Rota Virüsü Haberleri

Belirtiler grip ve diş çıkarma ile karıştırılıyor! Uzman isim uyardı, bebeklerde ölüme yol açıyor

Halk arasında 'zehirli ishal' olarak bilinen rota virüsü vakalarında son günlerde artış yaşanıyor. Bebeklerde ölüme yol açan hastalıkla ilgili konuşan Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Dr. İlknur Arslan, hastalığın belirtilerinin grip ya da diş çıkarma ile karıştırıldığını ifade etti.

Haber 17-01-22 10:38

Sıcaklıklar yükseldi, çocuklarda enfeksiyon hastalıkları arttı

Şanlıurfa'da, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte çocuklarda görülen salgın enfeksiyon hastalıklarında yüzde 50 artış yaşandı. Uzm. Dr. Deniz Akça, günlük 1500 ile 2 bin arasında çocuğun ishal ve enfeksiyon hastalıkları şikayetiyle acil servise başvurduğunu belirterek, ailelere hijyen ve beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Haber 18-06-21 12:16

Az pişmiş ette 'rota virüsü' tehlikesi! İshalle kendini gösteriyor, her yıl 200 bin çocuk ölüyor

Az pişmiş ette görülen 'rota virüsü'ne karşı uyaran Dr. Öğretim Üyesi Murat Doğan, "Dünyada her yıl 200 bin çocuk bu virüsten hayatını kaybediyor. Dönerin hijyenik koşullarda doğru ısıl işlemle pişirilmesi çok önemli” dedi. Murat Doğan, Özellikle 0-5 yaş arası çocukları etkileyen rota virüsünün ishalle kendini gösterdiğini belirtti.

Haber 18-10-20 10:50

Bangladeş’de soğuk hava 50 can aldı

Bangladeş’de etkili olan soğuk havanın yol açtığı hastalıklar nedeniyle 1 Kasım-28 Aralık tarihleri arasında 50 kişi hayatını kaybetti.

Haber 29-12-19 18:02

Rota Virüsü

Rota Virüsü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Rota Virüsü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Okullarda rota virüsü ve beta mikrobu paniği! 'Çocuklarınızı doktora götürün'

Rota virüsü ve beta mikrobu için okullarda salgın olduğu iddiası velileri tedirgin etti. Geçtiğimiz yıllarda sıkça salgın şüphesiyle gündeme gelen rota virüsü ve beta mikrobu öğrenci velilerinin mesajlaşma gruplarına taşındı. Velilerin çocuklarını doktora götürmesi doğrultusunda uyarı mesajları atılmasıyla devreye giren sağlık uzmanları, gündeme gelen bu virüs ve mikropların mevsimsel olarak yaygınlaştığına dikkat çekiyor.

Trend 19-12-19 14:24

Çocuklarda görülen rota virüsüne dikkat

Sivas'ta son bir hafta içerisinde yaklaşık 350 çocukta görülen rota virüsü ateş, kusma ve ishalle baş gösteriyor.

Haber 15-06-16 09:57

İshal ve kusma nedeni “rota virüsü” olabilir!

Genellikle kış mevsiminde gelişen ve akut ishalin başlıca sorumlusu olan rota virüsü enfeksiyonu çocuklarda oldukça sık görülüyor.

Haber 01-02-16 11:55

Çocukları bekleyen gizli tehlike: rota virüsü

Aşırı kusma, ishal ve halsizlikle ortaya çıkan ve sıvı kaybetmeye bağlı olarak bebek ölümlerine kadar önemli sonuçlara neden olabilen rota virüsüne karşı çocuklara aşı yaptırılması önerildi.

Haber 17-11-14 12:28

Çocuğunuzu bu virüse karşı koruyun

Rota virüsünün tüm dünyada her yıl milyonlarca çocuğu etkilediğini ifade eden çocuk hastalıkları uzmanı Mesut Özel, önemli uyarılarda bulundu.

Haber 26-03-14 11:31

Çocuklarda öldürücü olan Rota Virüsü nedir?

Rota virüsü enfeksiyonu ilk 4 - 5 yaştaki çocuklarda akut başlangıçlı ishalin en sık görülen etkenlerindendir.

Haber 11-12-13 11:13

'Rota virüs' bebekleri tehdit ediyor

Amasya Tabip Odası Başkanı ve Kadın Doğum ve çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurdoğan Karadağlıoğlu, kış mevsiminde bebekler ve çocuklarda kusma ve ishale yol açan 'rota virüs'ün sık görüldüğü bir dönem olduğunu belirterek, "Herkes ishalin bir yaz hastalığı olduğunu düşünse de, rota virüsün neden olduğu ishallere kışın daha sık rastlanmaktadır" dedi.

Haber 21-01-09 12:19