Thy Haberleri

Rahatsızlanan yolcu nedeniyle THY'nin Medine uçağı Antalya'ya acil iniş yaptı

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Medine seferini gerçekleştiren uçağı, bir yolcunun rahatsızlanması nedeniyle Antalya Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Yurthaber 21-11-22 14:29

THY'den gazi ve şehit yakınlarına indirimli bilet satışı başladı

Türk Hava Yolları (THY), gazi, şehit veya gazi yakınlarına yüzde 50 indirimli bilet satışına başladı.

Haber 17-11-22 20:29

Promosyon ödemesinde böyle rakam görülmedi! 200 bin TL promosyon, bugün hesaplarda

Şimdiye kadar bildiğiniz tüm promosyon rakamlarını unutun. THY'den çalışanlarına promosyon haberi geldi. 200 bin lirayı bulan promosyonlar bugün çalışanların hesaplarına geçiyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 08-11-22 12:51

Son dakika: 200 bin lira promosyon! Duyuruldu, yarın hesaplara geçiyor

THY'den çalışanlarına son dakika ikramiye haberi geldi. Şimdiye kadar bildiğiniz tüm promosyon rakamlarını unutun. 200 bin lirayı bulan promosyonlar yarın çalışanların hesaplarına geçiyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 07-11-22 16:12

THY uçağında yolcunun yaptığı şaka paniğe neden oldu! Elimdeki bardağı atsam...

Trabzon-İstanbul arasında sefer yapan THY uçağında bir yolcunun yaptığı şaka yüzünden bomba prosedürü uygulandı. Yolculardan birinin "Elimdeki bardağı yere atsam bomba gibi patlar" demesi üzerine polisler uçakta arama yaptı. İniş için öncelik isteyen uçakta yapılan aramada herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadı.

Haber 05-11-22 20:24

Dünya bu Türk'ü konuşuyor! Uçağa binmesi için tam 6 sıra koltuk boşaltıldı

'Dünyanın en uzun boylu kadını' unvanını elinde tutan 25 yaşındaki Rümeysa Gelgi, Türk Hava Yolları ile ABD'ye seyahat ederek hem ilk seyahatini hem de ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Guinnes Rekorlar Kitabı'nın bir etkinliği için San Francisco'ya yaptığı 13 saatlik seyahati oldukça memnun tamamladı. Gelgi'nin seyahat edebilmesi için 6 sıra koltuğun boşaltılması gerektiği açıklandı.

Trend 05-11-22 09:42

Türk Hava Yolları duyurdu! Üç ülke daha koronavirüs kısıtlamasını kaldırdı

Koronavirüs önlemleri kapsamında Cezayir, Etiyopya ve Somali, ülkeye girişlerde uyguladıkları aşı kartı ya da negatif sonuçlu PCR testi ibraz etme zorunluluğunu kaldırdı. 

Haber 03-11-22 16:07

Türkiye'den ilk kez yapıldı! Kerkük'e THY uçağı indi, su takıyla karşılandı...

Türkiye'den Kerkük'e doğrudan ilk uçak seferi gerçekleştirildi. Türk Hava Yolları TK6890 sefer sayılı uçağı İstanbul-Kerkük seferini yaptı. Kerkük Havalimanı'na iniş yapan uçak, ilk sefer olması nedeniyle su takıyla karşılandı.

Haber 27-10-22 18:59

Murat Şeker, en etkin 50 CFO arasında yer aldı

TÜRKİYE'NİN en etkin CFO araştırmasında Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdür Yardımcısı Doç.

Haber 27-10-22 11:28
thy

THY'den Kovid-19 kararı! Rusya uçuşları için tedbirler kaldırıldı

Türk Hava Yolları (THY), Rusya uçuşlarında Kovid-19 tedbirlerinin kaldırıldığını, bu ülkeye girişlerde aşı kartı ya da PCR testi ibraz etme zorunluluğu olmadığını bildirdi.

Haber 25-10-22 18:37

Türk Hava Yolları'nın uçağında yolcunun 'bomba' şakası sonrası ortalık karıştı! Şaka yapan yolcu uçaktan indirildi

Portekiz'in başkenti Lizbon’dan İstanbul Havalimanı’na gitmek için kalkmaya hazırlanan Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağında bir yolcunun bomba şakası yapması üzerine uçakta arama yapıldı. Şaka yapan yolcu uçaktan indirildi. Güvenlik işlemlerinin uzun sürmesi nedeniyle sefer iptal edildi.

Haber 21-10-22 17:53

Pilotla yolcu arasındaki tartışma seferde 3,5 saatlik gecikmeye neden oldu

Pilotla yolcu arasındaki tartışma seferde 3,5 saatlik gecikmeye neden oldu

Yurthaber 20-10-22 14:50

THY uçağında taşkınlık çıkaran yolcu gözaltına alındı

THY uçağında taşkınlık çıkaran yolcu gözaltına alındı

Yurthaber 17-10-22 17:41

SON DAKİKA | THY uçağı acil iniş yaptı! Güvenlik güçleri tarafından uçaktan indirildi

Son dakika haberi: İstanbul- Kuala Lumpur seferini yapan Türk Hava Yolları (THY) ait yolcu uçağı acil iniş yaptı. Uçakta bulunan Belarus vatandaşı bir yolcunun uçakta taşkınlık yaptığı ve Kuala Lumpur Havalimanı'nda güvenlik güçleri tarafından uçaktan indirildiği öğrenildi.

Haber 17-10-22 17:10

THY uçak biletlerinde indirim: Bakan Yanık duyurdu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokolle tüm şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına bilet ücretlerinde indirim yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat tarafından imzalanan protokol ile şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarının hem yurt içi hem de yurt dışı bilet ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılacağı açıklandı. Engellilere yönelik de kolaylıkların getirildi

Finans 14-10-22 17:21

THY uçak biletlerinde indirim: Bakanlık duyurdu: Yarın imzalanacak…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türk Hava Yolları arasında imzalanacak protokolle tüm şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına bilet ücretlerinde indirim yapılması planlanıyor. Protokolle halen uçak biletlerinde iç hatlarda yüzde 20 ve Türkiye çıkışlı dış hatlarda yüzde 25 oranında indirim uygulanan engellilerin de seyahat acentelerine gitmelerine gerek kalmadan internetten bilet alabilmelerine imkan sağlanacak.

Finans 13-10-22 14:01
thy

THY uçağında panik! Yolcu, kabin memurunun parmağını ısırdı, uçak acil iniş yaptı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Jakarta seferini yapan uçakta olay çıkaran bir yolcu, kabin memurunun parmağını ısırdı. Kabin ekibine de saldıran yolcu, uçağın acil iniş yapmasıyla polis tarafından gözaltına alınırken, kabin memuru da ayakta tedavi edildi. Uçak daha sonra Jakarta'ya hareket etti. Olay çıkaran yolcunun isminin Mumamad Jhon Jaiz Boudewijn olduğu, Endonezya merkezli bir havayolu şirketinde pilot olarak çalıştığı bilgisi yer aldı.

Haber 12-10-22 16:40

THY uçağı kabin ekibine saldıran yolcu nedeniyle Endonezya'ya acil indi

Sarhoş olduğu belirlenen, kabin memuruna yumruk ve tekme atan yolcunun Endonezya'daki bir hava yolu şirketinde pilotluk yaptığı belirlendi

Yurthaber 12-10-22 15:59

TYH Yönetim Kurulu Başkanı'ndan uçak bileti açıklaması: 'Yüzde 50 artış olacak'

Ulaştırma Bakanlığı’nın tavan fiyat uygulamasını devreye almasıyla son bir yıldaki artış oranı yüzde 100’ün üzerine çıkan uçak bileti fiyatları için THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’tan açıklama geldi. Yurt içinde en pahalı biletimiz 1150 liradır” diyen Bolat, iç hatlarda yüzde 50 uçuş artışı olacağını açıkladı.

Finans 08-10-22 11:51

İstanbul-Hatay seferini yapan THY uçağının inişi sırasında lastiği patladı

THY Basın Müşaviri Üstün: "Misafirlerimiz ve ekiplerimiz güvenli şekilde uçaktan tahliye edilmiştir. Sağlık durumlarında bir sorun yoktur."

Yurthaber 06-10-22 09:18
thy

THY uçağının iniş sonrası lastiği patladı! Korku dolu anlar kameralara böyle yansıdı...

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Hatay seferini yapan yolcu uçağının Hatay Havalimanı’na inişinin ardından lastiği patladı. Yolcular slide (şişme kaydırak) ile uçağı terk etti. Uçakta 105 yolcu bulunurken THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Misafirlerimiz ve ekiplerimiz güvenli şekilde uçaktan tahliye edilmiştir. Sağlık durumlarında bir sorun yoktur" dedi.

Haber 06-10-22 08:17

THY yetiştirilmek üzere ikinci pilot alımı yapacak

THY yetiştirilmek üzere ikinci pilot alımı yapacak

Yurthaber 05-10-22 12:56

Herkes promosyonu konuşurken bu iddia çok konuşulur! 2 milyon TL'lik promosyonu gösterdiler ama çalışana ödemediler...

Bankaların emeklilere, çalışanlara verdiği promosyonlar vatandaşın gündeminden düşmüyor. Bankaların emeklilere verdiği promosyonlar 10 bin kiraya kadar yükseldi. Kurumlara verilen rekor promosyon ücreti ise 41 bin liraya dayandı. Bununla beraber promosyonlarla ilgili çarpıcı iddia geldi. 2005 yılından itibaren THY'nin bankalardan promosyon parası aldığını ama bunu personeline vermediği iddiası gündeme damga vurdu.

Finans 04-10-22 15:54

THY iç hatlarda erken rezervasyon kampanyası başlattı

THY iç hatlarda erken rezervasyon kampanyası başlattı

Yurthaber 04-10-22 10:40

Son dakika: 40 bin TL promosyon! Duyuruldu, bugün hesaplara geçiyor

40 bin lirayı bulan promosyonlar bugün çalışanların hesaplarına geçiyor. Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, THY'nin iştirak şirketlerinde çalışan personele ikramiye verileceğini duyurmuştu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 30-09-22 13:01

Türk Hava Yolları duyurdu! Bazı yurt dışı uçuşları durdurma kararı uzatıldı...

Türk Hava Yolları (THY), Rusya'nın saldırıları nedeniyle Ukrayna hava sahasının sivil uçuşlara kapatılması üzerine yurt dışına yaptığı bazı seferleri durdurma kararının uzatıldığını duyurdu. Açıklama, THY'nin sosyal medya hesaplarından yapıldı.

Haber 26-09-22 20:16

THY, Afrika hava trafik kontrolörlerinin grevi nedeniyle bazı seferlerini iptal etti

THY, Afrika hava trafik kontrolörlerinin grevi nedeniyle bazı seferlerini iptal etti

Yurthaber 23-09-22 23:15

THY KABİN MEMURU ALIMI 2022! THY kabin memuru alımı başvuru şartları neler? Türk Hava Yolları'na nereden başvurulur?

THY kabin memuru alımı başvuru şartları merak konusu oldu. Türk Hava Yolları tarafından kabin memuru alımı yapılacağı duyurulmasının ardından birçok kişi konuya ilişkin araştırma yapıyor. Peki, THY kabin memuru alımı başvuru şartları neler? THY başurusu nereden yapılır? Türk Hava Yolları ilanına ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Haber 21-09-22 09:51

THY'nin kabin memuru alımı ilanına yoğun ilgi! 50 bin kişi...

Türk Hava Yolları'nın (THY) açtığı kabin memuru alım ilanına 50 binden fazla kişinin başvurduğu bildirildi. THY tarafından açılan kabin memuru ilanına başvuru süresi yarın 14.00'te sona erecek.

Finans 19-09-22 16:15
thy

THY ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu Connect fotoğraf sergisini açtı

THY ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu "Connect" fotoğraf sergisini açtı

Yurthaber 17-09-22 12:10
thy

Turkish Cargo, Kraliçe Elizabeth'in cenazesi için İngiltere'ye çiçek taşıyor

Turkish Cargo, Kraliçe Elizabeth'in cenazesi için İngiltere'ye çiçek taşıyor

Yurthaber 15-09-22 10:12

Fransa'daki grev nedeniyle THY'den sefer iptalleri

Fransa'daki grev nedeniyle THY'den sefer iptalleri

Yurthaber 15-09-22 09:40

THY'den ikramiye haberi! 40 bin TL... Ay sonunda hesaplarda

THY'den çalışanlarına son dakika ikramiye haberi geldi. Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, THY'nin iştirak şirketlerinde çalışan personele ikramiye verileceğini bildirdi. Üstün, 'İştirak şirketlerimizde çalışan şef arkadaşlarımıza 40, diğer görevlerde katkı sağlayan arkadaşlarımıza ise 30 bin TL ikramiye veriyoruz. Ödemeleri ay sonunda hesaplarında olacak. Hayırlı olsun' dedi.

Finans 14-09-22 14:30

Türk Hava Yolları (THY) kabin memuru alımı başvuru şartları neler? THY kabin memuru başvurusu ne zaman? İşte başvuru şartları ve ayrıntılar

THY kabin memuru alımı için başvuru şartları merak ediliyor. Türk Hava Yolları tarafından kabin memuru alımı yapılacağı duyurulmasının ardından ilan hakkındaki detaylar da sorgulanıyor. Peki Türk Hava Yolları (THY) kabin memuru alımı başvuru şartları neler? THY kabin memuru başvurusu ne zaman? İşte başvuru şartları ve ayrıntılar...

Haber 09-09-22 18:24

Ekrem İmamoğlu 'yalılar peşkeş çekiliyor' demişti! THY'den yanıt geldi

Türk Hava Yolları (THY), Ekrem İmamoğlu'nun, Hatice Sultan ve Fehime Sultan yalıları ile ilgili "Halkın malı olan yalılar, kim oldukları, ne oldukları, hangi aile mensubu oldukları belli olmayan kişilere peşkeş çekiliyor" iddiasına yanıt verdi. İmamoğlu'nun sözlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtilen THY açıklamasında, "İBB Başkanı talimatıyla şirketimiz yalılardan hukuksuz ve usulsüz bir şekilde tahliye edilmek istenmektedir" ifadeleri kullanıldı. İşte detaylar...

Haber 04-09-22 11:48

THY'den A Milli Erkek Basketbol Takımı için özel film

THY'den A Milli Erkek Basketbol Takımı için özel film

Yurthaber 01-09-22 15:01

THY pilot arıyor! İşte aranan şartlar…

Pandemi etkisinin yitirmesinden sonra yolcu talebinin artmasıyla havayolu şirketleri operasyonlarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda TÜRK Hava Yolları (THY) büyüme hedefleri doğrultusunda deneyimli kaptan pilot ve 2'nci pilot istihdam edeceğini duyurdu.

Finans 17-08-22 15:32
thy

THY, bünyesine yeni pilotlar katacak

THY, bünyesine yeni pilotlar katacak

Yurthaber 17-08-22 15:10

THY'den yılın ilk yarısında 737 milyon dolarlık net kar

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat: - "Özellikle Avrupa havalimanlarında yaşanan aksaklıklara rağmen artan yolcu talebini başarıyla karşılamamız neticesinde salgın öncesi gelir seviyesini ve karlılığını önemli ölçüde aşarak Avrupalı emsallerimizin önüne geçtik" - "THY'ye ilk 6 ayda 963 yeni çalışma arkadaşımız katıldı. Yıl sonuna kadar bu sayıyı 2 bin 600'ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 12-08-22 20:30

DHMİ, THY ve İGA İstanbul Havalimanı'nda Birlikte Karar Alma Projesi Mutabakat Protokolü imzaladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: - "Birlikte Karar Alma Projesi Mutabakat Protokolü ile İstanbul Havalimanı'nın kapasitesinin en etkin şekilde kullanılması, olası gecikmelerin azaltılması, operasyonların öngörülebilirliğinin artırılarak, İstanbul Havalimanı'na ait kaynakların en verimli, en etkin şekilde kullanılmasını sağlayacağız" - "2022 yılının ilk 7 ayında 2019 yılının aynı dönemine kıyasla, pandemi öncesindeki eski seviyesine yaklaştık. Havalimanlarımız toplam yolcu trafiğinde 2022 yılı Temmuz ayında 2019 yolcu trafiğinin yüzde 95'ini yakaladı"

Yurthaber 08-08-22 15:20

Turkish Cargo, küresel hava kargo taşıyıcılığında dördüncülüğe yükseldi

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat: - "Jeopolitik konumumuz ve altyapı imkanlarımız da hava kargo sektöründe ülkemizi daha önemli bir oyuncu konumuna taşıyacak. Böylece 2025 yılında en iyi 3 hava kargo markasından biri olma hedefimizi planladığımız şekilde gerçekleştireceğiz"

Yurthaber 30-07-22 10:40

THY'nin yenilenen online alışveriş sitesi Shop&Miles tanıtıldı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat: - "THY, bu yıl 75 milyona yakın yolcu taşıyacak. İstanbul Havalimanı'nda şu andaki filomuzu ve kapasitemizi iki katına çıkarabilecek bir potansiyelimiz var" - "Üyelerimiz artık millerini hayatlarının her alanında kullanabilecek"

Yurthaber 27-07-22 12:19
thy