Trt Haber Haberleri

İsrail'den TRT Haber ekibine saldırı! Kamerayı kırdılar

İsrail polisi, Kudüs'te bölgedeki gelişmeleri aktaran TRT Haber ekibine saldırdı. Ekibe müdahalede bulunan polis, silahın namlusu ile TRT Haber kamerasını kırdı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise "İsrail polisinin, Filistin’deki gelişmeleri dünyaya aktaran TRT Haber ekibine yönelik saldırganlığını şiddetle lanetliyoruz" dedi. Çelik, İsrail’in insanlık suçlarını belgelendirmeye ve uluslararası platformda dile getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Haber 17-11-23 14:02

TRT spikerinin işine son verildiği iddia edilmişti! 29 Ekim'deki 'ümmet' sözleri gündem olan Deniz Demir'den açıklama geldi

TRT spikeri Deniz Demir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla canlı yayında okuduğu mesajla gündem yaratmıştı. TRT spikeri Deniz'in okuduğu mesajda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e teşekkür edilirken "Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini armağan eden..." ifadeleri kullanılmıştı. Tartışma yaratan mesaj sonrası gazeteci Deniz Demir'in bugün itibariyle TRT'deki işine son verildiği iddia edildi. Söz konusu iddialar sonrası Deniz Demir'den ise açıklama geldi.

Haber 31-10-22 15:32

TRT muhabiri canlı yayında açık kalan rögar kapağının üzerine düştü! Zonguldak'taki sel haberini sunuyordu

Batı Karadeniz'deki sağanak yağış hayatı felç etti. Meteorolojinin uyarılarının ardından etkili olan kuvvetli yağmur, Zonguldak'ta sele neden oldu. Sel felaketini görüntülemek için Zonguldak'a giden TRT Haber muhabiri rögardaki taşmayı anlattığı sırada, açık rögar kapağına düştü. O anlar ise anbean canlı yayına yansıdı.

Haber 27-06-22 12:41

TRT spikeri Işıl Açıkkar'ın kar paylaşımı olay oldu! İBB'yi eleştirdi, Karayolları Genel Müdürlüğünden yanıt geldi

TRT spikeri Işıl Açıkkar'ın İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili yaptığı paylaşım, sosyal medyada gündem oldu. TRT spikeri Açıkkar, Ulaştırma Bakanlığı'nın sorumluluk alanındaki bölge için İBB'yi eleştirdi. Karayolları Genel Müdürlüğünden Açıkkar'a yol durumuyla ilgili yanıt geldi.

Haber 13-03-22 08:27

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu:

"Erken seçim tartışmaları ile Türkiye'nin gündeminin meşgul edilmesini doğru bulmayız" - "Bu resmin ne zaman çekildiğinin hiçbir önemi yoktur, eli silahlı bir teröristle resim çektiren birisinin varlığı izah edilemez, demokratik kurallar içerisine sokulamaz"

Yurthaber 14-01-22 00:31

TRT'nin başarılı sunucusu pilot oldu! 'İstikbal göklerdedir...'

TRT Haber ekranlarında Fazla Mesai ve Emek İster adlı programlarını sunan sunucu-muhabir Ahmet Yamaç, yaklaşık 20 ay süren havayolu pilotluğu eğitiminin tamamlayarak “Havayolu Nakliye Pilot Lisansı” almaya hak kazandı.

Magazin 28-07-21 14:49

Sedat Peker'in evinde yapılan aramanın görüntüleri paylaşıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in evinin aranmasına ilişkin görüntüleri paylaştı.

Haber 20-05-21 00:30

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Operasyonun içinde bu fotoğraftakiler de var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT Haber'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Soylu Bataklık operasyonuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bataklık operasyonunun içinde FETÖ var ve buna ulaştık. 2 uyuşturucu baronunu yakaladık. Bataklık operasyonunun içerisinde bu fotoğraftakiler de var." ifadelerini kullanarak Sedat Peker'in de olduğu bir görsel paylaştı.

Haber 19-05-21 21:33

Anadolu Ajansı Editörü Boyraz Kudüs'te bacağından vuruldu

Anadolu Ajansı'nın (AA) Orta Doğu Editörü Turgut Alp Boyraz, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki müdahalesinde bacağından 2 plastik mermiyle vuruldu.

Haber 11-05-21 01:30

TRT’te İstiklal Marşı’nın Kabulu ve Anma Günü kapsamında 19.21’de “Tek Ses Tek Yürek” yayını!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılını “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı” olarak ilan etmesiyle birlikte TRT 12 Mart’a özel olarak bir yayın hazırladı.

Trend 12-03-21 14:19

İpek Tuzcuoğlu'nun kararı: Kendime dur dedim

TRT Haber ekranlarında yayınlanan Vapurda Çay Simit Sohbet programına konuk olan ünlü oyuncu İpek Tuzcuoğlu, iş ve özel yaşamına ilişkin ilginç açıklamalar yaptı.

Magazin 21-11-20 16:57

TRT Haber spikeri canlı yayında baygınlık geçirdi

TRT Haber'in 30 Ağustos Zafer Bayramı özel yayınını sunan Nilgün Balkaç, canlı yayında baygınlık geçirdi.

Haber 30-08-20 16:08

TRT Haber'de tepki çeken '19 Mayıs' hatası

TRT Haber'de milli bayramlar karıştırıldı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, arka fona “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı” olarak yazıldı. TRT Haber'in bu hatası sosyal medyada büyük tepki çekti. TRT'den yapılan açıklamada grafiği yayınlayan personel hakkında idari soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Haber 19-05-20 17:58

Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskın

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı: - "Burada vurgulanması gereken husus, gazetecilik faaliyetinin, özgür basının ağır bir saldırıya maruz kalması meselesidir" - "Ben gelinen noktada arkadaşlarımızın çok kısa bir süre içinde serbest bırakılacağını ümit ettiğimi söyleyebilirim"

Haber 16-01-20 17:42

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, canlı yayında soruları yanıtladı (2)

"Şehir Üniversitesi, siyasetin alanı ya da konusu değil" - "(AK Parti Olağan Kongre süreci) Biz 18 yıllık bir partiyiz ve 17 yıldan beri iktidarız, bizim her dem kendimizi güncellememiz, yenilememiz gerekiyor" - "(Siyasette yeni parti kurma çalışmaları) Yeni parti kuruluşları vesaire, bunlar gündemimizde değil. Biz öncelikli olarak kendi gündemimize, istikametimize ve hedeflerimize bakıyoruz"

Haber 03-12-19 21:07

Sözcü Kalın: S-400 ve F-35 için bugün itibarıyla çalışmaya başladık

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: "(S-400 ve F-35 meseleleri) Beyaz Saray'daki görüşmede benle O'Brien'ı iki başkan görevlendirdi. Biz bir çalışma başlatıyoruz şu anda, hatta bugün itibarıyla da o çalışmaya başladık" - "Çalışma NATO koordinatörlüğünde değil, ikili düzeyde yürüyecek" - "Rusya Devlet Başkanı Putin'in ocak ayının ilk yarısında Türkiye'ye ziyaret etmesi planlanıyor"

Haber 15-11-19 21:24

Ekrem İmamoğlu, TRT Haber'de soruları yanıtladı

CHP'nin İstanbul Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu, TRT Haber'de soruları yanıtladı. İmamoğlu, programda İsmail Küçükkaya ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.

Haber 18-06-19 21:06

LGS'de ezbere dayalı soru sormuyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: - " (LGS kapsamındaki merkezi sınav) Ezbere dayalı soru sormuyoruz. Yorumlama, akıl yürütme, eleştirel düşünebilme, okuduğunu anlama, çıkarım yapabilme gibi becerileri isteyen sorular geliyor" - "LGS sınavının içeriği aslında eğitim sisteminin iyileştirilmesine de hizmet ediyor. Çünkü sorunun bakış açısı değişiyor. Eğer çocuk çok kitap okumuyorsa bu sınavlarda zorlanır. Eskiden sadece bir sorunun şablonunu ezberleyerek bir soruyu çözme ihtimali vardı ama şimdi okuduğunu anlama o kadar öne çıktı ki çocuğun sürekli sevdiği konularda kitap okuması gerekiyor" - "Dolayısıyla LGS sınavının kitap okumayı artırması da bekleniyor ve sınıftaki dersi işleme metot ve tekniklerinin dönüşmesini de gerektiriyor. Yani sistem iyileşiyor bir taraftan"

Haber 10-04-19 19:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (4) - "Cumhuriyet Halk Partisi'nin bunlarla (HDP) beraber olması zaten anlatılır gibi değil. Hele hele tabii İyi Parti'nin, Saadet Partisi'nin bunlarla beraber iş tutması o da tabii izahı mümkün olan değildir." - "Dikkat edin bunlar (HDP) kongrelerinde bile ne bayrağımızı asmışlardır, ne İstiklal Marşımızı söylemişlerdir. Bizim kültürümüzde derneklerin, resmi kurumların bu tür etkinliklerinde İstiklal Marşı'nı okumak zillet midir, o şereftir" - "Türkiye'nin Kuzey Suriye politikası, Suriye'nin toprak bütünlüğünü ve bu noktada siyasi birliğini esas alıyor. Biz Suriye halkının dağılıp parçalanmasından yana değiliz"

Haber 03-02-19 22:30

Tarihi keşif! Şile-Ağva açıklarında 2. Dünya Savaşı’ndan kalma denizaltı bulundu

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve TRT işbirliği ile gerçekleştirilen Mavi Tutku belgesel çalışmasında Şile-Ağva açıklarında batan 2. Dünya Savaşı'ndan kalma Alman denizaltısı U23 bulundu.

Trend 31-01-19 22:56

Fransa'da TRT ekibine tepki! 'Macron da siz de gideceksiniz!'

Paris'teki Sarı Yelekliler eylemine katılan bir Türk, olayları takip eden TRT muhabirini görünce tepki gösterdi. Türk eylemci “Kendi ülkelerinden hiçbir eylemi vermeyen TRT, burada haber yapıyor" dedi. TRT Haber olaya dair Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Sarı Yelekliler'in arasına karışan terör örgütü YPG/PKK'nın yüzü maskeli sempatizanları @trthaber'i hedef aldı." ifadelerini kullandı.

Trend 08-12-18 18:41

Türk yargısı bağımsızdır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: (2) - "(Rahip Brunson davası) Hakimlerimiz, mahkemelerimiz de anayasanın gereği neyse ona göre yargılama yaparlar. Ekim ayında duruşması var. Elbette bu süreç de bağımsız mahkemelerin, hakimlerin vereceği kararla yürüyen bir süreçtir. Herkese düşen de bu sürece, karara saygı duymaktır. Türk yargısı bağımsızdır" - "(Kemal Öksüz'ün Ermenistan'da yakalanması) Giresun'daki mahkememizin bu konuda arama ve yakalama talepleri söz konusu. Onu arkadaşlarımız da takip ediyorlar. Söylediğim gibi İnterpol bu konuda biraz Türkiye'nin taleplerine çok olumlu bakmıyor. Ama biz bu süreçle ilgili de o kişi ve diğer terör örgütü mensuplarıyla ilgili taleplerimizi yinelemeye devam ediyoruz" - "(FETÖ) Darbecilere yönelik genel itibarıyla şu anda 86 dosya devam ediyor, 203 dosyada karar verildi. Bu çok önemli bir rakam"

Haber 04-09-18 13:41

Adalet Bakanı Gül'den yeni kadro müjdesi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: (1) - "1000 adli hakim ve savcı için müracaatı aralık ayında alacağız. 100 idari yargı hakimi, 15 bin de personel alacağız" - "(Çocukların icra edilmesi) Şu anki uygulamada anne ya da baba karşı taraf göstermeyince 600-700 lira yaklaşık bir meblağ yatırıyor, icraya parayı ödüyor, kendi çocuğunu görmeye gidiyor. Biz diyoruz ki 'baba ya da anne bir ücret karşılığı değil, gösterilmemesi halinde bu ücreti almayalım.' Maliye Bakanlığımızla da görüştük" - "En azından biz bir mal gibi bir eşyayı icradan alır gibi bir para ödeyerek alma usulüne son vereceğiz. Bu konuda çalışmalarımızı yapıyoruz"

Haber 04-09-18 12:34

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT canlı yayınında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (8) - "Cumhurbaşkanlığı Yeni Yönetim Sistemi ile birlikte istişare mekanizmalarının kurumsallaştığı, kararların daha hızlı ve doğru bir şekilde alınıp uygulandığı bir yapı oluşturuyoruz. Bu yeni yapı milletimizin hayal ettiği projeleri hayata geçirmek için bizlere zaman tasarrufu sağlayacak. Bu durum bir yandan daha çok proje üretmemize ve hayata geçirmemize imkan sağlayacak diğer yandan da küresel rekabette ülkemizin hak ettiği konuma ulaşmasının önünü açacak" - "Özellikle küresel sermayenin Türkiye'ye çekilmesinde bu yapı, çok büyük bir mıknatıslama görevi yapacak. Türkiye'yi yatırımcı dostu bir ülke haline getiriyoruz. Yatırımlarla birlikte ülkemiz daha fazla büyüyecek ve böylelikle milli gelirimiz ve istihdam da artacak"

Haber 23-06-18 02:30

Bakan Gül, soruları yanıtladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: (1) - "(Bir kişinin iki kez oy kullandığı iddiası) Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ifadeler aldı, gerekli soruşturmalar, yazışmalar yapıldıktan sonra kamuoyuna açıklama yapıldı ve ilgili kişinin serbest bırakılmasına karar verildi. İlk bulgulara göre aslında iki farklı kişinin olduğu ve iki farklı kişinin de farklı tarihlerde kullandığı, esasen de mükerrer oyun kullanılmadığı yönünde bir tespite ulaşıldı" - "Vatandaşlarımızı da seçim yasaklarına, seçim suçlarına karşı asla tevessül etmemeleri konusunda uyarıyorum çünkü çok ağır cezaları var. Bu konuda da bir müeyyideyle karşılaşırlar, demokraside herkes en dürüst şekilde oyunu kullanmalıdır" - "Hala 15 Temmuz'a darbe diyemeyen bir ana muhalefet var" - "(OHAL) Bizim için aslolan olağan yönetimdir, olağan üstü yönetim dönemleri değil ama burada bir zaruret olmuştur. AK Parti bunu bir tercihten dolayı yapmamıştır, zaruret olduğu için yapmıştır." - "(Terörist başından "HDP'ye oy verin" çağrısı) Bunda şaşılacak bir şey yok. HDP'li vekiller oy alıncaya kadar demokrat, oy aldıktan sonra sırtını terör örgütüne dayadığını söyleyen bir siyaset anlayışına sahip" - "Bunda şaşılacak bir şey yok. HDP'li vekiller oy alıncaya kadar demokrat, oy aldıktan sonra sırtını terör örgütüne dayadığını söyleyen bir siyaset anlayışına sahip"

Haber 21-06-18 12:15

Türkiye artık bölgede güç adası haline gelmiştir

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: (2) - "Türkiye eskiden bu yana sürekli bekleyen, saldırılara savunma mekanizması geliştiren konumdaydı. Saldırılar karşısında 'Bekle, gör.' politikası izleyen konumundaydı. Olaylar karşısında müdahil olmayan, izleyen konumundaydı. Türkiye artık bölgede güç adası haline gelmiştir. 24 Haziran'dan sonra bu ivme daha da hız kazanacaktır" - "Bu noktada sadece Münbiç değil, bölgeyi tüm terör odaklarından kurtarmak için Türkiye için bir terör kuşatmasına asla fırsat vermemek için gerekeni yapacağız. Türkiye için birileri şunu söylüyordu; 'PYD, YPG, Afrin'in doğusuna, batısına geçecek, siz de - çok afedersiniz - mal mal bakacaksınız.' diyorlardı. Öyle bir şey yok. Türkiye aktif politikasını yürütecek. Bunların başını ezmeye devam edecek, Allah'ın izniyle"

Haber 19-06-18 17:34

Başbakan Yıldırım, canlı yayında soruları yanıtladı

Başbakan Binali Yıldırım: (5) - "(Avusturya'da camilerin kapatılma kararı) Avrupa Birliği'nde radikal akımların, ırkçı akımların, İslam düşmanlığının gelişmesi, Avrupa'nın en büyük güvenlik sorunu haline gelir. Bunlar haç ve hilal çekişmesini, savaşını çağrıştıracak hareketlerdir" - "(Bedelli askerlik) İşin adını 'bedelli falan' koymak da yanlış. Bu iş topyekun ele alınıp esasa bağlanması gereken bir konu. Geçen sefer çıkarttık, 200 bin kişi. 200 bin kişi nedir 5 milyonun içinde? Öyle bir çalışma yapıyoruz ki artık bu mesele konuşulmasın" - "Vatandaşlarımız seçime katılmayı ihmal etmesin. Tatile gidip seçimi unutmayalım. Tatile gidelim, tatilimizi yapalım, 24'ünde nerede oy kullanacaksak orada olalım. Vatandaşlık görevimizi ihmal etmeyelim" - "(Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) Yapılan düzenlemeler, bakanlıklar arasında yetki çakışmasını ortadan kaldırıyor"

Haber 15-06-18 01:10

Bakan Sarıeroğlu, 100 bin gence yazın çalışma imkanının detaylarını anlattı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu: (1) "Gençlerimiz hem ücret alıp aile bütçelerine, kendilerinin özel olarak değerlendirmek istedikleri alanlarda kendilerini ifade edebilmelerine katkı sağlayacak, diğer taraftan en çok önem verdiğim konu ilk sigortalılıklarını da başlatmış olacağız" - "Her yıl 100 bin gencimizi sosyal çalışma programına dahil ederek hem toplumsal konularda farkındalıklarını arttırmak, bu konularda gençlerimizin enerjisi ve sinerjisinden faydalanmak hem de gençlerimizin okul hayatlarına maddi olarak bir katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Burs ve kredi imkanlarımız var, aylık olarak asgari ücret üzerinden de katkımız olacak. 3 ay boyunca bu programdan faydalanmış olacaklar. 3 ay boyunca aldıkları ücret, bir sene boyunca burs ve kredi imkanlarından aldıklarından daha yüksek bir miktara tekabül ediyor"

Haber 14-06-18 12:44

TRT Haber mayısta en çok izlenen haber kanalı oldu

TRT Haber mayısta en çok izlenen haber kanalı oldu

Haber 12-06-18 11:37

AK Parti Sözcüsü Ünal canlı yayında soruları yanıtladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal: (1) - "(Muharrem İnce'nin sözleri) Sen kimin apoletlerini söküyorsun? Hangi sıfatla söküyorsun? Bu bir faşist akıl ve bakış açısıdır. Siz 28 Şubat'ta Genelkurmay'da yüksek yargıya brifing verildiğinde alkışlayacaksınız ama seçilmiş cumhurbaşkanının iftar programına katılan Temel Paşa'ya hakaret edeceksiniz, millet bunu görüyor" - "Tayyip Erdoğan'a düşman olmak, AK Parti'den nefret etmek, Türkiye'den nefret etmek anlamına gelmez. 'Düşmanımın düşmanı dostumdur' diyemezsiniz"

Haber 06-06-18 20:13

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: (2)

"Yeni dönemde terör tehdidinin azalmasıyla OHAL devam etmeyecek" - "Türkiye, kendisini savunmak için ek tedbirlere ihtiyaç duydu. Bu tehditleri kontrol altına aldığımızda dışarıda Türkiye'nin algısını bozmaya yönelik bu malzemeyi ellerinden alacağız" - "Seçim sonrasında enflasyon ve cari açıkla mücadeleyi önceliklendirerek, bu alandaki kaygıları azaltacağız" - "(Londra ziyareti) Bir daha ki yatırımcılarla olan toplantıma, bütün samimiyetimle söylüyorum CHP'den kim gelmek istiyorsa memnuniyetle kendilerini de götürürüm"

Finans 06-06-18 13:40

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: (1)

"Enflasyon yılın ikinci yarısından itibaren düşmeye başlayacak. Net olarak enflasyonla mücadele önemlidir, yüksek büyüme için enflasyonun düşürülmesi elzemdir. Biz de bunun farkındayız ve ciddiye alıyoruz" - "AK Parti'nin önümüzdeki seçimler için sunduğu ekonomik vaatlerin bütün maliyeti 30 milyar liranın altında. Buna karşın muhalefetin vaatlerinin maliyeti ise 200 milyar ile 400 milyar lira arasında değişiyor. Ortalama bizim vaatlerimizin 10 katı. Problem burada. Bu gerçeklikten, uygulanabilirlikten uzak" - "Kalıcı olarak vaatlerimizi finanse edecek öneri, teklif, plan ve programımızı ortaya koymuş bulunmaktayız"

Finans 06-06-18 13:20

Sistemi işletmemek istiyorlar

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci: - "Cumhurbaşkanımızın ilk turda seçileceğine kanaat getirince yalnız bırakmak, bırakabilmek, sistemi işletmemek istiyorlar. Bu sistem iki temel ayak üzerine kuruldu. Güçlü hükümet ve meclis. Yürütmede olan mecliste olamazsa bu sistemde ikisinin birbirini tıkama, kitleme ihtimali var" - "Dövizin ne zaman yükseldiğine baktığımızda biz şunu görüyoruz, Türkiye Afrin'e harekat düzenlediğinde dolarda bir yükselme oldu. Ondan sonra Kudüs'e 'kırmızı çizgimizdir' dedik. Bu sefer de finansal araçlar üzerinden operasyonlar başlatıldı" - "Almış olduğumuz tedbirlerle dolardaki düşüş başladı. İnşallah 24 Haziran'dan sonra çok ciddi bir düşüş olacağını da ben ifade ederim. Dolar, faiz ve enflasyon sarmalından 24 Haziran'dan sonra kurtulacağımız noktasında çalışmalarımız, planlarımız var. Onlar inşallah hızlı bir şekilde devreye girer"

Haber 30-05-18 15:04

TRT Haber'le yolları ayrılan Hülya Hökenek'in yeni adresi belli oldu!

Uzun yıllar TRT Haber’de çalışan bir süre önce kanalla yolları ayrılan deneyimli ekran yüzü Hülya Hökenek, Habertürk TV ile anlaştı. Hökenek transfer haberini Twitter'daki hesabından takipçilerine duyurdu.

Haber 28-04-18 20:18

Bizim milletimiz sapık ve batıl anlayışa prim vermez

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: - "(Deizm ve ateizmin yaygınlaştığı iddiası) Bizim milletimizin hiçbir ferdi böyle sapık, batıl bir anlayışa asla prim vermez. Milletimize, gençlerimize kimse iftira atmasın" - "Bu konunun çok abartıldığını düşünüyorum. Milletin, gençlerin, insanların anlamını bilmediği bazı konuları allayıp pullayarak, batılın propagandasını yaparak belki de bir alan açmaya çalışan plan diye düşünüyorum" - "Erkekler ile kadınların aynı safta, karışık bir ortamda namaz kılması İslam'ın uygun bulduğu bir şey değil"

Haber 12-04-18 19:56

Zeytin Dalı Harekatı ve Etkileri paneli

Anadolu Ajansı Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: - “Köklü uluslararası medya kuruluşları, temel ve evrensel gazetecilik ilkelerini bir kenara bırakarak, PKK çevrelerince üretilen yalanları haberleştirdi. PKK’nın hem Afrin’de hem Türkiye’de sivillere verdiği zarara ilişkin hiçbir haber yapmadılar. Sürekli ‘TSK, Kürtleri vuruyor’ algısını yaymak üzere ifadeler kullandılar” - Gazeteci yazar Özkan: - "Askeri açıdan, diplomatik açıdan zorlukları vardı. Türkiye bunu hem içeride kamu diplomasi anlamında hem dışarıda uluslararası diplomasi anlamında çok büyük başarıyla yönetti"

Haber 05-04-18 14:28

Eski TRT yöneticisi Ali Ahmet Böken'e 9 yıl 9 ay hapis

Fetullahçı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hakkında dava açılan eski TRT Haber ve Spor Dairesi Başkan Yardımcısı Ali Ahmet Böken, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haber 03-04-18 12:34

Bakan Kurtulmuş, gündeme ilişkin soruları yanıtladı

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş: - "Sandık günü seçmen ittifakı yapar. Saadet Partisi'ne oy veren çok geniş kitlenin önümüzdeki dönemde cumhur ittifakının yanında yer alacağını düşünüyorum" - "MESAM'a müdahale etmedik, kayyum atanmadı. MESAM'da devam eden bir soruşturma çerçevesinde kongrenin yenilenmesi sürecinin yürütülmesi bakımından MESAM'a Bakanlık tarafından yasanın bize vermiş olduğu yetki kullanılarak bir heyet geçici yönetim kurulu olarak tayin edildi kongre yapılana kadar. Üç ay sonra kongresini yapacak. Kayyum değil, yönetmeyecek orayı, geçici yönetim kurulu kongre sürecine götürecek"

Haber 20-03-18 00:23

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (2)

"Amerikan yönetiminin 'DEAŞ'la mücadele' adı altında PYD ve YPG'ye verdiği her destek PKK'ya nefes aldırıyor. Üç ülkede sıkışmış bir PKK, Suriye'de nefes alabiliyorsa bunun iyi bir analizinin yapılması lazım" - "Bizim müttefiklerimizden beklentimiz, Avrupalı dostlarımızdan, ABD'den beklentimiz de bu terör örgütleriyle, milis güçlerle, devlet dışı aktörlerle, vekalet güçleriyle iş tutmayı bıraksınlar, bu bölgedeki meşru devletlerle ve meşru taleplerle ortaya çıkan halklarla hareket etsinler" - "(Doğu Guta) Şu anda önceliğimiz hava saldırılarının durması. Orada 300-500 terörist bahane gösterilerek, binlerce insanın kollektif bir şekilde cezalandırılması kabul edilemez" - "(ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı) Bu ne Kudüs'ün tarihi statüsünü değiştirir ne Kudüs'ün işgal altında olduğu gerçeğini değiştirir ne İsrail'in işgalci bir güç olduğu gerçeğini değiştirir"

Haber 15-03-18 13:37

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)

"Afrin'i yeni bir Kandil yapmak istiyorlardı. Zeytin Dalı Harekatı'yla bu bertaraf edildi. Türkiye, sınırının hemen yanı başında yeni bir Kandil yapılmasına asla izin vermez ve bu oyunu da bozmuş olduk bu harekatla" - "Afrin gibi yoğun nüfusun olduğu dağlık bir bölge hamdolsun büyük bir oranda teröristlerden temizlendi ve çok büyük bir kısmı şu an itibarıyla yüzde 70'in üzerinde coğrafi konum itibarıyla, kilometrekare olarak söylüyorum, güvenliği sağlanmış durumda" - "Çember iyice daraldı teröristler için. Yani çok kısa bir zaman içerisinde biz Afrin merkezinin de teröristlerden tamamen temizlenmesini öngörüyoruz"

Haber 15-03-18 13:07

TRT'den büyük tepki çeken Adalet Yürüyüşü başlığı

TRT Haber ekranlarında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin olarak atılan başlıklar büyük tepki topladı. Kamu kurumu olduğu için tarafsız olması gerekirken, binlerce insanın katıldığı yürüyüş için “CHP liderinin sözde ‘Adalet’ yürüyüşü yorumlanıyor” başlığını atan TRT Haber'e CHP'lilerden ve sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı. #HaddiniBilTRT etiketi Twitter'da TT oldu...

Haber 03-07-17 13:53

Milli Eğitim Bakanı Avcı: 'Velilere karne vereceğiz'

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TRT Haber’de eğitim gündemindeki gelişmelerle ilgili konuştu.

Haber 24-12-15 02:47

TRT ekibi keskin nişancıların hedefi oldu

Suriye'nin Halep kentinde program çekimi amacıyla bulunan Türk gazeteciler, taraflar arasında çıkan çatışmalar sırasında yaralandı.

Haber 06-07-15 21:30

TRT Haber'in Erdoğan KJ'si sosyal medyayı salladı

TRT Haber, Hakkari-Yüksekova Havalimanı'nın açılış törenini "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Erdoğan açılışı gerçekleştiriyor" KJ'siyle yayınlayınca sosyal medya yıkıldı.

Haber 26-05-15 18:45

'Erdoğan'ın Fidan'a verdiği önemi gösterir'

Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hakan Fidan'a ilişkin ifade ettiği kanaatlerin, Erdoğan'ın Fidan ile MİT Müsteşarlığına verdiği önemi ortaya koyduğunu belirtti.

Haber 11-02-15 21:51

Erdoğan: 'Amerika olunca padişahlık olmuyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT Haber kanalında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Haber 29-01-15 21:50

Davutoğlu: Yeni anayasa yüzyılın bayramı olacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün moderatörlüğünü yaptığı özel yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haber 04-09-14 23:19

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: 'Abdullah Gül tabii ki gelecek'

Atalay, TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haber 11-08-14 22:51

TRT spikerinin acı kaybı

TRT Haber'de "Türkiye Ajansı" programını sunan ve TRT'nin ilk başörtülü kadın spikeri olarak bilinen Ayşegül Yıldırım'ın 13 aylık kızı evinin 4. katından balkondan düşerek yaşamını yitirdi.

Haber 08-07-14 09:48