Sağlık Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı Haberleri Ve Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı biçimde faaliyet gösteren Sağlık Bakanlığı, sağlık işlerimde sorumlu bakanlık olarak tanımlanır. 2 Mayıs 1920 tarihinde kurulan bakanlık, sağlık ile ilgili pek çok konuda görev sahibidir.

Halk sağlığını korumak, sağlık hizmetlerini yürütmek, sağlık eğitimi geliştirmek, araştırma faaliyetlerini desteklemek ve dış ülkelerle sağlık alanındaki ilişkileri düzenlemek; bakanlığın temel vazifeleri arasında sayılır. Ankara’nın Çankara ilçesindeki ana binadan yönetilen bakanlık, ülke geneli kararların devlet onayıyla alınabilmesinde rol oynar.

1 başkan ve 4 başkan yardımcısının bulunduğu bakanlık, farklı genel müdürlükler ile bağlantılı çalışma halindedir. Sağlık politikaları ve dönemsel değişiklikler ışığına gelişen ve değişen Sağlık Bakanlığı, kurulduğu tarihten beri sorunsuz biçimde işlevlerini sürdürmektedir.

Sağlık Bakanlığı Haberleri

Yetişkinler de çocuklar da kullanıyor! Bakanlık 66 ürüne inceleme başlattı, satışlar durdu: Aileler korku içinde

Sağlık Bakanlığı, nezle ve gripte burun tıkanıklığını gidermek için kullanılan nazal kitler hakkında inceleme başlattı. İnceleme süresince de 66 ürünün satışları durdu. Bakanlığın kararı bu ürünleri kullanan ailelerde korkuya neden oldu. İnceleme sonrasında eczanede satışlar dururken bazı ürünlerin halen internetten satıldığı görüldü.

Haber 22-09-23 07:10

MED EU MODEX 2023 Tatbikatı Çanakkale'de yapılacak

Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda AFAD ile 18-22 Eylül'de gerçekleştirilecek tatbikatta, olası deprem durumunda karşılaşılabilecek 50'den fazla tıbbi ihtiyaç gerektiren olay senaryolaştırılacak.

Yurthaber 15-09-23 14:07

DHY KURA SONUCU SORGULAMA 2023! Sağlık Bakanlığı DHY kura çekimi sonuçları ve isim listesi sorgulama ekranı

DHY kura sonuçlarının nasıl sorgulanacağı merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelinde 13 bin 435 hekimin görev yerinin belirlendiği 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kura çekiminin yapıldığını bildirdi. Kura çekiminin tamamlanmasının ardından atama yerleri belli oldu. Peki, Sağlık Bakanlığı DHY 112. dönem kura çekimi sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, DHY kura çekimi sonuçları ve isim listesi sorgulama ekranı...

Finans 14-09-23 17:02

112. DHY MÜNHAL KADROLAR 2023: DHY münhal kadrolar ne zaman açıklanacak, kura tarihi belli oldu mu?

DHY münhal kadrolar, Sağlık Bakanlığı 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kura çekilişi için geri sayım devam ederken vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Doktorlar ve uzmanlık eğitimini tamamlayan tabipler yapılan açıklamada belirtilen tarihleri dikkate alarak tercihte bulunacaklar. Peki, DHY münhal kadrolar ne zaman açıklanacak, kura tarihi belli oldu mu? İşte, 112. DHY münhal kadrolar ile ilgili detaylar...

Finans 08-09-23 09:09

Ordu Şehir Hastanesi'nin 2024'te hizmete girmesi hedefleniyor

28 ameliyathane, 250 yoğun bakım yatağı, 359 poliklinik, 15 sancılı doğum odası, 4 anjiyo odası, helikopter pisti, kreş ve 2 bin kapasiteli kapalı otoparkın yer alacağı 987 yataklı Ordu Şehir Hastanesi'nin kaba inşaatının yüzde 98'i tamamlandı.

Yurthaber 24-08-23 13:32

Sağlıkçıların sosyal medya paylaşımlarına 'yönetmelik' ayarı! Ağır yaptırımlar uygulanacak

Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı yeni yönetmelik ile hekim ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara örtülü veya açık reklam yapılması veya yaptırılması konusunda ciddi yaptırımlar geliyor. Yönetmelikle, sağlıkçıların ya da sağlık kurumlarının web siteleri, sosyal medya paylaşımları ya da radyo-TV kanallarında yer alacakları programlarda, kamuyu bilgilendirme amacı dışındaki "özendirmeye yönelik" faaliyetlerine, idari para cezası veya kapatma cezası gibi yaptırımlar uygulanacak.

Haber 02-08-23 11:59

Samsun'da 23 milyon 555 liraya tamamlanan ağız ve diş hastanesi hizmete açılıyor

Sağlık Bakanlığınca, Samsun'un Bafra ilçesinde 23 milyon 555 bin liraya yapımı tamamlanan ağız ve diş sağlığı hastanesinin 24 Temmuz'da hizmete gireceği bildirildi.

Yurthaber 17-07-23 13:50

Sağlık Bakanlığı'ndan 'aşırı sıcak hava' uyarısı! 'Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın'

Son günlerde aşırı sıcaklıklar herkesin gündeminde. Vatandaşlara zor anlar yaşatan yüksek hava sıcaklıklarıyla ilgili peş peşe uyarılar gelirken son olarak Sağlık Bakanlığı'ndan da "Aşırı sıcak havada mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın" uyarısı geldi.

Haber 14-07-23 14:28

Vakalar gündem olmuştu! Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile 'kızamık' yazısı! 'Önlemleri artırın'

Türkiye'de son aylarda kızamık vakalarındaki artış gündeme gelmişti. Hatta hastalık nedeniyle ölümler gerçekleştiği iddia edilmişti. Söz konusu ölüm iddiaları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yalanlanmıştı. Kızamık vakalarıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı'nın 81 ile yazı gönderdiği belirtildi. Bakanlık, yazıda vakaların artığına dikkati çekerek, önlemlerin artırılmasını istedi.

Haber 26-06-23 14:05

Sağlık Bakanı Koca'dan sosyal medyada çıkan 'yabancı uyruklu hasta' iddialarına açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada yayılan yabancı uyruklu hastaların "öncelikli hasta" muamelesi gördüğüne ilişkin iddialarla ilgili açıklama yaptı. Twitter hesabından paylaşım yapan Koca iddiaların doğru olmadığını belirterek, "Haberlerde kullanılan ve 5 yıl öncesine ait olduğu tespit edilen görselde adı geçen hastaya 'öncelik' tanınmasına neden olan durum, iddia edildiği gibi uyruğu değil, polikliniğe acilden sevk edilmiş olmasıdır." ifadesini kullandı.

Haber 24-06-23 19:13

Sağlık Bakanlığı'ndan Kurban Bayramı tedbiri! Kritik noktalarda helikopter ambulanslar hazır bekletilecek

Sağlık Bakanlığı, Kurban Bayramı tatili süresince ülke genelinde acil sağlık hizmetlerinin devamlılığı için çevre yolu bağlantı noktalarında helikopter ambulans, acil yardım ambulansı, UMKE timi ve motorize ekipler hazır bekletilecek.

Haber 23-06-23 18:36

Samsun'da 80 yaş ve üzeri vatandaşlara hizmet verecek YAŞAM açıldı

Samsun'da, Sağlık Bakanlığınca 80 yaş ve üzeri bireylerin aktif, üretken ve sağlıklı yaşam sürmelerini desteklemek amacıyla hayata geçirilen Sağlıklı Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) hizmete girdi.

Yurthaber 23-06-23 10:53

Sigaranın çevreye verdiği zararı göstermek için izmarit toplama etkinliği yapılacak

Sağlık Bakanlığınca, izmaritlerin doğaya verdiği zararları ön plana çıkarmak için orman, deniz ya da göl kenarından izmarit toplanacak ve bölgenin öncesi ve sonrasının fotoğrafları çekilerek sergilenecek.

Yurthaber 29-05-23 11:16

Bakan Koca duyurdu! Defne Devlet Hastanesi’nde iki hafta içinde cerrahi operasyonlara başlanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremin en büyük yıkımı yaptığı Hatay’da 2 ayda tamamlanan Defne Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Yatan hastalarla ve sağlık personeliyle bir araya gelen Bakan Koca, hastanede 2 hafta içinde cerrahi operasyonlara başlanacağını bildirdi.

Haber 24-05-23 12:20

Sağlık Bakanlığı soruşturma başlatmıştı! Hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi: 'Ölümünü bekleyen insanlar gibiyiz'

İstanbul ve İzmir'de çok sayıda kişi, yaptırdıkları mide botoksu ameliyatı nedeniyle fenalaşmıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından soruşturma başlatılan olayda bir kişi hayatını kaybetmişti. Tuzla'daki özel bir hastanede mide botoksu yaptıran ve ardından fenalaşan hastalardan Hurise Gezmiş de hayatını kaybetti. Mide botoksundan hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi.

Haber 20-05-23 07:44

60 günde tamamlanan Defne Devlet Hastanesi hizmete açılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da 24 Mart'ta temeli atılan 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi, pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılması beklenen törenle hizmete açılacak.

Yurthaber 19-05-23 12:10

Özel hastanede yanlış ilaç skandalı! Yağız Efe hayatını kaybetti, Bakanlık inceleme başlattı

Antalya'nın Alanya ilçesinde yürek yakan bir olay yaşandı. Alsancak ailesinin bebeği Yağız Efe, doğum sonrası tedavi gördüğü hastanede 344 gün sonra hayatını kaybetti. Yağız Efe'nin ölümü kayıtlara 'solunum yetmezliği' olarak geçti ancak bebeğe müdahale eden hemşirenin yanlış ilaç verdiği, ölümün de bu nedenle gerçekleştiği iddiası ortaya atıldı. İddia üzerine aile, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunurken, Sağlık Bakanlığı da hemşire ve hastane hakkında inceleme başlattı. İşte detaylar...

Haber 02-05-23 11:15

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI 2023: Sağlık Bakanlığı kura sonuçları nasıl öğrenilir? 81 bin 108 sağlık personeline kadro açıklaması

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları hakkında arama motorlarında yapılan araştırmalar sürerken Bakan Fahrettin Koca'dan bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Koca, toplamda 81.108 personelin 7433 sayılı Kanun kapsamında kadroya geçiş işlemlerinin tamamlandığını belirtti. Öte yandan kuralara ilişkin arama motorlarında yapılan sorgulamalar da sürüyor. Peki, Sağlık Bakanlığı kura sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, 2023 Sağlık Bakanlığı kura sonuçları...

Finans 28-04-23 10:16

SON DAKİKA | Bakan Koca duyurdu! 81 bin 108 sağlık personelinin kadroya geçişi tamamlandı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık bünyesinde sözleşmeli pozisyonda görev yapan 81 bin 108 personelin 7433 sayılı Kanun kapsamında kadroya geçiş işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

Haber 28-04-23 10:10

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023! Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi ve isci.sonuç.gov.tr ekranı

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları isim listesi 26 -26 Nisan'da gerçekleşen çekiliş sonrası merak edildi. Birçok kişi internette konuya dair araştırma yapıyor. Peki, 10.900 Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? İşte, Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları isim listesi..

Finans 28-04-23 10:08

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE YOUTUBE YAYINI 2023: İŞKUR ile Sağlık Bakanlığı kura sonuçları açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı kura çekimi canlı olarak kurumun YouTube sayfasından takip edilebiliyor. Dün başlayan kura çekimi bugün yapılacak çekiliş ile sona erecek. Bugün; Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde dahil birçok il için kura çekimi yapılacak. Peki, 2023 Sağlık Bakanlığı kura sonuçları açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak? Sonuçlar nasıl öğrenilir? İşte Sağlık Bakanlığı kura çekimi canlı izleme ekranı...

Finans 26-04-23 09:21

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE: Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanır? 10.900 işçi alımı sonuçları

Sağlık Bakanlığı alımı kura çekimi canlı yayını 25 Nisan 2023 Salı günü itibarıyla başladı. Şimdi gözler bugün sona erecek olan Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi sonuçlarına çevrildi. Çekilişler, Ankara'da noter huzurunda yapılıyor ve canlı olarak yayınlanıyor. Peki, Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanır? İşte Sağlık Bakanlığı alımı kura çekimi canlı izleme ekranı...

Finans 26-04-23 07:04

Türkiye'de aşılama programları sayesinde 25 yıldır çocuk felci vakası görülmedi

Sağlık Bakanlığınca, Türkiye'de yürütülen aşılama programları sonucunda 25 yıldır çocuk felci vakasının görülmediği, kızamık vaka sayısının da önemli oranda azaldığı belirtildi.

Yurthaber 24-04-23 12:06

42 bin 500 sağlık çalışanı alınacak! Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman, hangi branşlarda? Başvuru şartları neler? Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 42 bin 500 sağlık personeli alımı yapılacağını açıkladı. Açıklama sonrasında alımların ne zaman yapılacağı ve başvuru şartları araştırılıyor. Bu gelişmeyle beraber Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri merak edildi. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman, hangi branşlarda? Başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Haber 07-04-23 20:55

Samsun'da 4 bin metrekare kapalı alana sahip diş hastanesi hizmete giriyor

Samsun'da, Sağlık Bakanlığının diş sağlığı alanındaki üç önemli yatırımından biri olan 4 bin metrekare kapalı alana sahip Çarşamba Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin, 17 Nisan Pazartesi günü hizmete gireceği bildirildi.

Yurthaber 06-04-23 13:07

Sağlık Bakanlığı personel alım tercihleri bitti mi? Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 31 bin 600 personel alınıyor

Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 personel alımına ilişkin tercih işlemleri 28 Mart'ta başladı ve bugün sona erecek. Tercih işlemleri, KPSS-2023/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM üzerinden yapılabilecek. Sağlık Bakanlığı tercihlerini gerçekleştiren adaylar gözlerini sonuç tarihine çevirdiler. Peki, Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

Haber 03-04-23 11:45

Sağlık Bakanlığı 12 bin 700 atama kurası sonuçları: İsteğe bağlı yer değişikliği kura çekimi sonuçları açıklandı mı?

Sağlık Bakanlığı kura çekimi ile deprem tayin sonuçları belli oldu. Sağlık bakanlığı deprem tayin sonuçları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Çekiliş, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerden etkilenen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa için bugün yapıldı. İşte, Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları...

Finans 30-03-23 14:39

KPSS-2023/5 tercih kılavuzu açıklandı mı? Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler? Son gün ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamıştı. Personel alımına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlanırken ÖSYM tercihlerin bugün başladığını duyurdu. ÖSYM tarafından yayımlanan Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kılavuzu ile başvuru şartlarını yerine getiren herkes ÖSYM kullanıcı adı ve şifresiyle başvuru yapacak. Peki Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler? Son gün ne zaman? İşte detaylar...

Haber 28-03-23 11:36

Son dakika | Resmi Gazete'de yayımlandı! Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alacak

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığının alım ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınacak sözleşmeli personelin pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı da açıklandı. KPSS puanıyla atanacak sözleşmeli personelin 6 bin 69'u hemşire, 1530'u ebe ve 22 bin 507'si sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olacak.

Haber 28-03-23 00:32

Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı başvuru tarihleri ne zaman, şartları nedir? Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı başvuru ekranı!

Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı geçtiğimiz günlerde müjdelendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 yeni personel alımına ilişkin detayları geçtiğimiz günlerde açıkladı. Bu gelişmeyle beraber Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri, şartları ve diğer detaylar sorgulanmaya başladı. Peki, Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı başvuru tarihleri ne zaman, şartları nedir? Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı başvurusu nereden yapılır?

Finans 25-03-23 16:24

Sağlık Bakanlığı'ndan ramazanda beslenme uyarısı! Oruç tutacak olanlar bu önerilere dikkat

On bir ayın sultanı ramazan ayının gelmesiyle birlikte oruç tutacak olanlar bu gece ilk sahura kalkacaklar ve yarın ilk iftarlarını yapacaklar. Sağlık Bakanlığı, ramazanda yeterli ve dengeli beslenmenin sürdürülebilmesi için beslenme uyarısında bulundu. Bu kapsamda sahur öğününün atlanmaması, bu öğünün mutlaka kahvaltının yerini alması tavsiye edildi.

Haber 22-03-23 13:52

Sağlık Bakanlığı 10 bin 900 sürekli işçi alacak! Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte başvuru tarihleri

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 10 bin 900 sürekli işçi alımı yapacak. İşçi alımına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Sağlık Bakanlığı, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, elektrikçi, inşaat boyacısı, marangoz, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, bilgisayar sistem elemanı ve biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı istihdam edecek.

Finans 22-03-23 02:25

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? 42.500 Sağlık Bakanlığı ikinci personel alımı başvuru tarihi açıklandı mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı bünyesinde 85 bin personel alımı yapılacağı duyurmuştu. Personel alımının 42 bin 250'sinin tamamlanmasının ardından gözler ikinci atamalara çevrildi. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı hangi tarihte yapılacak? İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

Haber 07-03-23 08:12

Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 ikinci personel alımı detayları!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı personel alımı gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Adaylar, ilgili pozisyona başvurularını geçtiğimiz aylarda tamamlamıştı. Personel alımlarında KPSS puanı belirleyici detay oluyor. Peki Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı ne zaman? İşte Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 ikinci personel alımı detayları!

Haber 28-02-23 09:48

Sağlık Bakanlığı tayin başvurusu ne zaman? Deprem nedeniyle yer değiştirme başvurusu hakkında açıklama

Sağlık Bakanlığı tayin başvuruları için araştırmalar hız kazandı. Kahramanmaraş merkezli iki büyün depremin ve Hatay depremlerinin ardından vatandaşlar tayin tarihleri merak etmeye başlamışlardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca deprem nedeniyle tayin hakkı ile ilgili açıklama yaptı. Peki, Sağlık Bakanlığı tayin başvurusu ne zaman yapılacak?

Finans 24-02-23 17:04

Depremin vurduğu Hatay'da 'gaita testi' önlemi! Salgın hastalık olup olmadığı böyle takip ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından deprem bölgesinde salgın hastalık riski tartışılmaya başlanmıştı. Aktarılanlara göre ise Sağlık Bakanlığı’na bağlı Halk Sağlığı ekipleri, salgın hastalık riskine karşı depremin vurduğu illerden biri olan Hatay’ın çeşitli bölgelerinde yaşayan vatandaşlardan gaita örneği alarak mobil laboratuvarda inceliyor. Böylece şehirde herhangi bir salgın hastalık olup olmadığı takip edilirken, oluşabilecek salgınlara anında ve yerinde müdahale edilmesi amaçlanıyor.

Haber 23-02-23 10:25

TUS ve YDUS sınavları ne zaman yapılacak, ertelendi mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni tarihleri açıkladı

TUS ve YDUS için Fahrettin Koca'dan bir son dakika açıklaması geldi. Tıpta Uzmanlık Sınavı ve Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarihlerde değişiklik yapıldığını duyurdu.

Egitim 21-02-23 15:16

Hatay'da depremzedelere sağlık taraması

Sağlık Bakanlığı, Hatay'da eskiden köy statüsünde olan mahallerde, günde yaklaşık 100 ekiple özellikle kronik veya evde bakıma muhtaç hastalar ile diyaliz hastalarını sağlık kontrolünden geçirerek ilaçlarını ulaştırıyor.

Haber 15-02-23 15:53

'Normalinden farkı yok' Yoğun bakım, yataklar, ameliyathane, laboratuvar... İşte tüm detaylarıyla sahra hastanesi

Sağlık Bakanlığı, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin adeta enkaza çevirdiği Adıyaman'a tam teşekküllü sahra hastanesi kurdu. Sahra hastanesinin başhekimliğini yapan Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Arif Kadri Balcı, sahra hastanelerinin normal hastanelerden farklı olmadığını belirtti. Balcı, hastanede 6'sı yoğun bakım olmak üzere 16 yatak, ameliyathane ve laboratuvar olduğunu söyledi. İşte sahra hastanesinin içi, dışı ve tüm detayları...

Haber 12-02-23 08:39

Depremin etkilediği 5 ilde tır ve konteyner eczaneler kuruldu

Türk Eczacıları Birliği tarafından, afet bölgesindeki ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla, gönüllü eczacıların görev yaptığı "tır ve konteyner eczaneler" hizmet vermeye başladı.

Yurthaber 09-02-23 09:12

Kızamık yeniden hortladı, Sağlık Bakanlığı harekete geçti! Anne ve babalar dikkat: 'Anahtar deliğinden bile bulaşır'

Son dönemlerde kızamık vakaları yeniden arttı. Özellikle İstanbul vakaların en yoğun görüldüğü şehir. Kızamık nedeniyle bir çocuğun yoğun bakıma alındığı belirtildi. Sağlık Bakanlığı harekete geçerken, uzman isimler, uzun zaman sonra hastalığın yeniden hortlaması ile ilgili olarak çocukluk döneminde yapılmayan aşıları neden olarak gösterdi. Prof. Dr. Haluk Cezmi Çokuğraş, "Kızamık çok bulaşıcı bir hastalık. Bize eski hocalar, 'Anahtar deliğinden bile bulaşır' derlerdi" dedi.

Haber 02-02-23 08:37

Dikkat! Sağlık Bakanlığından uyarı: Strep A bakterisinde 24 saat çok önemli

Sağlık Bakanlığı’ndan gelen son dakika uyarısında "beta" adıyla bilinen Strep-A bakterisi ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. Strep-A’nın neden olduğu enfeksiyona ilişkin yayımlanan duyuruda, hasta kişilerin antibiyotik tedavisinin 24'üncü saati tamamlanana kadar işe, okula veya kreşe gitmemesi gerektiği, bulaştırıcılığın tedavinin 24 saatinden sonra sona erdiği bildirildi. 'Strep A'nın en yaygın belirtileri neler, Strep A'da nelere dikkat etmek gerekiyor?' İşte bu soruların cevabı...

Haber 01-02-23 15:41

Sağlık Bakanlığı personel alımı 2023 ne zaman yapılacak, başladı mı?42 bin 500 personel alınacak! Gözler, Sağlık Bakanlığı personel alımı açıklamasında!

Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda son dakika açıklaması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı 2. personel alımı tarihleri vatandaşlar tarafından arama motorlarında sorgulanmaya devam ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce yaptığı açıklamada 85 bin personelin 42 bin 500'ünün atamasını yaptıklarını; diğer yarısını ise peşinden hemen alacaklarını duyurmuştu. Peki, 2023 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Finans 01-02-23 08:11

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılıyor? İkinci tur bekleniyor!

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı süreci devam ediyor. Personel alımı duyurusunda ilk turun tamamlanmasının ardından adaylar, ikinci turu beklemeye başladı. Peki Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılıyor? İşte detaylar...

Haber 25-01-23 09:04

Sağlık Bakanlığı personel ikinci alım ne zaman, kılavuz yayınlandı mı? 2023 Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları

Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin gelişmeler vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bakanlık, geçtiğimiz yıl 85 bin personel alımı yapacağını duyurmuştu. Personel atamalarının yarısı 2022 yılında gerçekleştirildi. İkinci atama için gözler Sağlık Bakanlığı'ndan gelecek açıklamaya çevrildi. Sağlık Bakanlığı ikinci alım ne zaman yapılacak, kılavuz yayınlandı mı? İşte ayrıntılar...

Haber 20-01-23 17:26

Bakan Koca'dan duygulandıran paylaşım! Okula hastane sınıfında başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bartın'daki maden kazasında yaralanan ve tedavi altında olan madenci Erol Bulduk'un 6 yaşındaki oğlu Beytullah'ın Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesindeki anaokuluna başladığını duyurdu. Bakan Koca'nın umutlu bir haber için tam 90 gündür ailesiyle birlikte hastanede misafir olan küçük Beytullah'ın durumunu anlatan paylaşımı duygulandırdı.

Haber 15-01-23 23:30

Herkes 'Geçmeyen grip' diyor ama... Gerçek çok başka! Bilim Kurulu üyesi duyurdu: Yeni uygulama başlıyor

Son dönemde halk arasındaki gündem; 'geçmeyen grip'. İyileşme süresinin uzun olduğundan şikayet edilirken Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turan açıklama yaptı. Viral enfeksiyonla başlayan hastalıkta ikincil enfeksiyonun ortaya çıkabildiğini ve hastanın ilk geçirdiği hastalıktan iyileşemediğini düşündüğünü söyledi. Hastaların hem kovid hem de influenzayı aynı anda geçirebildiğini belirten Turan, tek örnekle üç hastalığı tespit edecek yerli tanı kitinin, yakında kullanılmaya başlanacağını aktardı.

Haber 07-01-23 13:19

SAĞLIK BAKANLIĞI PROMOSYON ÖDEMESİ yatırıldı mı, ne zaman yatırılacak? SAĞLIK BAKANLIĞI promosyon ücretleri belli oldu!

Sağlık Bakanlığı promosyon ödemesi son dönemde sağlıkçıların en çok merak ettiği konulardan biri. Sağlık çalışanları promosyonlarının ne zaman hesaplarına yatacağını araştırmaya başladılar. Peki Sağlık Bakanlığı promosyon ödemelerini ne zaman hesaplara yatıracak, ödeme ne kadar olacak? İşte o detaylar...

Finans 04-01-23 15:22

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları açıklandı! İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura sonuçları isim listesi! 11 bin 317 işçi alındı

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları ile ilgili beklenilen açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımının ilk aşamasında 11 bin 317 sürekli işçi personel alımı için başvurular alınmıştı. Başvuru yapan adaylar arasından personel olmaya hak kazananlar düzenlenen kuranın ardından belirlendi. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları nereden sorgulanır? İşte sorgulama ekranı

Finans 30-12-22 13:58