Tbmm Haberleri

SON DAKİKA | Yeni Konut Finansman Programı... Kritik kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi

Son dakika haberi: Yeni Konut Finansman Programı'na ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Finans 23-01-23 17:33

Son dakika: 'Yeni konut' projesinde kritik eşik aşıldı! Yasa teklifi TBMM'ye sunuldu

Son dakika haberine göre, orta gelirliye yönelik yeni konut finansman modeliyle hayata geçirilen 'Yeni Evim Kampanyası'nda önemli bir gelişme yaşandı. AK Parti 'yeni konut' projesinin çerçevesini belirleyen yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

Haber 20-01-23 17:11

SÖZLEŞMELİYE KADRO SON DAKİKA 20 Ocak 2023: Sözleşmeliye kadro teklifi yasalaştı mı, yürürlüğe girdi mi? Kanun teklifi TBMM'de kabul edildi!

Sözleşmeliye kadro ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Bilindiği üzere düzenleme Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'na gelmişti. Kanun teklifi TBMM'de kabul edildi!. Peki, Sözleşmeliye kadro teklifi yasalaştı mı, yürürlüğe girdi mi? Sözleşmeliye kadro kimleri kapsıyor? İşte 20 Ocak 2023 Cuma günü itibariyle sözleşmeliye kadroda son durum...

Finans 20-01-23 07:13

Son dakika: Meclis'te EYT mesaisi! Bürokratlar, AK Partililere detayları anlattı

Son dakika haberi: Milyonlarca insanı etkileyecek olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi 2022 yılının son günlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Yaş şartının olmadığı belirtilen açıklama sonrası gözler EYT düzenlemesinin ne zaman Meclis'e geleceğine çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları akşam saatlerinde TBMM'de AK Partili isimlere EYT ile geniş kapsamlı bir sunum yaptı.

Finans 18-01-23 22:19

Son dakika! Uludağ Alan Başkanlığının kurulmasını içeren teklif Meclis'te kabul edildi

Son dakika haberi: Uludağ Alan Başkanlığının kurulmasını içeren Uludağ Alanı Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Haber 18-01-23 22:08

SON DAKİKA | Kritik kanun teklifi Meclis'e sunuldu! 2 yıldan 3 yıla çıkacak

AK Parti, 7 ayrı kanunda değişiklik öngören, 21 maddelik torba kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklifle kooperatiflerin genel kurul toplantılarında görevlendirilecek temsilcilere ödenecek gündelik ücretlerle ilgili düzenleme yapılıyor. Düzenleme ile ticaret veya sanayi odası askıya alma sebeplerine vergi mükellefiyetinin kapalı olma durumu da ekleniyor. Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu kapsamında verilen lisansların süresinin 2 yıldan 3 yıla çıkarılması amaçlanıyor

Finans 13-01-23 17:45

İsveç'teki skandal eylemin ardından Türkiye o ziyareti iptal etti

Son dakika haberi: İsveç'in başkenti Stockholm'de terör örgütü PKK yandaşlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almasının ardından Türkiye'den peş peşe tepkiler yükseldi. Son olarak TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlen’in 17 Ocak’ta Türkiye'ye yapmayı planladığı resmi ziyareti iptal etti.

Haber 12-01-23 20:37

Memur ve emekli zammı için gözler Meclis'teydi! Beklenen haber geldi, AK Parti'den açıklama: Maaş zamları, sözleşmelilere kadro...

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na geldi. Teklifin ilk imza sahibi olarak komisyonda sunum yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli aylığının 5 bin 500 liraya yükseltileceğini, bu durumda 2 milyon 721 bin emeklinin bulunduğunu söyledi. Asgari ücret ve memur maaşlarına yapılan zamlara da değinen Elitaş, "Büyümeden kaynaklanan refah artışının toplumun her kesimine yansıması öncelikli politikamız olmuştur." dedi.

Finans 09-01-23 13:48

Son dakika: TBMM harekete geçti! İstismarların araştırılması için komisyon kuruluyor

Son dakika haberi: 6 yaşında bir kız çocuğunun cinsel istismara uğraması olayı ile her türlü çocuk istismarının önlenmesine ilişkin araştırma komisyonu kurulması, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Haber 03-01-23 20:35

EYT'de yaş şartı aranmayacağı açıklandı! Şimdi gözler ne zaman Meclis'e geleceğinde... AK Parti tarih verdi

EYT'de aylardır beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonların beklediği düzenlemenin detaylarını paylaştı. Yeni kararla birlikte emekli olmak için yaşa takılanlarda yaş sınırlaması aranmayacak. Heyecanlandıran sözlerin ardından şimdi gözler EYT düzenlemesinin ne zaman Meclis'e geleceğinde... AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu milyonları etkileyecek düzenleme için tarih verdi. İşte detaylar...

Finans 28-12-22 22:07

Son dakika: 2023 bütçesi TBMM'de kabul edildi

Son dakika haberine göre, TBMM Genel Kurulu'nda, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2021 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi kabul edildi.

Haber 16-12-22 22:59

Meclis'teki yumruklu kavganın ardından ceza alan AK Partili Işık'tan ilk açıklama: Üzgünüm

Geçtiğimiz günlerde Meclis'te hararetli dakikaların ardından gerilim tavan yapmış AK Partili Zafer Işık ile İYİ Partili Hüseyin Örs arasında arbede yaşanmıştı. İYİ Partili Örs başına aldığı darbe sonrası yoğun bakıma kaldırılmış, AK Partili Işık ise Meclis'te 2 oturuma katılmama cezası almıştı. Yaşanan gerginliğin ardından AK Parti Milletvekili Zafer Işık'tan ilk açıklama geldi.

Haber 13-12-22 20:45

Bakan Çavuşoğlu'nun sözleri Meclis'i güldürdü: Bakanımızın gözlerinde ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, TBMM Genel Kurulu'ndaki Bütçe Görüşmeleri'nde yaptığı açıklama Meclis'i güldürdü. Dışişleri Bakanlığının bütçesi bittiğinde, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin kapısını çaldıklarını ve gözlerine baktıklarını söyleyen Çavuşoğlu, "Sayın bakanımızın gözlerinde ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz. Gözlerinde ışıltı yoksa, 'Sayın bakanımız bugün gidelim yarın gelelim' diyoruz." ifadelerini kullandı. O sözler sonrası Bakan Nebati de tebessüm etti.

Haber 12-12-22 22:36

Son dakika | EYT ne zaman açıklanacak? Milyonların beklediği haber için Meclis'te kritik sözler: Çalışmanın detayları...

Son dakika haberi... EYT (Emeklilikte yaşa takılanlar) ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe sunumu yaptı. Bakan Nebati, EYT'ye ilişkin olarak konuşmasında, "EYT ile ilgili çalışmayı da tüm paydaşların görüşlerini dikkate alarak titizlikle yürütüyoruz. Çalışmanın detayları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından zamanı gelince kamuoyuna açıklanacaktır." ifadelerini kullandı.

Finans 12-12-22 20:25

Cemal Enginyurt gerekçesini yıllar sonra böyle açıkladı: Bir tek Demokrat Parti'ye küfür etmemişim!

TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerine Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un sözleri damga vurdu. MHP'den ayrılarak Demokrat Parti'ye geçmesine yönelik eleştirilerle ilgili konuşan Enginyurt, neden CHP ve İYİ Parti'ye geçmediğiyle ilgili gündem yaratan ifadeler kullandı. Enginyurt, "Bir tek Demokrat Parti'ye küfür etmemişim" diye konuştu.

Haber 12-12-22 09:15

TBMM'de gergin anlar... Bakan Soylu'dan sert tepki: Peruklarınızı takın, asıl PKK'nın çocukları sizsiniz

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında gerginlik yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile HDP grubu arasındaki gerginlikte karşılıklı sataşmalar yaşanırken Bakan Soylu’nun HDP’li Semra Güzel’in perukla yakalanmasına gönderme yaparak “Peruklarınızı takın, asıl PKK’nın çocukları sizsiniz." şeklinde konuşması dikkat çekti.

Haber 10-12-22 16:18

İYİ Partili Hüseyin Örs'ün sağlık durumu nasıl? Kürşad Zorlu'dan Örs'ün sağlık durumuyla ilgili açıklama, ilk fotoğraf geldi

TBMM'de dün bütçe görüşmelerinde AK Partili vekiller ile İYİ Partili vekiller yumruk yumruğa kavga etmişti. AK Partili Zafer Işık'ın yumruklu saldırısına uğrayan ve kalbi duran İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs yoğun bakıma kaldırılmıştı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Örs'ün bugün yoğun bakımdan çıktığını açıkladı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ise yumruklu saldırı sonrası TBMM Genel Kurulu'nda yer almayacaklarını açıkladı.

Haber 07-12-22 13:14

İYİ Parti'den cinayete tam teşebbüsten suç duyurusu hamlesi! Milletvekili Örs yediği yumrukla yoğun bakıma alınmıştı... Bugün 'merhum' diye konuşabilirdik

Dün Mecliste yaşanan gerginlik gündeme damgasını vurmuş, kalp pili takan İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs'ün yoğun bakıma alınması endişe yaratmıştı. Gerginliğin sert arbedeye dönüşmesi sonucu AK Parti Milletvekili Zafer Işık, Örs'e yumruk atmıştı. İYİ Parti olayla ilgili kritik bir adım atmaya hazırlanıyor. Partinin genel sekreteri Uğur Poyraz, "adam öldürmeye tam teşebbüsten" suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu. Öte yandan "iki buçuk dakika" detayı kavganın boyutuna netlik kazandırdı.

Haber 07-12-22 09:03

SON DAKİKA | İYİ Partili Hüseyin Örs'ün sağlık durumu nasıl? Meclis'teki yumruklu kavganın ardından yoğun bakıma alındı! 5 dakika detayı yürekleri ağza getirdi

Son dakika haberi: TBMM'de bugün uzun yıllar unutulmayacak dakikalar yaşandı. Bütçe görüşmeleri sırasında AK Partili vekiller ile İYİ Partili vekiller yumruk yumruğa kavga etti. AK Partili Zafer Işık ile gergin dakikalar yaşayan İYİ Partili Hüseyin Örs başına aldığı darbe sonucunda yoğun bakıma kaldırıldı. İlk bilgiler Örs'ün hayati tehlikesinin devam ettiği yönündeydi. Son açıklama CHP'li Engin Altay'dan geldi. Altay'ın açıkladığı '5 dakika detayı' duyanların yüreğini ağzına getirdi.

Haber 06-12-22 19:53

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Mecliste yumruklu kavga, Erdoğan'dan 'asgari ücret' mesajı, zincir marketler hakkında karar...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. TBMM'de yaşanan gerilim sonrası İYİ Parti Milletvekili Örs'ün yoğun bakıma kaldırılması, Külliye'de son EYT toplantısı, Rekabet Kurumu'ndan zincir marketler hakkında karar...

Haber 06-12-22 17:01

Son dakika: İYİ Parti milletvekili Hüseyin Örs yoğun bakıma kaldırıldı! Yumruklu kavga sonrası Meclis'e ambulans geldi, kalp pili detayı endişe yarattı...

Son dakika haberi: TBMM'de bütçe görüşmeleri sürerken bugün yeniden gerginlik yaşandı. AK Parti ve İYİ Parti milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin büyümesi üzerine AK Partili Zafer Işık ile İYİ Partili Hüseyin Örs arasında yumruklaşma yaşandı. Diğer vekiller güçlükle kavgayı ayırırken, başına darbe aldığı belirtilen İYİ Partili Hüseyin Örs hastaneye kaldırıldı. Örs'ün yoğun bakıma alındığı öğrenilirken, kalp pili detayı endişe yarattı. İşte Hüseyin Örs'ün sağlık durumu...

Haber 06-12-22 14:38

SON DAKİKA | 'Gazi Meclis' tartışmasıyla ilgili TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama: Saygısızlıktı

Son dakika haberi: Bütçe görüşmelerinde yaşanan 'Gazi Meclis' tartışmalarıyla ilgili TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan açıklama geldi. Yaşananlara tepki gösteren Şentop, "Bu unvana yönelik söylenen saygısızlıktır" diye konuştu.

Haber 06-12-22 11:36

Son dakika: TBMM'de tansiyon yükselmişti! CHP'li vekile 'kınama' cezası verildi

Son dakika haberine göre, TBMM Genel Kurulu'nda, bütçe görüşmeleri sırasında; CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel'e, AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç'a küfür ettiği gerekçesiyle, Meclis İçtüzük gereği; 'kınama' cezası verildi.

Haber 06-12-22 00:14

Görüntüler Fuat Oktay konuşurken çekildi! CHP'lilerden Salon boş kaldı iddiası: AK Parti kendi kadrolarından da ümidi kesmiş

TBMM'de 12 gün sürecek bütçe görüşmeleri bugün itibarıyla başladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Cumhurbaşkanlığı bütçesinin sunumunu gerçekleştirdi. CHP milletvekilleri ise Oktay'ın konuşması sırasında salondaki duruma dikkat çekerek sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Meclisten fotoğrafları paylaşan milletvekili Tanal, sıraların boş olduğunu vurgularken "Bu yıl en heyecansız süreci izliyoruz. Sıralar boş. Cumhurbaşkanı vekili sayın Fuat Oktay'ı izlemeye gelmemişler" dedi.

Haber 05-12-22 16:28

Son dakika: Düzenlemede artık sona gelinmişti! EYT'nin yasalaşması 2023'e kalıyor! EYT'liler için hak kaybı olacak mı?

Son dakika: Milyonların gözü kulağı artık Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT) için çıkacak düzenlemede. Düzenlemenin ardından teklifin Meclis'e giderek yasalaşması bekleniyordu ancak Meclis takvimi buna izin vermedi. 2023'e kalacak EYT düzenlemesinde çalışanların hak kaybı olacak mı? İşte EYT düzenlemesindeki yeni gelişme...

Finans 03-12-22 20:10

CHP’li Veli Ağababa, AK Partili vekili kürsüden Erdoğan’a şikayet etti! ‘Gizli gizli içiyor…’

Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan tütün tartışması dikkat çekti. CHP'li Veli Ağbaba, AK Parti vekil Eyüp Özsoy’un tepkisi üzerine “Reis'ten gizli gizli M…'yi iç ama Adıyaman'ın tütününe yasak getir. Reisten korkacağınıza Allah'tan korkun” şeklinde yanıt verdi. Tütün tartışmasının giderek büyümesi üzerine Meclis’teki oturuma ara verildi.

Haber 01-12-22 10:49

TBMM'de kabul edildi: Tütün, tütün mamulleri ve alkol piyasasını ilgilendiriyor... 50 milyon liraya kadar teminat!

Tütün, tütün mamulleri ve alkol piyasasına ilişkin teklifte bulunan 6 madde TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Teklife göre, tütün, tütün mamulleri ve alkollü içecekler piyasasında üreticilerden 50 milyon liraya kadar teminat alınacak. İşte haberin detayları...

Haber 30-11-22 00:03

Son dakika: Kritik teklifler bütçe komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberi: 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2021 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Finans 25-11-22 22:22

Polisleri yakından ilgilendiriyor! Kanun teklifi Meclis'te kabul edilerek yasalaştı

Polis Yüksek Öğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Haber 23-11-22 22:03

İmar affı çıktı mı, ne zaman çıkar? 2022 yeni imar barışı kimleri kapsıyor? İşte son durum

İmar affı ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Bilindiği üzere imar affına dair teklif Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici tarafından TBMM'ye sunulan imar barışı yasa teklifi, 11 Ekim'de TBMM Başkanlığı tarafından komisyona sevk edilmişti. İmar affına dair son durum merak ediliyor. Peki, İmar affı çıktı mı, ne zaman çıkar? 2022 yeni imar barışı kimleri kapsıyor? İşte son durum...

Finans 18-11-22 19:42

CHP'li Tanal kadınlara regl izni için teklif sunmuştu! Ankara Barosu'ndan dikkat çeken karar: Ayda 1 gün...

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, dün TBMM'ye kadınların regl izni kullanması için hazırladığı yasa teklifini sunmuştu. Kadınların regl izninin temel insan hakkı olarak görülmesi gerektiği vurgulanan teklifte ayda bir gün izinli sayılmaları istenmişti. Konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme bugün Ankara'da yaşandı. Ankara Barosu, regl izniyle ilgili yeni bir karar aldı.

Haber 17-11-22 16:14

TBMM Başkanı Şentop'tan '10 Kasım' paylaşımı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84'üncü yılı nedeniyle yaptığı paylaşımda "Millî Mücadelemizin karargâhı Gazi Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin bânisi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümünde; rahmetle ve şükranla anıyorum" dedi.

Haber 10-11-22 08:53

Bazı Alevi STK temsilcilerinden cemevlerine yönelik düzenlemeye tepki

Bazı Alevi sivil toplum örgütü temsilcileri, TBMM önünde basın açıklaması yaparak cemevlerine yönelik düzenlemeleri de içeren kanun teklifine tepki gösterdi.

Yurthaber 08-11-22 13:04

Kredi, kredi kartı, çek-senet borcu olanlar dikkat! Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu…

İcra borçları affı ile ilgili son durumu milyonlarca vatandaş merak etmeye devam ederken beklenen gelişme gerçekleşti. Kredi borcu, kredi kartı borcu, çek senet borcu nedeniyle kara listede olanlar borcunu ödeyince kara listeden çıkabilecek mi? Yaklaşık 10 milyon kişiyi ilgilendiren bu sorunun cevabı yanıt buldu. İşte TBMM’den kabul edilen öğrenim kredisi, kur korumalı mevduat uygulaması, turizm payı oranları gibi düzenlemeleri de içeren ekonomiye ilişkin teklifin detayları…

Finans 05-11-22 07:54

Son dakika | Milyonlarca kişiyi etkileyecek! Faizler siliniyor: Öğrenim kredisi, maske cezaları, kur korumalı mevduat...

SON DAKİKA | Milyonları ilgilendiren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Teklifte öğrenim kredisi, kur korumalı mevduat uygulaması, turizm payı oranları gibi düzenlemeler yer alıyordu. Yasalaşan teklifle birlikte öğrenim kredisi alanlar borçlarını, aldıkları miktar kadar ödeyecek. Kur Korumalı Mevduat uygulamasının süresi 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak. Pandemi döneminde kesilen maske cezaları silinecek. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 04-11-22 08:04

Ekonomi teklifi TBMM'de yasalaştı! KYK borç faizleri silindi mi?

Aralarında öğrenim kredisi, kur korumalı mevduat uygulaması, turizm payı oranları gibi düzenlemelerinin de yer aldığı ekonomiye ilişkin kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Basında yer alan haberlerin ardından birçok kişi bu teklifin neleri kapsadığını öğrenmek için arama motorlarında sorgulama yapıyor. Özellikle öğrenim kredisi alan çok sayıda vatandaşın aklında KYK borç faizleri var. Peki, KYK borç faizleri silindi mi? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Finans 04-11-22 06:59

TBMM kararları Resmi Gazete'de

Türk askerinin Azerbaycan'daki görev süresinin uzatılması ile RTÜK üyeliği için yapılan seçime ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yer aldı.

Haber 02-11-22 07:02

Son dakika: Tezkere TBMM'de kabul edildi! Türk askerinin Azerbaycan'daki görev süresi uzatıldı

Son dakika haberine göre, Türk askerinin Azerbaycan'daki görev süresi uzatıldı. TSK personelinin görev süresinin 17 Kasım 2022'den itibaren 1 yıl uzatılmasına yönelik Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 01-11-22 18:55

TBMM önünden ilk Meclis binasına ’29 Ekim’ korteji

Ankara’da Cumhuriyet’in ilanının 99. yıl dönümü kutlamalarında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) önünden ilk Meclis binasına kadar kortej yürüyüşü düzenlendi.

Haber 29-10-22 16:42

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99’uncu yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Haber 29-10-22 11:10

Fendoğlu, Cumhuriyet Bayramı mesajını TBMM’de verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclise (TBMM) Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak, Cumhuriyetin ilanının 99. Yıldönümü nedeniyle yaptığı konuşmada, “Yüce Türk milleti ve yedi düvele karşı destan yazan kahraman ordumuzun zafere ulaştırdığı Kurtuluş Savaşı’mız 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti olarak taçlanmıştır” dedi.

Haber 28-10-22 15:58

HDP'li Gergerlioğlu: Bir bilim insanı olan Fincancı derhal serbest bırakılmalıdır

HDP'li Gergerlioğlu: "Bir bilim insanı olan Fincancı derhal serbest bırakılmalıdır"

Haber 27-10-22 11:51

Son Dakika: Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Meclis'te kabul edildi

Son dakika haberi: Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Birlemiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 26-10-22 17:32

Cemevlerine yönelik düzenleme TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Buna göre belediye ve bağlı kuruluşlar tarafından verilen indirimli veya ücretsiz içme ve kullanma suyu imkanı, cemevlerine de tanınacak. Cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığınca karşılanacak.

Haber 25-10-22 07:55

Semra Güzel için TBMM'de Hazırlık Komisyonu kuruldu

TBMM Anaya ve Adalet Karma Komisyonu'nda, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in milletvekilliğinin düşürülmesi talebiyle, Genel Kurul devamsızlık raporunun görüşülmesi için Hazırlık Komisyonu kuruldu.

Haber 20-10-22 13:49

HDP'li Semra Güzel için flaş karar! Komisyon kurulacak…

PKK’lı teröristlerle çekilmiş fotoğrafları sonrası yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı. Güzel'in milletvekilliğinin düşürülmesi amacıyla, 'genel kurul devamsızlık raporununun' görüşülmesi için Hazırlık Komisyonu kurulmasına karar verildi.

Haber 20-10-22 12:13

Son dakika: TBMM'de kabul edildi... Bartın'daki maden kazası ile ilgili araştırma komisyonu kuruldu

Son dakika haberine göre, TBMM Genel Kurulunda, Amasra'daki maden kazasının tüm yönleriyle incelenmesi amacıyla araştırma komisyonu kurulması kabul edildi.

Haber 19-10-22 19:05

Son dakika: Lübnan tezkeresi TBMM'de kabul edildi! Süre 1 yıl daha uzatıldı

Son dakika haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Lübnan'daki Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne verdiği desteğin süresini 1 yıl uzatan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 18-10-22 20:37

Son Dakika: AK Parti, tütün ve tütün mamulleri ile ilgili yasa teklifini TBMM'ye sundu! Hapis cezası geliyor

Son dakika haberi: Meclis'te flaş bir gelişme yaşandı. AK Parti, tütün, tütün mamulleri ve alkol piyasasının düzenlenmesine, bu mamullerin Türkiye'de üretimine, iç ve dış alım ile satımına ilişkin usul ve esasları belirleyen 11 maddelik yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Düzenleme ile; Ürün İzleme Sistemine (ÜİS) müdahale edilmesi durumunda, 3 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası öngörülüyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 18-10-22 17:47