Tbmm Haberleri

Son dakika: Libya tezkeresi TBMM'de kabul edildi! Türk askerinin görev süresi 2 yıl daha uzatıldı

Son dakika haberi: Türk askerinin Libya'daki görev süresinin 24 ay daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Haber 30-11-23 18:27

SON DAKİKA | Fiilen çalışmayanların dışındaki emeklilere de 5 bin lira verilmesiyle ilgili yeni gelişme! Komisyonda görüşülen teklife...

Son dakika haberi: Fiilen çalışmayanların dışındaki emeklilere de 5 bin lira verilmesini içeren önerge, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen ve ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifine eklendi. Öte yandan emeklilere 5 bin TL ikramiye ödenmesine ilişkin önerge, Komisyon'da kabul edildi.

Finans 29-11-23 17:18

Sosyal medya fenomenlerinin vergilendirilmesinde yeni düzenleme! Kapsam genişletiliyor

TBMM'ye sunulan 80 maddelik yeni torba yasada, sosyal medya fenomenleriyle ilgili düzenleme de yer alıyor. Sosyal medya fenomenlerine sağlanan vergi kolaylığının kapsamı genişletiliyor. Buna göre, internet ve diğer elektronik ortamlar üzerinden gelir getiren tüm iş dalları için vergi kolaylığı sağlanacak. Düzenleme yasalaştığında, şu an yaklaşık 10 bin olan vergi mükellefi fenomen sayısının iki katına çıkması bekleniyor.

Finans 25-11-23 16:28

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'ye sunuldu!

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler "Kanun teklifimiz yürütme ve yürürlük maddesi olmak üzere toplam 80 maddeden oluşuyor" dedi.

Finans 24-11-23 18:57

TBMM Genel Kurulu'nda gergin oturum! HEDEP milletvekillerinden kürsü işgali

TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Başkanvekili Celal Adan ile HEDEP Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık arasında tartışma yaşandı. Sakık oturum sırasında Meclis Başkanvekili Celal Adan'a tepki gösterdi. Yanına gelen milletvekilleri Sakık'ı sakinleştirmeye çalıştı. Tartışma sonrasında HEDEP Milletvekilleri kürsünün etrafından toplanarak oturma eylemi yaptı. Bir süre kürsü işgali yapan HEDEP milletvekilleri daha sonra Başkanlık Divanı önünden ayrılarak yerlerine geçti.

Haber 21-11-23 19:22

Kürt böreği mi küt böreği mi? Meclis'e damga vurdu: 'Sözde Kürt böreği' de diyebilirlerdi

TBMM'deki oturuma "Kürt böreği mi küt böreği mi?" tartışması damga vurdu. HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, söz konusu konusu böreğin isminin 'Kürt böreği' olduğunu savunarak "Madem bu kadar ırkçısınız, yemeyin." diye konuştu. İYİ Partili ve MHP'li isimler de tartışmaya dahil oldu. Oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder de "Belli bir yaşa kadar yediklerimiz, belli bir yaştan sonra yemediklerimiz yaşatır. 'Sözde Kürt böreği' de diyebilirlerdi" dedi.

Haber 16-11-23 19:22

Azerbaycan tezkeresi 1 yıl daha uzatıldı! TBMM'de kabul edildi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Azerbaycan'daki görev süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Haber 15-11-23 19:32

İYİ Parti'den AK Parti'ye geçmişti! Nebi Hatipoğlu ile ilgili iddia Meclis'te tansiyonu yükseltti: 'Kaç paraya sattın?'

İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen Eskişehir milletvekili Nebi Hatipoğlu ile İYİ Partililer arasında Meclis'te gerginlik yaşandı. İYİ Parti, Hatipoğlu'nun aldığı rüşvet karşılığında AK Parti'ye geçtiğini iddia etti. Hatipoğlu iddialara yanıt verirken kullandığı ifadeler İYİ Parti sıralarından tepki aldı.

Haber 15-11-23 07:56

TBMM'de HEDEP-MHP gerilimi! Gergerlioğlu, Bahçeli'nin sözlerine tepki gösterince ortalık karıştı: Ağzını topla!

TBMM Genel Kurulu'na HEDEP ile MHP'li vekiller arasında yaşanan tartışma damga vurdu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Anaya Mahkemesi'ne yönelik sözlerini eleştiren Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Sözlerini kendisine iade ediyorum" dedi. Bunun üzerine MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Gergerlioğlu'na tepki gösterirken, "Ağzını topla" dedi. Bunun üzerine Genel Kurul'da tansiyon yükseldi.

Haber 14-11-23 21:11

TBMM'de eylem başlatmışlardı! Özgür Özel açıkladı: İkinci bir karara kadar...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP grubunun TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemine katılan milletvekillerini ziyaret etti. Özel, eylemin ikinci bir karara kadar süreceğini açıkladı.

Haber 12-11-23 09:31

SON DAKİKA | Yargıda AYM-Yargıtay krizi! TBMM Danışma Kurulu toplanmadı, Özel parti kararını duyurdu

Son dakika haberi: TBMM Danışma Kurulu, Yargıtay'ın AYM kararıyla ilgili saat 17.00'de toplanacaktı ancak bu iptal edildi. Toplantının yapılmayacağını öğrenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel dün gece aldıkları kararı uygulayacaklarını belirterek, "TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemine başlıyoruz." dedi.

Haber 09-11-23 14:26

Bakan Yerlikaya, ‘Terörle mücadelede kimyasal silah kullanıyor’ iddialarına yanıt verdi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terörle mücadelede kimyasal silahların kullanıldığı yönündeki iddiaların bölücü terör örgütlerinin iftirası olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Haber 09-11-23 01:21

Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor! Meclis lokantasının fiyatları gündem oldu: Ankara döneri, ispir fasulyesi, pilav, salata...

Dönem dönem yemeklerin fiyatlarıyla çok konuşulan Meclis lokantası, yine sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafla gündem oldu. Söz konusu fotoğrafta yer alan fiyatlar dikkat çekerken servis olarak sipariş verilmiş Ankara dönerinin fiyatının 76 TL olduğu görüldü. İşte İspir fasulyesi, salata ve pilav gibi diğer yemeklerin fiyatları ve gündem yaratan o fotoğraf...

Haber 08-11-23 15:46

KENTSEL DÖNÜŞÜM YASASI nedir, maddeleri nelerdir? Meclis'te kabul edildi! Kentsel dönüşüm yasası maddeleri!

Kentsel dönüşüm yasası ile ilgili son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Yasa içeriği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Bahsi geçen kanun teklifi ile kat maliklerinin uzlaşmada 3’te 2’yi yakalama zorunluluğunun önüne geçilmesi planlanıyor. Peki, kentsel dönüşüm yasası nedir? Kentsel dönüşüm yasası maddeleri nelerdir?

Finans 08-11-23 07:48

Kentsel dönüşüm teklifi TBMM’de kabul edildi

Kentsel dönüşümle ilgili karar mekanizmalarını kolaylaştıracak, olabilecek depremlere karşı alınacak tedbirlerin hayata geçirilmesine ilişkin düzenlemeleri de içeren yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Haber 08-11-23 00:06

İsrail'e bir boykot da TBMM'den: Lokanta ve işletmelerde yeni hamle

İsrail'in Gazze'deki katliamına tepkiler devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu kapsamda boykot kararı aldı. Meclise ait lokanta ve işletmelerde yeni bir döneme geçildi.

Haber 07-11-23 09:53

İki yıl ödemesiz faizsiz kredi! Yeni evlecenekler merakla bekliyordu, TBMM'ye sunuldu

Son dakika haberi: Evlenecek çiftlere 2 yıl ödemesiz 48 ay vadeli kredi verilmesini de içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

Finans 02-11-23 15:31

Fatih Erbakan'dan Gazze için dikkat çeken TSK hamlesi! TBMM'ye başvuruda bulundu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan, İsrail'in saldırıları altındaki Gazze için dikkat çeken bir hamle geldi. Erbakan, Gazze’ye insani yardımın ulaştırılması için oluşturulacak güvenlik koridorunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin görevlendirilmesi konusunda TBMM Başkanlığı’na talepte bulunduklarını açıkladı.

Haber 02-11-23 11:30

TBMM'de onaylanan 12. Kalkınma Planı'na ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı!

TBMM Genel Kurulunun dünkü birleşiminde onaylanan 12. Kalkınma Planı'na ilişkin karar, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Haber 01-11-23 21:02

TBMM'de gergin anlar! Kürsünün etrafını kapattılar, oturuma ara verildi

Geçtiğimiz günlerde Meclis Başkan Vekili Celal Adan'ın HEDEP Milletvekili Sırrı Sakık'ın konuşması ardından HEDEP'lilere yönelik sözleri gündem olmuştu. Adan'ın sözleri bugün HEDEP milletvekilleri tarafından TBMM Genel Kurulu kürsüsü önünde alkışlı protesto edildi. HEDEP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, Adan'ın istifa etmesini ya da Meclis'in gereken cezayı vermesini talep etti.

Haber 30-10-23 13:25

Anayasa Mahkemesi hak ihlali olduğuna hükmetmişti! TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan Can Atalay açıklaması: Meclis gereğini yerine getirecektir

Tutuklu TİP Hatay milletvekili Can Atalay hakkında geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi'nden karar gelmişti. Anayasa Mahkemesi, Can Atalay dosyasında seçilme hakkı ve kişi hürriyeti ve güvenlik hakkı yönlerinden hak ihlali olduğuna hükmetmişti. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Can Atalay hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Atalay hakkında, "AYM kararı ortadadır, meclis gereğini yerine getirecektir." dedi.

Haber 27-10-23 18:21

CUMHURİYET BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHİ 2023: SSK, Bağ-Kur 5000 TL Cumhuriyet Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Cumhuriyet Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili son dakika gelişmeleri emekli sandığı, SSK ve Bağ-kur'lun vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyordu. TBMM Genel Kurul'unda çalışmayan emekliye 5000 TL ikramiyesi de görüşüldü. Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak verilecek olan ikramiyeden emekli olup çalışanlar faydalanamayacak. 5000 TL Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi ödeme tarihleri internette araştırılıyor. Peki, Cumhuriyet Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Finans 26-10-23 08:37

Son dakika: 5 bin TL'lik emekli ikramiyesi düzenlemesi TBMM'de kabul edildi

Son dakika haberi: Çalışmayan emeklilere Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla bir defaya mahsus 5 bin TL ikramiye verilmesinin öngören madde TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Finans 25-10-23 19:07

Kurtulmuş'tan İsveç açıklaması: Milletvekilleri kararını verecek

İsveç'in NATO'ya katılım protokol dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak TBMM'ye sevk edildi. Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş protokolle ilgili, "Ümit ederim en kısa sürede Genel Kurul'a gelecek, milletvekilleri kararını verecektir." dedi.

Haber 24-10-23 17:12

Meclis'e yapay zeka desteği geliyor: İşte görevi!

Yapay zekaya ilgi artarken, TBMM'nin Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile yürüttüğü Tutanak Bilgi Sistemi Projesi'nin devreye girmesi halinde yapay zeka, milletvekillerinin TBMM Genel Kurulu ve komisyonlardaki sesini tanıyıp, konuşmalarını yazıya dökecek. TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanı Muhsine Çevik, "Yapay zeka da olsa stenografa ihtiyaç her zaman olacak çünkü kavgalı bir oturumda o sesleri ayırt edemez, kimin ne dediğini bilemez. Burada bir insana ihtiyaç var" dedi.

Haber 23-10-23 14:16

TBMM tezkere görüşmesinde gerginlik! Hulusi Akar'dan Kılıçdaroğlu'na tepki

TBMM'de Suriye tezkeresi görüşmelerinde gerginlik çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'de yabancı asker postalı istemiyoruz" iddiasına tepki gösteren AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, hem HDP'li vekillere hem de CHP'ye yanıt verdi. Akar, "Herhangi bir şekilde yabancı unsurların Türkiye'ye gelmesi söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

Haber 17-10-23 22:17

Son dakika: Suriye-Irak tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Son dakika: Irak ve Suriye'ye asker gönderme tezkeresinin süresinin 2 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Tezkereye 357 vekil kabul oyu verirken, 164 vekil ise hayır oyu verdi.

Haber 17-10-23 19:45

Meclise sunuldu! İşte 2028'de enflasyon, büyüme ve işsizlik oranı...

2024-2028 dönemini içeren 12. Kalkınma Planı TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Planda, 2028'de gayrisafi yurt içi hasılanın 2 trilyon 820 milyar liraya, kişi başına gelirin 17 bin 554 dolara yükseltilmesi hedefleniyor.

Haber 16-10-23 17:17

TBMM'den ekonomi mesaisi başlıyor! Kalkınma planı, Irak ve Suriye tezkereleri ve emekli ikramiyeleri...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 12'nci Kalkınma Planı, 2024 yılı merkezi yönetim bütçesi, Irak ve Suriye tezkereleri ile emeklilere 5 bin lira Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilmesini de içeren konutların turizm amaçlı kiralanması konularında kanun teklifleri oluşturmak amacıyla mesai yapacak.

Haber 15-10-23 18:46

TBMM'den ortak İsrail- Filistin bildirisi! 'Tüm tarafları barışa davet ediyoruz'

TBMM Genel Kurulu’nda, AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, YSP ve SP grup başkanvekillerinin ortak imzası ile İsrail ve Filistin’de devam eden çatışmalara ilişkin ortak bildiri yayımlandı.

Haber 12-10-23 21:52

TBMM Genel Kurulu'nda İsrail-Filistin özel oturumu! Kapılar kapatıldı

TBMM Genel Kurulu, İsrail-Filistin çatışmalarına ilişkin genel görüşmeler için Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da İsrail oturumunun kapalı olması kararı alındı. Bunun üzerine Genel Kurul yanındaki basın odaları kullanıma kapatıldı.

Haber 12-10-23 14:27

Lübnan tezkeresi Meclis'ten geçti!

Türk askerinin Lübnan'daki görev süresini 1 yıl daha uzatan Cumhurbaşkanlığı tezkeresi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Haber 11-10-23 19:00

TBMM'de Filistin'deki sivil ölümlerine tepki! Artık dayanılmaz hale geldi

İsrail ile Filistin arasındaki savaş Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de gündeminde. TBMM Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu çatışmalarla ilgili açıklama yaptı. Grubun başkanı Hasan Turan ve AK Parti milletvekilleri, İsrail'in saldırıları sonucu Filistin'de meydana gelen sivil ölümlerine tepki gösterdi. 

Haber 11-10-23 17:00

TBMM’deki yer sorununu Devlet Bahçeli çözdü! 4 koltuktan ikisi verildi…

Saadet Partisi Grubu'nun, TBMM Genel Kurulunda oturacağı yerle ilgili sorun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin devreye girmesiyle çözüldü; Saadet Partisine, MHP'nin oturduğu ön sıradaki 4 koltuktan ikisi verildi. Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya yaptığı açıklamada "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Grup Başkanvekilleri ve milletvekillerine nezaketleri ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber 11-10-23 08:04

TBMM'de protesto! O partiye Genel Kurul'da yer verilmedi: Meclis'in çalışmasına ara verin

TBMM'de Saadet Partili milletvekilleri, parti grupları için Genel Kurul'da yer verilmediğini belirterek, komisyon sıralarına oturdu. Milletvekillerinin protestosu nedeniyle tartışma yaşandı. Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin de Bozdağ'dan bu konuya bugün geçici bir çözüm bulmasını ya da Meclis'in çalışmalarına ara vermesini talep etti.

Haber 05-10-23 18:00

Türk askerinin Irak ve Suriye'deki görev süresinin uzatılmasına ilişkin tezkere Meclis'te

Irak ve Suriye'ye asker gönderme tezkeresinin süresinin 2 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi TBMM Başkanlığına sunuldu.

Haber 05-10-23 16:04

Göç İdaresi Başkanı Atilla Toros Türkiye'deki yabancı sayısını açıkladı! Suriyelilerin oranı...

TBMM'de konuşan Göç İdaresi Başkanı Atilla Toros, "28 Eylül 2023 tarihi itibarıyla; Ülkemizde yasal kalıcı olan 4 milyon 741 bin 115 yabancı bulunmaktadır. Bunların yaklaşık yüzde 70’inin geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler oluşturmakta olup hali hazırda 3 milyon 279 bin 152 Suriyeli geçici korunma altındadır" açıklamasını yaptı.

Haber 05-10-23 13:48

'Mülakat kaldırılsın' önerisi reddedildi: Kadrolaşma aracına dönüştü tepkisi! AK Partili isimden dikkat çeken sözler

Kamuoyunda uzun süredir tartışma konusu olan öğretmen alımlarında mülakat konusuna ilişkin öneri Mecliste reddedildi. AK Parti'nin 14 Mayıs'taki seçimlerden önce kamuya işe alımlarda mülakat uygulamasının kaldırılacağını açıkladığını belirten Saadet Partili Şahin, "Şimdi bu topu taca atmayın. Gençlerimiz adına nefesimiz ensenizde olacak" dedi.

Haber 04-10-23 10:34

İstanbul’da anket sonuçları ne durumda? Tevfik Göksu canlı yayında açıkladı: Ekrem İmamoğlu’nun oy oranı…

AK Parti’nin yerel seçimler öncesi yeniden kazanmak için büyük önem verdiği İstanbul’da son yapılan anketler ne durumda? İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Göksu, Millet İttifakı’nın dağıldığına dikkat çekerek “Cumhur İttifakı’nın oyu eğer var olacak ve devam edecekse Millet İttifakı’ndan 2 puan önde İstanbul'da” diyerek Ekrem İmamoğlu’nun kişisel oy oranı ile ilgili de dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Haber 01-10-23 14:13

Son dakika | Hain saldırı sonrası ilk yorum! AB'ye rest çekti, tüm partilere çağrı yaptı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yönetim sistemi' mesajı

Son dakika haberi: TBMM Genel Kurulu yeni yasama yılının açılışı için düzenlenen törende toplandı. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm partilere ve toplumsal kesimlere 'yeni anayasa' çağrısında bulundu. Ankara'daki terör saldırısına ilişkin ilk yorumunda Erdoğan "Vatandaşın huzuruna ve güvenliğine kasteden alçaklar emellerine ulaşamamıştır, asla da ulaşamayacaktır" ifadelerini kullandı. Erdoğan, Avrupa Birliği'ne ise rest çekti.

Haber 01-10-23 14:11

MECLİS AÇILIŞ SAATİ VE TARİHİ 2023: Meclis ne zaman açılacak, BUGÜN mü? Yeni yasama dönemi gündemi!

TBMM açılış tarihi ile ilgili sorgulamalar basında yer alan haberlerin ardından hız kazandı. 2,5 aylık aranın ardından TBMM yeni yasama yılına başlıyor. Meclis Genel Kurulu'nun toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunacak. Peki, Meclis ne zaman açılacak, bugün mü? Meclis yeni yasama döneminde gündemde neler var? İşte TBMM açılış tarihi...

Haber 01-10-23 13:08

Milyonlarca emeklinin beklediği haber gündeme gelecek: Yeni döneme saatler kaldı! TBMM bugün açılıyor

2,5 aylık aranın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi bugün yeni yasama yılına başlıyor. Genel Kurulun toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma gerçekleştirecek. Yeni dönemde Meclisi hayli yoğun bir gündem bekliyor. Emekli maaşlarına yönelik düzenlemenin ekim ayında Meclisin gündemine gelmesi bekleniyor. Yeni anayasa çalışmaları ise gündemin öne çıkan maddelerinden olacak.

Haber 01-10-23 08:37

Gün gün belli oldu! Meclis'te yeni yasama yılı başlıyor: Emekli zammı, Merkez Bankası faiz kararı, enflasyon rakamları, bütçe…

TBMM Genel Kurulu, 28. Dönem 2. Yasama Yılı için yarın Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığında toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekillerine hitap edecek. Yıl sonuna kadar ekonomi yönetimini yoğun bir ajanda beklerken gündemin öne çıkan konuları arasında emekli maaşı zammı, Merkez Bankası’nın parasal sıkılaşma adımları, enflasyon rakamları ile kalkınma ve bütçe bulunuyor.

Finans 30-09-23 13:30

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa mesajı! Fantezi değil ihtiyaçtır diyerek Meclise çağrı yaptı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa hazırlığı sürecine ilişkin bilgi verdi. Yeni yasama döneminin açılışına dikkat çeken Kurtulmuş "Şimdi bu darbeci geleneğin önünü açan anayasadan kurtulma vaktidir. 28. dönemin bunu gerçekleştirebilecek güce, siyasi iradeye sahip olduğu inancındayım" ifadelerini kullandı.

Haber 25-09-23 14:36

TBMM'ye Fenerbahçe için ilginç başvuru!

TBMM Dilekçe Komisyonuna Fenerbahçe'nin diziliş taktiğinin değiştirilmesine yönelik başvuru yapıldı.

Spor 21-09-23 14:18

Meclis'e anti-drone! Yeni dönem öncesi TBMM'de yeni önlemler...

Meclis'te yeni yasama dönemi öncesi güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı. Alınan önlemler kapsamında anti-drone sistemi yerleştirilirken, ziyaretçi kartlarına da alan bazlı sınırlama getirildi.

Haber 20-09-23 11:49

TBMM nasıl yazılır? TBMM'ye gelen ekler ayrı mı yazılır birleşik mi yazılır, TDK'ye göre doğru yazılışı nedir?

Türkçede yer alan kısaltmaları doğru bir biçimde yazmak son derece önemlidir ve bu kısaltmaların yazımı ile ilgili kurallar mevcuttur. Türkçeyi doğru kullanmak için TDK’nın belirlediği kurallara dikkat ederiz. Bunlardan birisi de kısaltmaların doğru yazımına dikkat edilmesidir. Türkçe, kelime açısından zengin bir dil olduğundan hem kelimeler hem de kısaltmalarıyla ilgili bazı yanlışlar yapılabilmektedir. Ancak bu kuralların mutlaka öğrenilmesi gerekir. Peki, TBMM nasıl yazılır?

Egitim 11-09-23 17:12

Meclis açıldı mı, ne zaman açılacak? 2023 Meclis tatili ne zaman bitiyor? TBMM yeni yasama dönemi

Meclis'in açılacağı tarih merak ediliyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), çalışma dönemini tamamlayarak tatile girdi. Meclis tatilinin sona ermesiyle beraber yeni yasama dönemi başlayacak. Peki, Meclis açıldı mı, ne zaman açılacak? 2023 Meclis tatili ne zaman bitiyor?

Haber 24-08-23 17:16

SON DAKİKA | Meclis 'Akbelen' gündemiyle olağanüstü toplandı... CHP'nin önergesi kabul edilmedi

Son dakika haberi: TBMM Genel Kurulu, CHP’nin çağrısı üzerine Meclis tatildeyken ikinci kez ‘olağanüstü’ toplandı. CHP'nin Akbelen ormanında yaşananlara ilişkin genel görüşme açılması önergesi kabul edilmedi.

Haber 08-08-23 15:12