nereli ve kaç yaşında? Muammer Erol hangi görevlerde bulundu? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Yeni Ordu Valisi Muammer Erol, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre 57 ile yeni vali atandı. Bunlardan biri de Ordu oldu. Peki, Yeni Ordu Valisi Muammer Erol kimdir, nereli ve kaç yaşında? Muammer Erol hangi görevlerde bulundu?

Haber 10-08-23 10:15

Yeni Nevşehir Valisi Ali Fidan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ali Fidan hangi görevlerde bulundu? Resmi Gazete'de yayımlandı!

Yeni Nevşehir Valisi Mahmut Demirtaş, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre 57 ile yeni vali atandı. Bunlardan biri de Nevşehir oldu. Peki, Yeni Nevşehir Valisi Mahmut Demirtaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Mahmut Demirtaş hangi görevlerde bulundu?

Haber 10-08-23 10:09

Mahmut Demirtaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni Bursa Valisi Mahmut Demirtaş hangi görevlerde bulundu? 57 ilin valisi değişti

Yeni Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre 57 ile yeni vali atandı. Bunlardan biri de Bursa oldu. Peki, Yeni Bursa Valisi Mahmut Demirtaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Mahmut Demirtaş hangi görevlerde bulundu?

Haber 10-08-23 09:04

Süleyman Elban kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni İzmir Valisi Süleyman Elban hangi görevlerde bulundu? 57 ilin valisi değişti

Yeni İzmir Valisi Süleyman Elban, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre 57 ile yeni vali atandı. Bunlardan biri de İzmir oldu. Peki, Yeni İzmir Valisi Süleyman Elban kimdir, nereli ve kaç yaşında? Süleyman Elban hangi görevlerde bulundu?

Haber 10-08-23 09:02

Yavuz Selim Köşger kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni Adana Valisi Yavuz Selim Köşger hangi görevlerde bulundu? 57 ilin valisi değişti

Yeni Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre 57 ile yeni vali atandı. Bunlardan biri de Adana oldu. Peki, Yeni Adana Valisi Yavuz Selim Köşger kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yavuz Selim Köşger hangi görevlerde bulundu?

Haber 10-08-23 08:59

İsmail Ustaoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu hangi görevlerde bulundu? 57 ilin valisi değişti

Yeni Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre 57 ile yeni vali atandı. Bunlardan biri de Balıkesir oldu. Peki, Yeni Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? İsmail Ustaoğlu hangi görevlerde bulundu?

Haber 10-08-23 08:58

Hulusi Şahin kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni Antalya Valisi Hulusi Şahin hangi görevlerde bulundu? 57 ilin valisi değişti

Yeni Antalya Valisi Hulusi Şahin, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre 57 ile yeni vali atandı. Bunlardan biri de Antalya oldu. Peki, Yeni Antalya Valisi Hulusi Şahin kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hulusi Şahin hangi görevlerde bulundu?

Haber 10-08-23 08:57

Hülya Kaya kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni Yalova Valisi Hülya Kaya hangi görevlerde bulundu? 57 ilin valisi değişti

Yeni Yalova Valisi Hülya Kaya, Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. 10 Ağustos 2023 Perşembe günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre 57 ile yeni vali atandı. Bunlardan biri de Yalova oldu. Peki, Yeni Yalova Valisi Hülya Kaya kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hülya Kaya hangi görevlerde bulundu?

Haber 10-08-23 08:57

SON DAKİKA | AFAD Başkanı'na yeni görev! 'Aziz Yıldırım' detayı... Resmi Gazete'de yayımlandı: 57 ile yeni vali atandı

Son dakika haberine göre, 'Valiler Kararnamesi', Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameye göre 57 ile yeni vali atandı. Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Valisi ise Süleyman Elban oldu. AFAD Başkanı Yunus Sezer ise Edirne Valiliğine atandı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise Trabzon Valiliği'ne getirildi.

Haber 10-08-23 00:53

Resmi Gazete'ye yaklaşık yüzde 160 zam! İlanların satır ücreti 40 TL oldu

Son dakika haberi: Resmi Gazete ilan ücretlerine zam yapıldı. Söz konusu karar Resmi Gazete'de yayımlandı. İlanların satır ücreti 25,50 TL'den 40 TL’ye çıkarıldı.

Finans 07-08-23 06:48

Resmi Gazete’de yayımlandı: Bedelli askerlikte yeni dönem!

Milli Savunma Bakanlığı “Askeralma Yönetmeliği”nde değişikliğe gitti. Yapılan değişikliğe ilişkin "Askeralma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılan düzenlemeye göre, başvuru yapıp kurada hak kazananların hakkından vazgeçtiğinde tekrar bedelli askerlik için başvuramayacak.

Haber 06-08-23 11:46

Resmi Gazete'de yayımlandı: 52 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu

Resmi Gazete’de yayımlanan son karara göre 40 üniversite bünyesinde 52 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. 39 enstitü, fakülte ve yüksekokulun kapatılmasına, 8 fakültenin ise isminin değiştirilmesine karar verildi. İşte detaylar…

Haber 04-08-23 08:37

Son dakika: 52 ilin emniyet müdürü değişti! Karar Resmi Gazete'de yayımlandı

Son dakika: Emniyet Müdürlerinin atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar ile Emniyet Genel Müdür Yardımcılıklarına, Mahmut Çorumlu, Ömer Urhal, Selami Yıldız ve Caner Tayfur atandı. 52 ilin ise emniyet müdürü değişti.

Haber 02-08-23 01:31

Bakan Koca duyurdu: Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi! Bunu yapmak artık yasak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık hizmetlerinde tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri hakkında yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre, sağlık hizmet sunumunda örtülü veya açık reklam yapılması ve yaptırılması yasaklandı. İşte detaylar...

Haber 29-07-23 23:05

Deprem bölgesinde ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ süresi uzatıldı! İşte son tarih…

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, deprem bölgesinde kısa çalışma ödeneği yeniden uzatıldı. Ancak uygulamadan yararlanmak isteyen işverenlerin tekrar başvuru yapması gerekiyor. İşte detaylar…

Haber 29-07-23 09:07

Osman Cevdet Akçay kimdir, nereli, kaç yaşında? Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Osman Cevdet Akçay hangi görevlerde bulundu?

Osman Cevdet Akçay ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. 28 Temmuz 2023 Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alınıp yeni atamalar gerçekleştirildi. Peki, Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Osman Cevdet Akçay kimdir, nereli ve kaç yaşında? Osman Cevdet Akçay hangi görevlerde bulundu? İşte hayatı ve biyografisi...

Haber 28-07-23 09:18

Fatih Karahan kimdir, nereli, kaç yaşında? Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fatih Karahan hangi görevlerde bulundu? Hayatı ve biyografisi!

Fatih Karahan ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. 28 Temmuz 2023 Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alınıp yeni atamalar gerçekleştirildi. Peki, Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Fatih Karahan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Fatih Karahan hangi görevlerde bulundu? İşte hayatı ve biyografisi...

Haber 28-07-23 09:17

Hatice Karahan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Hatice Karahan hangi görevlerde bulundu? İşte biyografisi!

Hatice Karahan ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. 28 Temmuz 2023 Cuma günü Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alınıp yeni atamalar gerçekleştirildi. Peki, Yeni Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Hatice Karahan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hatice Karahan hangi görevlerde bulundu? İşte biyografisi...

Haber 28-07-23 09:16

SON DAKİKA | Merkez Bankası başkan yardımcıları görevden alındı! Hatice Karahan, Cevdet Akçay ve Fatih Karahan geldi...

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Merkez Bankası başkan yardımcıları görevden alındı. Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman'ın yerine Fatih Karahan, Osman Cevdet Akçay ve Hatice Karahan atandı.

Finans 28-07-23 08:30

Ek MTV ile ilgili detaylar belli oldu! Ödemeyen aracını satamaz, trafikten çekemez…

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmasını öngören düzenleme ile ilgili merak edilen detaylar Resmi Gazete’de yayımlandı. Araç alım satımı sırasında ek vergiyi kimin ödeyeceği de netleşirken ilave vergiyi ödemeyenler ise aracını satamayacak ya da trafikten çekemeyecek. İşte ek MTV ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın belirlediği esasların detayları…

Finans 28-07-23 08:19

SON DAKİKA | Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı

Son dakika haberi: HSK tarafından ataması yapılan 1042 adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcısı adayı ile 60 idari yargı hakim adayının atama kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 28-07-23 00:40

Kredi kartı nakit kullanımı aylık faiz oranı ne kadar oldu? Merkez Bankası'ndan kredi kartı nakit çekim azami faiz oranlarında değişiklik

Kredi kartı nakit kullanımı aylık faiz oranı ile ilgili sorgulamalar 25 Temmuz 2023 Salı günü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren karar sonrası merak konusu oldu. Birçok kişi internette konuya dair araştırma yapıyor. Peki, kredi kartı nakit kullanımı aylık faiz oranı ne kadar oldu? İşte, kredi kartı nakit kullanımı ile KMH'a uygulanan aylık faiz oranı...

Finans 25-07-23 07:29

Resmi Gazete'de yayımlandı! Merkez Bankası'ndan yeni kararlar

Merkez Bankası, seçici kredi ve miktarsal sıkılaştırma adımlarını devreye aldı. Enflasyonun kontrolü ve iç talebi dengeleme amaçlı kararlar yürürlüğe girdi. İhracat ve yatırım kredileri ile deprem bölgesine yönelik krediler, tüm sınırlandırıcı tedbirlerin dışında tutuldu. Öte yandan kredi kartı nakit kullanımlarına ve kredili mevduat hesaplarına uygulanan aylık azami faiz oranı yüzde 2,89'a yükseltildi.

Finans 25-07-23 01:14

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! İlaç fiyatlandırmasında kullanılan euro kuru yüzde 30,5 artırıldı

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk Lirası cinsinden 1 Euro değeri, temmuz ayında yüzde 30,5 oranında artırılarak 14,0387 TL olarak belirlendi.

Haber 23-07-23 00:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de

Bazı büyükelçilerin atanmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Paraguay, Fransa, Mısır, İspanya, Cezayir büyükelçileri değişti.

Haber 22-07-23 07:22