Sandık Haberleri

En eskisi 200 yıla kadar uzanan çeyizler gelecek kuşaklara aktarılacak

Kayseri'de çeyiz kültürünü gelecek kuşaklara aktarmayı hedefleyen kadınların öncülüğünde, gelinlik kızların evlilik hayalini süsleyen göz nuru asırlık eşyalar, sandıklarından çıkartıldı.

Yurthaber 24-11-2023 11:06

Özgür Özel: Partiden, sandıktan, siyasetten kopuş var, buna engel olmak gerekiyordu

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Afyonkarahisar'daki programından sonra Isparta'ya geçti. CHP'nin yaklaşan kurultay öncesi Isparta’da konuşan Özgür Özel, "Partiden, sandıktan, siyasetten kopuş var ve buna engel olmak gerekiyordu" dedi.

Haber 20-10-2023 23:05

4 yaşındaki ikizlerin trajik ölümü! Oyuncak sandıkta uyuyakalınca boğularak hayatlarını kaybettiler... Kimse fark etmedi

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 4 yaşındaki ikiz kız kardeşler gece geç saatlerinde yataktan kalkarak oyuncaklarının bulunduğu bir sandığa girmeye karar verdi. Kız kardeşler oyuncak sandığın içinde uyuyakalınca trajik bir şekilde boğularak hayatlarını kaybetti. Küçük kızların cansız bedenini ağabeyleri Antox buldu.

Trend 06-09-2023 10:46

Abdüllatif Şener ‘geçersiz oy attım’ demişti! Sandık tutanağı paylaşıldı… Çok tartışılacak sonuç!

CHP’den istifa ettiğini canlı yayında duyuran Abdüllatif Şener’in açıklamaları tartışılmaya devam ediyor. Seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini de belirten Şener ikinci turda da ‘geçersiz’ oy kullandığını açıklamıştı. Ancak sosyal medyada yapılan bir paylaşım Şener’i yalanladı. Şener’in oy kullandığı sandık tutanağına göre o sandıktan geçersiz oyun çıkmadığı görüldü. İşte detaylar…

Haber 16-06-2023 10:02

Sandık başındaki tartışma kavgaya döndü! Şanlıurfa'da 'toplu oy' iddiası: Burnu kırılıp hastaneye kaldırıldı

Türkiye bugün Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi için sandık başına gitti. Şanlıurfa'da oy kullanma işlemlerinin gerçekleştiği okullardan birinde kavga çıktı. Okulda toplu oy kullanılmak istendiği iddiası müşahitler arasında tartışmaya dönüştü. Tartışmanın dozunun yükseldiği anlar kameralara yansıdı. Kavgada bir kişinin burnu kırıldı.

Haber 28-05-2023 15:02

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Oğan'ın sandığından Kılıçdaroğlu çıktı

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın oy kullandığı sandıkta en fazla oyu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aldı.

Yurthaber 15-05-2023 08:21

Siirt'te öldürülen terör örgütü üyesi yakınının kimliğiyle oy kullanmaya çalışan kişi gözaltına alındı

Siirt'te 3 yıl önce etkisiz hale getirilen PKK/KCK'lı terörist Ravşan Aşkara adına düzenlenmiş kimlikle oy kullanmaya çalışan yakını gözaltına alındı.

Yurthaber 15-05-2023 08:18

Türkiye'den seçim manzaraları! Vatandaşlar sandığa koştu

Türkiye'nin heyecanla beklediği seçim günü geldi. Saat 08.00'de oy kullanma işleminin başlaması ile vatandaşlar sandıklara koştu. İşte yurdun dört bir yanından dikkat çeken sandık manzaraları...

Haber 14-05-2023 09:50

İzmir ve Aydın'da seçim torbaları sandık kurullarına teslim edilmeye başlandı

İzmir ve Aydın'da il ve ilçe merkezi dışında kalan köy ve mahallelerde oy verme işlemi için hazırlanan seçim torbaları, sandık kurulu başkanlarınca teslim alınmaya başlandı.

Yurthaber 12-05-2023 15:58

İstanbul Havalimanı'nda seçim sandıkları kuruldu

İstanbul Havalimanı'nda, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandıklar kuruldu.

Haber 25-04-2023 20:54

İYİ Partili isim ‘bunları ilk kez söylüyorum’ diyerek anlattı! Sandık güvenliği hakkında çok konuşulacak iddialar…

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken partiler seçim güvenliğine ilişkin de çalışmalarına devam ederken İYİ Partili Turhan Çömez’den çok konuşulacak uyarılar geldi. Canlı yayında ‘bunları ilk kez anlatıyorum’ Çömez ‘AK Parti neler yapabilir. Yaptı ve biliyorum demiyorum. Neler yapabilir. Birkaç uyarım var’ diyerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haber 30-03-2023 09:04

Sandıkta tesadüfen bulundu... Harem ağasından 7,5 milyon dolarlık miras! 63 yıl sonra tescillenip 16'ya bölündü

İstanbul'da 2'nci Beyazıt dönemi Darüssaade (Harem Dairesi) ağalarından Hüseyin Ağa'nın mirası 63 yıl sonra sahiplerini buldu. Tesadüfen sandıkta bulunan bir tapu ile başlayan ve 63 yıldır süren hukuk mücadelesi sonunda, dudak uçuklatan miras Hüseyin Ağa'nın torunlarının oldu. Küçük Ayasofya Camii haziresindeki Çardaklı Hamamı ile yıkılmış konak alanının tapusu, 16 hissedar adına 24 Mart 2023 itibarıyla tescil edildi. İki yerin değerinin 7,5 milyon dolar olduğu kaydedildi. İşte detaylar...

Haber 28-03-2023 12:50

YSK'dan seyyar sandık kararı geldi! İşte son başvuru tarihi... Onlar oy kullanacak

Türkiye adım adım 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimlere yaklaşıyor. Siyaset, seçimler öncesi yoğun bir gündemi yaşarken bir yandan da YSK'nın seçimlere yönelik aldığı kararlar merak ediliyor. YSK'dan peş peşe seçimlere ilişkin önemli açıklamalar geliyor. Son olarak YSK'dan yeni bir karar geldi. YSK'nın seyyar sandık kararına göre; Yüksek Seçim Kurulu 14 mayıs seçiminde seyyar sandıklarda oy kullanacaklara ilişkin usul ve esasları belirledi. İşte son başvuru tarihi ve tüm merak edilenler...

Haber 17-03-2023 09:29

'O tarihte değeri 2 bin 280 liraydı' Yıllardır gönderdiği düğün hediyesini arıyor! Gelen kargodan çıkanı görünce gözlerine inanamadılar

Kahramanmaraş'ta bir kişinin yakınının düğünü için hediye olarak gönderdiği Maraş işi oyma sandık iddiaya göre ortadan kayboldu. Akılalmaz olayda kargoyla gönderilen sandık yerine düğün sahibine kargo çalışanının iş kıyafetlerinin olduğu poşet gitti. Yaklaşık 2 senedir sandığını arayan ve dostlarına çok mahcup olduğunu belirten mağdur, sorunun çözülmesini isterken o tarihte sandığın değerinin 2 bin 280 lira olduğunu, şu anda kaç para olduğunu ise bilmediğini söyledi.

Haber 01-02-2023 16:48

Ege Bölgesi Sanayi Odası üyeleri sandık başına gitti

Ege Bölgesi Sanayi Odası üyeleri sandık başına gitti

Yurthaber 12-10-2022 11:14

İzmir Ticaret Odası üyeleri sandık başına gitti

İzmir Ticaret Odası üyeleri sandık başına gitti

Yurthaber 03-10-2022 11:00

Bulgaristan'daki erken seçimler için Sakarya ve Kocaeli'de oy verme işlemi başladı

Bulgaristan'daki erken seçimler için Sakarya ve Kocaeli'de oy verme işlemi başladı

Yurthaber 02-10-2022 11:10

Türkiye'deki Bulgaristan göçmenlerine sandığa gidin çağrısı

Sakarya Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdinç Bilaloğlu: - "Türkiye ve Bulgaristan'daki Türk ve Müslümanların haklarını alabilmesi ve haklarının korunması için güçlü bir şekilde temsil edilmemiz gerekiyor. Önceki dönemlerde yaşanan hadiselerin tekrar olmaması açısından bu önem arz ediyor. Bu sebeple herkesi pazar günü oy vermeye davet ediyorum" - Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Günay Uzun: - "Gerek Bulgaristan gerekse Bulgaristan dışındaki vatandaşların, mutlaka oy kullanması ve demokratik haklarına sahip çıkması gerekiyor"

Yurthaber 30-09-2022 12:24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyük Balkan Buluşmasında konuştu:

"Bizler ülkemizi seviyoruz, bayrağımızı seviyoruz. Bir arada yaşamayı istiyoruz. Kimliğimiz, inancımız, yaşam tarzlarımız farklı olabilir. Ama ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz" - "Her birimizin sorumluluğu var. Sorumlulukları yerine getireceğiz. Sandığa gideceğiz, elimizi vicdanımıza koyup oyumuzu kullanacağız"

Yurthaber 08-08-2022 22:45