Sayı Haberleri

YHT ile seyahat eden yolcu sayısı 86 milyonu geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, YHT yolcu sayılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, raylı sistem hatlarının büyük ilgi gördüğünün altını çizdi. Bakan Uraloğlu, YHT ile seyahat edenlerin de sayısını açıkladı.

Finans

Peş peşe rekorlar kırmıştı: Yüzde 93'ün üzerinde artış! Borsa, yatırımcı sayısını bir yılda ikiye katladı!

Vatandaşların Borsa İstanbul'a ilgisi devam ediyor. Borsada yatırımcı sayısı son bir yılda yüzde 93,75 artarak 8,2 milyon kişiye yükseldi.

Finans

Borsada bir haftadan sonra ilk! 8 milyonu aştı

Borsa İstanbul'da yatırımcı sayısı önceki haftaki düşüşten sonra, bu hafta yeniden yükselişe geçti. Yatırımcı sayısında ibre yeniden yükselişte.

Finans

Borsada 4 hafta sonra bir ilk!

Borsa İstanbul'da 4 haftanın ardından bir ilk yaşandı. Borsa İstanbul'da yatırımcı sayısı düşüş gösterdi ve 8 milyon 39 bin 619'a geriledi.

Finans

Sayı

Sayı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sayı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

TÜİK açıkladı: Ücretli çalışan sayısında artış

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,8 artış gösterdi.

Finans

Borsa İstanbul'da rekor etkisi: Yatırımcı sayısı 8 milyonu aştı!

Borsa İstanbul'da rekor seviyelerin görülmesinin ardından bir süredir düşüşte olan yatırımcı sayılarında da artış yaşandı.

Finans

Rekor seviyeye yükselen Borsa İstanbul'da hareketlilik: Yatırımcı sayısı yeniden yükselişe geçti

Borsa İstanbul'da rekor seviyelerin görülmesinin ardından bir süredir düşüşte olan yatırımcı sayılarında da hareketlilik yaşandı.

Finans

Ücretli çalışan sayısında artış: 15 milyonu geçti

TÜİK verilerine göre, ücretli çalışan sayısı Aralık 2023'te yıllık bazda yüzde 1,7 artarak 15 milyonu geçti. Aralık ayında inşaat ve ticaret -hizmet sektöründe artış kaydedildi.

Finans

TOBB duyurdu: Sanayide çalışan sayısı 4 milyona yükseldi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği verilerine göre sanayide çalışan sayısı yüzde 1.9 artışla 4 milyona yükseldi.

Finans

Sayıların artması endişe yarattı: Sessiz pandemi giderek yayılıyor! Vakaların çoğu İstanbul'da

HIV enfeksiyonu tüm dünyayı etkisi altına alan oldukça riskli hastalıklar arasında yer alıyor. Kan ve korunmasız cinsel ilişki yoluyla bulaşan HIV enfeksiyonunda erken teşhis büyük önem taşıyor. Uzmanlar Türkiye’deki HIV rakamların endişe vermeye başladığını belirterek bu sessiz pandemi hakkında uyarılarda bulundu.

Haber

Sayı eş anlamlısı nedir? Sayı kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Sayı kelimesi Türkçe kökenli bir kelimedir. Sayı kelimesi Türkçenin eski zamanlarından beri sıklıkla kullanılan, çeşitli birleşik kelimelerde ve birleşik fiillerde de kullanılan bir kelimedir. Genel anlamı ile ölçü belirten bir ifade olan sayı sözcüğünün farklı anlamları da bulunmaktadır. Sayının eş anlamlısı olan sözcükleri kullanmak anlamını kavramada yardımcı olabilir. Peki, sayı eş anlamlısı olan kelimeler nelerdir?

Egitim

Safranbolu'da turizm hedefine bu yıl yaklaşıldı

Yılda 1,5 milyon turistin ağırlanmasının hedeflendiği Karabük'ün UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Safranbolu ilçesi, bu yılın 7 ayında yaklaşık 1,2 milyon yerli ve yabancı turisti ağırladı

Yurthaber